Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kręgosłup
Autor WiadomoϾ
Å»abka 
I'm schisopremic



Imiê: Monika
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2007-10-06, 16:59   

Mam krzywy kręgosłup. Nie znacznie ale jednak - od noszenia plecaka na jednym ramieniu. Plecy, znaczy kręgosłup często mnie boli ale teraz nauczyłam się to olewac. Ćwiczenia? Hmm..czasami uda mi się strzelac kręgami ^^
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Nicola 



Imiê: Nicola
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 20 PaŸ 2007
Posty: 99
Sk¹d: Holland
Wys³any: 2007-10-26, 19:19   

ja nigdy nie narzekałam i nie narzekam na kręgosłup ... Jestem wyprostowana nie mam wady ani choroby kręgosłupa ... Do utrzymania swojej postawy nie stosóję pajączków czy tym podobnych badziewi tylko sama sie pilnuje aby zachować prosta sylwetkę ;)
_________________
Tylko Ty mozesz tyle mi dac
Tylko Ty mozesz spelniac sny
Tylko Ty i w Tobie caly swiat ;*;*;*
Ostatnio zmieniony przez Kya 2007-11-04, 20:53, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
rastabanan
sex and violence!



Imiê: Ania
Wiek: 37
Do³¹czy³: 29 PaŸ 2007
Posty: 76
Sk¹d: MiÅ„sk Maz.
Wys³any: 2007-11-03, 21:36   

Garbiłam się do momentu, gdy zaczęłam uczęszczać na zajęcia z jogi i pilates. Tam jakoś nauczyłam się podświadomie prostować plecy.
Ze względu na siedzącą pracę, bardzo ostatnio (odkąd przestałam ćwiczyć) doskwierają mi bóle kręgosłupa...
_________________
zobacz sam jaka ona jest sama...
 
 
 
carvin
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-01-03, 02:34   

o kęgosłup trzeba dbać! Tyle wam powiem! Powiem jeszcze ze nie kazde boczne skrzywienie jest skolioza:)Ale jeśli jest to trza isć do ortopedy zobaczyć czy nie nalezało by czegos z tym zrobic. A z bólem pleców odrazu do lekarza. Ja osobiscie mam delikatne skrzywienie ale uprawiam sport nic nie boli i nic złego sie nie dzieje(mimo to co 2 lata chodze do ortopedy na kontrole skrzywienie jest naprawde minimalne ale to moje zdrowie) ale widziałem takich co zaniedbali i hmmm uszkodzony dysk to nic przyjemnego i długo sie trzeba leczyc:)pozdrawiam
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2008-01-04, 20:53   

Mi lekarz dał telefon do poradni w Zakopanem.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
gruszka654 


Do³¹czy³: 30 Cze 2011
Posty: 2
Wys³any: 2011-06-30, 12:37   

kręgosłup boli z różnych powodów, może to być jakaś wada nabyta, problem genetyczny, albo wynik urazu czy stylu życia. Skądkolwiek by się on nie brał, warto iść do lekarza
_________________
Dobrze, że jest monitoring kraków bo jest bezpieczniej.
 
 
 
bratek1343


Do³¹czy³: 07 Lip 2011
Posty: 1
Wys³any: 2011-07-07, 12:00   

Zależy gdzie Cię boli i jak często. Są ćwiczenia które każdy powinien dla swojego zdrowia wykonywać codziennie, ale są i takie na konkretne schorzenia. W sieci cała masa o tym jakich konkretnie ćwiczeń stosować. Warto poczytać. Ale przez samymi ćwiczeniami warto udać się do lekarza. Choćby z ciekawości. Zbada i dokładnie odpowie dlaczego boli i jak zaradzić!
_________________
Jaka chmura taki deszcz- nie dziwi nic. ;]
 
 
 
Kayira 



Do³¹czy³a: 09 Maj 2014
Posty: 199
Wys³any: 2014-08-11, 13:18   

z własnego doświadczenia powiem, że iść do lekarza i zdiagnozować.
Leczyłam się na korzonki a się okazało że mam przepuklinę
 
 
 
janki1 


Do³¹czy³: 13 Sie 2014
Posty: 15
Wys³any: 2014-08-13, 08:19   

Kiedyś cierpiałem na bóle pleców, ale pozbyłem się ich sam. Co było przyczyną ? Nadwaga i słabe mięśnie pleców. Uwierzcie, że te dwie rzeczy wystarczyły aby skutecznie uprzykszyć mi życie. Niestety żaden lekarz mi tego nie powiedział.
 
 
 
mirabella


Do³¹czy³: 13 Kwi 2014
Posty: 508
Wys³any: 2014-08-13, 13:53   

Nie zawsze przyczyna jest tak prosta - u mojego brata wykryto dość mocno posuniętą skoliozę i musiał mieć z tego powodu operację. Trochę to trwało, ponieważ samo dostanie się do ortopedy nie jest najprostszą sprawą.
 
 
 
noka 


Do³¹czy³a: 21 Maj 2015
Posty: 104
Wys³any: 2015-05-29, 22:43   

No właśnie, bo przyczyn kręgosłupa może być wiele i zanim się dowiesz co się dzieje to może być za późno na leczenie. Jest dużo wpisów na portalach o zdrowiu mówiących o przyczynach i leczeniu jak tu http://sulphur.com.pl/pro...yczyny-leczenie, ale nie każdemu chce się wejść i przeczytać, bo myśli "mnie to nie dotyczy".
 
 
 
Magda198282 
Magda


Imiê: Magda
Do³¹czy³a: 21 Cze 2015
Posty: 3
Wys³any: 2015-06-21, 14:22   

Mnie strasznie kręgosłup bolał. Poszłam na badanie, okazało się, że mam osteoporozę w wieku 30 lat. Zła dieta zrobiła swoje. Leczyłam się drogimi lekami, nie przynosiło to rezultatów. Lekarze stawiali na wyleczenie skutków a nie przyczyny. Przypadkiem trafiłąm na stronę, gdzie dowiedziałam się, jak ważna jest witamina D3, i ze wlasnie jej niedobór jest głowną przyczyna osteoporozy. Ważny jest również kolagen i bor oraz ćwiczenia zwłaszcza siłowe. Gdyby ktoś był ciekaw, lub tak jak ja został źle leczony, polecam stronę chłopaka, który uzupełnia wapń, wit D3 i inne niedobory.

http://osteoporoza.lekiznatury.net.pl/index.html
 
 
 
sylwia4012 


Do³¹czy³a: 23 Sty 2014
Posty: 78
Wys³any: 2015-07-28, 08:56   

Jak będziesz mieć problem z kręgosłupem i potrzebować specjalistycznych sprzętów, akcesori dla rehabilitacji, czy lepszej kondycji, to wiele fajnych takich produktów kupisz w sklepie juventas . Sklep jedyny w swoim rodzaju, ponieważ jest w nim wszystko w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, w których brakuje często towaru/
 
 
 
steffy 


Do³¹czy³a: 19 Gru 2012
Posty: 434
Wys³any: 2015-12-30, 21:25   

Z kręgosłupem nie ma żartów. Moja znajoma miała spondyloartrozę, czyli zmiany zwyrodnieniowe. Na szczęście do leczenia stawów zażywała Hyalutidin. Bardzo szybko odczuła ulgę, więc jeśli Wy lub ktoś z Waszych bliskich macie podobne problemy, to koniecznie sprawdźcie działanie tego suplementu.
 
 
 
savage 


Do³¹czy³a: 14 Lip 2014
Posty: 765
Wys³any: 2016-01-31, 17:40   

To samo chciałam napisać, kręgosłupa nie można ignorować.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group