Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Mószka
2008-12-04, 15:46
gry
Autor Wiadomo
GracjanDaxx 
WKS BKS TS



Wiek: 35
Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 132
Skd: HeAvEn
Wysany: 2008-12-03, 22:24   gry

Mam pytanie czy gracie w gry RPG lub cRPG tj. seria Gothic, The Elder Scroll itp? Podajcie konkretne tytuły:)
_________________
Quid me non interficit, hoc me fortiore facit...
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2008-12-28, 13:07   

Ja jestem fanem serii Gothica ;D
Czekam na 4 część ale nie wiem czy mój komp to wytrzyma :P
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2008-12-28, 20:47   

Lubię erpegi, ale dawno nie grałem. Najlepiej gdy gierka ma w sobie coś z RPGa i jakieś innego gatunku. Ulubionych gier nie mam.
 
 
 
GracjanDaxx 
WKS BKS TS



Wiek: 35
Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 132
Skd: HeAvEn
Wysany: 2008-12-29, 00:28   

Source napisa/a:
Ja jestem fanem serii Gothica


widzę, że wiesz co dobre:) ja Gothica gram już kupę lat:) Gothica odkryłem bardzo późno, ale już po kilka razy przeszedłem każdą część:) Podobnie jak Ty wyczekuję 4 części:) mój komp do gier z pewnością sobie z nim poradzi:) na procku Quad, grafa 1GB, 4GB RAMu :) Musi pójść :) Undercover na maksymalnych detalach śmiga bez jakiegokolwiek zacięcia:)
_________________
Quid me non interficit, hoc me fortiore facit...
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2008-12-29, 09:28   

No to się nie dziwie :P
Mój tego chyba nie przedźwignie ;/
3Ghz
1GB RAMu
Grafa 512mb
karta Ati Radeon HD 2600 Pro :P

Komp 3 lata ma, ale będe musiał aktualizacje sprzętową zrobić ;D
 
 
 
GracjanDaxx 
WKS BKS TS



Wiek: 35
Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 132
Skd: HeAvEn
Wysany: 2008-12-31, 05:12   

Source napisa/a:
1GB RAMu


dokup sobie 2GB RAMu i powinno śmigać:) Albo sprawdź czy Wiedźmin u Ciebie poleci, jak tak to Gothic IV też będzie musiał:)
_________________
Quid me non interficit, hoc me fortiore facit...
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2009-01-01, 22:54   

GracjanDaxx napisa/a:
dokup sobie 2GB RAMu i powinno śmigać:) Albo sprawdź czy Wiedźmin u Ciebie poleci, jak tak to Gothic IV też będzie musiał:)
Byś się nie zdziwił.
Source, nie wiem jakiej klasy jest ta grafa, nie chce mi się sprawdzać, wydaje mi się, że to będzie problem na początku o ile procesor to przeżyje, bo teraz do wszystkiego raczej trzeba mieć co najmniej core2duo. Chociaż to zależy też co to za procesor.
Ostatnio zmieniony przez Rivenris 2009-01-01, 22:55, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-01-02, 12:18   

Ja grałam w któregoś Gothica ale nie pamiętam w którego :wstyd: i Morrowinda
wcześniejszych elder scrolls nie znam a obliviona tylko widziałam bo mój facet przeszedł....ma dobry komputer (parametrów dokładnych nie znam) a jak był na koniu na pięknym wrzosowisku to zacinało się jak sarenka wyleciała rotfl ale grafika przepiękna :sweet: trochę gówniane to że w późniejszym czasie z każdego kmiotka wypada ebonowy pancerz ale co kto lubi. Mi się to w Morrowindie bardzo podobało, że były miejsca gdzienie wejdziesz na odpowiednim poziomie. Raz się zapuściłam do takiego miejsca, ledwo uszłam z życiem to traumę miałam nawet na 30lvl jak już mogłam wysiec wszystko co tam było bez jednej ranki :P
_________________

 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2009-01-02, 17:04   

A ja właśnie niedawno Morowinda zdobyłem, podobnie jak pierwszego Dungeon Siega i tu pytanie do TJ i innych, którzy grali w przynajmniej jedną z ww gier:
Co waszym zdaniem przykuwa najbardziej do tych tytułów? (są dość znane, więc coś przykuwa) Bo muszę przyznać, że wydają mi się przeciętne, żeby nie powiedzieć monotonne i nudne i zastanawiam się czy to ja nie potrafię dopatrzeć się w nich czegoś szczególnego, czy po prostu zdobyły sławę poprzez szczęście i dobrą reklamę.
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-01-02, 17:24   

Rivenris napisa/a:
A ja właśnie niedawno Morowinda zdobyłem, podobnie jak pierwszego Dungeon Siega i tu pytanie do TJ i innych, którzy grali w przynajmniej jedną z ww gier:
Co waszym zdaniem przykuwa najbardziej do tych tytułów? (są dość znane, więc coś przykuwa) Bo muszę przyznać, że wydają mi się przeciętne, żeby nie powiedzieć monotonne i nudne i zastanawiam się czy to ja nie potrafię dopatrzeć się w nich czegoś szczególnego, czy po prostu zdobyły sławę poprzez szczęście i dobrą reklamę.


Jeśli chodzi o Morrowinda, to też mam takie odczucie - niby jest tak świetnie, świat gry rozległy, kreatur do ubicia od cholery, itp. a ja nawet nie wskoczyłem na drugi poziom doświadczenia, bo mi się nie chciało. Lubię rpg-i, ale jakoś wolę bardziej elementy rpg-owe w strategiach albo strzelankach; poza tym nigdy nie przepadałem za fantasy.
Ostatnio zmieniony przez Anoniman 2009-01-02, 19:41, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-01-02, 18:25   

no to ja wam powiem tak..pierwsza postać stworzona przeze mnie w morrowindzie skończyła się na 5 lvl ...dalej mi się nie chciało
drugą dobiłam do nie wiem którego chyba do trzydziestego któregoś ale przeszłam i lux
Co przyciąga? rozbudowa. Ilość questów gildii, możliwości, kryjówek, grobów etc. gdy nudzi ci się wykonywanie questów bierzesz co najpotrzebniejsze i szukasz w terenie, bo a nuż trafisz na niewiastę napadniętą albo kryjówkę złoczyńców ;) Wkurzają skrzekacze, wkurzają magiczne przedmioty które świecą jak psu jajca ale do takiej kosmetyki powstały bardzo skuteczne patche. Można mieć własny domek...miło :) nuży to fakt bo jest aż tego za duuuużo trzeba wszędzie na piechotę, albo bulić kasę ech...kupę nudnego łażenia. Ale warto :) ja wiem że Morrowinda przeszłam na odwal się w pewnym momencie bo mi się mantykowanie znudziło. Potem doszłam do 20 poziomu nawet nie zaczynając głównego questu. Byłam już magiem, zabójcą, łucznikiem, Magiem zbrojnym, mrocznym elfem, wysokim elfem, łucznikiem, specjalistą w długim mieczu, mój ulubioną zbroją jest zbroja szklana, i długi miecz do tego (a przede wszystkim MAgia :twisted: ) następnym razem zagram złodziejem a potem zaciągnę się do armii i będę zwykłym rebajłem :P i o to chodzi! jest miło :P Można wrócić sprawdzić inne możliwości, wgrać patche bawić się dalej i do głównego questu nawet nie zajrzeć ;) no bo po co :P ? do tej gry się wraca, bo się nie trzeba jej przejść ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-01-02, 19:25, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2009-01-02, 19:38   

Taka jedna napisa/a:
do tej gry się wraca, bo się nie trzeba jej przejść ;)
Miałem tak z Icewind Dale (obiema) i Baldurs Gate'm. Szczerze rzecz biorąc nie trawię właśnie tego rozbudowania w crpg. To jest fajne i miłe jeśli mówimy o klasycznym rpg, gdy nad światem pieczę trzyma mistrz gry, (Mistrz podziemi w D&D) ale próba obarczenia tym jednostkę niekreatywną jaką jest komputer kończy się nudą. Zbyt rozbudowane światy wnerwiają, a mają masę ograniczeń, które unieprzyjemniają rozgrywkę. Np w normalnej wielkości świecie gry nie przeszkadza nam brak możliwości dowolnego przyspieszania podróży, ale na skalę światów crpg dajmy na to w Icewind dale to jest za bardzo uciążliwe. Natomiast podczas normalnej rozgrywki D&D Mistrz dodał by jakieś ciekawe urozmaicenie, bądź umownie pozwoliłby na jakieś przyspieszenie przemieszczania się.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-01-02, 19:50   

Rivenris napisa/a:
Natomiast podczas normalnej rozgrywki D&D Mistrz dodał by jakieś ciekawe urozmaicenie, bądź umownie pozwoliłby na jakieś przyspieszenie przemieszczania się.
no fakt :) ale DeDek i tak jest przegięty :P to już lepiej Warhammer, Monastyr, czy inne
Zawsze mnie przerażały ekskalibury wyskakujące z byle kmiecia ;) pod tym względem Morrowind mi sie bardzo podoba :) u kmiecia znajdziesz co najwyżej jakiś amulet ale nigdy magicznej broni (no czasem jakiś nędzny umagiczniony sztylecik) Dedek to zawsze dedek ;/ i myślę że to kolejny powód tego że mi sie ten swiat tak podoba :)
_________________

 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2009-01-02, 20:32   

Gram sobie od czasu do czasu w STALKERA: Czyste Niebo. Przyznam, że jestem nią znudzony. Świat tak rozległy, że trzeba kilka minut biegać w tą lub tamtą stronę. Udostępniona jest opcja "przewodnika", która automatycznie zabiera nas w pewne punkty orientacyjne, ale trzeba wydać na to spooro kasy.
Misje są tak zróżnicowane, że szkoda się nad tym rozwodzić - przejmij i utrzymaj obiekt, zanieść coś z punktu A do punktu B. W tym pierwszym przypadku często trzeba się namęczyć( częte sytuacje kiedy samotny żołnierz rozbija 25 osobowy :/ ), a gdy się oddali na kilka minut od obiektu, to wpada on z powrotem w ręce wroga - sojusznicze oddziały nie reagują na wiadomość o zdobyciu budynku - żenada!
AI komputera momentami woła o pomstę do nieba. Sojusznicy potrafią stać będąc ostrzeliwanymi i tak giną sobie pod gradem kul.

Ogółem nie denerwuję się z powodu samej gry, ale tych wszystkich recenzji o genialnym AI - fakt, czasem potrafi zaskoczyć i atmosferze i fabule. A tu się dostaje jeszcze jeden produkt jakich wiele na rynku. Nie od dziś chyba wiadomo, że recenzenci gier dostają niezłe premie za pochlebne artykuły.
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Doczy: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysany: 2009-01-03, 04:13   

Taka jedna napisa/a:
Zawsze mnie przerażały ekskalibury wyskakujące z byle kmiecia ;) pod tym względem Morrowind mi sie bardzo podoba :) u kmiecia znajdziesz co najwyżej jakiś amulet ale nigdy magicznej broni (no czasem jakiś nędzny umagiczniony sztylecik) Dedek to zawsze dedek ;/ i myślę że to kolejny powód tego że mi sie ten swiat tak podoba :)
Jeżeli nie mówimy o komputerowym D&D, to nie sądzę, żeby rozsądny MP włożył arcyartefakt do goblina, chyba, że ma to jakiś związek fabularny z czymś.

Fanfir, nie dziw się. Tytuły wychodzące w ciągu ostatnich 5-8 lat są zawsze przereklamowane, a to dlatego, że za często ocenia się je po tym jak wyglądają, ew jak bardzo realnie wyglądają. Może jestem staromodny jakiś, ale dla mnie gry warte naprawdę uwagi skończyły się na Warcraft 3 TFT i to tylko dlatego, że miałem w to z kim grać na lanie. Nawet te nowsze Prince of Persia pomimo niezłego wykonania są monotonne i nudne i po kilku chwilach gra się w to już tylko dla fabuły i patrzenia w te wspaniałe akrobacje księcia.

Natomiast jeśli chodzi o gry prawdziwe i najlepsze, to podać mogę tylko jeden najlepszy tytuł:
Heroes of Might and Magic III (najlepiej w wersji Complete). To jedyna gra, którą mam na kompie zawsze odkąd tylko pojawił się u mnie pierwszy mój sprzęt P 166 mhz. Szkoda tylko, że tak niewiele ludzi ma czas w to pograć, bo zabawa jest przednia i to na długie godziny. Generalnie grywam w wersję przeważnie angielską (co tu dużo mówić, czasami wersje pl mnie rozśmieszają).
Ostatnio zmieniony przez Rivenris 2009-01-03, 04:14, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group