Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Poezja śpiewana.
Autor Wiadomo
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-12, 21:52   Poezja śpiewana.

Interesujecie się poezją śpiewaną?
Kto jest waszym ulubionym wykonawcą?
Interpretacje czyich tekstów słuchacie najczęściej?
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-08-12, 21:59   

Od wczoraj oswajam się z SDM-em chociaż nigdy nie byłam jakoś do nich przekonana...Teksty Stachury, które interpretują są przepiękne, ale...no cóż muszę mieć nastrój do takich brzmień. Więcej o poezji śpiewanej napiszę za tydzień na pewno kiedy będę po koncercie SDM, Wolnej Grupy Bukowiny, Antoniny Krzysztoń i innych wykonawców poezji śpiewanej występujących na Bieszczadzkich Aniołach :)
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-08-12, 22:03   

Poezja śpiewana!

:zakochany:

Kocham. Od dziecka. Mama zabierała mnie na koncerty Turnaua. Pamiętam, że było niesamowicie, rząd 0, głośniki, fortepian, ten głos ... To było takie ... mistyczne ... Więc Turnau był ze mną zawsze, jego teksty potrafię wyrecytować o 2 w nocy przebudzona z głębokiego snu.
Kaczmarskiego też uwielbiam. Jego poezja jest dość przytłaczająca i za to ją sobie cenię. Gintrowski, Grechuta, Demarczyk, Geppert, Woźniak ... <3

A interpratacja? Cenię sobie panią Bisztygę.

[ Dodano: 2007-08-12, 23:04 ]
AAA!
SDM :prosze:

<333
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-08-13, 11:11   

SDM, Turnau (Cichosza :) ), Demarczyk, Kaczmarski, Grechuta

Ale bez przesady. Najbardziej z tego wszystkiego - SDM. Jednak w kółko nie dam rady tego słuchać. No, nie licząc "Czarnego bluesa o czwartej nad ranem" i "Listu do Małego Księcia" :P
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-08-13, 15:25   

Z Turnauem, Czerwonym Tulipanem czy Pod Budą miałem do czynienia od zawsze (rodzice! a jak! :D ) no i mi zostało. Teraz mi doszedł jeszcze Kaczmarski i SDM (uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam!)
Ech ale SDM ma jedną małą wadę, moja ukochana piosenka jest jakby czytaniem w moich myślach (czarny blues o czwartej nad ranem). Zawsze mi się smutno wtedy robi, ale uwielbiam tą piosenkę :) .
Aż mnie na Czerwony Tulipan wzięło, hmmm muszę zainwestować w ich płyty bo mam tylko stare kasety :(
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-08-19, 21:46   

Po koncercie- eh cudnie, teksty mnie urzekły, absolutnie przepiękne interpretacje Antoniny Krzysztoń, "lekkość" wykonania Wolnej Grupy Bukowiny, no i SDM :roll: całkowicie mnie do siebie przekonali, zaczarowali...stać wśród tłumu ludzi śpiewających z nimi jest po prostu czymś wspaniałym :)
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-08-20, 10:01   

Pozazdrościć tylko Somebody ;)
Poezja śpiewana przede wszytskim w wykonaniu Stachury, Starego Dobrego Małżeństwa, Grechuty i Woźniaka. Czasami jeszcze gdzieś sie Turanu przewinie. Chociaż jeśli chodzi o Stachurę to gółwnie cenię teksty, bo choć ssam nagrywał jego głos nie ma tej magii jaką posiada ton Myszkowskiego. Jednak nadal utrzymuje, że teksty inaczj są śpiewana przez autora tekstu niż przez innych wykonawców.
Poezji śpiewanej, przynajmniej dla mnie, nie da się lubić. Albo się ją kocha, albo jest obojętna. Czegoś pośredniego nie ma. Pamiętam jeszcze winylowe płyty poszczane u mnie w domu z poezją śpiewaną, może dlatego zawsze byłam do niej przekonana i przyzwyczajona.
Muzyka przepiękna! :roll:
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2007-08-20, 11:58   

Mało się tym interesuję, ale pamiętam, że kiedy byłam malutka rodzice często puszczali u mnie w domu utwory głównie Grechuty i Turnaua. To jest coś wspaniałego! Przyjemne dla ucha i ciekawe teksty.
Zaheel napisa/a:
Poezji śpiewanej, przynajmniej dla mnie, nie da się lubić. Albo się ją kocha, albo jest obojętna. Czegoś pośredniego nie ma.

Racja!
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-08-20, 20:47   

Dzisiaj całe 6 godzin jazdy samochodem słuchałam krainy łagodności. Cudowna płyta w której jestem zakochana :)
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-24, 18:19   

Jeśli o mnie chodzi to to chyba jeden z głównych rodzajów muzyki, które uwielbiam słuchać.
W większości poza tym co napisaliście słucham Ewę Demarczyk, Magda Umer, Renata Przemyk. Oprócz tego Leonard Cohen!!! :serce: i Bułat Okużdżawa :roll:

Jeśli nie znacie to polecam wam także "Gościniec", którego piosenki można ściągnąć tutaj:
http://gosciniec.mp3.wp.p...GEvNjc1Lmh0bWw=
zakochałam się od razu, szczególnie w "Bluesie sierpniowym" czy "Spieszmy się..."
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-08-29, 19:33   

Właśnie się od rana rozsłuchuję w SDMie... Najwspanialsze było to, że poezję śpiewaną puszczli na wielu zbiorowych postojach na pielgrzymce, np. w Racławicach i Żarnowcu :D
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-08-29, 19:39   

Magda Umer. Idąc na Bieszczadzkie Anioły, których i tak w końcu nie zobaczyłem... śpiewałem sobie... OCZY TEJ MAŁEJ, JAAK DWA BŁĘKITY... Pawlikowska to chyba napisała. :> Mam często kontakt z poezją śpiewaną, ale bardziej kojarzę wykonawców niż autorów wierszy. Pomykała też (jak z Piwnicą pod Baranami miała kontakt) to śpiewała... ale i tak w jej wykonaniu kocham poezję gadaną a nie śpiewaną. Mózg staje jak Ci w oczy patrzy i gada. :prosze:
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
max g 


Wiek: 39
Doczy: 30 Sie 2007
Posty: 1
Wysany: 2007-08-30, 09:48   

Jak dla mnie pozezja śpiewana nierozłącznie współgra z góram, szczególnie z Bieszczadami. Zrobiłem taki filmik z urlopu w bieszczadach wykorzystując fragment piosenki SDM:

http://pl.youtube.com/watch?v=WWjpTcBOppE - zapraszam na seans
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-09-04, 18:41   

Poezja śpiewana! :serce:
Toż to cud i miód!
SDM, Turnau, Demarczyk, Kaczmarski, Geppert, Grechuta...
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Madame Bovary 
Inspiracją być!



Imi: Justyna
Doczya: 07 Maj 2007
Posty: 447
Skd: Kraków
Wysany: 2007-09-08, 18:52   

Grechuta - uwielbiam!
_________________
O, cieniu mów,
Gdzie kraj mych snów –
Mów, gdzie jest Eldorado?
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group