Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Dopalacze
Autor Wiadomo
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-10-06, 22:27   

No ja niestety sie boję, że skarb państwa mu zapłaci jeszcze odszkodowanie za straty. Niestety w tym wypadku działano na skraju prawa, a to nigdy nie jest dobrze dla prawa. Facet nawet jak dostanie 2 lata to dostanie także odszkodowanie z powództwa cywilnego
_________________

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2010-10-06, 22:31   

ale uważacie, że powinni zamknąć dopalacze?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2010-10-06, 22:33   

W żadnym wypadku. Co najwyżej opodatkować, żeby kasa dla państwa była ^^
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-10-06, 23:06   

Mazin napisa/a:
ale uważacie, że powinni zamknąć dopalacze?

Nie mam zdania bo praktycznie nie przeprowadzono badań mówiących o szkodliwości tych substancji. Przeprowadzić, a później zadecydować.

A działanie ministerstwa zdrowia to jest jakaś paranoja. Pani minister Kopacz uznała że produkt o nazwie "Tajfun" jest niebezpieczny dla zdrowia publicznego, więc dopalacze zamknięto. Dopiero teraz oczywiście wzięto próbki by rozpocząć badania laboratoryjne ;]
A Tusk grzmi "To początek bardzo trudnej wojny (...) z tym bezwzględnym światem ludzi wytwarzających i produkujących dopalacze. Musimy wytrzymać i wytrzymamy"
Normalnie... http://w909.wrzuta.pl/aud...hyba_pochlastam
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2010-10-06, 23:14   

Cytat:
ale uważacie, że powinni zamknąć dopalacze?

Zdecydowanie powinni wypieprzyć to w pisdoo. Jeśli chodzi o akcesoria, to mają genialne, ale tych wszystkich dopalaczy to nigdy w życiu nie tknę.
Mietek napisa/a:
Co najwyżej opodatkować, żeby kasa dla państwa była ^^

A najlepiej to zalegalizować marihuanę. Kasa dla państwa też będzie. I to by było zdecydowanie lepsze wyjście niż te całe dopalacze...
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2010-10-06, 23:18   

Mószka napisa/a:
Zdecydowanie powinni wypieprzyć to w pisdoo. Jeśli chodzi o akcesoria, to mają genialne, ale tych wszystkich dopalaczy to nigdy w życiu nie tknę.

bo?
Bo tv krzyczą, że to zło?
Bo kilka osób po tym odjechało? ;)
Jak wypijesz litra wódy też pewnie zejdziesz na drugi świat ;)

A ja tam lubię dopalacze :<
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2010-10-06, 23:22   

Cytat:
Bo tv krzyczą, że to zło?

Bo próbowałam, bo mam sporo znajomych, którzy się zabawiają dopalaczami, bo ludzie się trują i umierają. Bo uważam, że dopalacze to po prostu gówno :)
Cytat:
Jak wypijesz litra wódy też pewnie zejdziesz na drugi świat ;)

Nie no, tu to akurat nie ma co porównywać. Litra wódy nie wypije przypadkowa, nieświadoma osoba raczej, nie? Ale każdy człowiek raczej wie, jakie dawki alkoholu jaki stan u niego wywołują. A Ci, którzy mają zatrucia po dopalaczach, czy po nich umierają, to ci, którzy próbują pierwszy raz, chcą spróbować czegoś nowego i nie wiedzą dokładnie jak to na nich może zadziałać
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2010-10-06, 23:43   

Moszka ma racje. Dopalacze, to faktycznie gowno, syf, sama chemia i ogólnie zło.
Z tym, że mamy wolny kraj i jak ktoś chce niech się truje, czemu ma się do tego państwo mieszać? Jak ktoś jest głupi, niech wrzuca, przynajmniej sam się wyeliminuje z obiegu i będzie jednego "yntelygenta" (bez obrazy dla nikogo, ale takie jest moje zdanie na ten temat) mniej i jeszcze państwo na tym zarobi. Oczywiście dostępność od 18 i rygorystyczne respektowanie tego przepisu.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-10-07, 08:38   

Moim zdaniem powinny być lepiej opo
Mietek napisa/a:
Z tym, że mamy wolny kraj i jak ktoś chce niech się truje, czemu ma się do tego państwo mieszać?
Mietek napisa/a:
Oczywiście dostępność od 18 i rygorystyczne respektowanie tego przepisu.
no i tyle mojego zdania na ten temat :) papierosy, alkohol też robią dziury w głowie, a leczy się dużo więcej alkoholików niż zażywających dopalaczy. Generalnie to w takim wypadku powinno się zakazać takze alkoholu, papierosów...Tylko by wtedy podniosło się oburzenie oparte głównie na tym, że alkohol znają wszyscy Polacy a większość emerytów nie wie co to dopalacze ale wie, że to zło! :P
Ja syfu nie tykam, i uważam to za ciężką głupotę, ale chce żyć w wolnym kraju :)
_________________

 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2010-10-07, 12:05   

Taka jedna napisa/a:
papierosy, alkohol też robią dziury w głowie, a leczy się dużo więcej alkoholików niż zażywających dopalaczy.

A narkomanów nie leczy się praktycznie wcale. Jeśli chodzi o to, to na arenie międzynarodowej jesteśmy w czarnej dupie. Bo przeciwdziałanie narkomanii polega tylko na postępowaniu karnym. Żałosne. Gorzej chyba jest tylko na Białorusi z tego co wiem.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-10-07, 18:19   

Mószka napisa/a:
Bo przeciwdziałanie narkomanii polega tylko na postępowaniu karnym.
hmmm...ale z drugiej strony oburzamy się jeśli z budżetu państwa idą pieniądze na tych, którzy "sami są temu winni" w tym na narkomanów, alkoholików, ludzi otyłych, sprawców wypadków podczas gdy dzieci chore na nowotwory umierają sobie cichutko.
Więc jak to jest?
Moim zdaniem powinno się przede wszystkim zadbać o świadomość społeczną. Zakazy nic nie dają, co najwyżej rozwinie się czarny rynek (standardowy scenariusz na całym świecie).
_________________

 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2010-10-07, 18:22   

Taka jedna napisa/a:
hmmm...ale z drugiej strony oburzamy się jeśli z budżetu państwa idą pieniądze na tych, którzy "sami są temu winni"

A na więzienia pieniądze też idą. Więc osoby uzależnione lepiej zamykać w więzieniach, czy pomagać im się leczyć?? Ja sądzę, że zdecydowanie powinna wygrać opcja numer 2.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-10-07, 21:46   

Mószka napisa/a:
A na więzienia pieniądze też idą
powinno iść mniej niż na szpitale :) Moim zdaniem trzeba leczyć. Ale zamykanie pokus to nie leczenie a odbieranie pewnej wolności. Tylko to już jest problem społeczny a nie tylko etyczny czy mamy płacić zbiorowo za czyjąś głupotę ;) moim zdaniem powinniśmy bo błądzić jest rzeczą ludzką, ale też nie można traktować narkomanów, alkoholików czy tych, którzy przesadzili z dopalaczami, jak bezbronne ofiary :?
w ogóle zeszliśmy z tematu :wstyd:
_________________

 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2010-10-07, 22:10   

Zamknąć, zniszczyć i zakazać tego syfu :D
Według mnie dobrym pomysłem będzie dodanie "dopalaczy" do tej samej grupy co leki tzn. możliwość sprzedaży jedynie po przeprowadzonym teście na szkodliwość, uzależnienie itp. Również ograniczenie dziennej dawki możliwej do kupienia oraz zakaz sprzedaży dla nieletnich to dobra idee.
Aczkolwiek nadal uważam, że najlepsza będzie opcja pierwsza "zamknąć, zniszczyć i zakazać" :-P
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2010-10-07, 23:04   

Nie zostanie wprowadzony limit dzienny bo jak to widzisz? Komputer i wpisywane tam, że pan X kupił dziś tyle a tyle tego? Myślę (i mam nadzieję) że zbieranie takich rejestrów i informacji jest w naszym kraju nielegalne..
Poza tym problem w tym, że to środki kolekcjonerskie, legalnie ich nie przyjmiesz więc formalnie nie ma podstaw do wprowadzenia limitu..
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group