Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Bezsenność.
Autor Wiadomo
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2012-12-12, 19:33   

Mnie funkcjonowanie codziennie po 4h snu wyczerpało do tego stopnia, że musiałam sięgnąć po leki. Do tej pory wszystkie, które zażywałam działały na mnie tak, że i tak nie mogłam po nich zasnąć, ale jak już zasnęłam, to nie można mnie było dobudzić. Kolega polecił mi melatoninę. Kupiłam najmocniejszą dawkę. Początkowo nie działało i byłam tym faktem załamana, ale na szczęście po tygodniu regularnego zażywania zaczęło na mnie działać i problemy z zasypianiem się skończyły :) teraz padam jak mucha (:D) przed 1 w nocy i nie mam problemów z budzeniem się. :)
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2012-12-12, 21:07   

I budzisz się wyspana? Riv kiedyś opowiadał że po lekach nasennych śpi całą noc, ale budzi się jakby przespał 2 godziny i tak się czuje przez cały dzień.


Miałem problemy z zasypianiem w okresie dojrzewania, ale kiedy ten okres minął, problemy też zniknęły. Teraz zasypiam jak dziecko. O której chcę i śpię jak kamień. Tylko mam problemy ze wstawaniem ;p
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2012-12-12, 21:47   

annoth napisa/a:
I budzisz się wyspana? Riv kiedyś opowiadał że po lekach nasennych śpi całą noc, ale budzi się jakby przespał 2 godziny i tak się czuje przez cały dzień.

Jeśli chodzi o mój organizm, to nigdy nie budzę się wyspana. Nie budzę się wyspana teraz, nie budziłam się wyspana zanim zaczęłam brać melatoninę i nie budziłam się wyspana przed problemami z bezsennością. Więc żadnej różnicy nawet nie widzę :)
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2012-12-19, 11:21   

Cytat:
Miałem problemy z zasypianiem w okresie dojrzewania, ale kiedy ten okres minął, problemy też zniknęły. Teraz zasypiam jak dziecko. O której chcę i śpię jak kamień. Tylko mam problemy ze wstawaniem

Napisałem tego posta w środę, a od piątku mam mega problemy ze snem. Cały dzień jestem wyjebany jak pięty araba, kładę się w nocy, śpię godzinę, budzę się i już nie mogę spać. Ostatniej nocy było trochę lepiej, ale wcześniej to spałem po 3h max i to bardzo płytkim snem.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2012-12-19, 11:29   

Ja ostatnio kiepsko śpię. Gonitwa myśli niepozwala zasnąć, a po 2-3 godzinach się budzę z uczuciem paniki, że czegoś nie zrobiłam, czegoś niedopilnowałam :?
_________________

 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2012-12-19, 11:32   

Taka jedna napisa/a:
Gonitwa myśli niepozwala zasnąć, a po 2-3 godzinach się budzę z uczuciem paniki, że czegoś nie zrobiłam, czegoś niedopilnowałam

W zasadzie to pierwszej nocy w której miałem problemy z zaśnięciem, byłem bezpośrednio po pracy (a trzeba dodać że niedawno zacząłem, a jestem tam odpowiedzialny za sporo rzeczy) i mózg chyba nie zdążył wrócić na normalny tryb pracy, bo miałem dokładnie tak jak Ty.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
steffy 


Doczya: 19 Gru 2012
Posty: 434
Wysany: 2012-12-21, 11:37   

Bezsenność jest niestety bardzo powszechną chorobą cywilizacyjną naszych czasów, a składa się na to cały szereg różnorodnych czynników... Można radzić, co robić, aby ją pokonać, ale...wiedzieliście, że istnieją różne rodzaje bezsenności i w odniesieniu do każdej z nich stosuje się inne metody? :shock: No to teraz największym problemem będzie dopasować rodzaj schorzenia do własnych objawów... Nie wiem, jak Wy, ale ja zawsze jak czytam o jakiejś chorobie i jej objawach, to większość u siebie odkrywam :P
Z bezsennością nie mam problemów, czasem tylko, jak mam bardzo stresujący czas w życiu, to nie mogę zasnąć, bo czuję się, jakby mi ktoś siedział na klatce piersiowej, tak ciężko mi się wtedy oddycha, że nie da się spać :-/
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2013-01-04, 10:54   

Ja ostatnio miałam miesiąc problemów ze snem i w sumie dalej jestem trochę poprzestawiana, bo przez lata chodziłam spać w okolicach 23-24 a teraz ciężko jest mi usnąć przed 2-3 w nocy. Za to przynajmniej śpię już wtedy jak kamień do rana, wcześniej budziłam się co godzinę-dwie i nie mogłam usnąć. Także już sama nie wiem co lepsze...
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2013-01-04, 14:35   

A u mnie ostatnio jakieś dziwne rzeczy się dzieją. Kiedy łapie mnie bezsenność i zasypiam ok 5 to staram się mimo niewyspania zwlec z łóżka o 9, żeby później nie mieć znowu problemów z zaśnięciem. Mimo to następnego dnia znowu nie śpię do 5, zrywam się o 8 i już kolejnego dnia zasypiam jak dziecko o północy. Problem w tym, że po tym śpię do 15. Brakuje mi regularności. I problem też pojawił się z tym, że mój organizm powoli uodparnia się na melatoninę, więc żeby zasnąć jak człowiek muszę brać dawkę podwójną maksymalną dzienną dawkę.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
glass11 



Doczya: 31 Sty 2012
Posty: 93
Wysany: 2013-03-24, 15:23   

Dlaczego melatonina?
Nie lepiej wziąć tabletkę nasenną?
Melatoniny nie powinny stosować osoby młode, to suplement dla osób u których również z racji wieku występuje jej niedobór. W innym przypadku może zaszkodzić.
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2013-03-24, 15:31   

Cytat:
Dlaczego melatonina?

Bo wiele osób mi polecało.
glass11 napisa/a:
Nie lepiej wziąć tabletkę nasenną?

w czym tabletka nasenna jest lepsza od melatoniny?
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
glass11 



Doczya: 31 Sty 2012
Posty: 93
Wysany: 2013-03-24, 15:46   

Jest lepsza bo masz pewność że zadziała. Pomijając fakt że to lekarz musi wypisać receptę co zmniejsza ryzyko że weźmiesz coś nieodpowiedniego dla siebie. Lek nasenny bierzesz tylko w razie potrzeby a ziółka i suplementy powinno się przyjmować jakiś czas żeby skutek był odczuwalny.Melatonina
 
 
 
mariolkaa 



Doczya: 27 Maj 2011
Posty: 20
Wysany: 2013-03-28, 15:08   

glass11 napisa/a:
Lek nasenny bierzesz tylko w razie potrzeby a ziółka i suplementy powinno się przyjmować jakiś czas żeby skutek był odczuwalny.Melatonina


zgadzam się z Tobą, ja zanim udałam sie do lekarza po jakieś tabletki, spróbowałam zwykłej suplementacji Forsenem i bardziej aktywnego spedzanai wieczorów- rowerek, bieganie i to pomogło, bez interwencji farmakologicznej.
 
 
 
glass11 



Doczya: 31 Sty 2012
Posty: 93
Wysany: 2013-03-28, 19:34   

Z tym że kiedy przez miesiąc nie widać poprawy idziemy do lekarza po konkretną diagnozę i odpowiednią terapię. Nie leczona bezsenność grozi depresją i chorobami układu krążenia, o fatalnym samopoczuciu nie wspomnę.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2013-10-03, 11:07   

Ja zasypiam bardzo szybko, chyba, że w pokoju jest za gorąco to wtedy się męczę, ale ogólnie to zasypiam jak dziecko. :)
teraz mam urlop i codziennie wstaję o 7 rano! chętnie bym pospała do 10 a tu dupa! 7 rano a mi się już spać nie chce.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group