Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
muzyczna moda
Autor Wiadomo
gekon


Doczy: 10 Lut 2009
Posty: 13
Wysany: 2009-02-10, 21:46   muzyczna moda

czy Waszym zdaniem, istnieje coś takiego, jak moda na muzykę :-) ? istnieje uzaleznienie od muzyki - czego jestem przykładem.. ostatnio ściągam tylko.. na telefonik z Muzodajni... i słucham, po kilka godzin dziennie... fakt, że w Plusie dobre ceny zrobili... ale jakie jest Wasze zdanie, odnośnie tematu?
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-02-10, 23:13   

Moda na muzykę? Oczywiście że istnieje. Przykład - moda (właściwie to boom) na hip-hop w latach 2001-05, albo lansowanie disco-polo w latach 90. i teraz.
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2009-02-12, 02:00   

moda na rodzaj muzyki, na to jak się słucha (ostatnio właśnie dużo robi to na zewnątrz słuchając przez telefon), na konkretne bity w danej muzyce.. to jest jak z ciuchami, co sezon się zmienia
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-02-12, 09:34   

cichy napisa/a:
moda na rodzaj muzyki, na to jak się słucha (ostatnio właśnie dużo robi to na zewnątrz słuchając przez telefon), na konkretne bity w danej muzyce.. to jest jak z ciuchami, co sezon się zmienia


Co sezon nie, przesadzasz. Co jakieś 3-4 lata.
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2009-02-17, 22:19   

Moda na muzykę była, jest i zawsze będzie. Choć nie okłamujmy się - nie dotyczy ona wszystkich, w tym sensie, że niektórzy już są niereformowalni i mało podatni na nowe wpływy (Łosz, jak to brzmi :shock: ) Chodzi mi głównie o starsze pokolenia, choć nie mówię że nie ma wyjątków. Oczywiście często moda ma wpływ na to, co próbujemy słuchać, ale jakoś istotnie często nie wpływa na uformowane gusta muzyczne.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
koliya 


Doczya: 09 Mar 2009
Posty: 9
Wysany: 2009-03-09, 15:08   

To wszystko zalezy od grupy, środowiska, w którym się obracasz. w jednych jest modna taka muzyka, w innych inna.
 
 
 
EoS_AmeN 
Everybody Lies - So Don't Trust Me



Imi: Paweł
Wiek: 31
Doczy: 01 Mar 2009
Posty: 147
Skd: Ni z owoąd
Wysany: 2009-03-09, 18:14   

Electro house -" co to w ogóle jest?"
tak bym zapytał około rok temu, potem przyjechał brat, pokazał mi kilka fajnych utworów i teraz słucham tylko tego co dobre, i związane z tym typem muzyki ;)

więc zgadzam się, otoczenie ma znaczenie


(nawet mi sie zrymowało xD)
_________________
Tylko mi tu kupy nie zrób!


Everybody Lies
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-04-10, 18:44   

Moda na muzykę istniała i będzie istnieć. Niestety podążanie za modą jest teraz często spotykane. Mnóstwo osób zmienia swój styl pod wpływem chwilowej popularności danego gatunku muzycznego, a równocześnie nie mając o nim zielonego pojęcia. W ostatnich latach popularny był hh i od razu nastąpił 'wysyp' hiphopowców, później emo, a teraz techno. Ale od nas tylko zależy, czy damy się zwariować muzycznej modzie :-P .
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Straho 



Imi: Jacław
Wiek: 35
Doczy: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wysany: 2009-04-10, 18:46   

Ja nigdy nie zmieniam swojego stylu i mody na muzykę. W całości oddany jestem hip-hopowi. Nawet sam piszę teksty hip-hopowe (nie sa to teksty typowe o blokach tylko zabawa słowem, ostatnio napisałem tekst jak się w aptece z farmaceuta pokłóciłem). "jest jedna rzecz dla, której watro żyć...Hip-Hop i nie zmienia się nic"
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-04-10, 22:53   

Straho napisa/a:
(nie sa to teksty typowe o blokach tylko zabawa słowem, ostatnio napisałem tekst jak się w aptece z farmaceuta pokłóciłem)


Mógłbyś to gdzieś pokazać? To może być ciekawe.

Asik napisa/a:
Niestety podążanie za modą jest teraz często spotykane. Mnóstwo osób zmienia swój styl pod wpływem chwilowej popularności danego gatunku muzycznego, a równocześnie nie mając o nim zielonego pojęcia.


Gdzieś przeczytałem mądre słowa, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem... To się tyczy właśnie takich osób.

Asik napisa/a:
Ale od nas tylko zależy, czy damy się zwariować muzycznej modzie :-P .


Ja się nie daję ;P
 
 
 
v.
[Usunity]

Wysany: 2009-04-12, 23:23   

Anoniman napisa/a:
Gdzieś przeczytałem mądre słowa, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem... To się tyczy właśnie takich osób.

nieeee... wersja poprawna brzmi: tylko śmieci płyną z prądem

mody są wszędzie i dobrze, bo czasem dzieki takiej modzie można odkryć coś nowego na co wcześniej by się uwagi nie zwróciło - ja i tak wciąż wymiękam oglądając i słuchając 'saturday night fever', ten styl, ten fryz, ten boski kicz :prosze:
Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-04-13, 11:01, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Achti 



Imi: Marcin
Wiek: 30
Doczy: 10 Sty 2007
Posty: 358
Skd: Wrocław
Wysany: 2009-04-13, 14:36   

v. napisa/a:
Anoniman napisa/a:
Gdzieś przeczytałem mądre słowa, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem... To się tyczy właśnie takich osób.

nieeee... wersja poprawna brzmi: tylko śmieci płyną z prądem

Ja słyszałem taką wersję: "z prądem to byle gówno popłynie, a pod prąd ino ślachetna ryba" :D

Ja tam nie podlegam modzie muzycznej (jestem niemodny? :D ) wcale, chociaż zdaję sobie sprawę, że takowa moda istnieje. Oprócz mody na techno i pop (kultura masowa), są też takie bardziej subtelne mody, może z pozoru nie zauważalne. Na przykład teraz jest moda (chociaż mniej niż kiedyś) na bardziej popowy emo rock, w metalu od zawsze jest moda na Iron Maiden i Metallicę (tak zwani trv metale, myślę, że to też niejako pod modę można podciągnąć :D ) i myślę, że można by też znaleźć kilka innych przykładów.

Cóż, pozostaje nam się "uślachetniać", jak mówi przysłowie :wink:
 
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imi: Kaś.
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 537
Skd: Zielona łąka.
Wysany: 2009-04-14, 09:20   

Fakt, moda na określoną muzykę istnieje. Tak się dzieje dzięki mass mediom.
Jednak są ludzie, niekoniecznie starsi, którzy tej modzie nie ulegają.

Myślę, że jednak warto otwierać się na nowe gatunki czy zespoły muzyczne.
Warto sprawdzić, co nam proponują. Wszakże nie można czegoś odrzucać nie znając tego.
Ale jednocześnie mieć ukształtowane swoje preferencje i się ich trzymać.
_________________
'Trzeba żyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybę i stokrotek – Broń Boże! – nie zrywać!'
Ostatnio zmieniony przez SKAza 2009-04-14, 09:20, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-04-14, 15:28   

SKAza napisa/a:
Warto sprawdzić, co nam proponują. Wszakże nie można czegoś odrzucać nie znając tego.


No cóż, gdyby nie moda na hh o której wcześniej wspomniałem, nikt by nie słyszał o Paktofonice, Ostrym i innych wielkich polskiej sceny. Także zgadzam się z tą wypowiedzią.
 
 
 
Achti 



Imi: Marcin
Wiek: 30
Doczy: 10 Sty 2007
Posty: 358
Skd: Wrocław
Wysany: 2009-04-14, 19:32   

A ja uważam, że dobra muzyka nie potrzebuje "być modną". Wystarczy siedzieć trochę w muzyce i na bieżąco obserwować i szukać czegoś wartościowego, odrzucając to, co sugeruje nam kultura masowa. Gdybyś się interesował hh wcześniej, to też z pewnością byś się dowiedział o tych osobach/zespołach, nawet gdyby owej mody na hip hop nie było.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group