Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
głupota ludzka nie zna granic...
Autor WiadomoϾ
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 35
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2008-09-29, 19:25   

SzokujÄ…ce..
To jest chyba sprawa znieczulicy na jaką cierpi część młodego społeczeństwa.
Dla nich zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej nie różnią się niczym od masakr jakie urządzają w grach komputerowych, są tak samo nierealne.

A winę za to ponoszą moim zdaniem zarówno nauczyciele jak i rodzice.
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-09-30, 08:45   

Marki napisa³/a:
Gdzie jest napisane o zabranianiu czytania?
to poczytaj w domu a na lekcjach niech inni sie uczÄ… lepszymi metodami....
Film obejrzy się i omówi na lekcjach a podręcznik można sobie zawsze poczytać w domu. Przecież na zajęciach i tak się nie organizuje 'zbiorowego czytania podręcznika' :lol: bo i tak to nie jest żadna metoda pracy na lekcji z metodologicznego punktu widzenia...
A poza tym jak ktoś ma znikome pojecie to tym JAK wygląda proses uczenia się wśród młodziezy to zauważy, że należy poszukiwac nowych metod a nie gnebić ciągle te podręczniki. Obecnie problemem nauczyciela jest to, że statystycznie 0k. 70% gimnazjalistów i 60% licealistów nie zagląda z zajeć na zajęcia do podręcznika ;/ i czy mozna mówić wt3edy o jakiejkowiek nauce przedmiotu tak podwązanego ciągiem przyczynowo-skutkowym jak historia?

Marki napisa³/a:
Napisałem tylko, że film nie do wszystkich przemawia.
choćby na filmie lektor miał czytać coś na kształt tekstu z podręcznika to i tak nie przemawia? Osobliwe....
Osobiście chodziłam do szkoły która dość mocno akcentowała znaczenie nowych metod nauczania i filmy dokumentalne/edukacyjne akurat na historii oglądaliśmy często. Poza komentarzem lektora były tam też mapy i symulacje na mapach, ryciny, przedruki dokumentów, statystyki, zdjęcia i inne. Są to lekcje które zdecydowanie najmilej wspominam i bardzo dużo mi dały jak zdawałam maturę z tego przedmiotu i nie jestem w tej opinii odosobniona... Ba! Powiem więcej to właśnie te filmy nauczyły mnie doceniać wielką rolę historii...
Marki napisa³/a:
Tylko w szkołach? bo ja widzę o wiele więcej instytucji i osób publicznych gdzie ona jest traktowana przedmiotowo, jeśli miałoby się to zmienić, to należałoby zacząć od górnych warstw społeczeństwa, by mogło być realizowane hasło historia magistra vitae.
podaj przykłady tych instytucji które podobno mają AZ tak duży wpływ na dzieci i młodzież... :|
Jak szkoła zniechęci to potem już przekonac do historii to cieżka sprawa... choćby nie wiem ile osób publicznych się gimnastykowało żeby to zrobić.
Cytat:
Na siłę nie da się wpoić pewnego poszanowania czy właściwego zachowania.
ale można to na siłę egzekwować, przynajmniej podczas wycieczki i to w stosunku do DZIECKA na dodatek. Jeszcze w takim wieku to trzeba zrobić jak nie prośbą to groźbą.
Przyznam szczerze, że jakby takie coś miało miejsce np: na wycieczce której byłam opiekunem potraktowałabym jako moją własną porażkę. 8)

I chyba nie ma sensu na siÅ‚Ä™ wykÅ‚ucać siÄ™ czyja to wina. Z caÅ‚Ä… pewnoÅ›ciÄ… jest to porażka pedagogiczna(!)... W procesie ‘nauczania’ (szeroko pojÄ™tego) ktoÅ› popeÅ‚niÅ‚ bÅ‚Ä…d. I tutaj już nie ma znaczenia czy w roli ‘pedagoga’ wystÄ™puje rodzic, nauczyciele czy przewodnik po tym muzeum.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imiê: AÅ›ka
Do³¹czy³a: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Sk¹d: dzisiaj tu jutro tam
Wys³any: 2008-09-30, 13:17   

Deirdre napisa³/a:
Żeby wiedzieć, gdzie znajduje się granica, ktoś musi nam to pokazać i z reguły są to rodzice i nauczyciele.


Rodzice ora szkoÅ‚a stanowiÄ… dwa podstawowe Å›rodowiska wychowawcze majÄ…ce decydujÄ…cy wpÅ‚yw na rozwój mÅ‚odej osoby. Tylko w dzisiejszych czasach rodzice nie majÄ… czasu na wychowywanie dzieci. WychodzÄ… wczeÅ›nie rano do pracy, wracajÄ… wieczorem. W ciÄ…gu tygodnia jedyne rozmowy z dzieckiem to wymienienie kilku zdaÅ„ przy Å›niadaniu – i to nie zawsze. Rodzice czÄ™sto zrzucajÄ… odpowiedzialność za wychowanie dzieci na szkoÅ‚Ä™ i nauczycieli, ponieważ szkoÅ‚a ma i uczyć i wychowywać. Niestety rzadko kiedy tak jest w praktyce. Poza tym szkoÅ‚a nigdy nie zastÄ…pi dziecku rodziców (chociaż byt miaÅ‚a najlepszych wychowawców, psychologów…). Pewne zachowania po prostu wynosi siÄ™ z domu.


Deirdre napisa³/a:
Są historycy, którzy nauczają z pasją, ale raczej przeważają tacy, którzy nie potrafią albo którym się nie chce uczyć, bo się zawodowo wypalili


Nawet gdy lekcje prowadzi nauczyciel z powołania, który kocha uczyć to i tak nie zainteresuje całej klasy (zwłaszcza gimnazjalistów). Większość uczniów w polskich gim. nie ma szacunku do nauczycieli.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
marekr
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-10-02, 21:24   

widziałem to, porażka jak nie wiem, dziewczyna na prawdę nie ma za grosz godności;/
 
 
Anoniman 


Do³¹czy³: 10 PaŸ 2008
Posty: 1257
Wys³any: 2008-10-11, 23:30   

Na Majdanek, z tego co wiem, nie wpuszczają osób poniżej 14 roku życia - pierwsza sprawa.

To że nie potrafiła się zachować w takim miejscu nie wg mnie zależne od wieku; gdy w zeszłym roku byłem z klasą na wyjściu, to w sali gdzie są studnie z głośnikami na dnie, część mojej klasy wrzucała tam bilon (trzecia klasa gimnazjum - 15 lat).
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group