Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany
Autor Wiadomość
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysłany: 2009-02-12, 21:35   Zmiany

Otóż obecnie sprawa naszego forum wygląda następująco:

Nie wiemy co z adminem, nie wiemy nawet czy żyje, bo nie odpowiada na żadną próbę kontaktu z nim. Jak wiadomo wam pojawił się problem ze stopką. Możliwe, że jeśli admin się nie udziela już w temacie, to obsługa serwera zdenerwuje się za to, gdy np nie wpłynie żadna opłata za usługi, czy coś.

Może rzeczywiście trochę pochopnie, ale po rozmowie o tym z maziną postanowiliśmy zrobić "coś". Tak też Mazin dostała admina. Obiecałem jej, że zorientuję się co dzieje się z nami od strony technicznej i tak też zrobiłem. Nie mamy dostępu do plików forum, więc niewiele możemy zmieniać. właściwie nic. Nawet głupie dodanie i edycja stylu wymaga zmiany konfiguracji w pliku php na serwerze. Ale udało mi się stwierdzić, że jest możliwość zabezpieczenia forum na wypadek nieporządanych problemów z serwerem. Tak więc postawiłem sobie podobne forum u siebie na dysku (na razie bez większości baz) i na razie tylko z nim eksperymentuję. Jeśli coś stanie się poważnego, to użyjemy mojej kopii, żeby się postawić gdzieś indziej. Jeśli mam rację, to uda się zachować znaczną część forum, w tym userów, posty i PW.

Dopóki nie uda mi się postawić działającej kopii Mportalika u siebie nie mogę dawać nikomu gwarancji na to, że to wypali, nawet jeśli są na to spore szanse. Ogólny plan był taki, że temat ten powstanie gdy będę już na 100% wiedział co można, co nie i jakie zmiany będą musiały wtedy zajść. Gdyby nie wypaliło zostałbym spowrotem zwykłym userem i nic by się nie zmieniło poza awansem maziny, który był konieczny tak, czy owak.

Skoro już ten temat istnieje, to wpisujcie tu wszelkie sugestie i pomysły związane z ww kwestiami.

EDIT:
admin został poinformowany o tym co się dzieje drogą mailową. Jesli zdecyduje sam się zainteresować, to sam przyjdzie i cofnie niepotrzebne zmiany.
Ostatnio zmieniony przez Rivenris 2009-02-12, 21:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imię: Piotrek
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skąd: Wygoda :)
Wysłany: 2009-02-12, 23:35   

jakkolwiek czy by przyszedł czy nie, dobry pomysł z backupem bo nie wiadomo w końcu czy faktycznie któregoś szarego dnia będziemy próbować wejść na MP a tu ... nic nie będzie, po prostu. Za to pozytyw..

Pytanie moje brzmi, co się stanie gdy faktycznie wszystko pójdzie w cholerę? czy jedna osoba wykupi serwer czy będzie zrzuta ?
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysłany: 2009-02-12, 23:55   

Pewnie najuczciwiej będzie z zrzutą, jednak ciężko już teraz mówić o czymś konkretnym. Kiedyś ktoś rzucił, że forum jest komercyjne. Będzie to dobry moment więc na zdecydowanie czy chcemy reklamy i będziemy się martwić też tym, że forum musi na siebie zarobić, czy poradzimy sobie z tym drogą zrzutek, bądź innych darów użytkowników. To jest moje osobiste zdanie-projekt, można zawsze próbować wymyśleć coś innego.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2009-02-13, 06:38   

Ja mogę płacić za serwer.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wysłany: 2009-02-18, 19:22   

Oficjalnie można powiedzieć, że forum stoi u mnie już lokalnie. Obyło się bez większych problemów. Jedyne czego wymaga, to w miarę częstej aktualizacji bazy danych i poprawy dotychczasowych błędów do czasu gdy będzie potrzebne przeniesienie się na ową kopię.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group