Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Uczciwość
Autor Wiadomo
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2008-04-11, 20:39   Uczciwość

Czym jest dla Was uczciwość? Czy jest ona ważna w dzisiejszym świecie, czy jest ceniona?
Ja wypowiem się później, najpierw chce poznać Wasze opinie
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-04-11, 20:51, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2008-04-11, 20:46   

Uczciwość nie ma aktualnie żadnej wartości... W tym świecie się wszystko sprowadza do rangi tranzakcji... tutaj nie ma miejsca na takie bzdety jeśli chodzi o to ile mamy "zyskać".

Jak ktoś jest uczciwy to z reguły dostaje od życia po nosie. Przykre ale cholernie prawdziwe.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2008-04-12, 17:59   

dla mnie...? chociażby to, gdy ktoś potrafi powiedzieć mi co mnie sądzi wprost (nawet gdy jest to, delikatnie mówiąc, niemiłe) a nie obgaduje mnie po kątach
dla mnie uczciwość jest bardzo ważna cenię sobie osoby które potrafią zachować się tak jak napisałam wyżej. ale, faktycznie, coraz mniej jest ceniona i bardzo trudno spotkać uczciwe osoby nie tylko w życiu prywatnym. chyba łatwiej trafić na kogoś takiego wśród starszych osób...

ale ludzie nie tylko nie lubią być szczerzy wobec innych ale chyba nie lubią tez jak inni są tacy wobec nich, wolą być okłamywani - tak jest chyba łatwiej
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-04-12, 18:50, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2008-04-13, 11:25   

Uczciwość istnieje tylko między ludźmi, którzy są sobie naprawdę bliscy. W pozostałych wypadkach nie ma co liczyć na takie zjawisko, bo się nie doczekamy. Poza tym wszyscy patrzą na to teraz tak: "jak on nie jest uczciwy i zarabia na lewo i mu to wychodzi na dobre, to czemu i ja nie mogę?"
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2008-04-13, 11:55   

nie no.. czasem się zdarza uczciwość.. gdy ktoś się pomyli i wyda za dużo.. po prostu można rozróżnić uczciwość na różnych szczeblach.. w sensie sytuacji.. a to w pracy, a to przy znajomych, a to gdzie jako po prostu zwykły przechodzień który znajdzie portfel .. jeden oszuka znajomego ale portfel nieznanej osobie odda..
myślę że warto być uczciwym mimo tego, że świat nie jest wcale taki różowy jeśli chodzi o to.. sam się staram być uczciwym i myślę, że mi to wychodzi..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-04-13, 17:38, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Joyful. 


Imi: Olga
Wiek: 33
Doczya: 13 Kwi 2008
Posty: 15
Wysany: 2008-04-13, 12:16   

Mnie się wydaje, że uczciwość, tak jak większość rzeczy w życiu jest względna. Bo spotkasz i uczciwych i nieuczciwych ludzi.
Chociaż momentami wydaje mi się, że świat dąży w lepszym kierunku i ludzie stają się uczciwsi, ale zaraz myślę, że tak nie jest. Bo np, zauważcie, czy znacie kogoś, kto nigdy nie ściągał na klasówkach? Raczej nie ma takich osób, a to tez rodzaj nieuczciwości jest.
_________________
"Wszystko, po co warto żyć, na dnie oczu jest..."
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2008-04-14, 16:37   

Jak dla mnie uczciwość jest bardzo ważna i na co dzień staram się być uczciwa, bo wyznaję zasadę, ze ludzi trzeba traktować tak, jak samemu chciałoby się być traktowanym.
To prawda, że teraz ciężko jest być uczciwym, zwłaszcza, że nie każdy potrafi szczerość docenić, ale z drugiej strony wydaje mi się, że powinniśmy się tego nauczyć, bo uczciwość jest podstawą najważniejszych relacji międzyludzkich...
 
 
 
Laurelome 



Imi: Laurelome
Wiek: 33
Doczya: 19 Kwi 2008
Posty: 46
Skd: Kaer Morhen
Wysany: 2008-04-19, 15:46   

Szczyt uczciwości - umiejętność przyznania się do błędu zarówno przed innymi jak i przed samym sobą.

Fantasia napisa/a:
Uczciwość nie ma aktualnie żadnej wartości... W tym świecie się wszystko sprowadza do rangi tranzakcji...

Myślę, że to nie tak. Uczciwość nie jest ceniona w świecie, który jest promowany bo w nim życie jest szybkie, naćpane pigułkami na radość i przede wszystkim twarde, wyrafinowane, żeby się w nim wybić trzeba takim być. Ale tak naprawdę nieliczni dochodzą do etapu, w którym to życie jest rzeczywistością. Trzeba spojrzeć na ludzi żyjących bliżej, którzy pomimo wszystko starają się wypromować uczciwość. I wielu takich jest, i wielu takich znam. Ale nie są kolorowi i na pierwszy rzut oka bardzo nieinteresujący.
_________________
Nolite iudicare, et non iudicabimini
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2010-06-02, 15:14   

Uczciwość jest wtedy gdy znajdziesz telefon komórkowy i oddasz go właścicielowi.

xD
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-06-02, 19:46   

xD

Uczciwość ssie. Państwo nas uczy że im mniej jesteś uczciwy, tym lepiej dla Ciebie. Przepraszam za politykę w tym temacie, ale taka prawda. W socjalistycznym społeczeństwie się kradnie. I tego się nauczyliśmy.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-06-02, 22:09   

annoth napisa/a:
W socjalistycznym społeczeństwie się kradnie. I tego się nauczyliśmy.
no nie :( raczej reżim komunistyczny (nie socjalistyczny) nauczył nam, że się "nam należy" i nie trzeba się starać bo "państwo da" to błąd. Ale to z socjalizmem nie ma wiele wspólnego. Socjal to pomoc, tolerancja, równe szanse i godna starość. Kradzież jest elementem każdego państwa bo jest elementem natury ludzkiej :) jest ograniczona tylko tam gdzie dostaje się/dostawało się do niedawna, kary niewspółmiernie surowe względem występku.
sorry za OT ale musiałam :P

Ja uważam, że uczciwość zawsze jest w cenie choć czasem boli :/ na ten przykład jako jedyna na zajęciach(o wojnie sprawiedliwej) otwarcie mówię, że skończyłam kurs etyki co wiąże się z tym, że jak tylko jest odwołanie do historii etyki to zawsze ciągnie się mnie bo "przecież reszta nie kończyła" ...z reguły jest to męczące, ale dzięki temu prowadzący traktuje mnie "nie jak ostatniego pętaka" ;] zawsze są dwie strony medalu.
Gdy wyjdzie na jaw oszustwo konsekwencje są dużo boleśniejsze. Nie wiem...dla mnie to nigdy nie był problem. Zamówiłam kiedyś przez sklep internetowy drewniany kubek-płatne przy odbiorze(sklep tematyczny bez konkretnych aukcji tylko "możliwość zrobienia"). Przez długi czas nikt sie nie odzywał, ale był to okres przed świateczny więc czekałam. Po 2 tygodniach wysłałam maila i wysyłałam co 2 dni do sklepu...po kolejnym tygodniu odesłali mnie do producenta. Co się okazało- sklep nic mu nie wysłał ;] koleś był na tyle uprzejmy, że za cenę, którą miał na stronie tego sklepu (nieaktualną tak samo jak ofertę) sprzedał mi kubek dużo bardziej wartościowy i dorzucił drobiazg gratis. Co więcej wysłał normalnie, nie "płatne przy odbiorze" i jak do niego napisałam, żeby przesłał nr konta bym mogła zapłacić to przyznał się, że kompletnie zapomniał o kasie, bo strasznie mu było głupio, że tyle musiałam czekać. Obie strony były uczciwe aż nad obowiązek :P przez co tego producenta mogę z całego serca każdemu polecić :) tego się, szachrajstwem nie zdobędzie. zresztą kto z was by mógł spać w nocy wiedząc, że kogoś okradł albo oszukał ? :? . Staram się być uczciwa...z czysto egoistycznych pobudek 8)
p.s
bo lubię spać :w00t:

[ Dodano: 2010-06-02, 23:12 ]
myślę, że uczciwość w dzisiejszych czasach jest duzo bardziej ceniona...bo jest niezmiernie rzadka ;) trzeba być twardym i silnym by być uczciwym :)
_________________

 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
Wysany: 2010-11-01, 09:31   

Znajomi mówą że jestem za-uczciwy.. :p

Z uczciwością jest tak że kole innych w oczy (są zawistni), więc za wszelką cenę chcą Cię znizyć do swojego (niskiego) poziomu - dlatego bycie uczciwym, ma w sobie coś chyba z rycerstwa, bohaterstwa...choć oba przypadki potrzebują jeszcze odwagi cywilnej, którą np. ja dopiero buduję :|

Warto być jednak uczciwym! Choć jest to zadanie dla długodystanstowców... ;)
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2011-05-26, 06:50   

gandi napisa/a:
Znajomi mówą że jestem za-uczciwy..

też mi kilka osób to powiedziało..

gandi napisa/a:
Z uczciwością jest tak że kole innych w oczy (są zawistni), więc za wszelką cenę chcą Cię znizyć do swojego (niskiego) poziomu - dlatego bycie uczciwym, ma w sobie coś chyba z rycerstwa, bohaterstwa...


tak tego bym nie nazwał. Jest to dosyć niespotykane myślę, ale nie na tyle by była to osoba jedna na milion ;) Najlepiej tego się doświadcza jak się samemu coś sprzedaje.

Miałem kilka sytuacji w tym miesiącu akurat, że sprzedawca pomylił się na moją korzyść, raz 5, potem 50, i 20 zł. Za każdym razem oddałem.
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2011-05-28, 10:38   

cichy napisa/a:
Miałem kilka sytuacji w tym miesiącu akurat, że sprzedawca pomylił się na moją korzyść, raz 5, potem 50, i 20 zł. Za każdym razem oddałem.

Głupol z Ciebie :D jego problem,że się pomylił ;) też tak kiedyś robiłam jak ty... ale już nie.
Ostatnio w sklepie w samoobsługowym nie wszystkie rzeczy nie zmieściły się na ladzie do policzenia ich i upchnęłam je zboku, (broń boże celowo!) no i babka naliczyła tylko te które miała pod nosem :P i zamiast 50zł zapłaciłam 14 ;)

obawiam się, że jestem nieuczciwa :(

chociaż w sumie gdyby to był jakiś przystojniak.. :roll:
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2011-05-28, 12:07   

Inna sprawa jak nie naliczy towaru, a inna jak się pomyli. Bo z jednej oszukujesz korporację co moim zdaniem można moralnie uzasadnić ;] a z drugiej oszukujesz kobietę, która potem będzie musiała różnice zapłacić z pensji albo co gorsza straci pracę. W pierwszym przypadku się nie rzucam w drugim zawsze oddaję :)
_________________

 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group