Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Buddyzm
Autor WiadomoϾ
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-17, 17:15   Buddyzm

Ktoś z was praktykuje? Medytuje lub ćwiczy jogę? Ja zacząłem niedawno medytować i jak uda wejść się w stan alpha to miodzio :D :D
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-08-17, 17:54   

Nie nie praktykuje i jakoÅ› mnie nie ciÄ…gnie.
Kiedyś chodziłam na jogę ale nie miałam ochoty na te głupie ćwiczenia na koncentrację (podobno dużo zależy od tego kto to prowadzi, można trafić na zbijaczy kasy, którzy sie mało na tym znają chyba u mnie tak było ;/ )

Tylko, że wydaje mi się, że jogę i buddyzm należałoby choćby ogólnie rozdzielić. Praktykowanie metod jogi nie wiąże się bezpośrednio z byciem buddystą, chyba...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-17, 19:58   

Buddyści muszą ćwiczyć jogę, żeby mieć dobrą pozycje do medytacji.
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-08-17, 21:22   

Możliwe, szczerze mówiąc nie znam się... ale to nie zmienia faktu, że każdy Buddysta ćwiczy jogę ale każdy ćwiczący jogę nie musi być Buddystą.

Aaaa właśnie i to też mnie wkurzało... "dorabianie" do tej jogi jakiejś ideologii, która dla mnie jako katoliczki zaczynała się kłócić z wyznaniem. Chciałam początkowo potraktować te zajęcia jako naukę umiejętności skupienia się nad tym co robię i nawet w największym zamieszaniu znalezienia chwili dla siebie a nie traktowanie tego jako "sposobu wyzwolenia" "przejścia na wyższy stopień rozwoju" czy jakoś tak... Nie czuję się bym była źle rozwinięta :lol: i stwierdziłam, że za bardzo wkurza mnie co tam ględzą.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-17, 21:50   

Bo zwykły człowiek nie jest tego w stanie pojąć :) na serio ;) nie wydaje mi się że łoili tam cash... Moim zdaniem buddyzm jest 100x lepszy od katolicyzmu!(zaznaczam katolicyzm, bo chrześcijaństwo to inna bajka). A mianowicie: mnisi w Indiach i w pobliskich krajach nie wykorzystują swej religii do celów zarobkowych, medytacja leczy, a "paciorki" typu zdrowaś w niczym nie pomagają, gdyż są bezmyślnie gadane. Jeśli natomiast ktoś z natchnieniem modli się do Boga, to może to pomóc.
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2007-08-18, 00:13   

Kiedyś ćwiczyłam hatha jogę, ale po jakimś pół roku nie miałam do tego czasu i warunków. Czasem jeszcze w wolnej chwili lubię do tego wrócić :)
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Do³¹czy³a: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wys³any: 2007-08-18, 23:27   

Maciooj napisa³/a:
Moim zdaniem buddyzm jest 100x lepszy od katolicyzmu!(zaznaczam katolicyzm, bo chrześcijaństwo to inna bajka). A mianowicie: mnisi w Indiach i w pobliskich krajach nie wykorzystują swej religii do celów zarobkowych, medytacja leczy, a "paciorki" typu zdrowaś w niczym nie pomagają, gdyż są bezmyślnie gadane. Jeśli natomiast ktoś z natchnieniem modli się do Boga, to może to pomóc.


eh wiesz jakby w buddyzmie zaczęli tak robić to pewnie nie wydawałby ci sie już lepszy. :) katolicyzm sam w sobie nie jest zły, lecz ludzie sprawili ze takim go postrzegamy. "zdrowasiek" przecież nie trzeba gadać bezmyślnie, choć nie każdemu łatwo się skupić [wiem po sobie], a "cele zarobkowe" mnie samą wkurzają :evil: :evil: :evil: :evil:

chciałam kiedyś ćwiczyć jogę - podoba mi się to, choć fakt, ta cała filozofia dołączona do niej odpycha mnie...
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-18, 23:50   

spiderwoman napisa³/a:
chciałam kiedyś ćwiczyć jogę - podoba mi się to, choć fakt, ta cała filozofia dołączona do niej odpycha mnie...
Możesz rozszerzyć swoją wypowiedź?

Cytat:
lecz ludzie sprawili ze takim go postrzegamy
Nie zgadzam się. Przez lata(już w średniowieczu) księża okłamywali ludzi. Nie oglądałaś 3 muszkieterów? Biblia jest wciąż na liście ksiąg zakazanych. A domyślcie się dlaczego. Bo gdyby wykształceni ludzie zaczęli czytać biblię nie chodzili by do kościoła! A ten straciłby wtedy duuużo pieniędzy. Dlaczego palono ludzi!? Jak chrześcijanin może zabijać bliźniego!? I te krucjaty! To obłęd. Myśleli, że jak zabiją muzułmanów to pójdą do nieba.... matko..
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
czarna dalia 
Inna niż wszystkie



Do³¹czy³a: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wys³any: 2007-08-19, 00:31   

To, że okłamywali to prawda. Kupowali odpusto i opublikowali "Młot na czarownice" przez co zgineło 250000 niewinnych kobiet! A co do buddyzmu, skłaniam się. NArazie medytuje i czasem ćwiczę jogę.
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnÄ™
Zgadnijcie, jak
 
 
 
Marki 



Imiê: Daniel
Do³¹czy³: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Sk¹d: Zewszad
Wys³any: 2007-08-19, 12:11   

Maciooj napisa³/a:
Ktoś z was praktykuje? Medytuje lub ćwiczy jogę?

Nie i nie mam zamiaru, buddyzm każe "patrzeć w siebie" jest nastawiony na osiągniecie Nirwany, przez medytacje, poznanie siebie, a katolicyzm każe kochać.
Maciooj napisa³/a:
I te krucjaty! To obłęd.

Nie należy oceniać historii z naszego punktu widzenia, w tamtych czasach wszystko było inne.
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-19, 12:16   

W tamtych czasach było mało inteligentnych ludzi! Wszyscy myśleli, że cokolwiek powie papież jest święte :/ Wskaż innych uczynnych papieży poza JP II! Moim zdaniem nie powinno być świętych w ogóle. To od Boga zależy czy są oni święci czy nie, a nie od kościoła. Księży jest więcej złych niż dobrych. Koleś podczas ewangelii gada, że nie wolno nam być obłudnymi. A ciekawe jacy oni są. Są kłamcami, robią wszystko dla swoich interesów, dlatego nie chodzę już do kościoła, wolę poczytać pismo święte lub pomedytować :)

A tak w ogóle jakbyś chciał wiedzieć buddyści cenią życie innych ponad wszystko! Nie zdeptaliby nawet muchy ani innego stworzenia!
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Marki 



Imiê: Daniel
Do³¹czy³: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Sk¹d: Zewszad
Wys³any: 2007-08-19, 13:01   

Maciooj napisa³/a:
Wskaż innych uczynnych papieży poza JP II!

Dobrze. Sylwester II - upowszechnił w Europie cyfry arabskie i system dziesiętny,
Św. Leon I Wielki - w 452 roku powstrzymał wodza Hunów Attylę od złupienia Rzymu,
Grzegorz I Wielki - Podjął pertraktacje z Longobardami, ratując Italię przed całkowitym wyniszczeniem, uporządkował śpiew liturgiczny, znany później jako chorał gregoriański,
Jan XXIII - zwołał II Sobór Watykański, uznawany przez wielu za odnowiciela Kościoła,
Paweł VI - wprowadził języki narodowe do liturgii, działalność ekumeniczna,
Jan Paweł I - odrzucił koronacje tiarą, odwiedzał bez zapowiedzi chorych i kalekich,
Św. Celestyn V - pustelnik, prowadzący bardzo skromne życie przepełnione modlitwą,
Klemens V - nakazał założenie katedr języków orientalnych na uniwersytetach w Paryżu, Oxfordzie, Bolonii i Salamance, ustanowił uniwersytety w Orleanie i w Perugii,
To nie są wszyscy papieże którzy byli "uczynni".
Maciooj napisa³/a:
Moim zdaniem nie powinno być świętych w ogóle.

Opiera się to na tradycji i prymacie Piotrowym, w pierwszych wiekach do uznania kogoś za świętego była stosowana zasada vox populi vox Dei

Mała prośba do moderatora czy mógłby wydzielić z tego OT oddzielny temat?
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-08-19, 13:03, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-19, 13:08   

W średniowieczu zamiast palić wiedźm powinni wieszać tych księży! Spójrz na rozwinięte kraje! Wszędzie, gdzie dostatek i wysokie zarobki jest protestantyzm i nie ma, że jakiś ksiądz założy sobie radyjko. Tylku w tym chorym państwie jest tak, że muszę oglądać gównozjada z purpurową czapeczką na TVP1 :/ :wstyd:

Najpierw sam zakładasz temat, a potem rozwijasz w nim ogromny offtop...
kolejne posty nie na temat - kasujÄ™
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
Ostatnio zmieniony przez annoth 2007-08-19, 19:18, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
czarna dalia 
Inna niż wszystkie



Do³¹czy³a: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wys³any: 2007-08-19, 22:21   

Maciooj taki już nas los. Ech...a co do papieży to przypominam, że Innocenty VIII wcale nie krytykował zabijania "czarownic". :wstyd: A co do pieniędzy to prawda. Nawet kraje w których wyznaje sie głuwnie buddyzm są bogadsze.
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnÄ™
Zgadnijcie, jak
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-19, 22:28   

No właśnie! a dlaczego? Bo mnisi buddyjscy nie mają nic na sumieniach! a o naszych "czarnych" nie wspomnę :/ hipokryci!
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group