Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Żałoba narodowa
Autor WiadomoϾ
spiderwoman 
hey ho!



Do³¹czy³a: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wys³any: 2008-01-26, 22:01   

Fantasia napisa³/a:
dla większości życie toczy się dalej... Nie przeszkadzało mi to więc w tym żeby się wczoraj wybrać na imprezę. Jest mi przykro ale nie na tyle żeby rezygnować z zabawy w tym historycznie krótkim ( :[ ! ) karnawale.

z tego, co mówiła mi mama to podobno żądano żeby studniówki które odbywały się w tym czasie nie miały charakteru imprezy tylko pogawędki (?!). mnie by trafiło...

tak szczerze to ja nie czuje jakiegoś specjalnego żalu po tych ludziach i to nie dlatego ze nie byłam z nimi emocjonalnie związana, ale dlatego, że to jest teraz temat nieustannie wałkowany przez media [ostatnio praktycznie o niczym innym się nie mówiło]. na początku owszem, było mi ich szkoda, ale po dwóch dniach ciągłego słuchania o tym stało mi się to obojętne jak śnieg zeszłoroczny i tylko z siostra jęczałyśmy: "ranyyy znowu o tym?" tak to nie powinno być ale jak media zaczynają w kółko o czymś powtarzać to to przestaje w ogóle obchodzić...
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-27, 10:51, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-01-27, 14:13   

Cytat:
z tego, co mówiła mi mama to podobno żądano żeby studniówki które odbywały się w tym czasie nie miały charakteru imprezy tylko pogawędki (?!). mnie by trafiło...
Mnie też. I przykro mi ale nie zastosowałabym się do tego z całą premedytacją zresztą. :D Poszłabym w tany jak nic. ^^ A jak nie to bym ludzi zbuntowała i byśmy przynieśli własny sprzęt i i tak się bawili. Studniówka jest raz w życiu nie będę z niej stypy robić. Na własną poszłam miesiąc po śmierci mojej babci i bawiłam się świetnie bo ona mi tak kazała ;)
spiderwoman napisa³/a:
le po dwóch dniach ciągłego słuchania o tym stało mi się to obojętne jak śnieg zeszłoroczny i tylko z siostra jęczałyśmy: "ranyyy znowu o tym?" tak to nie powinno być ale jak media zaczynają w kółko o czymś powtarzać to to przestaje w ogóle obchodzić...
Media zawsze szukają pożywki. I to jest ich ogromny problem. Ale wtedy wystarczy przełączyć na coś komercyjnego, co się utrzymuje z rozrywki i tam sytuacja jest inna. Ja zawsze wtedy się wynoszę na któryś z kanałów Discovery, który w kółko puszczają tą samą naukową papkę, którą zresztą strasznie lubię^^
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-27, 15:57, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
kiki
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-01-27, 20:42   

dzisiaj znalazłam wypowiedź Mikke dotyczącą tego tematu http://szopka.z.zaloby.patrz.pl/ i chociaż podzielam większość jego poglądów w tym temacie mimo wszystko się nie zgadzam nie można oceniać tego czy żałoba jest potrzebna pod katem tego ile strat przyniesie a poza_tym w katastrofie zginęli ludzie którzy bronią tego żebyśmy mogli sobie dyskutować o tym czy powinna być żałoba czy nie wiec uważam że należy im się hold chociaż media robią jak zwykle z tego trochę szopki ....
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-27, 21:39, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imiê: Maciej
Wiek: 33
Do³¹czy³: 21 Gru 2007
Posty: 367
Sk¹d: DÄ™bica
Wys³any: 2008-01-28, 08:33   

omg jaki paraliż ... nie odczuwam różnicy żadnej czy to żałoba czy nie, ogranicza się do opuszczenia flagi i czarnego loga na o2 i onecie .... nie przesadzajcie już z tym ^^
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-28, 16:07, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2008-01-28, 15:06   

Barbossa napisa³/a:
omg jaki paraliż ... nie odczuwam różnicy żadnej czy to żałoba czy nie, ogranicza się do opuszczenia flagi i czarnego loga na o2 i onecie ....

Gdyby tylko tyle to spoko. Ale nie wiem czy wiesz, że nie tylko na jakimś debilnym logo na onecie polega żałoba! No sorry, ale inaczej byś gadał jakbyś faktycznie miał mieć studniówkę w formie spokojnej dyskusji czy coś takiego :|
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-28, 16:07, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2008-01-29, 23:17   

Jeżeli o mnie chodzi to te żałoby to w większości na prawdę żałosna sprawa.
Mam nie iść na imprę bo ktoś umarł ? Takim tokiem myślenia to nie powinienem w ogóle z domu wychodzić i płakać za każdym bo w końcu co chwile ktoś umiera te żałoby utrudniają tylko życie i nie ma z nich żadnego pożytku.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2008-01-30, 20:32   

A mnie wkurza ta zaloba. Jest tylko dlatego, ze zgineli z wielkim efektem. Gdyby to byl zwykly samochodwy wypadek z nimi w srodku, myslicie, ze bylaby zaloba? nie.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Costelavena 
ironiczny sarkazm



Imiê: Marta
Wiek: 30
Do³¹czy³a: 31 Gru 2007
Posty: 259
Sk¹d: Bakalandia
Wys³any: 2008-01-30, 21:48   

Mnie też to trochę denerwuje. Rozumiem. Zginęli ludzie. Wspaniali piloci. Ale ludzie... czy to jest aż tak straszne by robić wielkie halo? Według mnie nie. To wszystko jest przesadzone. Kaczyński strzelił focha, bo go o tym nie poinformowano. Gdyby tak zrobiono to by odwołał wizytą gdzieś tam. Tak. Przez to, że zginęli. Oczywiście też jakoś to odczuwam... i darzę pilotów respektem... ale jaka żałoba?
_________________
http://cassena.posadzdrzewo.pl < pomagamy laskom
Ostatnio zmieniony przez Costelavena 2008-01-30, 21:48, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imiê: Maciej
Wiek: 33
Do³¹czy³: 21 Gru 2007
Posty: 367
Sk¹d: DÄ™bica
Wys³any: 2008-02-02, 09:14   

To k***a nie były parobki wracający dzięki Donaldowi tylko ELITA POLSKIEGO WOJSKA ... ludzie , myślicie że każdy człowiek jest równy ? To by sensu nie miało ^^ poczytajcie co to wojsko i o stopniach wojskowych , potem się dowiecie dlaczego była żałoba .. omg ^^ studniówkę można przełożyć o te 2 dni? czy się nie da ^^ w końcu matury pisze się cały miesiąc a nie 3 dni ^^

Po pierwsze: uspokój się.
Po drugie: korzystasz z Firefoksa, a on może sprawdzać błędy, więc je poprawiaj.
Marki
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-02, 11:58, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2008-02-02, 10:18   

Barbossa, wez pod uwage to, ze gdyby zgineli w zwyklym wypadku samochodowym nigdy bys o nich nie uslyszal. Nie liczy sie kto zginal, a jak.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Costelavena 
ironiczny sarkazm



Imiê: Marta
Wiek: 30
Do³¹czy³a: 31 Gru 2007
Posty: 259
Sk¹d: Bakalandia
Wys³any: 2008-02-02, 12:11   

Barbossa napisa³/a:
myślicie że każdy człowiek jest równy ?

Yyy... mi się cały czas wydawało, że tak. Każdy człowiek jest równy. I to chyba nie jego wina, że np. wojsko to nie to co lubi. Nie ma lepszych i gorszych. Każdy ma wady i zalety. Trzeba być tolerancyjnym.
I powiesz mi, że np. nauczyciel, który naprawdę się stara jak może (są tacy) zginie w wypadku to się nie liczy... ale jak pilot to tak. Czemu? Tylko dlatego, że inny zawód? Rozumiem, że to nie to samo, ale trochę jednak racji mam... nie każdy dostał dar od Boga.
_________________
http://cassena.posadzdrzewo.pl < pomagamy laskom
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-02, 13:44, w ca³oœci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2008-02-02, 12:36   

Cytat:
To k***a nie były parobki wracający dzięki Donaldowi tylko ELITA POLSKIEGO WOJSKA ... ludzie , myślicie że każdy człowiek jest równy ? To by sensu nie miało ^^ poczytajcie co to wojsko i o stopniach wojskowych , potem się dowiecie dlaczego była żałoba .. omg ^^

Każdy mierzy według własnej miary. Może dla niektórych akurat ci ludzie nic więcej nie znaczyli.
Cytat:
studniówkę można przełożyć o te 2 dni? czy się nie da ^^

A widzisz, to też nie jest prosta sprawa. Jest to impreza organizowana długi czas wstecz, koło pół roku. Dla niektórych to ogromne przygotowania i nie jest łatwo nagle coś zmienić...
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-02-02, 17:16   

eeeeeeeee hallllllloooooo!

Mylicie pojęcia... i to bardzo. I na dodatek macie wyjątkowo krótką pamięć albo ja ją mam...
Czy nie było przypadkiem w Polsce żałoby po tym jak zginęli górnicy w Halembie? Myślicie, że mnie interesowało, że niewykształcony koleś od kilofa zginął bo ktoś fałszował liczniki metanu (czy jakoś tak) i wydaje się wam, że jedną i drugą grupa ludzi można porównywać? Mnie słabiej ruszyło, że przez czyjąś chciwość zginęło iluś tam górników, większe wrażenie zrobiła na mnie ta tragedia. Są czynniki które wskazują na to, że przyczyną mogło być złe oświetlenie pasa do lądowania i brak naprowadzania radiowego... Ale przecież nie nam to oceniać i nawet bym nie chciała tego tutaj robić..
Nie rozumiem tylko do czego wam służy w tej chwili szarganie ich reputacji po śmierci?
Mazin napisa³/a:
ze gdyby zginęli w zwykłym wypadku samochodowym nigdy byś o nich nie usłyszał.
Gdyby cała 20 zginęła w jednym wypadku samochodowym/autobusowym, myślę, że byłoby to samo.
Mószka napisa³/a:
Może dla niektórych akurat ci ludzie nic więcej nie znaczyli.
Ale to nie jest żałoba osobista tylko narodowa... Wg mnie tacy specjaliści dla narodu znaczyli mimo wszystko wiele.
Costelavena napisa³/a:
Yyy... mi się cały czas wydawało, że tak. Każdy człowiek jest równy. I to chyba nie jego wina, że np. wojsko to nie to co lubi. Nie ma lepszych i gorszych. Każdy ma wady i zalety. Trzeba być tolerancyjnym.
I powiesz mi, że np. nauczyciel, który naprawdę się stara jak może (są tacy) zginie w wypadku to się nie liczy... ale jak pilot to tak. Czemu? Tylko dlatego, że inny zawód? Rozumiem, że to nie to samo, ale trochę jednak racji mam... nie każdy dostał dar od Boga.
Tak, tylko, że cały czas mówimy o grupie ludzi. Jakby z jakichś tragicznych powodów zginęło nagle 20 nauczycieli w jednym miejscu to myślę, że też odbiłoby się to wielkim echem...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-02, 21:40, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Costelavena 
ironiczny sarkazm



Imiê: Marta
Wiek: 30
Do³¹czy³a: 31 Gru 2007
Posty: 259
Sk¹d: Bakalandia
Wys³any: 2008-02-02, 22:20   

Ja nic do tej żałoby nie mam... tylko po prostu uważam, że za wielkie halo z tego robią... jak to już napisałam o Kaczyńskim. Oczywiście i ja się do tej żałoby stosuję, ale sądzę, że niektórzy po prostu przesadzają.
_________________
http://cassena.posadzdrzewo.pl < pomagamy laskom
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group