Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szatan

Czy wierzysz w istnienie szatana?
Wierze
91%
 91%  [ 11 ]
Nie wierze
8%
 8%  [ 1 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
aurora 



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 143
Wysłany: 2008-04-15, 01:14   

Cytat:
Nie, specjalnie po tym dałam " ;) " (...)
-_-' Miałem na myśli sugestię nie wprost, przy pomocy ironicznego zapytania retorycznego; w sensie, że to moja wcześniejsza wypowiedź była prowokacyjna... widzę, że tu jeszcze obowiązuje "wyższa szkoła jazdy" (na polski obrazowo parafrazując - podmiot trzeba wyśmiać prosto w twarz, aby zorientował się, że ktoś się z niego śmieje...); spoko zapamiętam na przyszłość :/
Co do Szatana - to jak to jest w końcu, wasza wiara opiera się na wierze w Boga czy w rogatego, bo jak na razie wychodzi na to, że Szatan jest równorzędny, chociaż stoi w opozycji. Ktoś potrafi to wyjaśnić?
 
 
Marki 



Imię: Daniel
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skąd: Zewszad
Wysłany: 2008-04-15, 21:14   

aurora napisał/a:
Co do Szatana - to jak to jest w końcu, wasza wiara opiera się na wierze w Boga czy w rogatego, bo jak na razie wychodzi na to, że Szatan jest równorzędny, chociaż stoi w opozycji. Ktoś potrafi to wyjaśnić?
Wiara chrześcijańska, pewnie jak sam wiesz, opiera się w wierze w Boga, ale istnienia szatana nie można negować. Dokładniejsze informacje na temat szatana i grzechu znajdziesz na tych stronach:
http://www.teologia.pl/m_k/zag03-11.htm#1
http://www.teologia.pl/m_k/zag03-12.htm
http://www.teologia.pl/m_k/zag02c-14.htm#1b
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skąd: BogumiĹ‚owice
Wysłany: 2008-04-16, 20:57   

Szatan jest aniołem, z tym, że takim co się kiedyś zbuntował (tak najkrócej i najprościej mówiąc). Wierzę w anioły (w sensie te "dobre"), ale nie stawiam ich na równi z Bogiem - tak samo jest z szatanem, z tym, że w jego przypadku mamy do czynienia ze wspomnianą opozycją. I ani szatan, ani aniołowie, Bogu nie dorównują.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - RĂłwnoumagicznienie/
 
 
 
linnvv 



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 26
Skąd: zawsze pod prÄ…d
Wysłany: 2008-04-18, 20:47   

Wiem że mam dziwną filozofię (siedzę w temacie OOBE), ale wydaje mi się że każdy anioł nawet szatan jest pewnego rodzaju buntownikiem - został wyodrębniony z pierwotnej płaszczyzny świadomości (Boga?), później z tej pierwszej fali formowały się kolejne podrzędne istoty aż fala tworzenia doszła do człowieka i jego świadomości. Każde doświadczenie zebrane przez niższe istoty kiedyś powróci do pierwotnej płaszczyzny - Boga który sam w sobie nie ma celu istnienia jednak cały czas poszukuje i zbiera doświadczenia. Więc nie ma złych i dobrych doświadczeń ważne aby coś wnieść swoim życiem do wyższych płaszczyzn.
Więć: .... :jupi: :beer: :jupi: ....
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group