Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Moratorium na aborcje

Czy jesteÅ› za wprowadzeniem moratorium na wykonywanie aborcji?
Tak
25%
 25%  [ 3 ]
Nie
33%
 33%  [ 4 ]
Obecna ustawa jest dobra.
33%
 33%  [ 4 ]
Nie mam zdania na ten temat.
8%
 8%  [ 1 ]
G³osowañ: 12
Wszystkich G³osów: 12

Autor WiadomoϾ
Paulina 
November Rain



Imiê: Paulina
Wiek: 39
Do³¹czy³a: 10 Gru 2006
Posty: 173
Sk¹d: zza chmur
Wys³any: 2008-05-24, 12:22   

aurora napisa³/a:
Swoją drogą byłbym za takim projektem, który zakładałby donoszenie tego "zlepku komórek" do 3-4 miesiąca, tak aby dopiero wtedy dokonać aborcji.

Dość przewrotne... Czy mogłabym poprosić o jakieś logiczne uzasadnienie takiego postulatu?
aurora napisa³/a:
"panie doktorze, aborcja raz. O dziękuję, miło mi było. To do zobaczenia za 2 tygodnie";

Nawet Federa w jednym ze swoich raportów (chyba z 2000 roku) wspomina o lekarzu, do którego pacjentka przychodziła cztery albo więcej razów (nie pamiętam) na skrobanie. Na sugestię lekarza o stosowanie antykoncepcji zareagowała alergicznym "to nie pana sprawa". Ale to tak na marginesie.
_________________

Cyryl w obiektywie
 
 
 
aurora 



Do³¹czy³: 10 Lip 2006
Posty: 143
Wys³any: 2008-05-25, 02:25   

Cytat:
Dość przewrotne... Czy mogłabym poprosić o jakieś logiczne uzasadnienie takiego postulatu?
Naturalnie. Po pierwsze kobieta nie działałaby (zakładając, że będzie przestrzegać prawa) w afekcie; pod którego wpływem może podjąć decyzję, której na spokojnie by nie podjęła. Po drugie, po już dość sporym czasie przenoszenia mogłaby zmienić swoje podejście do przyszłego dziecka, przyzwyczaić się, poskromić lęk związany z pierwszą ciążą, a być może nawet pokochać potomka. Kto wie, może jej sytuacja życiowa/materialna uległaby znaczącej zmianie (to odnośnie afektu). Po trzecie, przy tak zaawansowanej ciąży aborcja byłaby bardziej ryzykowna, pomijając kwestię życia - dla zdrowia matki, czy chociażby biorąc pod uwagę upośledzenie bądź nawet utratę zdolności rozrodczych. Taki jeden bilecik na całe życie - raz zrezygnuje = nigdy więcej dziecka na świat nie wyda (albo wyda, ale przedwcześnie - poroni). Po czwarte nie byłby już to tzw. "zlepek komórek", tylko nieźle rozwinięta miniaturka człowieka.

Post częściowo zmieniony, usunięty fragment z OT. Marki
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-05-29, 15:10, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-05-27, 21:56   

Nie chcę być adwokatem Maćka bo nie wiem co dokładnie miał na myśli ale chodzi chyba o spełnianie oczekiwań elektoratu. PSL nie wysunie reformy zlikwidowania krus bo występują w imieniu rolników, PiS wydaje się być (tylko wydaje, nie wnikam czy jest czy nie) partią dość zaprzyjaźnioną z kręgiem kościelnym np: księdza Rydzyka więc nie postulują np: pełnej legalizacji aborcji tylko obronę zycia. Ale to tylko taki bardzo ogólny i maksymalnie uproszczony szkielet potencjalnych motywów które mogą nimi kierować. Nie chcę wnikać w szczegóły i dyskusję na ten akurat temat bo zdaję sobie sprawę, że to nie jest AZ tak jasne.

I tak uważam, że jest tysiąc ważniejszych spraw niż 300 legalnych aborcji. Przykład: dlaczego nie zajmą się zaostrzeniem prawa jeśli chodzi o znęcanie się na małymi dziećmi już narodzonymi. Co jakiś czas się słyszy że rodzice pobili dziecko na śmierć. ;/ Realna sprawa która mi relacjonował student prawa: rodzice którzy uderzali o ścianę swoim niespełna półrocznym dzieckiem dostali wyrok 3 lata w zawieszeniu... żenada jakaś i kpina, normalnie krew się na takie coś gotuje ;/ Zajmują się pierdołami a tyle innych ważnych spraw jest do rozwiązania...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group