Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kasa a miłość
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-08-22, 17:42   Kasa a miłość

Kiedyś mój znajomy [żartując] powiedział, że szuka nadzianej laski. Gdy zapytałam a co z miłością? Odpowiedział, że miłość i tak przechodzi a on będzie sobie żyć w luksusie jak pączek w maśle.

Każdy żart ma ziarenko prawdy i zdaję sobie sprawy, że zapewne jest wiele takich osób które kierują się właśnie takimi wartościami.

Co o nich myślicie? Maja racje? A Wy związalibyście się z jakąś osobą tylko dla kasy?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-08-22, 17:44   

to jest chore, płytkie i głupie a do tego egoistyczne. Miłość nie przychodzi.
_________________

 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-08-22, 17:46   

Nie umiałabym się do czegokolwiek zmuszać i udawać czegoś...tym bardziej uczucia, dla kasy? Bzdura, ot co.
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2007-08-22, 21:41   

Nawet jeśli ktoś się na to decyduje z powodu ciężkiej sytuacji materialnej, pozostaje jakiś niesmak. Przynajmniej ja bym nie potrafiła tak udawać.

Miłość prawdopodobnie rzeczywiście przechodzi, ale nie zmienia to faktu, że związek dla kasy jest płytki, egoistyczny i nie w porządku wobec partnera.
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-22, 22:21   

Mówcie co chcecie... takich ludzie jest całe mnóstwo i liczba wg moich obserwacji rośnie... jest to uważane za nobilitujące a nawet za komplement, że "ktoś się dobrze ustawił w życiu" i nie istotne jakim to sposobem.
Jeśli nie sami tak myślą, to gdy związek robi się poważny to rodzina przekonuje" "co on/ona może ci zapewnić? nie stać cię na kogoś lepszego? itp. niektórych to przekonuje. "
Bunny napisa/a:
A Wy związalibyście się z jakąś osobą tylko dla kasy?

To już czasem nie chodzi o wiązanie sie dla kasy ale nie wiązanie się z kimś z powodu kasy i dalsze poszukiwanie. (oczywiście po czasie może przyjść otrzeźwienie "a jednak to było głupie... gdybym postąpił/a inaczej" tylko, że najczęściej takie olśnienie przychodzi za późno)

Niech inni robią co chcą, w moim przypadku zaważyło to na jednym związku, nie pasowałam ani do samochodu, ścigacza czy jachtu, trudno się mówi, nie mam żalu.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-08-22, 22:34   

myślę że nie mogłabym czegoś takiego zrobić i mam nadzieje że nigdy mi tak do głowy nie strzeli ;/
po pierwsze nie potrafiłabym tak wykorzystywać uczyć człowieka, który by mnie kochał
po drugie: chyba z czasem zaczęłabym czuć pewne obrzydzenie gdybym musiała znosić pocałunki i dotyk faceta, do którego nie czuje absolutnie nic - nie dałabym rady się zmusić
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-08-23, 13:03   

Fantasie, dobrze prawi. (;
Takich osób jest mnóstwo, mnóstwo!
Mam wrażenie [i chyba nawet całkiem słuszne], że zmienił się dla większości system wartości, że właśnie uczucie kiedyś tam przyjdzie, a ważne jest 'ustawienie si życiu jak najlepsze'.
Płytkie to, egoistyczne i krzywdzące obie strony.
Nie potrafiłabym.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Shagot 
Kropla Cienia



Imi: ...
Wiek: 34
Doczy: 23 Sie 2007
Posty: 1
Skd: Otchłań
Wysany: 2007-08-23, 13:27   

Jako człowiek z większymi ambicjami niż osiągnięcie jak najwyższego statusu społeczno-ekonomicznego, nie związałbym się z żadną osobą dla majątku. Mimo że osobiście nie mam takich płytkich ambicji wiele osób jest takich. Zauważmy że żyjemy w erze kapitalistów gdzie jedyną wyższą wartością, która może nam zapewnić byt jest pieniądz. Zresztą nie okłamujmy się, tak było zawsze. Już w średniowieczu łączono rody tylko po to by zyskać dodatkowe wpływy oraz zyski z ziem. Wielu ludzi łączy się z kimś, a kiedy majątek przepada naglę miłość się kończy. Świetnie zostało to ukazane w książce "Kordian".
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2007-08-23, 14:55   

Takie podejście, to glupota... Przecież najlepiej jest, jak jakieś uczucie zaczyna samo przychodzić i dopiero wtedy dwie osoby zaczynają być ze sobą... :)
 
 
 
somsiad91 



Wiek: 32
Doczy: 29 Sie 2007
Posty: 14
Wysany: 2007-08-29, 19:21   

Czyli ten twoj kolega nie zna prawdziwej miłosci! chce sobie wykorzystać laske... A gdyby to on tak był? gdyby on miał duzo kasy czy chciałby zeby dziewczyny z nim chodziły tylko dlatego ze ma kase? mysle ze nie... ;/
 
 
 
Ojnie
[Usunity]

Wysany: 2007-08-29, 20:00   

Niestety albo stety, takie cos nie ma szans, jesli nie kochasz drugiej ososby jej uczucia beda dla Ciebie meczace, a ta wykorzystywana jednostka bdzie bardzo nieszczesliwa...
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-29, 20:07   

Ojnie napisa/a:
Niestety albo stety, takie coś nie ma szans
Ma bardzo duże szanse bo liczba wyrachowanych, materialistycznie podchodzących do życia ludzi ciągle wzrasta ;/ Każdy niby tęskni do wielkiej miłości i chciałby ja przeżyć ale większość nie jest w stanie zrobić w jej imię jakichkolwiek poświęceń i coraz częściej zamiast wybierać sercem wybiera się portfelem. Oczywiście próbują tłumaczyć to przed sobą, że dobro dzieci na przyszłość, że trudne czasy itp i można im tylko "pogratulować" bo często się to udaje i okłamują sami siebie.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Karolka_angel 
jestem szalona:)


Imi: Karolina
Wiek: 36
Doczya: 13 Sie 2007
Posty: 26
Skd: Rybnik
Wysany: 2007-08-30, 12:37   

Fantasia ma rację! coraz trudniej w dzisiejszych czasach znależć kogoś, dla kogo wazniejsza od pieniędzy i materialnych korzysci jest miłość... ja osobiscie nigdy nie posunełabym się do czegoś tak perfidnego- nie mogłabym sie tak po prostu sprzedać..

"Jaka kochanie twoja cena,
wolisz w dolarach czy wolisz w PLN-ach
Cena za miłość, dom i rodzinę,
powiedz nim wpakuję się na minę...
jaka kochanie twoja cena,
Mówisz że kochasz, a ja czuję, że to ściema..
Gdybym nie miał tego co posiadam,
to nie chciałabyś nawet ze mna gadać"...
_________________
OmNia VinCit AmoR
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2007-08-30, 16:03   

Dla mnie ważniejsze w życiu od szukania kasy, jest szukanie miości... Mogę być w życiu biedny, ale jeśli będę kocha i to ze wzajemnością, to może się walić, palić, a mi będzie dobrze...
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-09-05, 11:44   

Hmmm... w sumie strategia niegłupia, całkiem logiczna i w ogóle, ale nie potrafiłbym tak. Na pewno nie potrafiłbym się związać z kimś, z kim łączyłyby mnie tylko pieniądze. Nawet gdybym chciał.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group