Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
"Focus" vs Jezus
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2008-11-02, 09:47   

Kya, w takich procesach pieniądze chyba idą na jakieś cele charytatywne. Ale może się mylę :P

Ja tam uważam, że ten artykuł w ogóle nie powinien ukazać się w gazecie. Oni zrobili z sakrum - profanum.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2008-11-02, 11:42   

Nooo... Budowa nowego hiper-mega gigantycznego kościoła jest celem charytatywnym ;)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-11-02, 13:41   

Mazin napisa/a:
Oni zrobili z sakrum - profanum.

pisze się "sacrum" :) nie rób tego co już zostało zrobione ;) to jest szczegół większego procesu a nie jednorazowy wybryk.
Kya napisa/a:
Nooo... Budowa nowego hiper-mega gigantycznego kościoła jest celem charytatywnym ;)
nie zapominajmy o tv trwam ;) o niedzieli etc. propaganda też kosztuje :P jak jeszcze chodziłam do kościoła to co niedziele była zbiórka na seminarium :p ani razu na sieroty, hospicja, centra wszelakiej pomocy...biznes się kręci ;] miejmy moi kochani tego świadomość ;) Jezus jest towarem nie tylko dla Focusa...
_________________

 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2008-11-02, 13:45   

Taka jedna napisa/a:
Jezus jest towarem nie tylko dla Focusa...


Sam kościół to jest wielka machina do zbierania zysków z maluczkich chrześcijan. Ten kto zechce się podłączyć (patrz: Focus ze swoim magnesem) - jest odsądzany od czci i wiary. Przynajmniej tak to dla mnie wygląda.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2008-11-02, 13:49   

Taka jedna napisa/a:
pisze się "sacrum" :)

przecież wiem XD
Taka jedna napisa/a:
to jest szczegół większego procesu a nie jednorazowy wybryk.

wybryk..?

Ja to w sumie nie wiem skąd się bierze taka wielka nienawiść do kościoła...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-11-02, 13:58   

Mazin napisa/a:
Ja to w sumie nie wiem skąd się bierze taka wielka nienawiść do kościoła...
to nie nienawiść :) to rozgoryczenie. Bo to jak wygląda dzisiejsza działalność kościoła to dopiero profanum...
artykuł Focusa jest wybrykiem świeckim ale kościół robi może mniej spektakularne ale gorsze rzeczy...Mazina no chyba nie powiesz mi, że w pełni aprobujesz poczynania Kościoła?
_________________

 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2008-11-02, 14:02   

Jest dokładnie tak jak pisze TJ.
Tyle, że ja w sumie nie jestem rozgoryczona tym, co robi KK, mnie to po prostu bawi.
Bo to jest niesamowita maszynka nastawiona na zysk, która bardzo bulwersuje się jednak, kiedy ktoś próbuje zarobić na niej. I to w sposób niekonwencjonalny.
I nie mówmy tutaj o poszanowaniu cudzej wiary, bo moim zdaniem KK narzucając się człowiekowi wszędzie i z każdej strony też tego nie robi i wcale nie zasługuje na to samo.
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2008-11-02, 14:09   

Kya napisa/a:
Bo to jest niesamowita maszynka nastawiona na zysk, która bardzo bulwersuje się jednak, kiedy ktoś próbuje zarobić na niej. I to w sposób niekonwencjonalny.


Właśnie o tym pisałem parę postów wyżej :)

Kya napisa/a:
I nie mówmy tutaj o poszanowaniu cudzej wiary, bo moim zdaniem KK narzucając się człowiekowi wszędzie i z każdej strony też tego nie robi i wcale nie zasługuje na to samo.


Robią to samo od czasów krucjat, tylko teraz nie wywołują wojen religijnych.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-11-02, 14:13   

Anoniman napisa/a:
Robią to samo od czasów krucjat, tylko teraz nie wywołują wojen religijnych.
ale się procesują :cwaniak2:
fakt groteska pełna :P
_________________

 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-11-02, 15:45   

Gdyby ktoś zrobił taką "ubierankę" dla człowieka na krześle elektrycznym nie byłoby takiego obruszenia. Ja rozumiem, że ktoś jest wierzący, że kogoś to boli, razi, denerwuje i zniesmacza, ale to jest własnie marketing XXI wieku.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2008-11-04, 09:50   

Eos napisa/a:
Ja rozumiem, że ktoś jest wierzący, że kogoś to boli, razi, denerwuje i zniesmacza, ale to jest własnie marketing XXI wieku.
tak samo mnie, jako niekatolika oburzają krzyże w urzędach, szkołach i innych miejscach publicznych...

a cała ta afera o nic moim zdaniem.
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2008-11-04, 17:16   

jaco napisa/a:
a cała ta afera o nic moim zdaniem.


Dokładnie tak - to Kościół wg mnie rozdmuchuje wszystkie takie sprawy.

jaco napisa/a:
tak samo mnie, jako niekatolika oburzają krzyże w urzędach, szkołach i innych miejscach publicznych...


Znowu się zgodzę - Polska powinna w końcu przeistoczyć się w kraj w pełni świecki.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-11-04, 21:25   

jaco napisa/a:
tak samo mnie, jako niekatolika oburzają krzyże w urzędach, szkołach i innych miejscach publicznych...

Anoniman napisa/a:
Znowu się zgodzę - Polska powinna w końcu przeistoczyć się w kraj w pełni świecki.

Dokładnie. Na każdym kroku dyktowana jest nam wiara, a nie każdy sobie tego życzy. Nie ma tolerancji religijnej, nie ma żadnej wolności wyznania, bo prawda jest taka, że społeczeństwo z góry narzuca nam ustalone wierzenia, dni święte, itp. Równie dobrze nie-katolicy mogliby się czuć z tego powodu urażeni/zniesmaczeni/zdegustowani. Wiara jest zbyt osobistą kwestią, żeby robić z niej ogólnie panujące sacrum i żeby czuć się urażonym z powodu takich artukułów.

[ Dodano: 2008-11-04, 21:34 ]
P.S. I tak naprawdę jedyne co jest niestosowne na tej całej zabawce to zdanie "thank god it's friday", ponieważ wyraża zadowolenie ze śmierci człowieka. Nie Jezusa i nie nie-Jezusa, i nie Boga i nie nie-Boga, tylko normalnego człowieka. A to już nie jest śmieszne.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
Ostatnio zmieniony przez Eos 2008-11-04, 21:38, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2008-12-16, 12:09   

http://www.papilot.pl/lif...08/12/2449.html

A co o tym myślcie?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2008-12-16, 13:00   

To samo co wcześniej. Skandal napędza reklamę i sprzedaż. Ale co ciekawe jest to, że tego typu rzeczy wywołują oburzenie jako że obrażają uczucia religijne, ale żadnemu z katolików nikt nie każe tego czytać. To że sami czytają i się oburzają to ich sprawa. Jak ja bym wiedział, że gdzieś ktoś wypisuje rzeczy, które są sprzeczne z moim światopoglądem, to wiedząc czym te rzeczy są przeczytałbym to tylko po to, żeby móc się oburzyć i z mieć z kim pokłócić.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group