Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Ślub
Autor Wiadomo
PaTuSiA 
PaTuSia__xD



Imi: Patrycja
Wiek: 30
Doczya: 03 Lis 2007
Posty: 2
Skd: Świebodzin
Wysany: 2007-11-03, 23:14   

Mieszkaliście już kiedyś razem...? Czasami taki szczegół potrafi rozwalić związek... :( Moim zdaniem poczekajcie jeszcze parę lat zobaczycie czy wasz związek przetrwa... I dalej będzie taki silny za jaki go uważacie teraz... jestem młodsza od was o rok ale mam przyjaciółkę która jest już z chłopakiem 3 lata.. Zamierzają poczekać jeszcze kilka lat za nim coś poważniejszego postanowią... ( Ślub to tylko papierek... ) W życiu najważniejsza jest prawdziwa i wzajemna 100% miłość... A skąd miałabyś mieć pewność że np.. po dwóch latach mu się nie znudzisz i nie zacznie Cię zdradzać...? Wszystko jest możliwe więc porządnie się zastanówcie za nim robicie coś tak poważnego... :D :D :D :) :) :) :)



Jestem z wami... Mam nadzieję że ten związek zawsze będzie taki jaki jest teraz... Powodzenia... I musicie pamiętać jedno "Co was nie zabiję... To was wzmocni..." :* :* :* :*
_________________
Wczoraj byłeś...! Dziś Cię nie ma...!!! Szybko znikłeś...!! Jak kurz który się wyciera... :( :( lecz wspomnienia zostały i razem ze mną Ciebie kochały...;*;* Dla mnie Liczysz się tylko ty Adrian...;*;*
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2007-11-03, 23:48   

W sumie gadanie ile jest się razem nie ma sensu, bo różnie się w życiu dzieje. Moja kuzynka znała swojego obecnego męża 3 miesiące i wzięli ślub. Są razem już od 8 lat. Kolejna sytuacja: Kuzyn był z laską 9 lat i byli zaręczeni. Nagle jednak wszystko się posypało i już się skończyło wszystko. Także to różnie bywa...
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Agentka 



Wiek: 37
Doczya: 20 Cze 2006
Posty: 448
Skd: się biorą idioci??
Wysany: 2007-11-04, 00:01   Re: Ślub

bisiorek_15 napisa/a:
Jestem z moim chłopakem prawie rok. Strasznie się kochamy wiele juz przezylismy i wiele nas laczy. Nie zawsze sie ze soba zgadzamy, czasami klocimy ale pomimo to chcemy byc ze soba do konca swoich dni. Mamy dopiero po 15 lat :] Co sadzicie o tym, ze chcemy wziasc słub? W sumie nie mozemy jeszcze teraz - dopiero za jakies 2 lata,ale jestesmy pewni ze gdybysmy mogli juz dzis to zrobilibysmy to


Totalna głupota!!!
Nawet sobie nie zdajecie sprawy z tego co oznacza małżeństwo!!
To nie tylko połączenie sie na całe życie (chociaż to względne pojęcie), to przede wszystkim ogromny obowiązek i masa stresu!!
Małżeństwo kończy okres kiedy wszystko ma się podsuwane pod nos... a bo mamusia ugotuje, mamusia kupi, tatuś naprawi itp.
Koniec od tego momentu radźcie sobie sami!!

Nie rozumiem jak 15 latkowie mogą pleść takie głupoty, totalnie nieprzemyślane głupoty!!

Przed Wami najlepsze lata życia! Ja bardzo bym chciała powtórzy kilka lat z tego okresu... Imprezy, czasy liceum, wypady z przyjaciółmi!!

Nie jestem żadnym starym próchnem, ale te czasy już mineły z resztą wszystko sie zmienia więc po co jeszcze bardziej to przyśpieszać? Wszystko w swoim czasie! ;/
 
 
 
ajs 



Imi: Barbara.
Doczya: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysany: 2007-11-13, 19:57   

15 lat :) o fajnie..zazdroszcze Wam takiej milosci :) :) :)
hm....jesli za te dwa lata tez bedziecie chcieli byc razem do konca swoich dni....to ja bym radzila poczekac do matury...i po maturze heyaa;D
ogólnie wierze ze Wam sie uda....mam dwa przyklady w rodzinie :) ze chodzilo od 14 / 15 lat do 22 i sie chatjnteli w te wakacje xD wiec?...powodzenia:*
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-11-13, 20:33   

Mój psiół i jego dziewczyna, co mają te 16 lat, owszem, myślą o ślubie - po studiach czy pod koniec ich trwania... Tak więc nie śpieszy im się, do tej pory chcą żyć jako normalna para, a łącznie to będzie 10 lat razem przed ślubem, jeśli wytrzymają, a ja trzymam kciuki żeby tak było...

Po kiego grzyba się śpieszyć? Pobiorą się ludzie w wieku 18 lat i mamusie z tatusiami będą ich mieć na głowie... Przecież wtedy ludzie jeszcze się buntują, nie są dojrzali psychicznie (nie mówię, że zawsze, z tego co widze to tak 50% na 50%), więc niby skąd mają mieć pewność, że to TA jedyna, to TEN jedyny, skoro na dobrą sprawę nie mogą wiedzieć, że ich ukochana/y się nie zmieni...
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
RaynoR 
'Sup Gee?



Imi: Lukasz ;)
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 328
Skd: Z d*py :P
Wysany: 2007-11-14, 09:36   

ankaanka napisa/a:
więc niby skąd mają mieć pewność, że to TA jedyna, to TEN jedyny, skoro na dobrą sprawę nie mogą wiedzieć, że ich ukochana/y się nie zmieni...


No niestety taki przypadek znam :P (zdarzaja sie... a co!) kumpel mojego taty poznal dziewczyne majac 15 lat... byli ze soba bardzo dlugo... wszystko wskazywalo na to ze sie ze soba pobiora... i co? :P 28 lat... poznal inna- w ciagu roku sie z nia ozenil :P Czasami jest innaczej niz sie czlowiek spodziewal...
_________________
"Stworzyła wiatr, który pcha mnie do przodu..."
 
 
 
Xxkika2xX
[Usunity]

Wysany: 2008-12-10, 19:50   

hmm.... : x jaa jestem w podobnej sytuacji i myślę tak jak Ty . :) też mam już swojego księcia z swojej bajki :D no i jest na bardzo dobrze :D oczywiście też czasami się kłócimy ale się da przetrwać :cry: :D pozdrawiam i szczęścia życzę
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-12-10, 21:21, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2008-12-11, 20:58   

Xxkika2xX, albo mam coś nie tak z oczami albo podajesz że masz 13 lat... :shock: to chyba nie jest jeszcze czas na myślenie o ślubie... 8)

Mam nadzieję, że z takich głupot się wyrasta bo jak nie to współczuję :P
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-12-12, 09:45   

Rodzice mojej przyjaciółki poznali się w 5 klasie podstawówki, zakochali się w sobie i zostało im już tak do końca. Niesamowite, ale ja mimo wszystko nie wierzę w cuda. Po co w wieku 15 lat planować sobie przyszłość, skoro niczego nie można być pewnym? Życie weryfikuje każde uczucie i na przestrzeni lat wszystko może się zmienić o 180 stopni. A potem zostaje zawód i żal.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
bisiorek_15
[Usunity]

Wysany: 2009-02-21, 14:05   

Czytam dziś swój post sprzed dwóch lat i jakoś dziwnie mi...
Nie jestem już z tym chłopakiem z którym byłam, ale musze przyznać, że był prawdziwą miłością...
Do dziś zdarza mi się za Nim tęsknić i płakać w nocy w poduszkę...
Do dziś zdarza nam się spotykać i śmiać się do łez jak kiedyś...
A ślub? Ślubu nie będzie... Bo nie potrafiłabym żyć z mężem, który kłamałby mnie przy śniadaniu i kolacji??
Cóż... życie...
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2009-02-21, 14:16   

Hmmm... czyli ogólnie uważasz że decydowanie się na tak poważne rzeczy jak ślub w wieku 15 czy 16 lat to przesada? Co sądzisz teraz o tym że pisałaś wtedy, że gdybyście mogli wziąć wtedy ślub to byście to zrobili?
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
bisiorek_15
[Usunity]

Wysany: 2009-02-21, 14:19   

Wtedy byłam w nim zakochana po uszy...
Dziś dochodzę do wniosku, że ślub tak naprawdę niczego nie zmienia...
A może zmienia, ale na gorsze?
Po ślubie człowiek przestaje się aż tak bardzo starać jak przed... Pojawia się szara codzienność...
Wszystko ma w sumie swoje plusy i minusy ;)
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-21, 15:04   

15 lat to zdecydowanie przesada choć trzeba pamiętać o cygankach, którzy właśnie w takim wieku wychodzą za mąż. W każdym kraju to wygląda inaczej.
 
 
 
penelupe 


Wiek: 39
Doczy: 13 Lis 2008
Posty: 64
Wysany: 2009-03-21, 18:14   

Według mnie nie ma potrzeby by w ogóle śpieszyć się ze ślubem...
myślę, że ludzi łączy miłość, dziecko, chęć współżycia i uczucie bezpieczeństwa a nie głupi papierek czy przysięga która zastępuje uczucie i ludzki rozum...
Oczywiście, że chciałbym wziąć ślub ze swoją partnerką ale nie po to by udowadniać, że naprawdę się kochamy a dlatego bo myślę, że każda dziewczyna chodź raz marzyła by stać się księżniczką chodź na jakąś chwilę a ja te marzenie chciałbym spełnić :-)
Co oczywiście nie znaczy, że ja nie chciałbym zostać księciem... mój ślub będzie na pewno jednym z najpiękniejszych wydarzeń w moim życiu :-) ale nigdy nie zastąpi miłości, pragnienia obcowania z ukochaną osobą, spojrzenia na moją ukochaną w ciąży czy możliwość trzymania na rękach swoje dziecko...
W skrócie:
Ślub - trochę za bardzo przereklamowany i nie potrzebnie kojarzony z więzią dwojga ludzi... to powinno być coś romantycznego ale nie najważniejszego w naszym życiu :-)
 
 
 
EoS_AmeN 
Everybody Lies - So Don't Trust Me



Imi: Paweł
Wiek: 31
Doczy: 01 Mar 2009
Posty: 147
Skd: Ni z owoąd
Wysany: 2009-03-22, 20:32   

Cytat:
Ślub - trochę za bardzo przereklamowany i nie potrzebnie kojarzony z więzią dwojga ludzi... to powinno być coś romantycznego ale nie najważniejszego w naszym życiu :-)


Mam podobne zdanie. bo właściwie to nie ma znaczenia czy wezmę ślub teraz z kobietą którą kocham , czy za rok, czy może za pięć. gdybyśmy się kochali to raczej zachowywalibyśmy się tak.

warto przeczekać, często się przydaje czas na przemyślenia.
_________________
Tylko mi tu kupy nie zrób!


Everybody Lies
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group