Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: Marki
2008-06-16, 14:42
Sposób na naukę
Autor WiadomoϾ
foX_Xy 



Imiê: Matthew
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Maj 2008
Posty: 15
Wys³any: 2008-05-20, 20:50   Sposób na naukÄ™

Hey!

Słuchajcie mam duży problem z nauką,nie wiem co jest...czytam,próbuję zapamiętywać ale NIC nie idzie :| (matma,biologia,fizyka) ,ale np. z J.Polskiego czy Ang. wszystko ładnie wchodzi,góra 10 minut i wszystko mam w małym palcu :cry: .

help please!
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2008-05-21, 00:24   

zrób sobie test na to czy jesteś ruchowcem, wzrokowcem czy słuchowcem. ;) To pomaga.
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
piotrem77


Do³¹czy³: 11 Kwi 2008
Posty: 35
Wys³any: 2008-05-21, 01:42   

może po_prostu jesteś humanistą i nie znosisz ścisłych przedmiotów. Jak się czegoś nie lubi to ciężko się tego uczyć. Albo masz problemy z logicznym myśleniem a za to dajesz rade w językach. No po_prostu nie można być dobry ze wszystkiego. Nie wiem na jakim etapie jesteś ale najlepiej skup się na tym co lubisz, na paru przedmiotach, z których zdasz później maturę bo reszta pewnie i tak Ci się nie przyda a na pewno nie w dostaniu się na studia.
_________________
Dlaczego tyle osób zarabia na ebookach?
http://ebooki.zlotemysli.pl/megaokazje.php
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-05-21, 15:13, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2008-05-21, 07:41   

Ja tam nie uczyłem się od początku swojego życia, teraz jestem po maturach i dalej sądzę, że nie było mi to potrzebne. Wystarczy, że będziesz na lekcjach uważał.
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-05-22, 17:19   

Wg mnie szczerzenie nieuctwa jest dość niepokojącym objawem... którego dodatkowo dla własnego dobra radziłabym nie słuchać.

Cytat:
zrób sobie test na to czy jesteś ruchowcem, wzrokowcem czy słuchowcem. ;) To pomaga.
bardzo pomaga ;)
sprawdź np tp:
http://www.homo21.com.pl/sprawdz1.html
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Fantasia 2008-05-22, 17:20, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Achti 



Imiê: Marcin
Wiek: 30
Do³¹czy³: 10 Sty 2007
Posty: 358
Sk¹d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2008-05-22, 17:58   

Nie ma sposobów na naukę. Po prostu określ sobie, czy jesteś słuchowcem, dotykowcem itp. (tak jak już Ci pisano ;) ) i pracuj, pracuj, pracuj. Jeżeli zależy Ci na dobrych ocenach, to zrozumiesz, że praca jest potrzebna.

A jeśli nie rozumiesz tylko niektórych przedmiotów, to poproś kogoś, żeby wytłumaczył Ci materiał z nich w sposób 'na luzie'. W takich przypadkach wszystko zależy od nauczyciela - znam przypadki kilku osób, które nie potrafiły wyliczyć prostego zadania z matematyki, a dzięki świetnemu nauczycielowi same rwą się teraz do ich rozwiązywania ;) Mało jest w polskich szkołach takich nauczycieli 'z pasją', ale zawsze są koledzy/koleżanki, którzy lubią te przedmioty. Możesz spróbować u nich ^^

Offtopowe PS:
Cytat:

Cytat:
zrób sobie test na to czy jesteś ruchowcem, wzrokowcem czy słuchowcem. ;) To pomaga.
bardzo pomaga ;)
sprawdź np tp:
http://www.homo21.com.pl/sprawdz1.html
[/quote]

Miałem po 4 punkty do odpowiedzi a) c) i d), a 5 do b) :lol: Czyli jestem całkowicie wyrównany :D W moim przypadku nigdy takie testy mi nic nie dawały ^^ Już taki jestem mutant, z pasją do języka polskiego i fizyki :lol:
Ostatnio zmieniony przez Achti 2008-05-22, 17:59, w ca³oœci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwoœci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group