Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Opętanie i egzorcymy
Autor Wiadomo
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2007-08-13, 16:55   Opętanie i egzorcymy

Wierzycie w to, ze możliwe jest opetanie człowieka przez złego ducha? Spotkaliście sie kiedyś z czymś takim?

Czy wierzycie w siłe egozrcyzmów, czyli w to, że mogą one pomóc, wręcz "uleczyc" człowieka opętanego?
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-08-13, 17:35   

wierzę, ze to możliwe i czesto mniej spektakularne niż nam się wydaje. nie wszystkie demony ujawniają się waleniem głowa o podłogę i gadaniem po hebrajsku...Co do egzorcyzmów to uważam, ze pomagaja...ale na krótko. Demon znajduje lukę w naszym umysle, pustkę serca i to tam się zagnieżdża. Egzorcyzmy wyrywają złego ducha z tego "pokoju" ale nie są w stanie zaryglować drzwi...puki ta osoba nie wypełni tej pustki zawsze będzie narażona na ataki.
_________________

 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-08-13, 18:29   

Wszystko to jakaś schizofrenia, czy inne choroby psychiczne. Nieee, nie wierzę :P
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-13, 19:35   

Oczywiście, że jest możliwe.
Znam taki przypadek. Była to dziewczyna, która nie wierzyła w istnienie szatana i kupiła sobie "biblię szatana" i w ogóle interesowała się tymi "czarnymi" i złymi sprawami. Doszło do opętania ;/ i musiała szukać pomocy u egzorcysty, była zresztą skrajnie wyczerpana, nie sypiała, majaczyła, robiła różne złe rzeczy w stosunku do ludzi w swoim otoczeniu.
Znam też księdza egzorcystę, który się tym zajmował i opowiadał mi, że samo wyrzucanie "bibili" z jej domu zajęło im 4 godziny a nogi dosłownie "wrastały" mu w podłogę.
Taki egzorcysta musi mieć nie tylko bardzo mocna wiarę ale także dużo "siły fizycznej" do samo wypędzanie jest koszmarnym przeżyciem, wyniszczającym tak na prawdę wszystkich, którzy biorą w nim udział.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
kojek 



Imi: Konrad
Wiek: 33
Doczy: 06 Cze 2007
Posty: 106
Wysany: 2007-08-13, 20:50   

Jasne, że możliwe. O zgrozo, kilku egzorcystów znam. I wiecie co? Księża egzorcyści opowiadają zbyt realistycznie, żeby było to nieprawdziwe.
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2007-08-13, 20:59   

Wierzę. Jest wiele świadectw na temat opętań i egzorcyzmów więc musi w tym być prawda.
Żabka napisa/a:
Wszystko to jakaś schizofrenia, czy inne choroby psychiczne.

Wielu egzorcystów współpracuje z psychiatrami (a często sami mają takie wykształcenie), więc rozpoznaliby chorobę psychiczną. Przeprowadzenie egzorcyzmu jest poprzedzane starannym poznaniem opętanego/chorego. Więc raczej musi tu działać jakaś inna siła.
Taka jedna napisa/a:
Co do egzorcyzmów to uważam, ze pomagaja...ale na krótko

Wszystko zależy od siły ducha osoby i rodzinny. Gdy osoba regularnie przyjmuje Komunie Św. to szatan nie ma szans, ale w każdym innym przypadku ma on przewagę.
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-08-24, 14:50   

Podobno bardzo dobrym obrazem jest silm "Egzorcyzmy Emili Rose", oparty zresztą na faktach. Dość trudno mi powiedzieć czy wierzę. Chciałabym porozmawiać z kimś kto widział luba zna takie przypadki. Dopuszczam takie przypadki, ale chciałabym je zweryfikować.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-08-25, 20:56   

Jakoś mnie to nie interesuje, ale bardziej skłaniam się ku odpowiedzi: nie wierzę, to może być po prostu sprawa choroby psychicznej. Więc właściwie zdanie mam takie jak Eos.
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-09-05, 11:36   

Tak, wierzę.
I w zasadzie prawie wszystko, co na ten temat sądzę, zostało już napisane, więc po co powtarzać?
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2007-09-05, 12:56   

Ja nie bardzo wiem do końca w co wierzę :P Ne wiem... dla mnie tego typu sprawy są możliwe na swój sposób, ale nie do końca tak jak to się ogólnie opisuje i przedstawia wszędzie...
 
 
 
Sylwia155 


Imi: Sylwia
Wiek: 31
Doczya: 11 Sty 2008
Posty: 7
Skd: Lublin
Wysany: 2008-01-11, 20:58   

Moim zdaniem powinno się dopuszczać do siebie myśl, ze istnieje coś takiego jak opętanie, bo jeśli się wplącze w jakieś "czary" czy taroty, później nie będzie odwrotu! Sama byłam na pielgrzymce do Częstochowy i wiem, że jest to możliwe. I nawet takie głupie horoskopy są w pewien sposób szkodliwe, bo one nie są zgodne z wiarą chrześcijańską!
_________________
SylwiaxD
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-12, 15:10, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2008-01-11, 21:50   

Horoskopy nie są szkodliwe, chyba że zaczyna się w nie wierzyć.
To ogólnie z horoskopami dłuższy temat do gadania, ale ja się go nie podejmuję, bo za mało wiem.
Opętanie moim zdaniem jest możliwe. Tylko nie wiem co ma pielgrzymka do Częstochowy (na której również byłam) z opętaniem - chyba, że w jej trakcie widziałaś osobę pod wpływem szatana.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Sylwia155 


Imi: Sylwia
Wiek: 31
Doczya: 11 Sty 2008
Posty: 7
Skd: Lublin
Wysany: 2008-01-12, 12:10   

Tak, w trakcie pielgrzymki były osoby, na których odprawiano egzorcyzmy i widziałam na mszach omdlenia i ataki, więc ma trochę wspólnego...
_________________
SylwiaxD
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2008-01-14, 20:49   

Co za tym idzie - pielgrzymka to tylko cezura czasowa lub miejsce, kiedy/gdzie widziałaś osoby opętane. No ale mniejsza. Z tym, że o ile się orientuję, egzorcyzmy odprawia się NAD kimś, a nie NA kimś (osobę kompetentną bym prosiła o sprostowanie w razie czego mojej wypowiedzi).
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-14, 20:55, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nana 



Wiek: 33
Doczya: 12 Sty 2008
Posty: 61
Skd: Zielona Góra
Wysany: 2008-01-14, 21:40   

Raczej nie wierzę w takie rzeczy - musiałabym zobaczyć. Przekonać się. Tak z opowiadań ludzi czy innych źródeł, np. książki, to ciężko mi uwierzyć.

Co, do tekstu, że są to choroby psychiczne - moja dobra znajoma leczy się u psychiatry, i nie sądzę, że jest "opętana".
_________________
Dante chwycił piekielne hordy za jaja i zgnoił tak, że pomiot szatański szlocha doprowadzając Lucyfera do nerwicy.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-15, 11:46, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group