Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Wiara vs "zabawy erotyczne"
Autor WiadomoϾ
Mniszka
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-01-23, 19:08   Ech... bÅ‚agam, czytać ze zrozumieniem...

Wiesz... Nie podoba mi się jedno: ostatni cytat, który wyciągnąłeś nie miał sensu, bo był potraktowany fragmentarycznie... Zauważ, moje zdanie jest nieco dłuższe i Twój komentarz był co najmniej zbędny...
Nie wiem, czy powieści a la historyczne jak "Imię Róży" można uznać za wiarygodne źródło, wolałabym bazować, np. na kronikach, czy innych dokumentach. Acha... A jeśli chodzi o księgi zakonne... Które? Gdzie można je dostać? Pisz konkretnie:) Jeśli mam ocenić źródło muszę je znać:)
a propo przeludnienia... To się chyba na biologii nie uważało:P Podczas aktywności seksualnej są wytwarzane hormony, które pobudzają jądra, wypełnione "uśpionymi żyjątkami" do produkcji spermy. tak więc przeludnienie, o którym mówisz jest mało prawdopodobne:P W prawdzie występują czasami zaburzenia hormonalne, głównie u ludzi młodych, jeszcze nie rozwiniętych, ale to swoja drogą...
A jeśli chodzi o dowody medyczne.. To nie polegałabym na forach itd... Lepiej zwrócić się do fizycznej osoby. Po za tym stwierdzenie, ze wstrzemięźliwość seksualna ma ujemny wpływ na organizm nie leży jedynie w kompetencjach tego specjalisty. Warto pytać psychologa, ginekologa, no i neurologa. Jeśli zaburzenia psychiczne i emocjonalne występują , to składa się na nie nie tylko "niedobór sexu" lecz dużo innych czynników. Trzeba tu także wdrażać się w fizjologie, poprawność działania układu hormonalnego oraz doświadczenia seksualne(zaznaczam, w bardzo szerokim znaczeniu).
Trzymając się porównania do wegetarianizmu... nie to miałam na myśli. Człowiek, rezygnując ze stosunku seksualnego, nie rezygnuje z szeroko pojętej seksualnością, czym jest właśnie całość diety... Czasami wystarczy zwykły dotyk, nawet niewinny. Rozmowa, dźwięk głosu, jeśli istnieją odpowiednie relacje-pocałunek. zanim będziesz miał coś na ten temat do powiedzenia dowiedz się, co znaczy termin seksualność...
Ech... niechcący się rozpisałam... a na przyszłość, czytaj uważnie i ze zrozumieniem... [/quote]

[ Dodano: 2008-01-23, 19:13 ]
Acha... jeszcze względem księży, mam rozumieć, że ksiądz nie uprawiający nigdy seksu w jakiejkolwiek formie, na starość będzie psychicznie chory, ze względu na zmiany w mózgu? Kompletna bzdura!
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2008-01-23, 20:41   

Mkj napisa³/a:
ankaanka napisa³/a:
seks przed ślubem jest traktowany odgórnie jako zło, niszczenie godności drugiej osoby

Pokaż mi miejsce i osobę tekst cokolwiek gdzie Kościół mówi o niszczeniu godności człowieka. :roll:

Abstrahując trochę od głównego tematu... pokaż mi księdza, który nie uprawiał seksu. :roll: Pewnie jakiś by się znalazł ale Ci co najgłośniej krzyczą najwięcej na sumieniu mają... nie oskarżam nikogo ich życie/sumienie niech robią co chcą.

Gdyby Bóg chciał żebyśmy się rozmnażali przez seks to nie stwarzał by do tego przyjemności pieszczot czy seksu.


1) Miejsce - sala numer 14 mojego gimnazjum, mój ksiądz katecheta.
2) Jakiś by się znalazł? No ja znam wielu księży, zarówno młodych jak i starych... Jeden na kazaniu młodzieżowym powiedział mniej więcej coś takiego (w kontekście współżycia właśnie): "No ja nieste... To znaczy na szczęście nie mam doświadczenia" ;)
3) Kilka razy spotkałam się z określeniem, że seks to przywilej, jaki Bóg podarował człowiekowi, który chce żyć dla drugiego człowieka i zawarł Sakrament małżeństwa. Miedzy innymi dlatego współżycie przed ślubem uważane jest za grzech.
Może porównanie głupie, no ale: Dzieciak na urodziny ma dostać prezent i widzi opakowanie schowane za szafą. Przed urodzinami rozdziera opakowanie i ogląda prezent, którego jeszcze nie powinien mieć. Zawód rodziców jest ogromny, bo chcieli zrobić swojemu dziecku niespodziankę, a po drugie uznali że prezent jest mało atrakcyjny i mieli zamiar kupić coś lepszego. Za późno - i to z własnej winy dzieciaka.

Nie, to naprawdę durne porównanie :lol: :P
 
 
 
Mkj 



Do³¹czy³: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wys³any: 2008-01-23, 21:41   

Mniszka napisa³/a:
Które? Gdzie można je dostać?

W bibliotece, jakiejs lepszej popytaj o kroniki zakonne, dzienniki i ksiegi.

Mniszka napisa³/a:
tak więc przeludnienie, o którym mówisz jest mało prawdopodobne

A o czyms takim jak zmazy nocne slyszalas? Nie chcialem poruszac tematu az tak. :lol: Chyba nie zrozumialas tego 'przeludnienia bialych ludkow' :smiech: Jakie synonimy. :lol:

Wierz mi jestem facetem, to nie musialem uwazac na biologi, zeby wiedziec co sie dzialo.

Mniszka napisa³/a:
To nie polegałabym na forach itd

Mowilem o specjalistycznych gdzie wypowiadaja sie lekarze nie o emo-forumowo-mlodzieshowyhhhh.
Mniszka napisa³/a:
Warto pytać psychologa, ginekologa, no i neurologa
Urologa i seksuologa. Ale jesli chodzi o to to najlepiej urologa i o nich mowie. Oni w internecie tez sa, osoby wirtualne to fizyczne przed kompem przeciez. -.-

Mniszka napisa³/a:
Czasami wystarczy zwykły dotyk, nawet niewinny. Rozmowa, dźwięk głosu, jeśli istnieją odpowiednie relacje-pocałunek. zanim będziesz miał coś na ten temat do powiedzenia dowiedz się, co znaczy termin seksualność...

Ja wiem, ze wystarczy ale temat zszedl tam na abstynencje seksualna, czyli stosunek. Ale ok ok.. powiedzmy, ze ok dotyk itd... ksiadz moze calowac i dotykac? On nawet tego nie moze, stad zaburzenia.
ankaanka napisa³/a:
1) Miejsce - sala numer 14 mojego gimnazjum, mój ksiądz katecheta.

Mojej kolezance ksiadz powiedzial kiedys, ze sie zeszmacila i wyglada na taka co lody lubi. Ksiadz to nie zdanie Kosciola, nie zawsze. ;] Mogl w gim. tak gadac, zeby Wam wpoic, ze jeszcze za wczesnie, i dobrze.
ankaanka napisa³/a:
2) Jakiś by się znalazł? No ja znam wielu księży, zarówno młodych jak i starych... Jeden na kazaniu młodzieżowym powiedział mniej więcej coś takiego (w kontekście współżycia właśnie): "No ja nieste... To znaczy na szczęście nie mam doświadczenia"

Jeden powiedzial. Moj probosz, ktory ma syna 24 letniego teraz grzmial niedawno, ze seks to zlo. :lol: Taka dygresja tylko.
ankaanka napisa³/a:
Nie, to naprawdę durne porównanie

:lol: No no.

A tak do tematu. Bo mi sie juz nie chce czytac/pisac/klocic tutaj...

...kazdy ma swoje zdanie, jedni 'biora co sie rusza' inni twierdza, ze seks nawet w malzenstwie powinien byc tylko w celach prokreacji.

Ja mam swoje zdanie i Wam go nie bede wykladal, Wy macie swoje i dobrze miejcie, ani Wasze nie jest gorsze ani moje... ani tez lepsze nie sa i juz. Koniec tematu z mojej strony.

Ps: Wlasnie Kosciol seks tylko do prokreacji uznaje.. zobaczymy czy jak meza bedziecie mialy to tyle razy nastapi zblizenie ile dzieci bedziecie miec. :lol:
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Mniszka
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-01-23, 21:46   

Nie jest durne... Wiąże się z podobnymi uczuciami, jedynie w przypadku intymności, o której mowa jest o wiele większy, na dodatek czasami pojawia się poczucie winy.
Seks przed ślubem jest (szczególnie dla kobiety) dużym stresem, bo opieczętowany strachem niepożądanego macierzyństwa, jeśli osoba jest wierząca dochodzi strach przed grzechem, bywa, że przed rodzicami... Czy warto?
Sakrament daje pewien komfort psychiczny, odchodząc już od spraw Kościoła. Niweluje pytania: Czy on mnie nie porzuci? Czy nie zajdę w ciążę? Czy się nikt nie dowie? Cytując słowa pewnego księdza: wspólne życie przed ślubem to strzelanie ze ślepaków, w małżeństwie strzela się z ostrych, to już jest rzeczywistość...
 
 
Mkj 



Do³¹czy³: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wys³any: 2008-01-23, 21:57   

Mniszka napisa³/a:
Nie jest durne...

Jest, jak mozna seks do prezenciku od rodzicow porownac. A mowisz, ze podobne uczicia, wiesz co czuje Bog, znasz Go? ;o
Mniszka napisa³/a:
bo opieczętowany strachem niepożądanego macierzyństwa
Mamy 21 w. :roll:
Mniszka napisa³/a:
bywa, że przed rodzicami

Ok musze zadac w koncu to pytanie.. ile masz lat? :D

Mniszka napisa³/a:
Czy on mnie nie porzuci?

A po slubie masz pewnosc, ze Cie nie porzuci?

Jezeli masz to musisz go miec i przed slubem, zanim do oltarza pojdziesz. Tak mysle.
Mniszka napisa³/a:
Czy siÄ™ nikt nie dowie?

16? (to a propos pytania 2.)
Mniszka napisa³/a:
Cytując słowa pewnego księdza: wspólne życie przed ślubem to strzelanie ze ślepaków, w małżeństwie strzela się z ostrych, to już jest rzeczywistość...
;o To akurat nie pasuje do Twoich wypowiedzi. :lol: Chyba nie zrozumialas, mysle, ze to i tak bylo pol zartem pol serio ze strony ksiedza. :lol:

[ Dodano: 2008-01-23, 21:58 ]
Ps. Mialem sie nie wypowiadac. -.-
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Mniszka
[Usuniêty]

  Wys³any: 2008-01-23, 22:00   Ratunku...

Do Mkj... Wiesz, moim zdaniem nie rozumiesz intencji tej dyskusji... Ja nie mam nic do Twojego zdania, ale argumenty, które podajesz są bardzo dziecinne i są zazwyczaj zaczerpnięte z "ludowych mądrości". A propo zmaz nocnych, radziłabym doczytać dalszą część mojej wypowiedzi. Jeśli zaś chodzi o argument, że jesteś chłopakiem... Mój partner także jest i również wyśmiał Twój argument, założę się także, że starszym od Ciebie. Ile masz lat?
Jeśli chodzi o "dotykanie przez księży", to jak to nie wolno? A Papież to nie całował dzieci? Żaden ksiądz cię nigdy po główce nie poklepał? Jesteś pewien, że żaden nie odwiedza mamy w jej imieniny i nie żali się, np. na parafian, jeśli to proboszcz? Nie miałam na myśli dotyku, jako zachowania seksualnego. I... Jedna prośba i dwa pytania...
1)Czytaj uważnie tekst, na który odpowiadasz.
2)Ile sam takich kronik przeczytałeś? Potrafisz podać tytuły?
Ostatnio zmieniony przez Mniszka 2008-01-23, 22:03, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2008-01-23, 22:05   

Mkj napisa³/a:
ankaanka napisa³/a:
2) Jakiś by się znalazł? No ja znam wielu księży, zarówno młodych jak i starych... Jeden na kazaniu młodzieżowym powiedział mniej więcej coś takiego (w kontekście współżycia właśnie): "No ja nieste... To znaczy na szczęście nie mam doświadczenia"

Jeden powiedzial. Moj probosz, ktory ma syna 24 letniego teraz grzmial niedawno, ze seks to zlo. :lol: Taka dygresja tylko.


Napisałam tylko o przypadku, który się "ujawnił" w szerszym gronie osób ;) Osobiście to rozmawiałam, lub sam ksiądz mówił jakoś sam od siebie, przy gadce, z kilkoma księżmi i raczej mówili prawdę ;)
 
 
 
Mkj 



Do³¹czy³: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wys³any: 2008-01-23, 22:06   

Mniszka napisa³/a:
Jeśli chodzi o "dotykanie przez księży", to jak to nie wolno? A Papież to nie całował dzieci?


->
Mniszka napisa³/a:
ale argumenty, które podajesz są bardzo dziecinne


Bez komentarza.
Mniszka napisa³/a:
2)Ile sam takich kronik przeczytałeś? Potrafisz podać tytuły?
Kronika to kronika, one nie maja tytulow. :lol: Czytalem fragmenty, calej nie przeczytalem, ale kosciol nie ukrywa, ze zoofilia byla powszechna. ;]

Nie chce mi sie juz gadac, dobra masz racje, ja jestem glupi, nie znam sie, mam 12 lat i mi sie nudzi w internecie, na tym zaprzestanmy, bo mnie to meczy. <igrone topic>
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Mniszka
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-01-23, 22:07   

Pytasz o mój wiek? Mam 19 lat, a ty?

[ Dodano: 2008-01-23, 22:12 ]
Nie wmawiam Ci głupoty:) Gdybym cię za takiego uważała, nie omieszkałabym o tym wspomnieć. Mówię, co myślę. Publikacje kronik, tytuły mają, a przynajmniej autorów:) Staram się wyprostować niektóre rzeczy, a sam fakt, że jesteś za współżyciem przed ślubem w pełni szanuje i nie potępiam:)
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2008-01-23, 22:27   

Mkj napisa³/a:
Mojej kolezance ksiadz powiedzial kiedys, ze sie zeszmacila i wyglada na taka co lody lubi. Ksiadz to nie zdanie Kosciola, nie zawsze. ;] Mogl w gim. tak gadac, zeby Wam wpoic, ze jeszcze za wczesnie, i dobrze.


I myślisz, że to się na coś zdało? Ja swoje i tak przed jego gadką wiedziałam, a jak później się okazało - inni też swoje wiedzieli :P
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imiê: Jac.
Wiek: 36
Do³¹czy³: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Sk¹d: Kurwejt
Wys³any: 2008-01-23, 22:30   

Mniszka napisa³/a:
Publikacje kronik, tytuły mają, a przynajmniej autorów:)
Tu się akurat mylisz, publikowane są jako 'Pateryk Kijowsko-Pieczerski' czy też 'Latopis Halisko-Wołyński'. Stykam się na co dzień z piśmiennictwem staroruskim i wydaje mi się, że zachodnie kroniki itp. są publikowane w ten sam sposób.


A co do tematu: całą kwestia jest tylko i wyłącznie prywatną sprawą osób bezpośrednio zainteresowanych
marekkowalski86 napisa³/a:
I w jaki sposób można pohamować swoje żądze, by nie krzywdzić ukochanej osoby swoim zachowaniem?
hmm... zdaje mi się, że pohamowanie jakichś tam popędów nie jest problemem, nie jesteśmy zwierzętami i nie mamy zwierzęcych instynktów :|
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-24, 15:01, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2008-01-24, 15:22   

jaco napisa³/a:
nie mamy zwierzęcych instynktów

Trochę bym polemizował... To właśnie te instynkty czasem trzeba pohamować. Ale człowiek dlatego stoi tak wysoko ponad zwierzętami, bo potrafi w razie potrzeby zapanować nawet nad instynktami.

Jeśli chodzi o sam temat, wydaje mi się, że nie ma już co tu o tym dyskutować. To jest kwestia konkretnej pary i konkretnych ludzi. Najlepiej znaleźć taki środek między tym jak patrzy na to on, a jak ona. I tyle. Nie mamy co dyskutować i rzucać między sobą konkretów, bo możliwości jest cała masa.
 
 
 
pongjo


Do³¹czy³: 02 Mar 2008
Posty: 53
Wys³any: 2008-03-19, 22:42   

Pewien ksiądz powiedział na mszy: "Kto z Was podziękował Bogu za popęd seksualny"
chyba wystarczy prawda? Gdyby Bóg uważał, że wielkim grzechem jest miłość fizyczna to raczej byśmy inaczej się rozmnażali...
_________________
staram się pisać Polskie znaki, nie czepiac się...
 
 
 
Marki 



Imiê: Daniel
Do³¹czy³: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Sk¹d: Zewszad
Wys³any: 2008-03-20, 13:32   

:lol: przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :lol:
Zwróć uwagę na to, co Bóg mówi w księdze Genesis (1,28):
Cytat:
Po czym Bóg im bÅ‚ogosÅ‚awiÅ‚, mówiÄ…c do nich: «BÄ…dźcie pÅ‚odni i rozmnażajcie siÄ™, abyÅ›cie zaludnili ziemiÄ™ i uczynili jÄ… sobie poddanÄ…; abyÅ›cie panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzÄ™tami peÅ‚zajÄ…cymi po ziemi».
Więc jak Kościół może potępić popęd seksualny? Z drugiej strony trzeba zwrócić uwagę na Dekalog i szóste przykazanie.
pongjo napisa³/a:
Kto z Was podziękował Bogu za popęd seksualny
Rozumiem tego księdza, trzeba dziękować Bogu za Jego dary, ale nie wolno ich źle wykorzystać.
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2008-03-20, 20:14   

Pozwolę sobie przytoczyć słowa księdza z naszej religii:
"Kościół nie zabrania czerpać przyjemności z seksu, ani też z tzw gry wstępnej."

Gdybym wciąż był głęboko wierzący, wiara nie powstrzymywałaby mnie przed "zabawami erotycznymi". Dopóki robię to z osobą, do której czuję coś znacznie więcej niż popęd seksualny, nie miałbym wyrzutów sumienia.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group