Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Buddyzm
Autor WiadomoϾ
czarna dalia 
Inna niż wszystkie



Do³¹czy³a: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wys³any: 2007-08-19, 22:33   

Możliwe, że nie mają tego nie wiem. Tam poprostu wierzy się, że każdy zły uczynek do nas wróci. Popieram w 100%.
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnÄ™
Zgadnijcie, jak
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-08-19, 22:42   

Maciooj napisa³/a:
No właśnie! a dlaczego? Bo mnisi buddyjscy nie mają nic na sumieniach! a o naszych "czarnych" nie wspomnę :/ hipokryci!
G**** prawda... Znasz mnichów buddyjskich żeby powiedzieć, że nie mają NIC na sumieniach??
Mogę mniemać, że nigdy żadnego nie spotkałeś, tak podejrzewam.. a już masz o nich tak wybielone zdanie. :|
A poza tym znasz wszystkich księży w Polsce żeby powiedzieć, że całe tłumy z nich to hipokryci? Czy opierasz się na dwóch/pięciu z twojego otoczenia (zresztą Kościoła do którego nie chodzisz :lol: ) i na wizerunku afer (finansowych/seksualnych) kreowanym przez media?

Wydaje mi się, że twoje zderzenie z prawdziwym światem buddyzmu i buddyjskich mnichów mogłyby też nastawić się pesymistycznie... łatwo jest zachwycać się kręgiem, o którym wiemy niewiele niż tym, którego znamy od podszewki.

Maciooj napisa³/a:
i nie ma, że jakiś ksiądz założy sobie radyjko. Tylku w tym chorym państwie jest tak, że muszę oglądać gównozjada z purpurową czapeczką na TVP1 :/ :wstyd:
Zejdź z tonu, obrażasz moje uczucia religijne. Można napisać to samo tylko ująć w inne słowa. Też możesz założyć radyjko a oglądać nie musisz... no chyba, że masz w domu jeden kanał telewizyjny.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
czarna dalia 
Inna niż wszystkie



Do³¹czy³a: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wys³any: 2007-08-19, 22:47   

Nie chce nikogo urażać, jednak uwarzam, ze polscy księża przeginają. Nie mówię, że wszyscy, ale naprawde zanim zaczną pouczać niech przypatrzą się sobie.
Fantasia napisa³/a:
Mogę mniemać, że nigdy żadnego nie spotkałeś, tak podejrzewam.. a już masz o nich tak wybielone zdanie.

Może spotkał? :) Ja mam bardzo dobre zdanie o buddystach. Interesuje się ich obyczajami, prawami. To naprawde ciekawe i ma sens
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnÄ™
Zgadnijcie, jak
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-19, 22:57   

Mojego otoczenia? :| a powiedz mi ile słyszałaś afer o księżach a ile o mnichach buddyjskich. W tv po prostu nie pokazują afer związanych z księżmi bo "nie wypada". A w ogóle buddyści są bardzo często ascetami, a księdza ascety jeszcze nie widziałem :shock: jedynie czarne limuzyny i najnowsze telefony i pisuary z wizerunkiem Matki Boskiej :lol: http://uncyclopedia.org/w...or_Teddy_Rydzyk

A taka religijna jesteś. Ciekawe czy przestrzegasz to, że seks uprawia się po małżeństwie :> Bo wiesz, co ci powiem? Dla kościoła aborcja i antykoncepcja to to samo, ponieważ im mniej dzieci, tym niej pieniędzy w kasie kościoła ŚW :| to jest religia? wiesz ile kościół musi zapłacić biskupowi za udzielenie bierzmowana? 60 000. Tyle na ten temat!
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-08-19, 23:12   

Maciooj napisa³/a:
a powiedz mi ile słyszałaś afer o księżach a ile o mnichach buddyjskich.
Wyobrażam sobie sytuację kiedy pierwsze informacją w naszych mediach są afery o buddyjskich mnichach.. :lol:
Spadłam a krzesła.. powaga... ROTFL
Wydaje mi się po prostu, że tutaj się o tym nie mówi bo tak średnio nasze media zajmują się skandale o otoczeniu buddyjskich mnichów... nie wiem czy ludzi by to interesowało.
Sprawdzaj wiadomości z krajów gdzie jest buddyzm i sam się przekonaj czy tam wszystko jest różowe i cierpią na brak hipokrytów... Czegoś czarnego się wszędzie doszukasz...
Maciooj napisa³/a:
W tv po prostu nie pokazują afer związanych z księżmi bo "nie wypada".
Pokazują, ja widzę i to często.
Cytat:
A taka religijna jesteÅ›.
Nie napisałam, że jestem TAKA RELIGIJNA... Męczy mnie, że w swoich wypowiedziach jesteś tak tendencyjny, wypowiadasz się tonem atakującym a nie dyskutującym i w każdej swojej wypowiedzi wykorzystujesz argument księdza Rydzyka, które jest problemem dla Kościoła w Polsce ale jest jednym z tysięcy księży a ty uważasz go za najbardziej reprezentatywnego do kreowanie wizerunku całej reszty.

[ Dodano: 2007-08-19, 23:13 ]
czarna dalia, czy twoja wypowiedź wniosła coś do tematu "Buddyzm"??
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-19, 23:19   

Nikogo nie atakuję. Powiedz mi proszę co katolicyzm wniósł do twego życia? Medytacja wnosi do życia na prawdę wiele, a gdy prosisz Boga, to rzadko kiedy pomaga...

http://www.aquarius.4me.pl/dlaczego.html

poszukaj mi w internecie(bo tam jest wszystko) afer i hipokryzji wśród mnichów buddyjskich, bo o naszych księżach jest tego wiele...

Czemu Polska nie weźmie przykładu z Anglii, Niemiec. Tam gdzie nei ma katolicyzmu tam dostatek i dobre życie. tam państwo zapewnia obywatelom bardzo wiele, a u nas? Gdzie nie gdzie nie ma nawet dojazdu karetki :| etc
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-08-19, 23:31   

Maciooj, proszę cię skończ gadać na poziomie: w kraju jest Rydzyk i dlatego karetka nie zdąrzy przyjechać na czas... bo to żenujące... A poza tym drugi raz spadłam z krzesła :lol:
Maciooj napisa³/a:
Nikogo nie atakujÄ™.
Atakujesz... chociażby mnie interesując się kwestią mojej potencjalnej antykoncepcji czy współżycia przed ślubem 8)
Maciooj napisa³/a:
poszukaj mi w internecie(bo tam jest wszystko) afer i hipokryzji wśród mnichów buddyjskich,
A może nie znam języka na przykład? i nie wszystko jestem w stanie przeczytać a polskie strony pewnie nie opływają w informacje ma ten temat... A poza tym liczę na twoją ogromna wiedzę na ten temat, no w końcu na czymś musiałeś oprzeć swoje zdanie i coś już czytałeś na tema temat, że wydajesz tak śmiałe sądy :|

czarna dalia, Kolejny raz się pytam czy Ty piszesz w swoich o buddyźmie??

Spokojnie Janku, kasuję wszystko ^^ ale chyba bez warna się nie obędzie xD

[ Dodano: 2007-08-19, 23:33 ]
Maciooj napisa³/a:
Powiedz mi proszę co katolicyzm wniósł do twego życia?
Uwierz mi, że bardzo dużo i afery z księżmi mi w tym nie przeszkadzają bo nie wierzę w księdza tylko Boga i wiarę opieram na relacjach z nim...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Krystyna 2007-08-19, 23:34, w ca³oœci zmieniany 3 razy  
 
 
 
czarna dalia 
Inna niż wszystkie



Do³¹czy³a: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wys³any: 2007-08-19, 23:37   

Ech no dobra. Powiem jedno. Uważam, że buddyzm jest lepiej zorganizowaną religią niż katolicyzm. Daje pocucie wartości i spełnienia. Takie jest moje zdanie.
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnÄ™
Zgadnijcie, jak
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-08-19, 23:41   

Jakby nie było Fantasia ma wiele racji w tym, że o Buddyjskich aferach nikt nic nie wie bo o tym się po prostu w Polsce nie mówi. Ta religia jeszcze nie jest w Polsce na takim etapie aby mówiono o niej w wiadomościach czy innych programach.
Pojechałbyś na Bali czy gdzieś gdzie jest Buddyzm i oni będą narzekać pewnie na swoich mnichów, na takiego swojego Rydzyka a będą mówić że Ksiądz to jest super koleś, zero skazy itp.

Maciooj napisa³/a:
Powiedz mi proszę co katolicyzm wniósł do twego życia? Medytacja wnosi do życia na prawdę wiele, a gdy prosisz Boga, to rzadko kiedy pomaga...

Trzeba być cierpliwym, trzeba umieć prosić... Bóg zawsze pomaga. To, że czasem o coś poprosisz i tego nie dostaniesz nie znaczy, że Bóg nie pomógł, bo może a nóż ochronił Cię przed czymś.

I ja również mogę powiedzieć tak jak Ty: medytacja nic nie wnosi do mojego życia, za to Bóg bardzo wiele.

[ Dodano: 2007-08-19, 23:42 ]
Cytat:
Ech no dobra. Powiem jedno. Uważam, że buddyzm jest lepiej zorganizowaną religią niż katolicyzm. Daje pocucie wartości i spełnienia. Takie jest moje zdanie.

Swojego nie znacie a cudze chwalicie ;)

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Tyle na temat.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-19, 23:42   

A czy ja mówię o Rydzyku? Mówię o katolicyzmie. Powiem ci tak: buddyzm nie reklamuje się tak jak nasza religia, nie ma sakramentów. A na dodatek buddyzm nie jest religią, Budda nie wspominał o Stwórcy, i tu się trochę zawiodłem. Jest to raczej nurt filozoficzny. Nie wierzę w reinkarnację, w nirwanę. Po prostu wiem, że życie w stylu indyjskiego mnicha jest lepsze. Oglądałem raz bardzo ładny program, jak to mnisi zajmują się tygrysami(są one na granicy wymarcia) codziennie chodzili przez miasto w poszukiwaniu żywności dla siebie i dla tygrysów. Zwykły chlebożerca musi zjeść aż 3 posiłki na dzień, a tam mnisi jedli z tygrysami o tej samej porze jeden posiłek dziennie. Mnisi, jak nakazuje nauka joginów, jedli bardzo wolno, żeby "wchłonąć" całą energię z pokarmu. (Eos pewnie wie co mówię ;) ) Ten program bardzo mnie wzruszył, głowa tego zakonu zrobił sobie wielką nadzieję, że wybuduje tygrysom wielkie terytorium, nie pamiętam już, co to było. W każdym bądź razie nadzieja głowy zakonu nie spełniła się, co bardzo mnie zasmuciło :( Miałem nadzieję, że tygrysy rozmnożą się i wzrośnie liczba tych pięknych zwierząt choć o parę procent. To właśnie jest buddyzm. Poświęcenie nie tylko dla drugiej osoby, ale dla drugiej istoty ;)
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
Ostatnio zmieniony przez Maciooj 2007-08-19, 23:44, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-08-19, 23:47   

Maciooj napisa³/a:
To właśnie jest buddyzm. Poświęcenie nie tylko dla drugiej osoby, ale dla drugiej istoty ;)

Na rekolekcjach w drugiej klasie LO oglądaliśmy film. Polski ksiądz w afryce który pomagał tym małym afrykańskim dzieciom. Budował z nimi szkołę, uczył ich itp. To już nie jest wzruszające co?

Nigdy w sumie nie zagłębiałam się w Buddyzm dlatego go nie oceniam. Tylko nie wierze w to, że wszystko jest takie piękne i słodkie jak Ty przedstawiasz.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
czarna dalia 
Inna niż wszystkie



Do³¹czy³a: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wys³any: 2007-08-19, 23:50   

Ja uważam, ze nauki głoszone przez buddyzm są słuszne. Reinkarnacja też brzmi sensownie. A interesuje się tym nie od dziś, więc mam już wyrobiona opinię.
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnÄ™
Zgadnijcie, jak
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-19, 23:50   

Pamiętam ten film ^^ a te dzieci nie wierzyły w śnieg. Oczywiście to jest wzruszające. Kiedyś bardzo dużo modliłem się do Boga, żeby dzieci w Afryce nie były głodne. Czy coś dało? Nie wiem. Mam nadzieję.
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-08-19, 23:52   

Cytat:
Pamiętam ten film ^^ a te dzieci nie wierzyły w śnieg. Oczywiście to jest wzruszające. Kiedyś bardzo dużo modliłem się do Boga, żeby dzieci w Afryce nie były głodne. Czy coś dało? Nie wiem. Mam nadzieję.

A Budda zapewni im jedzenie?
Lepiej byś pomodlił się o wytrwałość dla tych dzieci, o siłę a nie o jedzenie!
Jak modliłam się o nowego lexusa też go nie dostałam, teraz już proszę o siły w dążeniu do celu, pomaga!
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-19, 23:58   

:| :? aa nie porównuj lexusa do jedzenia :| a jakbym prosił, żeby babcia wyzdrowiała to też źle :| paranoja

I do buddy się nie modli :) A siłę zawsze odnajdzie się podczas medytacji.

A słyszałaś może o tym człowieku, który medytował 75 lat w trumnie? Ja nie żartuję.
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group