Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Picie wśród małolatów
Autor Wiadomo
douma 
Wierszokleta miejski



Wiek: 38
Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 248
Skd: okolice Łodzi
Wysany: 2006-06-29, 21:34   Picie wśród małolatów

co uważasz na temat picia alkocholu przez małoletnie osoby??
Szczerze mówiąc dzisiaj dokładnie godzine temu kiedy siedzielismy ekipą koło lasu na piwie kawałek dalej usiadła grupa wyrostków na czele z dziewczyną,na oko tak 11-12 lat,po czym grupa wyciagnęła dwie butelki wódki sklepowej iz aczęli bez przepitki pić ją z gwinta.Mnie to troche zszokowało.Toż to przeciez dzieci,powini być niewinni,nieskalani i czyści,a tu wódka z gwinta.Chyba już jestem stary,bo za moich czasów.............
_________________
"Życie jest jak płomień palącej się świecy. Zostanie zdmuchnięty, lub dotrwa do końca, lecz zgaśnie na pewno."
 
 
Agentka 



Wiek: 37
Doczya: 20 Cze 2006
Posty: 448
Skd: się biorą idioci??
Wysany: 2006-06-29, 21:45   

douma napisa/a:
grupa wyrostków na czele z dziewczyną,na oko tak 11-12 lat,po czym grupa wyciagnęła dwie butelki wódki sklepowej iz aczęli bez przepitki pić ją z gwinta.

Wcale się nie dziwię ż eCię to zszokowało! 11-12 lat to napewno najmniej odpowiedni wiek na rozpoczynanie picia alkoholu! ;/
Ale mnie już naprawdę coraz mniej rzeczy dziwi...
U mnie tez coraz częściej widzę że świat przewraca się do gory nogami!
W mojej okolicy obserwuję jak małolaty (12-13 lat) wożą sie z chłopakami 18-20 letnimi! Piją i Bóg wie co jeszce!
Jednak najbardziej dziwi mnie zachowanie tych chłopaków... przecież to chore żeby upijać małolaty! A najgorsze jest to że rodzice tych dziewczyn wiedza o tym a nic nie robią!! :evil:
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2006-06-29, 21:55   

Rany... ;/ Nie wiem , co ich tak ciągnie do świata dorosłych ? i to jeszcze od tej strony! Przecież one tracą młodośc, dziecnistwo !Mnie w ich wieku imponowal alkohol, a teraz żałuję , bo przez to wszystko jakos tak wydaje mii się stracone za wcześnie.
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2006-06-29, 21:56   

To jest chore, 11-12 lat, przeciez to podstawowka!!! Zrozumialbym gdyby te dzieciaki wypily po piwku(zrozumial nie znaczy usprawiedliwial) ale wode? i to z gwinta? az strach pomyslec co z nich wyrosnie...
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Agentka 



Wiek: 37
Doczya: 20 Cze 2006
Posty: 448
Skd: się biorą idioci??
Wysany: 2006-06-29, 22:01   

jaco rasta napisa/a:
az strach pomyslec co z nich wyrosnie...

ja juz sie boję...
sam fakt że łażą pod domami i wrzeszczą (gówniarze ledwo do gimnazjum weszli) powoduje że uruchamia się moja wyobraźnia! Strach pomyśleć co będzie za kilka lat... najgorsze jest to że upodobali sobie wystawanie wieczorami (i nierzadko także w nocy) pod lampami koło naszych domów!! No koszmar!! :evil:
 
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imi: Kaś.
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 537
Skd: Zielona łąka.
Wysany: 2006-06-30, 17:21   

W dzisiejszych czasach nic mnie już nie zdziwi. ;|
_________________
'Trzeba żyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybę i stokrotek – Broń Boże! – nie zrywać!'
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-06-30, 17:39   

Kiedyś dziwiło to, że szesnastolatek może patrzeć na piwo, teraz nie rusza nawet widok całkowicie nawalonego dziesięciolatka. Jeżeli im starsi pozwalają, to luz, jeżeli człowiek sam sobie na picie zarabia to nie ma problemu.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
malinka 
zakochana...



Imi: Kasia
Wiek: 34
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 213
Skd: Kaszuby
Wysany: 2006-06-30, 17:40   

Picie alkoholu w wieku 11-13 lat jet wg mnie po prostu chore! Przecież to są dzieci! Lepiej poszliby do szkoły się czegoś nauczyć, a nie chodzili po lasach pić ;/ Ale tak jak już kilka osób napisało: mnie już mało rzeczy dziwi.
_________________
Nie potrzeba mi głośnych ulic, trawy, łez,
Nie potrzeba mi gwiazdki z nieba, blasku świec....
 
 
 
Marta_16 


Imi: Marta
Wiek: 33
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 186
Skd: Łódź
Wysany: 2006-06-30, 18:01   

No tak za wcześnie, ale jest nadzieja że wyszumią się w tym wieku a potem zmądrzeją. Wiem że to bardzo naiwne ale szukam w tym jakiś pozytywnych stron.

Ja doznałam szoku tak z 3 dni temu. Wracam sobie do domu koło 22.30 a tu idzie ekipa 9 latków (w tym młodsza siostra mojej koleżanki) i wszyscy równą palą fajki, pija piwo itd. ...
_________________
Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje.
 
 
 
*perełka* 
ech....


Wiek: 36
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 1186
Skd: z zaskoczenia
Wysany: 2006-06-30, 18:06   

Ja też już widziałam nawalonych i agresywnych dzieciaków. W ogóle w dzisiejszysch czasach dzieci szybciej dojrzewają. To jest chore! Ale zastanawia mnie to czy rodzice tych dzieci w ogóle reagują? Bo nie wierze,żeby nie zauważyli,że ich dzieci piją i palą!
 
 
 
Marta_16 


Imi: Marta
Wiek: 33
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 186
Skd: Łódź
Wysany: 2006-06-30, 18:10   

Hmmm tez o tym myslalam, ale gdybym byla matka i bym miala 10-letnia corke to w zyciubym nie pomyslala ze moje dziecko w ty wieku pije i pali.
pozatym jak nam jest trudno w to uwierzyc to co dopiero pokoleniu wsztecz.
_________________
Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje.
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-06-30, 18:12   

Perełka napisa/a:
dzieci szybciej dojrzewają

Ja bym tak tego nie nazwał. Te dzieciaki powinny trafiać do wytrzeźwiałek. Jakby taki pijący 15-latek wylądował obok śmierdzącego bezdomnego pijusa to może by coś zrozumiał. Może.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
*perełka* 
ech....


Wiek: 36
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 1186
Skd: z zaskoczenia
Wysany: 2006-06-30, 18:17   

guevara napisa/a:
Perełka napisa/a:
dzieci szybciej dojrzewają

Ja bym tak tego nie nazwał. Te dzieciaki powinny trafiać do wytrzeźwiałek. Jakby taki pijący 15-latek wylądował obok śmierdzącego bezdomnego pijusa to może by coś zrozumiał. Może.


A może chwaliłby się tym i poczuł się jeszcze bardziej "dorosły"? Ja miałam w podstawówce kolege, który chwalił się tym ,że został aresztowany za kradzież!
Chociaż ja uważam,że nie było czym.
 
 
 
Rajca



Doczy: 30 Cze 2006
Posty: 123
Wysany: 2006-06-30, 19:37   

Temat o małolatach, heh, teraz pytanie, czy sam nim nie jestem? A pewnie tak...no nic wypowiem się i tak.
Cytat:
Ja też już widziałam nawalonych i agresywnych dzieciaków. W ogóle w dzisiejszysch czasach dzieci szybciej dojrzewają. To jest chore! Ale zastanawia mnie to czy rodzice tych dzieci w ogóle reagują? Bo nie wierze,żeby nie zauważyli,że ich dzieci piją i palą!


Wiesz, może i tak, ale chyba tylko fizycznie. Bo od kiedy takie coś możemy nazwać dojrzałoscią, tzn. my wiemy, że nie, oni(to oni...aaa) zaś tak. Bo znam to doskonale, iluż moich kolegów już w pierwszej klasie gimnazjum było ni mniej ni więcej, ze już tak to określę, naje**ych. To jest chore. Ja naprawdę mam obawy co z niektórymi będzie za kilka lat.
Nie kryję, choć mam 16 lat, lubię wypić piwo, ale piwo i to najczęsciej z którymś z braci, tak jak siedzimy i film oglądamy(bracia starsi o 8, 10 i 11 lat :D ). Ale nigdy, żeby sie upić.

Ale zgroza napawa mnie kiedy widzę, jak dzieci po te 9-10 lat idą z browcem, z fają w ręku? Ciągnie taki szczyl z gwinta, kto mu to sprzedał? Takiego sprzedawcę bym zabił, tak jak on godzi się na powolną śmierć tych dzieci(metafora tak).
A di end.
 
 
 
malinka 
zakochana...



Imi: Kasia
Wiek: 34
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 213
Skd: Kaszuby
Wysany: 2006-06-30, 19:48   

Ingelos napisa/a:
Ciągnie taki szczyl z gwinta, kto mu to sprzedał?

No właśnie, to jest ciekawe, kto 10-latkom sprzedaje alkohol. Taki sprzedawca chyba nie jest normalny ;/
_________________
Nie potrzeba mi głośnych ulic, trawy, łez,
Nie potrzeba mi gwiazdki z nieba, blasku świec....
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group