Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Wersy czarnych myśli...
Autor Wiadomo
Neok_Dasman 
Your Gaurdian Angel



Imi: Martin
Wiek: 33
Doczy: 12 Lis 2007
Posty: 18
Skd: Serock
Wysany: 2007-11-15, 00:41   Wersy czarnych myśli...

Myśli zawarte w wersach to coś pięknego, stają się nieśmiertelne.
Piszę czerpiąc natchnienie z własnego życia, z tego co mnie otacza.
To jeden z moich wierszy:


Koniec

Znów mam czucie, znów widzę, śmieje się.
Chwile szczęścia miotają mną o marmurową posadzkę.
Jak miło jest widzieć własną krew, smakuje ją.
Nikt mi tego nie zabierze, chora chwila.

Chcę więcej, wbij mi nóż w plecy.
To tak proste, robiłeś to całe życie.
Kolej na mnie, chcę rozkoszować się sekundami,
Spełnij ostatnie życzenie.

Tak pięknie bije serce - coraz wolniej.
Miła ta muzyka, wreszcie Żyje.
Wolny jak drzewo przed ostatecznym ciosem topora.
Krzyczę! Zabronisz mi?

Oczy się zamykają - tak słabe.
Dlaczego łzy przyćmiewają słońce?
Teraz gdy widzę prawdziwy świat.
Czas... stanął w miejscu.
_________________
http://sadxxxmartin.bnx.pl
Ostatnio zmieniony przez Igriana 2007-11-15, 17:21, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-11-15, 01:18   

Nie wiem co napisać. Każdy wers oddane inne emocje. Czuję w jednej chwili Ból, cierpienie, czuję krew na języku, a następnie odczuwam rozkosz--z bólu, z cierpienia...z ukojenia. Wsłuchuję się...
Ogarnia mnie smutek a zarazem uczucie duchowego spokoju...otwarcia umysłu i serca na świat irracjonalny, na krótką chwilę, a potem wyobrażam sobie tylko bezwładny upadek na białą posadzkę zaplamioną świeżą krwią i Ciebie z otwartymi oczyma i neutralnym, bladym wyrazem twarzy... ;(

Piękny wiersz
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-11-15, 14:17   

Ja tam najpierw proponuję pisać po polsku, tj. z polskimi znakami typu ąęłóżź oraz z poprawnością interpunkcji (chodzi o to, że spację stawiamy PO znaku int. a nie przed nim).

Jakby to były literówki, to bym oceniła, przyjrzała się. Ale tak, to ja nie, dziekuję. Wiersz musi być napisany poprawnie pod w/w wzgędami, to priorytet, bez tego nawet największe dzieło emocji ubranych w nieskazitelną formę i treść jest dla mnie nic niewartościowe jako poezja.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Neok_Dasman 
Your Gaurdian Angel



Imi: Martin
Wiek: 33
Doczy: 12 Lis 2007
Posty: 18
Skd: Serock
Wysany: 2007-11-15, 16:10   

:D Pannie Annie dziękuje za bardzo uzasadnioną i jakże nie trafną ocene , ale coż ...
Gdy nie ma sie do czego przyczepić to znajduje się to co jest nie istotne .
Żal mi cię skoro myślisz że poezja to znaki interpunkcyjne ;]
Kolejne dziecko z przerośniętym ego :| Miło że masz własny świat i czasem byłoby dobrze gdybyś z niego nie wychodziła ;] A skoro interpunkcja cię razi to może powinnaś zacząć świadczyć usługi ,,formatowania textów " :brawo:
Napewno spotkała byś się z dużym popytem ;] jakby co to będe pierwszy korzystał z twych usług . Powodzenia :spoko:


Dziękuje ci Piotrze za miłe słowa które w dzisiejszych czasach są czymś nierealnym :spoko: , dochodzę do wniosku że MY <emo> jesteśmy ostatnimi oznakami romantycznośći wśród ery techno i wszechobecnej sarmacji :spoko:
_________________
http://sadxxxmartin.bnx.pl
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-11-15, 16:47   

Matko boska człowieku! Przyjmij do siebie chociaż trochę krytyki: zwłaszcza, że słusznej.
Co Ty tam czujesz i sobie wypisujesz Twoja sprawa, ale na forum pewnych zasad estetyki pisania się przestrzega i to, że ktoś Ci na to zwraca uwagę nie oznacza, że jest jakimś technomaniakiem...

Mam nadzieję, że jak wejdzie tu jakiś mod od tego działu to poprawi tą interpunkcję, bo aż gryzie w oczy...
 
 
 
Neok_Dasman 
Your Gaurdian Angel



Imi: Martin
Wiek: 33
Doczy: 12 Lis 2007
Posty: 18
Skd: Serock
Wysany: 2007-11-15, 18:30   

Krytyka przyjęta ;]
ps. nie nazwałem nikogo ,,technomanikiem"
_________________
http://sadxxxmartin.bnx.pl
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-11-15, 20:16   

Cytat:
dochodzę do wniosku że MY <emo> jesteśmy ostatnimi oznakami romantycznośći wśród ery techno i wszechobecnej sarmacji


Troszkę inaczej to odebrałam, ale ok mniejsza z tym, nie będę robić offtopu.

Ig dziękuję za edycję tej interpunkcji :*
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-11-15, 20:36   

Neok_Dasman napisa/a:
Krytyka przyjęta ;]


No tak fajnie przyjąłeś krytykę, że mi powiedziałeś, iż jestem dzieckiem z przerośniętym ego, dla którego ważniejsze są znaki interpunkcyjne od poezji. Otóż ja uważam, że poprawność językowa itp w poezji jest niezbędna. Teraz, po poprawkach Ig mogę napisać co następuje:

1) Nie tylko EMO cierpią, czują smutek i nie tylko oni są romantyczni, no ale whatever...
2) Co do samego wiersza: Albo banalne zwroty, albo balansujesz na krawędzi banału (i chwała Ci za to, że cały utwór nie jest banalny). Momentami naprawdę ubierasz uczucia w dość ciekawe zwroty, ale całość nie porywa.
3) Brutalność, może dla wielu będąca prawdziwa w ich życiu, mnie w TWOIM UJĘCIU (ujęciu - nie uczuciach i emocjach, bo o nich nie rozmawiamy), u mnie wywołała lekki uśmieszek.
4) Ogólnie nie lubię wierszy, w których peel jest masochistą oraz bardzo ostrożnie odnoszę się do utworów, w których jest mowa o smutku WPROST. Może i pokazałeś, co czułeś/czujesz, przedstawiłeś czytelnikowi swoje spojrzenie na świat, ale samo pokazanie i przelanie myśli na papier dla mnie nie jest niczym nadzwyczajnym, a ja chcę, by poezja mnie zaskakiwała i dała do myślenia.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-11-15, 20:40   

Ale się OT zrobił....u aaa. Za 3 błędy ortograficzne i kilka kropek za dużo taki raban robić i wieszać na sobie, wzajemnie psy?
Marcin ma rację-- interpunkcja gra drugoplanową rolę w poezji, zazwyczaj ma nadać wyrafinowany, estetyczny wygląd słowom. m,og,.?ę _ na./:stawi.,'ać sobie przecin[]ków kropek i innych podobnych koromysłów a jednak będzie dało się odczytać. to tylko źle wygląda.

Nie chcę nikogo obrażać, ale zaścianek w Polsce jest częstszym zjawiskiem, częstszym niż papieros w ustach 15 latka. Nie żebym mówił o konkretnych osobach, ale ogólnikowo.



Czy nie można po prostu oceniać wierszy, ich przekazu, a nie tylko interpunkcja i interpunkcja.

Wiersz pisałem--piękny, uczuciowy, doprowadzający do rozterek emocjonalnych. Majstersztyk.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-11-15, 20:50   

Formalnie cały wiersz jest moim zdaniem niezły ale ja się nie znam w sumie. Może banalny ale każdemu się zdarza. Treściowo- jedno z niego wypływa (jak i z postu puźniejszego) bezgraniczne samouwielbienie :/ Jakie to K* jest Tró...mnie osobiście cała ta EMOcjonalna szopka mierzi, to uwielbienie dla bólu :/ jakis nedzny turpizm z naszej popkultury sterczy (cholera chyba Mhroku wyrastam :wstyd: ) sorry za OT
_________________

 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-11-15, 20:50   

Futurystów też dało się odczytać, ale gdzie poszanowanie dla pisowni? A co za tym idzie - gdzie poszanowanie dla języka polskiego? I osobiście uważam, że zarówno ortografia jak i interpunkcja są niezbędne, nie tylko dlatego, że ładniej to wszystko wygląda.

Dobra, koniec OT...
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Neok_Dasman 
Your Gaurdian Angel



Imi: Martin
Wiek: 33
Doczy: 12 Lis 2007
Posty: 18
Skd: Serock
Wysany: 2007-11-15, 21:47   

Wniosek nasuwa mi się jeden, każdy ma swój gust - i chwała mu za to .
Ale proszę by oceniać treść mych wierszy, pora na kolejny :


Łzy


Biegnę przed siebie, słyszę ten dźwięk.
Nic mnie dziś nie pokona, chwila nie zginie.
Silny jak oddech północnego wiatru,
przenikam przez martwe ciała.

Świat niknie w jej włosach
jak wśród zamglonych wzgórz losu.
Echo głosu odbija się od słońca,
zazdrości jej piękna.

Czyj jest dzisiejszy zmierzch?
Ludzie nie widzą łez - oznaki słabości,
niegdyś przejrzyste krople,
teraz wspomnienie o niej.

Doścignąć smak jest ust,
znaleźć nić życia białą.
Cień postaci śpi w mej piersi,
łkanie duszy ją budzi.

Wspólny lot ziemskich pokus,
marzenie o niej odległe.
Chce ją poczuć, znaleźć usłyszeć!
Ściągnij ze mnie łańcuch myśli!

Uwolnij z więzienia czasu,
ściany szare zabierają nadzieje.
Tak ciemne krzyki! Umieram...
Płacz po mnie cicho.
_________________
http://sadxxxmartin.bnx.pl
Ostatnio zmieniony przez Neok_Dasman 2007-11-15, 21:48, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-11-15, 22:00   

Łzy <- tytuł mnie odstraszył


Biegnę przed siebie, słyszę ten dźwięk. <- Jaki dźwięk?
Nic mnie dziś nie pokona, chwila nie zginie. <- to z chwilą ok, szkoda że dałeś kropkę i nie rozwinąłeś
Silny jak oddech północnego wiatru,
przenikam przez martwe ciała. <- martwe ciała? oj... ale to już było... choć przenikanie mogłoby zostać

Świat niknie w jej włosach
jak wśród zamglonych wzgórz losu. <- losu mi nie pasi, reszta do szlifu ale ok
Echo głosu odbija się od słońca,
zazdrości jej piękna. <- ok

Czyj jest dzisiejszy zmierzch?
Ludzie nie widzą łez - oznaki słabości,
niegdyś przejrzyste krople,
teraz wspomnienie o niej. <- cała strofa jak dla mnie słaba i oderwana od powyższego

Doścignąć smak jest ust, <- smak ust był już hohoho... ale plus za "doścignąć smak"
znaleźć nić życia białą. <- a nie lepiej "białą nić życia"? to, co napisałeś, brzmi sztucznie
Cień postaci śpi w mej piersi, <- mojej piersi
łkanie duszy ją budzi. <- powiało banałem

Wspólny lot ziemskich pokus,
marzenie o niej odległe. <- coś mi też z szykiem nie gra
Chcę ją poczuć, znaleźć usłyszeć!
Ściągnij ze mnie łańcuch myśli! <- jakieś archaiczne

Uwolnij z więzienia czasu, <- bez więzienia byłoby lepiej, choć wprost (sama się sobie dziwię)
ściany szare zabierają nadzieje. <- też było...
Tak ciemne krzyki! Umieram...
Płacz po mnie cicho.



Pointą mnie zabiłeś. A już myślałam, że będzie jakoś tak oryginalnie, takie ujęcie tematu w jakiś romantyczny sposób. Ale tu nieeeee bo trza śmierć wepchać.

Pozdrawiam.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-11-15, 23:10   

ankaanka napisa/a:
Cień postaci śpi w mej piersi, <- mojej piersi

Wiewiórko ma droga, w mej pamięci utkwiły Twe słowa...- jak ja pisałem "Mej" "Twej" używałem powiedzmy już archaizmów było dobrze, a tutaj Marcina dyskryminujesz. Czy aby nie naciągasz struny??
Jakoś Moich, jak to ktoś pięknie ocenił "wierszydeł" tak nie analizowałaś. Odpuść sobie złotko...proszę...zawiść ulży Ci na moment i jak wszytko co złe będziesz chciała [tego] więcej.

Wracając do tematu:
Emocji bardzo dużo, biegnąc wśród ciemności ku zagubionej i zranionej miłości wpadasz na pierwszy rzut oka w wir dóbr ziemskich [pokus itp] ale w głębi dążysz ku straconemu uczuciu, oderwanej części Twojej i tak zranionej duszy, co pogrąża Cię, co popycha Cię do odrzucenia pod koniec wszystkiego i zachowania indywidualizmu [motyw śmierci]. W sumie jest ukazana 'sztuka umierania'.
Wrażenia super...czytać i sobie wyobrażać każde słowo....każdy wers....jako podążanie do szczęścia po cierpieniu.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Neok_Dasman 
Your Gaurdian Angel



Imi: Martin
Wiek: 33
Doczy: 12 Lis 2007
Posty: 18
Skd: Serock
Wysany: 2007-11-15, 23:10   

Dziękuję że oceniłaś ten wiersz :* wreszcie jakieś konkrety ;]

hmmm

1. ,,Biegnę przed siebie, słyszę ten dźwięk. <- Jaki dźwięk? "
Głos kobiety w której się zakochałem. Wiersz jest o mężczyźnie który doświadzcza platonicznej miłośći, jest gotów zrobić wszystko byle tylko zwrócić na siebie uwagę dziewczyny .
2. ,,Uwolnij z więzienia czasu" - cały czas o niej myśli mimo iż chce zapomnieć, poddaje się, wię że nie ma szans...
3. ,,Tak ciemne krzyki! Umieram...
Płacz po mnie cicho." - umarła jego nadzieja, zapał i chęci .

,,Pointą mnie zabiłeś. A już myślałam, że będzie jakoś tak oryginalnie, takie ujęcie tematu w jakiś romantyczny sposób. Ale tu nieeeee bo trza śmierć wepchać."


To płynie samo ze mnie, piszę co myślę. Czasami nie mogę się oderwać od tego mrocznego wątku .


Jeszcze raz dziękuje za analizę :*
_________________
http://sadxxxmartin.bnx.pl
Ostatnio zmieniony przez Neok_Dasman 2007-11-15, 23:24, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group