Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Absinth- kto pił, słyszał, ma a nie probował???

Kto z pan i panów posłow pił Absinth???
Jestem za
66%
 66%  [ 4 ]
Jestem przeciw
16%
 16%  [ 1 ]
Wstrzymuje się od głosu, bo nie pamiętam:D
16%
 16%  [ 1 ]
G³osowañ: 6
Wszystkich G³osów: 6

Autor WiadomoϾ
Zendaro 
Aloszowiecki


Imiê: Alosza
Wiek: 32
Do³¹czy³: 22 Sty 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-01-23, 22:15   Absinth- kto piÅ‚, sÅ‚yszaÅ‚, ma a nie probowaÅ‚???

heh wspaniałe wspomnienia mam z tym alkoholem(odradzam wachanie chyba ze ktos chce podraznic blony sluzowe i wypalic wlosy z nosa:D) Alkohol 70%(istnieje rowniez absinth 60 80 50 % ale najbardziej rozpowszechniony jest ten 70) bardoz fajna fazka nie miałem halucynacji azczkolwiek mialem wrazenie ze gory troche faluja :D dla mnie smaczniejsze niz wodka....Szkoda ze niedostepny na polskim rynku jest chyba ograniczenie do 50 ( oprocz spirytusu... najmocniejsze jakie widizalem to luksusowa czarna oraz fryderyk po 50%)
Drogie przyrzady sa do robienia drinkow z absinthu dlatego ja pilem czysty i wszystko bylo ok:d
Pił moze ktos drinki z absinthu te z cukrem i woda gdzie trzeba podgrzac lyzke itd??
_________________
Fraszka Jest Jak Flaszka Kończy Się Szybko- JA :D
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imiê: Jac.
Wiek: 36
Do³¹czy³: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Sk¹d: Kurwejt
Wys³any: 2008-01-23, 22:36   

Piłem panie taki z Czech bodajże. Smakuje potwornie i z prawdziwym absyntem ma niewiele wspólnego(chodzi mi o właściwości psychoaktywne). Kopa daje jak jażdy inny 70% alkohol. Jedyne co było klimatyczne to zabawa w przepalanie cukru itd.

btw. gdzieś był temat o absyncie ale nie mogę znaleść.
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Zendaro 
Aloszowiecki


Imiê: Alosza
Wiek: 32
Do³¹czy³: 22 Sty 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-01-23, 22:42   

ja tam uderzałem czysty bo nie umielismy zrobic drinkow i chociaz pali to duzo lepszy posmak nioz po wodce(chodz oba nie sa zbyt fajne :D )
_________________
Fraszka Jest Jak Flaszka Kończy Się Szybko- JA :D
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imiê: Jac.
Wiek: 36
Do³¹czy³: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Sk¹d: Kurwejt
Wys³any: 2008-01-23, 22:49   

nie piliśmy drinków z absyntu tylko:
wikipedia napisa³/a:

Nad szklanką lub kieliszkiem trzymamy łyżeczkę, na której kładziemy kostkę bądź wsypujemy odpowiednią ilość cukru. Powoli wlewamy przez łyżeczkę 50 ml (lub według swojego uznania) absyntu. Podpalamy cukier nasiąknięty trunkiem i czekamy aż cukier się stopi. Kiedy płomień zacznie gasnąć wlewamy wodę (najlepiej mineralną, niegazowaną, ilość: 50 ml lub według upodobań). Mieszamy. Wypijamy jak najszybciej.

Zendaro napisa³/a:
to duzo lepszy posmak nioz po wodce
kwestia gustu, moim zdaniem ciężko o bardziej syfny w smaku alkohol niż absynt :P
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Zendaro 
Aloszowiecki


Imiê: Alosza
Wiek: 32
Do³¹czy³: 22 Sty 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-01-23, 23:43   

heh no moze i...jak mawiał Picasso Gust to wróg twórczości ale to ma poprostu wprowadzac w stan fazjedo reambarystyczno-eryniarskiego :D a nie smakowac tu chyba sie zgdzimy ? :wink:
_________________
Fraszka Jest Jak Flaszka Kończy Się Szybko- JA :D
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-01-23, 23:53   

Smaczne to^^ szkoda tylko, że kolorem podobnym do rozcieńczonego Ludwika odstrasza ROTFL
Zendaro napisa³/a:
nie umielismy zrobic drinkow
Ja to piłam z Colą :lol:
Zendaro napisa³/a:
dla mnie smaczniejsze niz wodka...
eeee chyba jednak nie. Wybieram FinlandiÄ™ ;P
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Zendaro 
Aloszowiecki


Imiê: Alosza
Wiek: 32
Do³¹czy³: 22 Sty 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-01-23, 23:57   

u ja za FinkÄ… nie przepadam z wodek stawaim na Jelzina delicje luksusowa czy Chopin tez sa wysmienite...heh i z tym ludwikiem to swieta racja....a probowalisice podapalac??? do dzisaj ja mam spalony dizubek od dzbanka z ktorego lalismy wode przy porbie robienia drinkow:D
_________________
Fraszka Jest Jak Flaszka Kończy Się Szybko- JA :D
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2008-01-24, 14:31   

Nie mam pojęcia co to nawet ^^'
Jak ktoś zechce mnie uświadomić, to zapraszam xD
Właściwie kiedyś coś mi kumpel o tym opowiadał. Ponoć nie wybija się ponad przeciętną alkoholi o tej zawartości alkoholu.
Ostatnio zmieniony przez Rivenris 2008-01-24, 14:37, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-01-24, 20:06   

Cytat:
Właściwie kiedyś coś mi kumpel o tym opowiadał. Ponoć nie wybija się ponad przeciętną alkoholi o tej zawartości alkoholu.
Ja piłam absinth podobnie jak zwykłą wódkę. I wydaje mi się, że nieschłodzony ansinth potrafi nieźle zamieszać, dużo bardziej niż ciepła wódka.
Co do tych drinków o których pisał jaco to nie wiem bo nie słyszałam nawet.

A poza tym trza z nim uważać bo kurde cała masa podróbek tego cholerstwa jest :| a te podróby to jakieś śmiercionośne. ;/ Ostatnio koleżanka bardzo małą ilością sie zatruła.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Zendaro 
Aloszowiecki


Imiê: Alosza
Wiek: 32
Do³¹czy³: 22 Sty 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-01-24, 22:27   

Jest akcyza znaczy zdatne do pica :D
_________________
Fraszka Jest Jak Flaszka Kończy Się Szybko- JA :D
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imiê: Jac.
Wiek: 36
Do³¹czy³: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Sk¹d: Kurwejt
Wys³any: 2008-01-25, 09:42   

Zendaro napisa³/a:
Jest akcyza znaczy zdatne do pica
tutaj to miałbym wątpliwości.
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Zendaro 
Aloszowiecki


Imiê: Alosza
Wiek: 32
Do³¹czy³: 22 Sty 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-01-25, 14:13   

jest akcyza znaczy państwo odpowiada za jakość towaru jeżeli zatruła sie alkoholem nie od nadmiaru tylko od samego wypicia i alkohol a nie jego ilość jest przyczyna zatrucia może dochodzić swoich praw przed sądem Rzeczpospolitej Polskiej :P choć było by trudno to wykazać...
_________________
Fraszka Jest Jak Flaszka Kończy Się Szybko- JA :D
Ostatnio zmieniony przez Kya 2008-01-25, 16:09, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-01-25, 14:19   

Zendaro napisa³/a:
choc bylo by trudno to wykazac...
no właśnie... nawet taki przypadek był, że facet kupił zwykłą wodę mineralna (!) i nie wiedzieć czemu zawierała kwas ;/ W miarę szybko zauważył, że coś nie teges i nie wypaliło mu przełyku.
Też dopominał się swojego przed sądem przez parę dobrych lat... A przecież sprawa niby jasna, z alkoholem mogłyby być jeszcze większe kłopoty :|
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
SS 


Imiê: Sue
Do³¹czy³a: 01 Sty 2008
Posty: 17
Wys³any: 2008-01-25, 17:40   

nie miałam okazji pic absinthu
_________________
a ja...?
zamknieta w porcelanowej klatce... prowadze nieme rozmowy z pijanym filozofem...
w mieście gdzie niepotrzebne są nam oczy... tam gdzie panuje maniacka dżuma...

POSZUKIWANA/POSZUKIWANY: T-Shirt z Guns N'Roses
Ostatnio zmieniony przez SS 2008-01-25, 17:41, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Do³¹czy³a: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Sk¹d: z Nibylandii
Wys³any: 2008-01-26, 10:53   

Owszem piłam, na urodzinach kolegi - jego rodzice przywieźli z zagranicy. Zielony, niebieski, czerwony i powiem, że jakoś specjalnie mnie nie obrzydził, ani nie przypadł do gustu, chociaż ma pewien plus nic, a nic po nim mi nie było. Niebieski został skwitowany mianem "Pronto" bo tak wyglądał dla koleżanki.
Piłam czysty, z delikatna próbą podpalenia, bo podobno ten 80% ładnie się sam pali, ale coś nie wychodziło :lol:
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group