Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, wielotematyczne, ogólnotematyczne
  FAQ FAQ   Użytkownicy  Użytkownicy   Regulamin  Korepetycje   Zaloguj  Zaloguj   Rejestracja  Rejestracja   Regulamin  Regulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z O/C
Autor Wiadomość
PookyFan 
Jego Wysokość Król

Imię: Pan Nikt
Wysłany: 2008-04-01, 20:44   Problem z O/C

Mam problem z O/C. Moja konfiguracja: Core2Duo E4500 2,2GHz, 2x1GB Kingston HyperX 800 MHz @ róznie, ale tak około 900MHz i timingach 4-4-4-12, płyta główna Gigabyte GA-P35-DS3L, zasilacz Ever 480W, chłodzenie na procu Arctic Cooling Freezer 7 PRO + dwa wentylatory na obudowie (z tyłu 80mm i na dole obudowy 120mm). Udało mi się z tego proca wycisnąć na 1,344V (ustawiałem wyżej, ale płyta główna mi zaniża i tak) 2856 MHz (mnożnik i FSB działają w różnych kombinacjach: 10 x 285, 9x cośtam, 8x cośtam już nie pamiętam co) w temperaturze ok. 62-3-4 stopni (w teście w Orthosie). Wszystko cacy i stabilnie. Na 2900MHz, takimż napięciu jak wyżej i mnożniku 8 lub 9 i FSB adekwatnym do częstotliwości proca i mnożnika test (przy max. temperaturze 68 stopni) trwa półtorej godziny, po czym wywala błąd. Jednak i tak jest lepiej, bo ongiś restartowało mi się po kilku minutach bez uprzedzenia. Próbowałem ustawić wyższe napięcie, ale nawet jak wezmę 1,4V, cały czas mi pokazuje 1,344V :( co jest nie tak? Czy warto podwyższyć napięcie tak wysoko, aż mi zaakceptuje zmianę, czy może dać sobie spokój, bo więcej nie wyciśnie?
Z po(d)ważaniem i czekam na szybkie odp ;)
PookyFan

Odpowiedz do tematu