Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jezus Chrystus, czy aby na pewno żył ?
Autor WiadomoϾ
Costelavena 
ironiczny sarkazm



Imiê: Marta
Wiek: 30
Do³¹czy³a: 31 Gru 2007
Posty: 259
Sk¹d: Bakalandia
Wys³any: 2008-02-08, 18:03   

ankaanka napisa³/a:
Może to będzie trochę OT, ale wypowiem się: Stwierdzenie typu "Bóg istnieje, bo jest obecny w moim życiu" to argument przemawiający tylko do osób wierzących...

A czy ja w ten sposób próbuję komuś wytłumaczyć, że Bóg istnieje? Powiedziałam jedyne, że DLA MNIE to wystarczy. A ja to nie wszyscy, prawda?

ankaanka napisa³/a:
A ja uważam, że to, iż wierzę w Jezusa i to, że jest obecny teraz w moim życiu (a tak jest naprawdę), to żaden argument na Jego istnienie w przeszłości.

Oczywiście się z tobą zgadzam. Tyle że ja nie chcę ludzi tutaj przekonywać (tych niewierzących, bądź wierzących w połowie), że Jezus istniał, bo nie mam na to żadnych dowodów, które by do nich przemawiały. Mogę jedynie komuś wytłumaczyć, że Jezus istnieje teraz, a wtedy to już mały babystep w kierunku wiary w to, że Jezus istniał w przeszłości.
_________________
http://cassena.posadzdrzewo.pl < pomagamy laskom
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2008-02-08, 19:41   

Costelavena napisa³/a:
Tyle że ja nie chcę ludzi tutaj przekonywać (tych niewierzących, bądź wierzących w połowie), że Jezus istniał, bo nie mam na to żadnych dowodów, które by do nich przemawiały.


No widzisz, a ja znalazłam (patrz: mój post z linkiem do artykułu i wzmianką o zwojach z Qumran). Ten temat w moim odczuciu ma na celu wywołać dyskusję na temat dowodów istnienia Jezusa dwa tysiące lat temu, a nie pokazać kto wierzy teraz w człowieka (a dla nich - w tym mnie - Boga chodzącego po ziemi), który zdaniem niektórych mógł wogóle nie istnieć.

Costelavena napisa³/a:
babystep w kierunku wiary w to, że Jezus istniał w przeszłości

A no właśnie - Ty tu o wierze, a temat o dowodach istnienia. Ja sama wierzę w Chrystusa, wiem, że cały czas mnie wspiera, ale tu się wypowiadam nie w kontekście Jego boskości, a wyłącznie człowieczeństwa.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
Ostatnio zmieniony przez ankaanka 2008-02-08, 19:42, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Costelavena 
ironiczny sarkazm



Imiê: Marta
Wiek: 30
Do³¹czy³a: 31 Gru 2007
Posty: 259
Sk¹d: Bakalandia
Wys³any: 2008-02-08, 19:55   

Co do filmiku to już skomentowałam i wypowiedziałam się na temat zawarty w temacie. Teraz troszkę zboczyłam z tematu, bo przymusiły mnie do tego okoliczności. Wybacz. :wstyd:
_________________
http://cassena.posadzdrzewo.pl < pomagamy laskom
 
 
 
szogun-pl 



Imiê: Jacek
Wiek: 33
Do³¹czy³: 12 Lut 2008
Posty: 11
Sk¹d: GdaÅ„sk
Wys³any: 2008-02-12, 18:24   

To, że kiedyś żył na ziemi człowiek, który nazywał się Jezus Chrystus, jest - z tego, co wiem - faktem naukowym, potwierdzonym przez historyków. Nasza obecna wiedza opiera się na niezliczonych źródłach historycznych - i to nie tylko chrześcijańskich. Natomiast sprawa, czy Chrystus rzeczywiście był Synem Bożym i Zbawicielem - to już tylko i wyłącznie kwestia wiary.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-12, 18:28, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 35
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2008-02-13, 21:28   

Patrząc na ilość dowodów poza chrześcijańskich na istnienie tego faceta stwierdzam, że żył.
Po prostu, jako człowiek, zapewne niezły psycholog jeśli pociągnął za sobą tłumy.
W boskość jego jako ateistka nie wierzę :)
 
 
 
mendik 


Do³¹czy³: 22 Mar 2008
Posty: 1
Wys³any: 2008-03-22, 23:36   

Ktoś powiedział, że na 99% Jezus nie narodził się 25 grudnia i że jest to tylko data symboliczna... ale przecież w tym filmie jest wyraźnie tłumaczone, że Jezus to TYLKO symboliczna postać... tzw. Bóstwo Solarne... Prawda jest taka, że z historycznego punktu nie ma przekonywających argumentów na istnienie Jezusa nawet jako zwykłej postaci ludzkiej, lecz szanuję wiarę Chrześcijańską i pogląd ludzi wierzących. pzdr.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-03-23, 12:46, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marki 



Imiê: Daniel
Do³¹czy³: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Sk¹d: Zewszad
Wys³any: 2008-03-23, 13:01   

mendik napisa³/a:
Jezus to TYLKO symboliczna postać
Nie zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania, są źródła historyczne NIECHRZEŚCIJAŃSKIE, nie wspominając o chrześcijańskich, które potwierdzają historyczność tej postaci m.in. Józef Flawiusz Dawne dzieje Izraela, Swetoniusz Żywota cezarów, Tacyt Roczniki, poza tym trudno wymagać by Rzymianie pisali w swoich kronikach o wydarzeniach, które miały miejsce na peryferiach imperium.
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2008-03-24, 12:34   

ale czy to ważne? W wierze dowody nie mają znaczenia jak dla mnie
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Lena_no 
..:Kiss me:..



Imiê: Lena
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 11 Mar 2008
Posty: 65
Wys³any: 2008-03-24, 14:45   

Błogosławieni Ci którzy nie widzieli, a uwierzyli
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2008-03-24, 20:15   

o właśnie :) o to mi chodziło...

A tak z innej beczki, kiedyś oglądałem dużo Discovery Science i doszedłem do wniosku, że astronomowie nie wierzą w to, że Wszechświat istnieje dzięki Stwórcy. Wierzą także, iż człowiek nie mógł powstać z ręki Boskiej, lecz z pierwiastków, atomów etc... A wiara polega właśnie na tym, żeby uwierzyć nie doszukując się dowodów. Bóg specjalnie ukrył wiele rzeczy i zadbał o to, żeby pewne rzeczy nie zostały nam ujawnione.
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-03-24, 23:36   

Maciooj napisa³/a:
Wierzą także, iż człowiek nie mógł powstać z ręki Boskiej, lecz z pierwiastków, atomów etc...
no ale te atomy to się też pewnie znikąd nie wzięły :P

Ale popieram Maciooj, że dowody nie są potrzebne jak ktoś WIERZY.
Maciooj napisa³/a:
A wiara polega właśnie na tym, żeby uwierzyć nie doszukując się dowodów.
otóż to.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
aurora 



Do³¹czy³: 10 Lip 2006
Posty: 143
Wys³any: 2008-03-25, 12:56   

Cytat:
Prawda jest taka, że z historycznego punktu nie ma przekonywających argumentów na istnienie Jezusa nawet jako zwykłej postaci ludzkiej
A co rozumiesz przez przekonywujące [popr. przekonujące] argumenty? Zapiski historyczne - takich jest sporo; niechrześcijańskie - w większości; jakieś gadżety - jak całun turyński? Akurat co jak co, ale środowiska naukowe rzadko biorą się za podważanie samego istnienia Jezusa, prędzej jego boskości.
Cytat:
Nie zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania, są źródła historyczne NIECHRZEŚCIJAŃSKIE, nie wspominając o chrześcijańskich, które potwierdzają historyczność tej postaci m.in. Józef Flawiusz Dawne dzieje Izraela, Swetoniusz Żywota cezarów, Tacyt Roczniki, poza tym trudno wymagać by Rzymianie pisali w swoich kronikach o wydarzeniach, które miały miejsce na peryferiach imperium.
oo właśnie, teraz jak czytam dalej, ktoś mnie uprzedził - z czym się oczywiście zgadzam.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2008-06-09, 12:05   

mendik napisa³/a:
Ktoś powiedział, że na 99% Jezus nie narodził się 25 grudnia i że jest to tylko data symboliczna... ale przecież w tym filmie jest wyraźnie tłumaczone, że Jezus to TYLKO symboliczna postać... tzw. Bóstwo Solarne
gwoli dodatkowego sprostowania, 25 grudnia jak również Wielkanoc etc. stały się symbolicznym dniem narodzin Chrystusa, ponieważ wśród większości ludów pogańskich był to dzień święta słońca. i to się zgadza. Ale skąd komu przyszło, że Chrystus jest niczym więcej niż Bogiem słońcem?! ... :| Tego typu daty były wytyczane by wtopić religie chrześcijańską w folklor ludów pogańskich i tyle. Ale jak ktoś nie wierzy to zstąpienie samego Chrystusa zwali na dolegliwości żołądkowe...
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-06-09, 17:10, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
sylwiob 



Imiê: Sylwia
Wiek: 39
Do³¹czy³a: 16 Maj 2008
Posty: 31
Sk¹d: Cieszyn
Wys³any: 2008-06-10, 11:24   

Mnie od zawsze zastanawiał ten temat.
W to że on żył wierze, w to że był bogiem wpajano mi od małego.
Bóg jest miłosierny...człowiek może wszystko z wyjątkiem...no właśnie....Strasznie dużo komercjalizmu w dzisiejszej wierze.
Jeśli chodzi o dowody to jest ich dużo na to że on żył ok. 2000 lat temu. Wielu naukowców sprzecza się co do daty jego narodzin.
Co do dowodów na jego boskość: nie wiem czy wiecie ale ewangelii pochodzących z tamtych czasów i jeszcze setek lat p. ch. jest ok. tysiąca. Kościół katolicki dopuścił tylko 4. Dlaczego??? Bo to one pokazywały Chrystusa jako boga. Reszta mówiła o sprawach bardziej przyziemnych związanych z jego osobą i z apostołami. Nie wierzycie?? A głośna sprawa ewangelii Judasza??
Naukowcy mają wiele dowodów na rzeczy których kościół katolicki nie dopuszcza. Że Jezus był żonaty, miał dzieci, że apostołowie mieli po kilka żon. gdyby takie faktu wyszły na jaw to padła by cała struktura kościoła katolickiego. a za tym wielkie pieniądze.
Może nie uwierzycie w to co napisałam. Nie musicie. Wiara jest sprawą indywidualną.
_________________
....Wolę być chwilą w twoim życiu niż wiecznością w życiu innego....
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-06-10, 15:06, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2008-06-11, 17:16   

ja w to wierzę :) kiedyś w focusie był artykuł "Judasz, umiłowane dziecko Boga" czy jakoś tak. I właśnie tam chodziło o to, że Judasz miał tak zrobić, że nie zrobił niczego złego. O to przecież chodzi w chrześcijaństwie, o śmierć za nas.
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group