Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Bezsenność.
Autor WiadomoϾ
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-01-13, 20:30   

Deirdre napisa³/a:
Cierpicie na bezsenność?
Czasami tak... ;/ z reguły jak miałam za dużo zajęć w ciągu dnia albo jak jestem czymś bardzo przejęta/zdenerwowana i nie mogę przestać o tym myśleć :? Paradoksalnie potrafię być "za bardzo zmęczona" by zasnąć... I z reguły mam problemy ze spaniem podczas "kobiecych dni" przewracam się z boku na bok, choćby nie wiem co to jest mi wiecznie niewygodnie :?
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Costelavena 
ironiczny sarkazm



Imiê: Marta
Wiek: 30
Do³¹czy³a: 31 Gru 2007
Posty: 259
Sk¹d: Bakalandia
Wys³any: 2008-01-14, 16:15   

Na bezsenność najlepsze jest liczenie baranów :D Jak nie zaśniesz do 200 to licz do 300. Jak się pomylisz, licz od nowa. :twisted:
_________________
http://cassena.posadzdrzewo.pl < pomagamy laskom
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-01-14, 19:59   

Mnie liczenie baranów denerwuje dodatkowo...

Z reguły pomaga mi zwyczajna próba uspokojenia się, powrót do jakichś miłych wspomnień, wyobrażenie sobie, że jestem na zielonej łące i jest mi miło i ciepło...^^ i jakoś to zasypanie z czasem przychodzi.
Jak jestem zła/wściekła/mam poczcie bezradności to z reguły muszę się wypłakać przez snem bo inaczej nie zasnę.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Syl_ 



Imiê: Sylwia
Wiek: 32
Do³¹czy³a: 29 PaŸ 2007
Posty: 729
Wys³any: 2008-01-14, 20:21   

Mi żadna metoda nie pomaga ;| Liczenie, spokojna i cicha muzyka, jakaś herbatka uspokajająca.. nic. Od długiego czasu się z tym męcze, powiem szczerze, że juz się przyzwyczailam, ale denerwuje mnie to kiedy rano się obudzę i jestem niewyspana. tata zawsze mi się dziwi, że zawsze kładę się wcześniej, a rano narzekam, że jestem niewyspana. Tylko, że same zaśnięcie zajmuje mi długo, każde małe 'bum', odgłosy, czy chrapanie i ja się budzę. I znowu w koło macieju...
_________________
I'd rather be hated for who I am,
than loved for who I'm not.
 
 
 
Costelavena 
ironiczny sarkazm



Imiê: Marta
Wiek: 30
Do³¹czy³a: 31 Gru 2007
Posty: 259
Sk¹d: Bakalandia
Wys³any: 2008-01-14, 21:03   

Fantasia napisa³/a:
Mnie liczenie baranów denerwuje dodatkowo...

Mnie też denerwuje, dlatego nie chce mi sie liczyć co mnie mobilizuje do szybszego zasypiania :twisted:
_________________
http://cassena.posadzdrzewo.pl < pomagamy laskom
 
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imiê: Maciej
Wiek: 33
Do³¹czy³: 21 Gru 2007
Posty: 367
Sk¹d: DÄ™bica
Wys³any: 2008-01-15, 08:22   

Zdażało sie że przez całą noc nie zasypiałem albo byłem w stanie paramara bla bla coś tam czyli spałem 1 godzine potem budziłem sie na 2 etc. ale to bardzo żadko :D najlepsze na sen jest zmęczenie ... zróbcie pąpki przebiegnijcie sie , najedzcie sie duzo i sio zaraz będzie spanko :D czemu po wigili przynajmniej mi sie chciało spać ? Bo człek jak siee na je to mu sie spać chce xD
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
 
 
 
eloelo1553
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-01-17, 19:00   

Barbossa napisa³/a:
najedzcie sie duzo i sio zaraz będzie spanko :D Bo człek jak siee na je to mu sie spać chce xD


Przez pare dni wam pomoże, ale potem przytyjecie i nie będziecie mogli już spać. :)
Ostatnio zmieniony przez eloelo1553 2008-01-17, 19:02, w ca³oœci zmieniany 3 razy  
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imiê: Maciej
Wiek: 33
Do³¹czy³: 21 Gru 2007
Posty: 367
Sk¹d: DÄ™bica
Wys³any: 2008-01-17, 20:44   

eloelo1553, nie wiem bo ja nie tyje chociaz by mi sie przydało xD

po lekach też sie śpi albo po gorącej kąpieli :D
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-01-19, 23:14   

Barbossa napisa³/a:
edzcie sie duzo i sio zaraz będzie spanko :D czemu po wigili przynajmniej mi sie chciało spać ? Bo człek jak siee na je to mu sie spać chce xD
Niekoniecznie.. ja nie usnę z pełnym żołądkiem i dlatego w żadnym razie nie opycham sie przed snem.
eloelo1553 napisa³/a:
Przez pare dni wam pomoże, ale potem przytyjecie i nie będziecie mogli już spać. :)
no po paru dniach to siÄ™ tak od razu nie przytyje...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Achti 



Imiê: Marcin
Wiek: 30
Do³¹czy³: 10 Sty 2007
Posty: 358
Sk¹d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2008-01-19, 23:20   

Piszecie o jedzeniu przed snem. Mi to tam właściwie obojętne, bo problemów ze snem nie mam, ale kilka razy zdarzyło mi się tak, że jeśli poszedłem spać o pustym żołądku, to nagle budziłem się w środku nocy, mając okropne dreszcze i drgawki. Ręce mi się trzęsły, zwijałem się w pół, to było okropne. Gdybym szybko czegoś nie zjadł to chyba bym się zadrżał na śmierć.

A wysiłek owszem, pomaga. Pamiętam jak w dzieciństwie miałem problemy ze snem na wakacjach - długi spacer zawsze pomagał. Ogólnie to na sen polecam czytanie książki w pozycji całkowicie leżącej - nigdy nie udało mi się tak leżeć dłużej niż pół godziny ;)
 
 
 
Nana 



Wiek: 33
Do³¹czy³a: 12 Sty 2008
Posty: 61
Sk¹d: Zielona Góra
Wys³any: 2008-01-20, 10:18   

Często nie śpię. Potrafię spędzić pół nocy wgapiając się w sufit.
Ale jak mi mama mówiła, ja zawsze miałam problemy ze snem =="
Nie jem przed snem, staram się nie palić i dużo czytam. I nic.
U lekarza byłam - przepisała mi jakieś prochy, po których czuję się jak na ogłupiaczu.
Nawet muzykę relaksującą słuchałam.
Ale już się przyzwyczaiłam, że do dobrego funkcjonowanie wystarczy mi 4godz. snu.
Szybko zasypiam jak jestem pijana lub naprawdę zmęczona :wink:
_________________
Dante chwycił piekielne hordy za jaja i zgnoił tak, że pomiot szatański szlocha doprowadzając Lucyfera do nerwicy.
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2008-01-24, 17:30   

Nie sypiam prawie wcale, a najgorsze jest to, że ostatnio zarażam tym innych... Nawet nie wiecie jak to może potem "kłuć"...
 
 
 
Hellnen 
Paper Romance



Imiê: Hell
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 16 Sty 2007
Posty: 366
Sk¹d: Kopytkowo
Wys³any: 2008-01-24, 19:16   

w moim przypadku bezsenność jest wynikiem mojej miłosci do kawy. nie ma to jak kawusia o jedenesatej... :)
Nie pijÄ™ -> spiÄ™ jak zabita :)

ogolnie wydaje mi siÄ™ ze zaburzenia snu sÄ… zwiÄ…zane ze stresem. Wiekszosc tych ktorych zam i nie spi w nocy, ma problemy przez stres:(
_________________
Hell jest tak trochÄ™:)
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2008-01-29, 15:10   

Cytat:
A wysiłek owszem, pomaga. Pamiętam jak w dzieciństwie miałem problemy ze snem na wakacjach - długi spacer zawsze pomagał.

Zdecydowanie pomaga. Pięćdziesiąt brzuszków i śpię od razu, jak przytulę główkę do poduszki. xD
Cytat:
Ogólnie to na sen polecam czytanie książki w pozycji całkowicie leżącej - nigdy nie udało mi się tak leżeć dłużej niż pół godziny

No tak, bo nasze ciało się rozluźnia po prostu... Ale na mnie nie zawsze to działa. Na przykład wczoraj. Nie mogła zasnąć, więc chwyciłam za książkę. Czytam, czytam, czytam i nic. Śpiąca w ogóle nie jestem. Skończyłam czytać po dwóch godzinach, odkładam i jeszcze przez jakiś czas kręciłam się z boku na bok.
Kocham takie noce.

Ja to mam tak okresowo. Miesiąc problemów ze snem i miesiąc cudownego i błogiego snu... xD
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2008-01-29, 15:27   

mi czytanie pomaga ale nie w łóżku, bo w ten sposób w ogóle nie mogę czytać :P mi wtedy mięsnie się nie rozluźniają a raczej spinają bo niewygodnie :D
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group