Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ćpanie: powód do wstydu czy do dumy?
Autor WiadomoϾ
pxd 
Agrafka wam w oko.


Imiê: Paulina
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 09 Wrz 2007
Posty: 61
Sk¹d: krakóf
Wys³any: 2008-02-26, 21:21   

komodo_joe napisa³/a:
pxd - kocham Cie

Ja Ciebie też :-P

Kojot1906 - dziękuję za uznanie.
czujÄ™ siÄ™ doceniona :wink:

Na podsumowanie sprzeczek na ten temat:
Żeby móc rozmawiać o narkotykach, trzeba mieć na ten temat wiedzę. A żeby ją posiąść, nie wystarczy opierać się na wikipedii (która tak często kłamie). Przed "poważnym" pisaniem na tym forum o dragach przeczytałam tysiące [sensu stricte] postów na [H] :shock:
A niestety zbyt często widzimy posty w stylu "nie wiem nic o narkotykach ale napewno są złe". Co zatem z faktem, że są różni ludzie/ różne narkotyki/ różne sytuacje? Narkotyki to temat - rzeka, podczas gdy Wy sprowadzacie to wszystko do płytkich wypowiedzi.
Poza tym oczywiste jest, że inaczej podchodzą do sprawy ćpuni oraz ci, którzy nie biorą. Czyli po prostu
PUNKT WIDZENIA ZALEżY OD PUNKTU SIEDZENIA :mg:
:brawo:
_________________
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2008-02-27, 21:06   

Pozwolę sobie wrzucić swoje trzy grosze.
Po pierwsze nie rozumiem tego podziału narkotyków na miękkie i twarde, uzależnienia to jest kwestia indywidualna i jeden może się uzależnić nawet marysią po dwóch jarankach a drugi to po kilku kółkach może nie być uzależniony.
Prawda narkotyki "twarde" uzależniają także fizycznie jednak to uzależnienie jest mniej szkodliwe od psychicznego po wystarczy "parę dni " na detoxie a co do psychiki to może być kwestia miesięcy albo i lat.
Co do papierosów to nie jest narkotyk tylko używka.
używka # narkotyk
Co do alkoholu się zgodzę, że jest to narkotyk.
Nie zaprzeczę, że spożywanie alkoholu jest dobre ale zasadniczą różnica jest to, że go można spożywać w małych ilościach i nie mieć bani a z narkotykami to nie spotkałem się, żeby ktoś sobie wrzucił kwasa dla smaku.
Poza tym narkotyki na stałe mogą "zryć beret" nie mówiąc już o nieodwracalnych stratach w organizmie.Sam się spotkałem z taką sytuacją co gościu grzybków się najadł i miał fazę przez rok a z alkoholem to masz tak, że wypijesz i dwa dni później zero śladów po spożyciu.
A co do samego powodu spożycia to wymienię w podpunktach:
- osoby słabe psychiczne, nieasertywne, podatne na sugestię
-osoby chcące zaszpanować
-osoby, które na prawdę nie potrafią nic wymyślić i ich życie jest takie nudne, że pcha ich w narkotyki
-osoby, które chciały "spróbować" i na tym się nie skończyło

Osobiście jestem przeciwny spożywaniu wszelakiej maści narkotyków i alkoholu w nadmiarze, tyle że to ostatnie jest najmniej niebezpieczne.
Miałem okazję się obracać w tym środowisku (w sumei dalej mam) i wiem jak chociażby najzwyklejsze ganja niszczy psychikę nie mówiąc już o funduszach.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
komodo_joe 
Rupert The Peanut



Imiê: Piotrek
Wiek: 39
Do³¹czy³: 31 Sie 2007
Posty: 114
Sk¹d: Toronto, Canada
Wys³any: 2008-02-28, 03:02   

Mietek napisa³/a:
używka # narkotyk


Dzizas, pal, tlumaczylem juz ze nikotyna to alkaloid a alkaloidy to narkotyki, wynik jest prosty. Ze papieros uzywka jest to prawda a zarazem to narkotyk, ok? A podzial juz tlumaczylem, czemu mowimy o miekkich i twardych. Pisalem o tym juz w poprzednim temacie.
Zapraszam: http://mportalik.net/view...16f12f8a716a000
_________________
Z hyperreala? Rupert_the_peanut, miło mi.
 
 
 
kilo 


Wiek: 36
Do³¹czy³: 02 Maj 2008
Posty: 14
Wys³any: 2008-05-02, 20:38   

Jeżeli nie zapali czy nie weźmiesz czegoś i ktoś cie powie ze jesteś ciooota to sie tym nie przejmuj... MOim zdaniem to powód do wstydu że ludzie nie mogą zerwać z nałogiem i wyluzować sie bez narkotyków...
_________________
Wygraj i ty, co dzień mnóstwo nagród...

http://www.look4win.pl/re...p?polec=okon140
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Do³¹czy³a: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wys³any: 2008-05-02, 21:05   

Ani do wstydu, ani do dumy. Nie wg tych kryteriów oceniam ludzi :P
 
 
 
Velissa 



Imiê: Ewelina
Wiek: 32
Do³¹czy³a: 05 Maj 2008
Posty: 12
Wys³any: 2008-05-05, 15:28   

Dla jednych ćpanie może być powodem do dumy, dla innych do wstydu. Ludzie biorą zazwyczaj po to, żeby zobaczyć jak to jest, pokazać towarzystwu, że jest się "fajnym" lub po prostu z chęci oderwania się od ponurej rzeczywistości. A gdy ktoś nie umie się z tego wyrwać... Nie każdy jest silny psychicznie, niestety.
 
 
 
JoaU 



Do³¹czy³a: 24 Sie 2021
Posty: 249
Sk¹d: Szczecinek
Wys³any: 2022-05-12, 10:43   

Unconventional napisa³/a:
Ani do wstydu, ani do dumy. Nie wg tych kryteriów oceniam ludzi :P



Ciekawe podejście :)

__________
https://www.reper.pl/gdzie-mozna-wszyc-esperal/
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group