Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Okulary czy soczewki
Autor Wiadomość
Cytrynka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 23:28   Okulary czy soczewki

Witam, od wielu lat noszę okulary. Chciałabym je teraz zmienić na soczewki:
http://pl.youtube.com/watch?v=HZfjMS-kQos

Czy długo się przyzwyczajaliście do takiej zamiany?
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skąd: z serca
Wysłany: 2008-06-25, 00:09   

Krótko :) Soczewki są bardzo fajnym rozwiązaniem. Trzeba tylko pilnować higieny i nie przesadzać z noszeniem, co jest moją piętą achillesową :P Miałem raz podrażnione oko ale po pewnym preparacie przeszło i teraz używam. Od tego momentu noszę soczewki wyłącznie na trening czy imprezę lub inne szaleństwo, które może spowodować uszkodzenie okularów :)

Na basenie też używałem i spoko było :) Polecam! Najlepsze 3miesięczne :)
Ostatnio zmieniony przez Tuxedo 2008-06-25, 00:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
selfishness 


Imię: Monika
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Gru 2007
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-06-25, 16:14   

O właśnie ja też polecam soczewki. Gdy jakiś czas temu dowiedziałam się,że mam wrodzoną wadę wzroku to się nawet nie zastanawiałam tylko od razu soczewki wybrałam. Na początku miałam problem z zakładaniem ich ,co nawet zajmowało mi godzinę,ale teraz od razu zakładam. Na basen zawszę biorę jednorazowe,bo się boję,że mogę zgubić w wodzie. Nawet teraz mam soczewki kolorowe - brązowe i są super. Trzeba tylko właśnie jak kolega wyżej napisał pilnować higieny i ja ciągle zapominam ich zdejmować na noc, co powinnam robić.
 
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skąd: z serca
Wysłany: 2008-06-25, 16:33   

Nareszcie nie jestem sam :D Notorycznie zapominam na noc ściągać.
 
 
 
selfishness 


Imię: Monika
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Gru 2007
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-06-25, 21:38   

Tja . :P
A że tak zapytam ( bo w sumie nic się nie pytałam okulistki ) to jakoś szkodzi oczom ? Wiesz coś może?
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2008-06-25, 21:48   

Skoro powinno się je ściągać to nie bez powodu :P

gdybym miała wadę wzroku też pewnie zainwestowałabym w soczewki, jakoś nie widzę siebie w okularach :P
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skąd: z serca
Wysłany: 2008-06-25, 21:57   

Wiem tylko ogólnie, że można rogówkę uszkodzić przez to oraz to, że oczy szybciej "wysychają". Mam trochę niechlubny rekord w noszeniu i było ok ale oczywiście odradzam. Lepiej nie szukać ostatniej granicy. W najgorszym razie ponoć można stracić wzrok...
 
 
 
selfishness 


Imię: Monika
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Gru 2007
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-06-25, 22:43   

O ja, to dzisiaj przed snem zdejmÄ™ soczewki.
 
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skąd: z serca
Wysłany: 2008-06-25, 22:45   

Dzięki bo Twoja ochota zachęciłą moją ;)
 
 
 
selfishness 


Imię: Monika
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Gru 2007
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-06-26, 10:07   

Heh nie ma za co . :) Wczoraj pamiętałam,żeby zdjąć.Mimo,że byłam zmęczona żeby je zdjąć ,czego nigdy nie robiłam jak byłam zmęczona.
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-07-26, 00:43   

Cytrynka napisał/a:
Czy długo się przyzwyczajaliście do takiej zamiany?
ciagle panikowałam, że zgubiałam okulary ROTFL

selfishness napisał/a:
gdybym miała wadę wzroku też pewnie zainwestowałabym w soczewki, jakoś nie widzę siebie w okularach :P
wady wzroku podobno szybciej pogłębiają się właśnie przy długotrwałym noszeniu soczewek niż przy okularach. Nie powinno się przyzwyczajać oka do soczewek bo odlagełość skupiania korekcyjnego jest za blisko jak ta soczewka korygująca lezy na gałce ocznej...

Ja aktualnie ciÄ…gle okulary ale do soczewek teĹĽ w sumie nic nie mam. Czasami je uzywam.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
agness


Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-09-09, 20:20   okulary czy soczewki

Kto Ci naopowiadał takich rzeczy, że soczewki psują wzrok? Prawdą jest to tylko w przypadku gdy ktoś w ogóle nie dba o higienę i robi na przekór instrukcji użytkowania.
Soczewki dobiera się inaczej niż okulary. Np dla krótkowidza soczewka będzie z większym plusem niż miałyby go okulary.
A co do nie zdejmowania soczewek na noc to radzę zmienić nawyki albo zaopatrzyć się w soczewki, w których można spać, nazywają się Air Optix Night&Day z Ciba Vision.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-09-09, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-09-09, 22:02   

agness, albo czytać nie umiesz albo ci sie popsuł wzrok. Jeśli komuś wzrok się ciągle pogarsza czyli ma tendencję opadającą to wada wzroku w soczewkach może pogłębiać się szybciej niż przy noszeniu okularów ponieważ sztuczny kąt skupienia mający na celu poprawę wzroku w obu przypadkach jest inny. Jest to jednak w dużej mierze kwestia indywidualna jak zresztą każda jeśli chodzi o wady wzroku. Amen.
agness napisał/a:
Np dla krótkowidza soczewka będzie z większym plusem
krótkowidze akurat noszą okulary z minusową dioptrią. Ale co tam w sumie jak nie plus to minus... innego wyjścia nie ma. :lol:
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
agness


Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-09-10, 20:52   

Jeżeli chodzi o krótkowzroczność to przyznaję wyraziłam się nie precyzyjnie chodziło mi o to że będzie mniejszy minus niż w okularach.
A co do psucia się wzroku to się nie zgodzę z tobą. Nie mówimy tutaj o konkretnym przypadku tylko ogólnie. Nigdy nie słyszałam żeby soczewki komuś szkodziły jeżeli przestrzegał wszystkich zasad higieny i instrukcji ich użytkowania.
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-09-10, 22:15   

no jooo. Tak myślałam: czytania ze zrozumieniem nie nauczyli... :(
agness napisał/a:
Nie mĂłwimy tutaj o konkretnym przypadku tylko ogĂłlnie.
co można mówić ogólnie jak dotyczy to spraw wzroku a jego uszkodzenia mają bardzo różne podłoża? wady genetyczne, nieprawidłowa budowa oka, uszkodzenia 'mechaniczne' + jakaś setka przyczyn wywołujących wady nabyte... życzę szczęścia w uogólnianiu. O dziwo nawet okuliści się w to nie bawią... :|
agness napisał/a:
Nigdy nie słyszałam żeby soczewki komuś szkodziły
jak mi wskażesz miejsce gdzie napisałam, ze szkodzą to może pogadamy dalej... :|
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-09-11, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group