Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co sÄ…dzicie o reklamach?
Autor Wiadomość
bashat 


Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-05-21, 13:43   Co sÄ…dzicie o reklamach?

WĹ‚asnie, co sÄ…dzicie o reklamach?
jakie są dopuszczalne a jakie nie .. niektóre są śmieszne jak np. ta:
LINK
albo całkiem szokujące:
LINK
albo .... całkiem odrażające :D
Piszcie co sądzicie o tym i wrzucajcie linki do różnych form reklamy.
Pozdrawiam
 
 
 
BazyL 



Imię: Peter
Wiek: 33
Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-05-21, 15:05   

Myślę ze to zbędny temat. Reklamy coraz bardziej ewoluują pod względem wpływu na odbiorcę, i czy śmieszna czy szokująca ma ona na celu skłonić konsumenta do kupna określonego produktu. Juz ja wiem jak wpływać na człowieka, aby sprzedać mu określony towar. Czystą psychologia i działaniem na poczucie straty i zadowolenia można wcisnąć wszystko. Reklama jest pierwszorzędnym środkiem sprzedaży wszystkiego co sie da.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Hellnen 
Paper Romance



Imię: Hell
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 366
Skąd: Kopytkowo
Wysłany: 2008-05-21, 19:32   

Reklamy są z mojego punktu ciekawe. Jeśli mnie bawią, albo podobają mi się oczywiście.
Świat e reklamie jest piękny, kolorowy... xD
_________________
Hell jest tak trochÄ™:)
 
 
 
bashat 


Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-05-23, 13:13   

Ja nie uważam że jest to zbędny temat, a wręcz przeciwnie, bardzo potrzebny, raklamy otaczają nas w kazdym momencie życia i są czasem bardzo wyrazne jak np te reklamy knorra. :)
Pozdrawiam
 
 
 
BazyL 



Imię: Peter
Wiek: 33
Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-05-23, 13:16   

co waĹĽnego jest w reklamie knorr?? o.O
Reklama ma na na celu zachęcenie cię do nabycia danego produnku. choćby reklama byłą szokująca, śmieszna, drastyczna czy jaka kolwiek inna ma jeden cel-zarobić na tobie. Poczytaj o psychologii reklamy. Cuiekawa lektura.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
magdulka92 



Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-05-23, 14:47   

Niektóre reklamy mnie ciekawią, podobają mi się, głównie dlatego że są humorystyczne
Ale ich nateżenie, zwłaszcza w kluczowym momencie fajnego filmu czy ulubionego serialu to porażka i żal.pl
_________________
cicho sza!

www.mamwdupie.com
 
 
 
malinowa_mamba6 



Dołączyła: 27 Maj 2008
Posty: 27
Wysłany: 2008-05-29, 12:45   

Hmmm czasami reklamy najchętniej wysłałabym gdzieś daleko, ale nie no raczej są potrzebne, bo gdyby ich nie było człowiek zapatrzony w ciekawy film nie miałby przerwy...

A reklamy śmieszące mnie? Hmmm nie ma takich... Wszystkie są żałosne... (:
_________________
"Oh how I wish...
For soothing rain...
All I wish is to dream again..."
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Dołączyła: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysłany: 2008-05-31, 21:52   

Reklamę 5 minutową przeżyję, ale takie co już trwają powyżej 10 minut to już mnie trochę wkurzają :-P Takie reklamy to nieraz mnie zniechęcają do dalszego oglądania filmu :?
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
vialink 
www.e-mlodzi.com



Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2008-06-01, 10:57   

Wiele firm wymyśla różnego rodzaju reklamy aby przyciągną klientów, reklama jest nieodłącznym elementem marketingu.

Osobiście nie wierze w hasła typu "u Nas najtaniej", . . . bo wielokrotnie przekonałem się, że gdzie indziej jednak jest taniej ;p
Czy mnie denerwujÄ…? ... chyba nie
Na niektóre reklamy jestem obojętny bo np... wiem, że Red Bul nie da mi skrzydeł, a jak zjem batona to nie zamienię się w robota ... ale ...
z drugiej strony w jaki sposób różne firmy mają wypromować swoje produkty?
Wydaje mi się, że powinniśmy do nich przywyknąć, reklamy w tv, bilbordy, internet, radio - reklama pojawia się zawsze tam gdzie są ludzie.

Jak ktoś wyżej pisał, marketing działa psychologicznie, bo niby dlaczego w supermarketach aby kupić chleb i inne "typowe" produkty - musimy najpierw przejść przez cały sklep .... bo a nóż coś po drodze kupimy :-P

Moje zdanie, można się nie zgodzić :-)
_________________
PiszÄ™ poprawnie po polsku.

 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-06-05, 16:33   

Nie lubię reklam bo każda z nich z założeń uważa nas (czyli odbiorców) za bezwolnych idiotów, którzy kupią wszytko (czytaj: każde nic nie warte gówno) co będzie tylko odpowiednio zareklamowane.

Mam koleżankę, która studiuje coś związanego z reklamą i już na pierwszym roku ich uczą, że każdemu można sprzedać wszystko bez względu na to czy to potrzebujemy czy nie. Jkabyśmy własnego rozumu nie mieli. A że nie lubię jak ktoś z założeń uważa mnie za głupią marionetkę, którą można manipulować więc co za tym idzie nigdy reklam nie polubię.

Nie przeszkadzało mi to jednak żeby kiedyś ze znajomymi się wybrać się do kina na seans reklamożerców :-P ale to wynikała głównie z tego, że byłam bardzo ciekawa czym się różnią nasze reklamy od tych emitowanych np: w Ameryce Południowej czy gdzie daleko w Azji. I było fajnie, dość mocno się różnią.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Kokaina 



Wiek: 37
Dołączyła: 14 Cze 2008
Posty: 44
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-06-14, 12:04   Re: Co sÄ…dzicie o reklamach?

bashat napisał/a:
WĹ‚asnie, co sÄ…dzicie o reklamach?


Nie lubię reklam, ponieważ wcale one mnie nie bawią, wręcz strasznie denerwują, ponieważ nic do życia nie wnoszą, czasem są zbyt żałosne i niekompetentne
_________________
Są ludzie i parapert acz kolwiek aparatką trzeba się urodzić ...
 
 
 
Godu


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-06-14, 17:03   

reklamy sa strasznie denerwujace :P najgorsze te co zajmuja caly ekran i nie maja iksa :P
i sie podlacze do tematu bo na spinaczu jest fajny konkurs i latwiutko mozna ipody wygrac, wbijajcie do mojej spinki o euro 2008 :D dawajcie i zgarniajcie te ipody :D :D
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-07-18, 20:04   

http://www.youtube.com/wa...hKRvhJwPvY&NR=1 :lol:

http://de.youtube.com/wat...feature=related
przekonywanie o konieczności kupna okularów xD

[ Dodano: 2008-07-18, 21:05 ]
Godu napisał/a:
najgorsze te co zajmuja caly ekran i nie maja iksa :P
ooo te na stronach internetowych :[ albo jak je gonisz a ten X cieka :lol:
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2008-07-18, 20:16   

moja ulubiona http://de.youtube.com/watch?v=bizJWtJ0xXo :D
_________________

 
 
 
DuuuĹĽy 



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-07-20, 21:53   

niektóre reklamy są mocno wkurzające, a inne super- takie że aż przyjemnie na nie patrzeć. do tych fajnych na pewno zalicza się reklamówka nowej mazdy 6: http://youtube.com/watch?v=GWz2en-27k0
muzyka świetna, no i samochód rewelacyjny!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group