Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, wielotematyczne, ogólnotematyczne
  FAQ FAQ   Użytkownicy  Użytkownicy   Regulamin  Korepetycje   Zaloguj  Zaloguj   Rejestracja  Rejestracja   Regulamin  Regulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kakti
2008-01-30, 21:31
Depresja
Autor Wiadomość
rorat 
rorat

Imię: Paweł
Wysłany: 2007-10-28, 11:30   He..

Ok. Poćwicze, może zapisze się na siłownię czy coś. Może teraz coś się zmieni ponieważ zostałem przewodniczącym Samorzadu szkolnego i to wielka odpowiedzialnośc - musze być moralnym autorytetem itd. Ale ok. Ja już wszystko wiem, dzięki. To chyba przejściowe.. ale nie chce zawalić roku w szkole. Ja już nie potrzebuje pomocy co do tego, ale jak ktoś ma ten problem to piszcie w tym temacie :)
POZDRO

Autor Wiadomość
*perełka* 
ech....

Wysłany: 2007-11-01, 20:15   

Ja nie wiem, ale wydaje mi się że jak ktoś ma depresje, to tak od razu się do tego nie przyzna. Przynajmniej tak było ze mną. Teraz jest taka moda,że się o tym dużo mówi i samemu można sobie wmówić, że jest się chorym. Poza tym za depresją zawsze chowa się jakiś głębszy problem.
Maciooj napisał/a:
powiem tak: nie wierz w jakieś lekarstwa czy coś..

Ja też nie wierzyłam, ale miałam wyjścia. Bałam się je strasznie bać, bo pewnego pięknego dnia przedawkowałam. W końcu jednak musiałam je brać, bo skoro się juz zdecydowała, to nie było wyjścia. Teraz już mogę żyć normalnie bez nich, chociaż popadłam w drugą skrajność i bałam się potem odstawić,żeby napady lęku nie wróciły. Jak na razie nie wróciły, chociaż już nigdy nie będzie tak jak było, to wierze, że jeszcze będzie dobrze.

Autor Wiadomość
xavras 
Ozzman

Wysłany: 2007-11-01, 20:17   

Mhmm, a moim zdaniem depresja to stan umysłu, taki sam jak senność, czy zmęczenie. Można się go po prostu pozbyć.

Autor Wiadomość
*perełka* 
ech....

Wysłany: 2007-11-01, 20:23   

xavras napisał/a:
Można się go po prostu pozbyć.

Uwierz mi, nie można. Chociaż bardzo chcesz i mówisz sobie,że jutro się pozbierasz, to i tak z tego nic nie wychodzi.
Bo depresja to CHOROBA i to się leczy.

Autor Wiadomość
Klang 

Wysłany: 2007-11-01, 21:03   

xavras napisał/a:
depresja to stan umysłu, taki sam jak senność, czy zmęczenie

Bzdura.

Depresja to choroba psychiczna a uwolnienie się od niej zależy od jej natężenia. Jest to pojęcie bardzo szerokie - do Depresji zaliczyć można zarówno trwające przez kilka dni stany lekkiej depresji (spowodowane np pogodą, lub problemami sercowymi) jak również stany skrajne, wymagające leczenia farmakologicznego lub hospitalizacji.

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...

Autor Wiadomość
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D

Imię: Maciek
Wysłany: 2007-11-01, 21:11   

:) Zapisz się na jogę :ok: medytacja odpręża, a ćwiczenia i rozciąganie się pozwala się uwolnić od codzienności

Autor Wiadomość
Rhapsodize 
Proporcjonalna

Wysłany: 2007-11-01, 21:32   

Cytat:
do Depresji zaliczyć można zarówno trwające przez kilka dni stany lekkiej depresji (spowodowane np pogodą, lub problemami sercowymi) jak również stany skrajne, wymagające leczenia farmakologicznego lub hospitalizacji.

Otóż to.
I jeśli chodzi o te lekkie stany - polecam bieganie [wytwarza się hormon szczęścia przy wysiłku], dobrą muzykę lub książkę.
Co do Jogi? Owszem. OK.
Ale szybciej skutkuje wizualizacja lub medytacja - z wdychaniem pozytywnej energii, a wydychaniem tej negatywnej.
Dodam jeszcze, że KK zakazuje tego typu rzeczy ;)

Autor Wiadomość
Maciooj 

Wysłany: 2007-11-01, 21:42   

I właśnie ten zakaz jest tak głupi... Boją się po prostu, że wiernych stracą :/ Zgraja debili... Raz na RM słuchałem, że takie rzeczy jak joga są w życiu nie potrzebne... paranoja i żal

przesadzasz, więc upominam.
Dei

Byłem na radża jodze i właśnie taki proces przechodziłem :) Wydychanie złej karmy.. fajna sprawa, gorąco polecam. I jeszcze ten rytuał: "ooooooooommmmmm" nie pamiętam jak się nazywa, ale jak wszyscy równo to robią, to czuje się wewnątrz pozytywne wibracje :D ajjj
Ostatnio zmieniony przez Deirdre 2007-11-02, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
Rhapsodize 
Proporcjonalna

Wysłany: 2007-11-01, 22:01   

Maciooj napisał/a:
I właśnie ten zakaz jest tak głupi... Boją się po prostu, że wiernych stracą :/

Mój kapłan uważa to za iście szatańskie.
A ja mimo wszystko to robię, bo pomaga, czuję sie po tym lepiej.
Eh.

Autor Wiadomość
Mietek 
:o

Imię: Andżej
Wysłany: 2007-11-01, 22:04   

Według mnie depresja to stan psychiczny i mając odpowiednio silną wolę można to przezwyciężyć.

Maciooj napisał/a:
I właśnie ten zakaz jest tak głupi... Boją się po prostu, że wiernych stracą :/ Zgraja debili... Raz na RM słuchałem, że takie rzeczy jak joga są w życiu nie potrzebne... paranoja i żal

Znaczy w pewnym sensie dobrze mówili, ponieważ joga nie jest potrzebna w życiu - wiele osób w ogóle tego nie robiło i im to nie przeszkadza.
Inną rzeczą jest natomiast to że są przydatne zwłaszcza dla niektórych osób ale przydatne nie znaczy potrzebne.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”

Autor Wiadomość
xavras 
Ozzman

Wysłany: 2007-11-01, 22:05   

Zaburzenie, czyli odbiegnięcie od normalności w sferach psychiki jest normalne, ale dlatego człowiek jest tym, czym jest, że potrafi panować nad nią.
Cytat:
Otóż to.
I jeśli chodzi o te lekkie stany - polecam bieganie [wytwarza się hormon szczęścia przy wysiłku], dobrą muzykę lub książkę.

Błąd logiczny? Albo depresja istnieje, albo nie. Skoro depresja to zaburzenie stanu psychiki, to powrotem do normalności jest zajęcie się właśnie takimi rzeczami i przywrócenie normalnego stany rzeczy - tak samo powrotem do normalności ze stanu zmęczenia jest odpoczynek.
Ostatnio zmieniony przez xavras 2007-11-01, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
Fantasia 

Wysłany: 2007-11-01, 22:10   

Cytat:

Byłem na radża jodze i właśnie taki proces przechodziłem :) Wydychanie złej karmy.. fajna sprawa, gorąco polecam. I jeszcze ten rytuał: "ooooooooommmmmm" nie pamiętam jak się nazywa, ale jak wszyscy równo to robią, to czuje się wewnątrz pozytywne wibracje :D ajjj
To jest wypowiedź dorosłego w temacie "DEPRESJA"???? albo jestem skrajną czepialską albo coś tu znów nie gra i zajeżdza śmietnikiem w każdym możliwym temacie... cóż...

xavras napisał/a:
Można się go po prostu pozbyć.
Już zostało zauważone, że to bzdura i to kompletna.
Wg statystyk, które wiadomo są tylko szacunkowe ok 16-20% dorosłych cierpi na tą CHOROBE większość albo o tym nie wie albo to olewa i nie szuka pomocy. (dlatego te dane są baaardzo szacunkowe)
Nie tobie osądzać czy masz depresję czy nie... ale jeśli czujesz się źle to powinieneś szukać pomocy.

[ Dodano: 2007-11-01, 22:14 ]
Rhapsodize napisał/a:
To jest wtedy przygnębienie a nie depresja.
1. Przygnębienie to stan
2. Depresja jest chorobą.
Chorobę zwaną depresją często leczy się z pomocą farmakologii. W tym pomaga lekarz, zwany psychiatrą (i np: znany wszystkim Prozac)
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)

Autor Wiadomość
Klang 

Wysłany: 2007-11-01, 22:28   

Cytat:
Błąd logiczny?

Nie używaj terminów, których znaczenia nie znasz.

Błąd logiczny to niewłaściwa metoda rozumowania, niepoprawna ścieżka rozwiązania problemu, błędny algorytm działania. Słowa Rhapsodize dotyczą walki z jednym z symptomów depresji, czyli właśnie przygnębienia. Jej stwierdzenie nie jest więc błędne. Dotyczy tylko pewnej części całości. Fakt, że moim zdaniem muzyka i literatura nie pomogą w walce z pozostałymi symptomami - obniżoną samooceną i brakiem motywacji do działania. Taka jest moja koncepcja.

Autor Wiadomość
Maciooj 

Wysłany: 2007-11-01, 22:32   

Mietek napisał/a:
Znaczy w pewnym sensie dobrze mówili, ponieważ joga nie jest potrzebna w życiu - wiele osób w ogóle tego nie robiło i im to nie przeszkadza.
Inną rzeczą jest natomiast to że są przydatne zwłaszcza dla niektórych osób ale przydatne nie znaczy potrzebne.

Wybacz ale nie dokończyłem -> babka mówiła o poprawianiu koncentracji ;) A jak wiemy, nie ma lepszej metody na poprawienie koncentracji jak właśnie joga :)

Koniec OT! :wstyd:

Moja mama ma chyba lekką depresję :/ Często wraca zdenerwowana po pracy i lepiej jej nie "ruszać"...

Autor Wiadomość
Klang 

Wysłany: 2007-11-01, 22:34   

Maciooj napisał/a:
nie ma lepszej metody na poprawienie koncentracji jak właśnie joga

Nie? A przytoczysz wyniki jakichś badań naukowych na ten temat?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi