Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
7 ciał człowieka
Autor WiadomoϾ
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-21, 12:04   7 ciaÅ‚ czÅ‚owieka

Wierzycie w istnienie tych ciał? Są to: ciało fizyczne, eteryczne, astralne, kosmiczne, duchowe, mentalne i nirwaniczne. Każde z ciał ma swoje własne sny, dzięki medytacji możemy podróżować ciałem eterycznym, dzięki OoBE podróżujemy ciałem astralnym itd...

czekam na wasze opinie
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2007-08-21, 14:02   

Hmm... Powiem tak... Wydaje mi się, że żadna teoria opisująca duszę, umysł i inne wewnętrzne cechy człowieka, to tylko teorie ludzi... Jedni pytania o to zadają, drudzy próbują na nie odpowiedzieć i kreują nowe poglądy na ten temat, ale to wszystko dlatego, że nie wiedzą jak jest naprawdę. Możemy chyba tylko próbować nazwać i opisać to co odczuwamy w związku z tym. Jeśli chodzi o ciało fizyczne, to mam tylko niewielkie wątpliwości co do jego istnienia ;) Dużo medytuję, ale nie zdarzyła mi się chyba jeszcze żadna podróż, bo chociaż widywałem wtedy różne rzeczy, to wydaje mi się, że to kwestia zamkniętego umysłu i obrazów kreowanych przez mózg w stanach małej "stabilności pracy systemu"... Ogólnie wierzę w te nieznane jeszcze, głębsze typy bytów, ale nie umiem tego przypisać do konkretnych teorii :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-21, 16:03   

Rivenris, a jak wygląda twoja medytacja? Ja próbuję coś zdziałać w pozycji pół lotosu. Ale trudno się skupić przez ból pleców i stóp. A potem w łóżku na leżąco już lajtowo wchodzę w stan alpha. tylko serce mi mocno wali nie wiem czemu :/ A przeżycia jak? U mnie super to wygląda :D
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imiê: Marcin
Wiek: 33
Do³¹czy³: 22 Lip 2007
Posty: 525
Sk¹d: Sanok
Wys³any: 2007-08-21, 16:16   

Szczerze nie słyszałem o tym wcześniej, ale brzmi całkiem ciekawie :) Tak jak wspomniał kolega wyżej jest to tylko teoria ludzi. Jednak być może jest w niej trochę prawdy i raczej w ten sposób powinieneś skonstruować pytanie. Tzn czy jest w tym trochę prawdy czy nie? Otóż ja uważam że tak, ponieważ pasuje to nieco to mojego trybu medytacji ;) Oprócz fizycznego wierzę również w ciało astralne, eteryczne i duchowe co do pozostałych mam pewne wątpliwości...
Rivenris, skoro mówisz, ze dużo medytujesz to poleciłbym ci "Wędrówkę szamańską" (o ile już tego nie próbowałeś ;) ) Bardzo dobry sposób na rozwinięcie się i oczyszczenie umysłu z problemów życia codziennego. W tej chwili nie pamiętam dokładnie linka opisowego, ale potem cosik tu wrzucę ;)
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-21, 16:27   

No a ciało mentalne? (Mentalność - system zasad, opartych na założeniach normatywnych, którymi człowiek kieruje się przy przetwarzaniu informacji o życiu społecznym.) A jak wygląa twoja medytacja?
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2007-08-22, 11:48   

Maciooj napisa³/a:
Rivenris, a jak wyglÄ…da twoja medytacja?


Technik pewnie tyle ile ludzi, którzy medytują... :) Owszem przyjmuję pozycję kwiatu lotosu, ale to chyba tylko z przyzwyczajenia, bo tak zaczynałem i tak jakoś mi zostało :) Przede wszystkim najlepiej jest jeśli w medytacji nie przeszkadza Ci Twoje ciało. Trochę ciężko się skupić, jak burczy w brzuchu, albo wręcz przeciwnie, jak jesteś w stanie usłyszeć jak żołądek męczy się z nadmierną ilością pożywienia do przetrawienia ;) To nie znaczy, że już jak jesteś po obiedzie, to Ci nie wolno, ale ma to wpływ na wyciszenie :) Jak już się wyciszysz, to jest trzy jakby drogi, techniki, z których ja kożystam (nie są to jakieś profesjonalne nazwy, bo ja to tak dla siebie nazywam): Metoda wolnego umysłu, mocnego skupienia i oczyszczenia. Pierwszą lubię chyba najbardziej :) jeśli się wyciszysz, przestań skupiać się na czymkolwiek :) poprostu pozwól, by obrazy, myśli głosy, wspomnienia itp swobodnie przepływały przez umysł :) Staniesz jakby obok swojej mentalności i zobaczysz jak pracuje Twój umysł :) Przynajmniej ja to tak odbieram... Po medytacji fajnie jest sobie pomyśleć co się widziało itd :) Polecam! :) Sposoby drugi i trzeci, to przeciwieństwa. mocne skupienie to np uchwycenie jakiegoś obiektu (mi fajnie jest przy płomieniu) i głęboka kontemplacja, rozmyślanie o jego wyglądzie roli... Można tu dojść z kolei do ciekawych wniosków :) ostatnia metoda mówi o kompletnym oczyszczeniu umysłu z myśli i odczuć... Taka cisza i pustka i nic więcej... To z kolei na mnie działa jak taki typowy "reset kompa" :) Zeruje pamięć operacyjną i daje jako takie uczucie oczyszczenia :) opisane przeze mnie metody, to tak naprawdę w dużej mierze chyba moje własne wyniki doświadczeń z medytacją i nie wiem jak inni będą się w nich czuć :) ale polecam, bo to fajna sprawa :) Co do ciała mentalnego w pewnym sensie mogę się tu zgodzić, bo rzeczywiście można chyba poprzez medytację oddzielić się od siebie i odczuć to ciało w pewien sposób... No i jeśli uznamy, że coś musi być nośnikiem świadomości, to być może jest jeszcze coś, jakieś inne ciało, żeby z jego poziomu zobaczyć tą swoją mentalność, ale określenie ciała w tym momencie jak i szufladkowanie tego tak, to wydaje mi się raczej nie pasuje w 100% do tego co ja mam na myśli... Sorki za taki rozpis ;)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-22, 12:02   

Moja medytacja wygląda tak. Na razie siedzę w pół lotosie, od lotosu po prostu nie wytrzymuję :P (jeszcze nie udało mi się wejść w alphę na siedząco :P jedynie w łóżku, na leżąco). Z początku liczyłem oddechy, ale nie polecam. Teraz skupiam się na "niczym" i mówię sobie: tylko ty i twój umysł, oczyść się, nie myśl o niczym, tylko tu i teraz . to mi pozwala lepiej się skupić. A jak długo medytujesz?
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
Ostatnio zmieniony przez Maciooj 2007-08-22, 12:03, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2007-08-22, 12:07   

Za Bardzo myślisz o tym co chcesz osiągnąć :) zrelaksuj się odpręż, a do alphy tak po pół godziny najpóźniej przejdziesz bez niczego :) Najdłużej? Hmm... rzadko kiedy patrzę ile to trwało, ale tak jak mi nikt nie przerywał, to chyba ok 3-4 godzin...
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
  Wys³any: 2007-08-22, 12:09   

Wowo to nieźle ale w pytaniu miałem na myśli jak długo praktykujesz :P
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2007-08-22, 12:14   

Uhm... :) to chyba 1,5 roku, ale tak intensywniej odkąd cierpię na bezsenność, czyli od okolic stycznia :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-22, 12:15   

Rozumiem, że pomaga :> A jak wygląda twoje życie na co dzień, zmieniło się? jesteś spokojniejszy czy coś?
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2007-08-22, 12:23   

Nigdy nie wiązałem żadnych moich zachowań, czy sposobu życia z medytacją... Ale jeśli to co dzieje się w mojej głowie od tamtego czasu jest wynikiem medytacji, to zajęcie to jest największym creatorem świrów na świecie ;) A tak szczerze, to napewno rozwija to umysł... nie wiem... wydaje mi się, że pomaga to w zobaczeniu siebie i swojej natury (tu jak w temacie: swoich "ciał")... inne dziwne cechy przypisuję raczej do swojej osobowości niż do wników medytacji :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-22, 12:27   

A początki medytacji jak wyglądały u Ciebie? Też miałeś problemy z pozycją i skupieniem się? Wiem, że lekki uśmiech i patrzenie w górę pomaga. A tak w ogóle to ćwiczę z 2 tygodnie :P :wstyd:
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2007-08-22, 12:31   

Nie pamiętam tak odległych czasów (pewnie jednym z efektów jest skleroza ;) ) To jest chyba jak z graniem na gitarze... pewne rzeczy same przychodzą, ale nie przeczę, że na początku 40 min to już było dla mnie zdecydowanie za dużo :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2007-08-22, 12:33   

Masz fajnie, że nie doskwierają ci złe warunki ;) Ja np mogę to robić jedynie wieczorem :( albo zacznę to robić w lesie lub nad morzem ^_^ to musi być coś :D
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group