Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Jesteśmy juz na to za starzy...
Autor Wiadomo
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-08-22, 22:28   Jesteśmy juz na to za starzy...

nie znalazłam jeszcze takiego tematu więc...


nierzadko słyszałam jak starsi ludzie [50 i więcej lat] mówili że są już za starzy na miłość do kobiety/mężczyzny, ze w ich wieku to już wręcz nie wypada (!) być zakochanym.

co o tym myślicie? czy naprawdę można być ZA STARYM na miłość? czy istnieje jakaś granica wiekowa do której można sie zakochiwać a później już niewolno? czy [jak twierdzą niektórzy] to faktycznie dziwactwo w wieku np. 60/70 lat brać ślub?
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-08-22, 22:33   

spiderwoman napisa/a:
nierzadko słyszałam jak starsi ludzie [50 i więcej lat] mówili że są już za starzy na miłość do kobiety/mężczyzny, ze w ich wieku to już wręcz nie wypada (!) być zakochanym.

Sąsiadka moja będzie miała niedługo ślub [ ma 75lat!] Mąż jej zmarł już bardzo dawno temu i teraz znalazła drugą miłość :)
spiderwoman napisa/a:

co o tym myślicie? czy naprawdę można być ZA STARYM na miłość?

Oczywiście, że nie.. ale z czasem mówimy sobie 'nam nie wypada...'
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-22, 22:49   

Problem często tkwi w świadomości społeczeństwa... Czasem dziwnie na to patrzą sąsiedzi czy rodzina "zgłupieli na starość" czy coś w tym stylu...
spiderwoman napisa/a:
ze w ich wieku to już wręcz nie wypada (!) być zakochanym.
W każdym wypada :)

Ja nie widzę w tym NIC złego czy głupiego. Wprost przeciwnie, tacy ludzie często wychowali już dzieci, te założyły własne rodziny i żyją swoim życiem a np: ich druga połówka umarła wcześniej czy odeszła i co? tylko dlatego, że są w jakimś tam wieku już nic im się od życia nie należy? mają zostać sami? Bzdura ;/ Zycie takich ludzi może być bardzo pogodne :)
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-08-23, 13:44   

W każdym wieku wypada się zakochać. O.
Od kiedy miłość jest tylko dla młodych, hm? :>
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-08-23, 14:17   

Chyba nawet taka dojrzała miłość jest piękniejsza niż taka szczeniacka :)
Miłość jest wspaniała, w każdym wieku!
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2007-08-23, 14:24   

A ja uważam, że zakochanie przeżywa się podobnie w każdym wieku i nawet mając lat 50 można czuć się jak zakochany nastolatek :)
 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-08-23, 15:27   

spiderwoman napisa/a:
co o tym myślicie? czy naprawdę można być ZA STARYM na miłość?

Nie można, uczucia nie są warunkowane wiekiem- może tylko inaczej z czasem się do nich podchodzi :)
Widok starszej pary od której "bije" uczucie sprawia radość- przynajmniej mnie :)
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-08-23, 17:29   

W sumie ciężko się wypowiedzieć, nigdy nie miałam 50 lat ... ;)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-08-23, 20:16   

somebody napisa/a:
Widok starszej pary od której "bije" uczucie sprawia radość- przynajmniej mnie :)


dokładnie! ja uwielbiam takie widoki, bo nie tylko napawają radością ale i wiarą w miłość heh :sweet:

dołujące jest tylko to podejście społeczeństwa: osoba która w takim wieku decyduje się na związek często bywa napiętnowana, od razu pojawiają się złośliwe komentarze na jej temat eh... :evil:
a czy Wam [szczerze] kiedyś zdarzyło się tak traktować takie osoby? ja się przyznam że tak :wstyd: i jest mi z tego powodu teraz bardzo źle, tyle że wtedy byłam ledwo odrośniętą od ziemi smarkulą ;/
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-23, 22:23   

spiderwoman napisa/a:
a czy Wam [szczerze] kiedyś zdarzyło się tak traktować takie osoby?
Uff z czystym sercem mogę powiedzieć, że nie ;)
Pamiętam jak kiedyś moja nauczycielka od plastyki i świetliczanka w jedyny brała ślub (a miała już prawie ponad 50 lat i pracowała w szkole dobrowolnie) to przekonałam całą klasę by jej zrobić niespodziankę i przyjść z delegacją pod kościół po ceremonii i złożyć życzenia. Musiałam być przekonująca bo klasa uznała to za zupełnie naturalne i wszyscy cieszyli się jej szczęściem :D
Rivenris napisa/a:
można czuć się jak zakochany nastolatek :)
O tak.... i wielu twierdzi, że przeżywają wtedy drugą młodość :roll:
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-08-24, 13:39   

Na uczucie nigdy nie jest sie za starym... Można być co najwyżej niedojrzałym, ale nigdy nie pomyślałabym, żeby starsi ludzie nie mogli wziąść ślubu czy być parą. To dobrze, że odnaleźli to czego potrzebowali, trochę późno, ale zawsze.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
brygilka
[Usunity]

Wysany: 2007-08-25, 16:07   Re: Jesteśmy juz na to za starzy...

Według mnie zakochać można sie w każdym wieku, bo niby kto może tego zabronić? :D A ślub w wieku 60/70 lat? No cóż, wszystko sie może zdarzyć.. :D
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-08-25, 21:34   

Ślub w takim dojrzałym wieku...to takie romantyczne! jak już nie znajdę sobie męża za młodu...to chciałabym tak w wieku 60 lat wyjść za mąż... za takiego przemiłego starszego pana z laseczką...ech.. jak można zabronić starszym ludziom prawa do miłości? przecież oni też są ludźmi!
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
selfishness 


Imi: Monika
Wiek: 34
Doczya: 28 Gru 2007
Posty: 164
Skd: Lublin
Wysany: 2007-12-29, 22:41   

Właśnie wypada. Kiedyś widziałam jak dwoje starszych ludzi - na oko mieli około 80 lat każde osobno oczywiście.Szli trzymając się za ręce,a w dodatku ta starsza kobieta trzymała w ręku różę.Trochę się wtedy jakby to określić wzruszyłam. Piękne to było.
 
 
 
Syl_ 



Imi: Sylwia
Wiek: 32
Doczya: 29 Pa 2007
Posty: 729
Wysany: 2008-01-12, 19:03   

Wypada w każdym wieku!. Uwielbiam widok zakochanej pary po 50-tce. To wygląda czasem jeszcze ładniej niż młode pary. Aż się uśmiech na twarz ciśnie, kiedy widzę dwoje starszych ludzi trzymających się za ręce, wpierającym się ze szczęśliwymi uśmiechami na twarzach :) To jest piękne. Wiadomo, że niektórzy starsi nie chcą znów wiązac się w żadne związki po stracie bliskiej osoby, bo boją się że znów kochaną osobę stracą. Wiadomo, że taka strata to jest cios, ale mimo tego uważam, że taka miłośc jest bardzo piękna i jak najbardziej wypada :)
_________________
I'd rather be hated for who I am,
than loved for who I'm not.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group