Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Śmierć on-line
Autor Wiadomo
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2008-11-22, 20:28   Śmierć on-line

klik

I co o tym sądzicie?
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2008-11-22, 20:43   

Porażające?
Co mam napisać? Głupota?

Ludzie mają, mieli i za pewne będą posiadać różne sposoby zabijania się, nie koniecznie "on-line" czy przed 10000000 kamer z całego świata.

Przecież samobójstwa popełniają tysiące? setki tysięcy nastolatków, dorosłych na świecie. Rozdmuchiwane są te, które najbardziej szokują opinię publiczną.
Była sprawa nastolatki jak pod nieobecność nauczyciela kolega z klasy udawał jak ją gwałci i filmik trafił do internetu [bądź coś innego z tym filmikiem było]. Dziewczyna się powiesiła w domu. Policja, Express Reporterów, Uwaga, Interwencja, media huczały o tym z dobry miesiąc i co? Zatrzymano dzieciaki, postawiono im jakieś zarzuty, ukarano i tyle.

Tutaj sprawa jest o tyle beznadziejna, że nie miał jako takiego na prawdę powodu. Dobra, może i miał, ale nie taki, aby sobie odbierać życie...żaden problem nie jest godny naszego życia.

Nic więcej z siebie nie wyduszę. Beznadziejna sprawa. Jak większość. Czy to zawinił rodzic, szkoła, święty Mikołaj czy jakiś rówieśnik ośmieszając nas, poniżając i ukazując to publicznie na pewno nie powinno się odbierać sobie życia.

Mamy je a nie szanujemy. To co z nami jest nie tak?
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2008-11-22, 21:22   

BazyL napisa/a:
żaden problem nie jest godny naszego życia.


Święte słowa.

Chłopak musiał mieć jakąś depresję. Inaczej nie zrobiłby tego w ten sposób.

BazyL napisa/a:
Była sprawa nastolatki jak pod nieobecność nauczyciela kolega z klasy udawał jak ją gwałci i filmik trafił do internetu [bądź coś innego z tym filmikiem było]. Dziewczyna się powiesiła w domu. Policja, Express Reporterów, Uwaga, Interwencja, media huczały o tym z dobry miesiąc i co? Zatrzymano dzieciaki, postawiono im jakieś zarzuty, ukarano i tyle.


Dokładnie... A jaki szum zrobił Giertych? Czy jego plany coś zdziałały? Nie. Dalej mamy kretynów w gimnazjach, którzy chodzą tam po to żeby wyśmiać rówieśników i nauczycieli. Żadne mundurki, ani tym bardziej 'męczeńska' śmierć nie zmienią ogółu. Może jednostki.
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2008-11-24, 12:02   

Anoniman napisa/a:
Chłopak musiał mieć jakąś depresję. Inaczej nie zrobiłby tego w ten sposób.

Depresje ?? Po co w ogóle zostawił włączoną kamerę?? Po to żeby stać się 'sławny', żeby ludzie o nim mówili.. Moim zdaniem taki był jego cel... I nie wiem komu to potrzebne po śmierci ale ja bym tego depresja nie nazwała.. Już szybciej podciągnełabym to pod jakiś neurotyzm...
I skoro wcześniej próbował to czemu nikt tego nie zauważył?? Zresztą za mało konkretów, żeby czegokolwiek się tu dopatrywać....
Co mi się strasznie nie podoba w tym społeczeństwie? Że śmierć stała się najpopularniejszym medialnym zjawiskiem... ;/
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2008-11-24, 12:19   

eee napisa/a:
Co mi się strasznie nie podoba w tym społeczeństwie? Że śmierć stała się najpopularniejszym medialnym zjawiskiem... ;/
Ależ to zaskakujące. Handluje się tym, co ma spory wpływ na ludzkość.

Co do tego gościa... Nie sądzę, żeby chciał umrzeć. Prawdopodobnie to co zrobił zrobił pod wpływem impulsu. Czuł się niezauważany, chciał zwracać na siebie uwagę.
Mazur ma rację, to nie depresja. To głupota. Wszyscy mamy potrzebę bycia zauważanym. Większą czy mniejszą. Rzecz w tym, że zapewne chociaż ten gostek starał się zwrócić na siebie czyjąś uwagę, to to nie skutkowało.
eee napisa/a:
I skoro wcześniej próbował to czemu nikt tego nie zauważył??
Pewnie zauważył. Na chwilę zrobił się szum, a chłopak miał czego chciał. Okazało się, że nie na długo, więc poszedł krok dalej.
Teraz skończyło się na dwóch rzeczach: po pierwsze gość stał się sławniejszy niż chciał i nawet jakaś banda debili na średnio sławnym forum o tym dyskutuje. Po drugie powstało poczucie winy u tych, u których starał się wywołać zainteresowanie, ale oni go ignorowali. Jak już skończyć ze sobą, to niech przynajmniej kogoś to boli, prawda?
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-11-25, 02:24   

O mój Boże. Straszne.

Chłopak musiał być w cholernie złym stanie psychicznym, nie wiem czemu tak łatwo Wam go osądzać, a to głupota, a to chęć "kariery"... :/ Kto normalny popełnia samobójstwo, bo chce zaistnieć w internecie? Nie wierzę w takie coś. Za to wierzę w skrajną depresję, brak pomocy z zewnątrz, brak zrozumienia. Ten przekaz z kamery to był raczej akt desperacji i ostatnia szansa, żeby ktoś mu pomógł, jak widać - zmarnowana... :/
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2008-11-25, 13:48   

Eos napisa/a:
Ten przekaz z kamery to był raczej akt desperacji i ostatnia szansa, żeby ktoś mu pomógł,


Przepraszam ale jakoś nie potrafię w to uwierzyć nawet jak bym chciała, że czyimś aktem desperacji miało być nadawanie przez kamerę w internecie jak umiera z myślą, że może ktoś akurat to zobaczy i przyjdzie go uratować... o.O
Możesz mi to jakoś wytłumaczyć Swój tok myślenia??
Napisał pożegnalny list czyli chciał się zabić...
Eos napisa/a:
Kto normalny popełnia samobójstwo, bo chce zaistnieć w internecie?

A kto powiedział, że on był normalny??
Kto o zdrowych zmysłach popełnia samobójstwo? Zauważając, że stany depresyjne to też swego rodzaju choroba psychiczna.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-11-25, 15:33   

eee napisa/a:
Przepraszam ale jakoś nie potrafię w to uwierzyć nawet jak bym chciała, że czyimś aktem desperacji miało być nadawanie przez kamerę w internecie jak umiera z myślą, że może ktoś akurat to zobaczy i przyjdzie go uratować... o.O
Możesz mi to jakoś wytłumaczyć Swój tok myślenia??
Napisał pożegnalny list czyli chciał się zabić...

Jasne, że chciał, ale nie uważasz, że robiąc to publicznie chciał przede wszystkim zwrócić uwagę niekoniecznie na SIEBIE, tylko na swoją SYTUACJĘ i na to, żeby ludzie nie podchodzili tak łatwo do problemów depresji, autodestrukcji czy nieakceptacji siebie, jak teraz... Słysząc w mediach o samobóstwie jakiegoś nastolatka przeważnie mówi się "ojej, następny"... Gdy ktoś się nam żali, że nienawidzi siebie, bo jest za gryby, za śmaki i za owaki, to najczęściej kwituje się to zwykłym "co Ty mówisz, jesteś ładny/ładna, to tylko głupie kompleksy". Moim zdaniem ten chłopak chciał pokazać wszystkim, że takie ignorowanie ludzkiego wołania o pomoc kończy się naprawdę tragicznie i to nie zabawa.

eee napisa/a:
A kto powiedział, że on był normalny??
Kto o zdrowych zmysłach popełnia samobójstwo? Zauważając, że stany depresyjne to też swego rodzaju choroba psychiczna.

Oczywiście, że tak, ale nie głupota.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2008-11-26, 01:25   

Eos napisa/a:
Jasne, że chciał, ale nie uważasz, że robiąc to publicznie chciał przede wszystkim zwrócić uwagę niekoniecznie na SIEBIE, tylko na swoją SYTUACJĘ i na to, żeby ludzie nie podchodzili tak łatwo do problemów depresji, autodestrukcji czy nieakceptacji siebie, jak teraz...


nie uważam...
skoro zdecydował się na popełnienie samobójstwa (zażył to co zażył), to musiało przestać go obchodzić cokolwiek. Nawet to, że sprawi tym ból najbliższym.
Na pewno nie zrobił tego, żeby ludzie zaczęli traktować stany depresyjne jako chorobę...


Poza tym nie uważam że facet zrobił to, bo chciał być sławny. Wg mnie jest to podświadomy akt zwrócenia na siebie uwagi, ale przy okazji. Miałby mieć satysfakcję z tego w ostatnich chwilach życia.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2008-11-26, 17:52   

Mnie się wydaje, że on nie chciał umrzeć. Samobójca wybiera miejsce swojej śmierci z dala od innych, by nikt go nie powstrzymał, nie uratował. Jego śmierć oglądało ok. 200 osób i w każdej chwili ktoś mógł mu przeszkodzić. Być może chciał zwrócić na siebie uwagę, by nikt nie przeszedł obojętnie wobec jego śmierci (w co wątpię) lub po prostu chciał zobaczyć jak ludzie zareagują na to co on robi. Teraz możemy już tylko gdybać co chciał w ten sposób zademonstrować.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2008-12-23, 10:14   

No fakt tragedia. Tylko, że tego jest mnóstwo. Ludzie na 'zachodzie' mają czasem dziwno-specyficzne myslenie.... Są kręgi szczególnie młodych ludzi w Stanach gdzie taka śmierć jest postrzegana jako bohaterska :shock:

Obawiam się, że liczba samobójstw 'w internecie'/za pośrednictwem interentu będzie miała tendencję 'zwyżkową' ;/ To takie fajne, nowoczesne i można to utrwalić albo pokazać bezkształtnej masie... może wtedy taki krok wydaje się mniej beznadziejny? a może niektórych chodzi o to, żeby wywołać w kimś wyrzuty sumienia? Zapewne motywy są rozne.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-01-28, 00:49   

Podobne rzeczy zdarzają się nie tylko w USA...
http://wiadomosci.onet.pl/1905382,11,item.html
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2009-01-28, 03:01   

Asik napisa/a:
Podobne rzeczy zdarzają się nie tylko w USA...
http://wiadomosci.onet.pl/1905382,11,item.html


Znajomy z widzenia.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2009-01-28, 20:50   

o.O chyba tego nie skomentuje... dopoki nie znajdzie sie blisko Ciebie to nie zdajesz sobie sprawy jakie to powazne...
 
 
 
mjuzik 
master



Imi: brat Jaca
Wiek: 27
Doczy: 21 Lip 2006
Posty: 583
Skd: czarna dupa
Wysany: 2009-01-29, 10:20   

annoth napisa/a:
Asik napisa/a:
Podobne rzeczy zdarzają się nie tylko w USA...
http://wiadomosci.onet.pl/1905382,11,item.html

Znajomy z widzenia.

Znajomy z niejednego jabola... :( Najgorsze jest to, że nikt nie wie dlaczego to zrobił...
_________________
Kot musi być albo żywy, albo martwy. Nie ma innej możliwości, nie można go zaobserwować jednocześnie trochę żywego i trochę martwego. Dlaczego? Rzetelna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie wiadomo.
Ostatnio zmieniony przez mjuzik 2009-01-29, 10:22, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group