Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Okulary czy soczewki
Autor Wiadomo
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2008-09-18, 01:39   

Fantasia napisa/a:
sztuczny kąt skupienia mający na celu poprawę wzroku w obu przypadkach jest inny

Bull shit.
Tylko w samej soczewce jak już, ponieważ ze względu na wzór ogólny liczy się także odległość soczewki od oka, co sprowadza się to tego, że w przypadku DOBRZE DOBRANYCH okularów/soczewek zdolność skupiająca układu (łącznie z soczewkami w oku) jest zawsze stała.
agness napisa/a:
Jeżeli chodzi o krótkowzroczność to przyznaję wyraziłam się nie precyzyjnie chodziło mi o to że będzie mniejszy minus niż w okularach.

Co wiąże się z niczym innym jak wspomnianym wyżej wzorem.
 
 
 
agness


Doczy: 09 Wrz 2008
Posty: 4
Wysany: 2008-10-01, 00:47   

Czy słyszeliście o czymś takim że jednym z przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych jest jakakolwiek alergia?
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2008-10-01, 11:09   

Rivenris napisa/a:
Bull shit.


Skoro używasz już angielskich przekleństw, to używaj je poprawnie: bullshit. :wink:

agness napisa/a:

Czy słyszeliście o czymś takim że jednym z przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych jest jakakolwiek alergia?


Może to Ci trochę wyjaśni.
 
 
 
Xxkika2xX
[Usunity]

Wysany: 2008-10-01, 11:23   

yyy no sama noszę soczewki :cry: ale nie lubię !
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-10-01, 17:29, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
tutsi 



Doczya: 28 Cze 2008
Posty: 34
Skd: Tutsoland
Wysany: 2008-10-05, 22:59   

Ja noszę soczewki. Tak jest dla mnie wygodniej, zwłaszcza podczas uprawiania sportu. Nie wyobrażam sobie powrotu do okularów.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-10-06, 14:46, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lilu 



Imi: Kate
Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2011
Posty: 5
Skd: zza monitora
Wysany: 2011-07-17, 10:10   

Odkopuję temat, ponieważ borykam się z problemem, na który nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Na co dzień mam okulary i noszę soczewki kontaktowe , gdy muszę (przynajmniej raz w tygodniu na tenisie). Problem jest taki, że ciągle mi wypadają...Nie jest to spowodowane poruszaniem się po korcie (bieganie itd.), bo wychodząc z szatni też często zdarza mi się sytuacja, kiedy muszę jednej szukać dookoła siebie... Czy ktoś wie w czym leży problem? To wina firmy? Źle wkładam je do oczu? Wam też się to przydarza?
_________________
jedna jedyna
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2011-07-17, 19:29   

Osobiście nic na ten temat nie wiem, ale mój kolega miał taki problem i podzielę się jego wiedzą :D .
Primo - może zakładasz na złą stronę? Secudno - masz dobrze nawilżoną rogówkę? Czasem zdarza się, że gdy środowisko oka jest za suche, soczewka się nie utrzymuje.

Jeżeli oby dwa powyżej problemy Cię nie dotyczą, to z pewnością masz po prostu źle dobrane soczewki, możliwe, że za duże. Owy kolega miał identyczny problem, dwóch okulistów nie wiedziało o co chodzi i wmawiało mu, że to NIEMOŻLIWE, żeby soczewka wypadała, a jednak. Trzeci zmienił na mniejsze i problem wyleciał w powietrze. I jest ok. Przy za dużych soczewkach mrugająca powieka może ją podwijać i sprawiać, że wypada. Firma tutaj nie ma nic do rzeczy, tak samo jak sposób wkładania. ;)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Lilu 



Imi: Kate
Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2011
Posty: 5
Skd: zza monitora
Wysany: 2011-07-17, 19:31   

Eos napisa/a:
Osobiście nic na ten temat nie wiem, ale mój kolega miał taki problem i podzielę się jego wiedzą :D .
Primo - może zakładasz na złą stronę? Secudno - masz dobrze nawilżoną rogówkę? Czasem zdarza się, że gdy środowisko oka jest za suche, soczewka się nie utrzymuje.

Jeżeli oby dwa powyżej problemy Cię nie dotyczą, to z pewnością masz po prostu źle dobrane soczewki, możliwe, że za duże. Owy kolega miał identyczny problem, dwóch okulistów nie wiedziało o co chodzi i wmawiało mu, że to NIEMOŻLIWE, żeby soczewka wypadała, a jednak. Trzeci zmienił na mniejsze i problem wyleciał w powietrze. I jest ok. Przy za dużych soczewkach mrugająca powieka może ją podwijać i sprawiać, że wypada. Firma tutaj nie ma nic do rzeczy, tak samo jak sposób wkładania. ;)


ojej :o nie zdawałam sobie z tego sprawy...mam jeszcze 10 sztuk, więc spróbuję najpierw nawilżyć rogówkę, jeżeli to nie zda rezultatu kupię mniejsze i podzielę się czy pomogło!
Dzięki wielkie
_________________
jedna jedyna
 
 
 
Rudaa 



Doczya: 28 Cze 2011
Posty: 17
Wysany: 2011-10-23, 17:24   

lilu jak moglas nie wiedziec ?? ?? przeciez info o prawej i lewej stronie soczewki oraz ich rozmiarach to podstawowe info jakich powinien udzielic ci ktos kto ci je sprzedawal!!
Jesli okulista tego nie zrobil to frajer a nie lekarz

kazda forma ma tez sposob oznaczenia prawej i lewej strony soczewki co tez powinnas zauwazyc zakaldajac je. Na moich jest napis 123... Poza tym soczewka na palcu przy zakadaniu od razu inaczej wyglada jak jest wywrocona na lewo

Rozmiar - dobierany do wielkosci oka - w skrócie srednica soczewki. Z tego co wiem nie wszystkie firmy maja. Moje maja poczytaj sobie :-)

http://www.acuvue.pl/

Kurcze ja nosze soczewki z 10lat codziennie i nigdy mi zadna nie wypadla.... :-) :-)
 
 
 
Linka 



Wiek: 37
Doczya: 30 Pa 2010
Posty: 113
Wysany: 2011-11-05, 17:40   

A mnie się zadarza wypłukać soczewkę.
 
 
 
Canis 



Imi: Lidia
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 80
Wysany: 2011-11-21, 14:29   

Noszę okulary, bo po prostu jest mi w nich do twarzy. Nie wyobrażam sobie siebie bez okularów, kilkakrotnie wahałam się nad kupnem soczewek, ale mimo wszystko, lubię swoje okulary. Przyzwyczaiłam się do nich i nie przeszkadzają mi w życiu.
_________________
Lolito, światłości mojego życia, ogniu moich lędźwi. Grzechu mój, moja duszo. Lo-li-to: koniuszek języka robi trzy kropki po podniebieniu, przy trzecim stuka w zęby. Lo. Li. To.
Ostatnio zmieniony przez Canis 2011-11-21, 14:30, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Doraska 


Doczya: 07 Mar 2014
Posty: 48
Wysany: 2015-02-24, 22:18   

Ja jestem od wielu lat okularnicą i jakoś nigdy nie myślałam o zmianie okularów na soczewki. Wiem też, że przy soczewkach są problemy z suchym okiem. Nawet przy okularach mam ten problem i muszę regularnie używać kropli do oczu, więc soczewki pewnie tylko pogłębiłyby mój problem. W każdym razie ja popieram okulary. Ładnie mi w nich :)

_________________________________________________________________
http://www.bepanthen.pl/p...-oczu-bepanthen
 
 
 
grzesi3kpl 


Imi: Grzesiek
Wiek: 32
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 7
Wysany: 2015-03-02, 16:36   

Dobra okulary to przede wszystkim ochrona oczu przed promieniowaniem UV. Wydaje mi się, że soczewki nie posiadają takiej opcji. Chyba że się mylę? Poza tym okulary chronią nasze oczy przed owadami i innymi drobinami latającymi w powietrzu. Okulary żeby spełniały swoje funkcje musza mieć odpowiednie oznaczenia. Możecie zajrzeć tutaj - dobrze i rzetelnie napisany tekst odnośnie cerfytifkatów oraz materiałów stosowanych przy produkcji okularów. Lato zbliża się wielkimi krokami i nie ma co zwlekać z kupnem dobrych okularów! :)
_________________
Najlepszy katalog stron
 
 
 
ORaczkowski123 
Baron


Imi: Olek
Wiek: 41
Doczy: 17 Lut 2015
Posty: 60
Skd: Warszawa
Wysany: 2015-03-13, 07:42   

Ja ze względu na wygodę noszę okulary, ale zdarza mi się od czasu do czasu zamienić je na soczewki. I jedne i drugie mają swoja wady i zalety. Każdy dobiera to pod siebie.
_________________
:) ))
 
 
 
ORaczkowski123 
Baron


Imi: Olek
Wiek: 41
Doczy: 17 Lut 2015
Posty: 60
Skd: Warszawa
Wysany: 2015-03-18, 07:44   

Ogólnie to co kto lubi, ale najlepiej jest udać się z poradą do okulisty, który powie Ci czy możesz używać soczewek.
_________________
:) ))
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group