Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Jak wybrać partnera?
Autor Wiadomo
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
  Wysany: 2010-10-31, 13:53   

annoth napisa/a:
Gandi ma sporo racji... I Zbigniew Lew - Starowicz też ma sporo racji.
I Kazimierz Godorowski ma sporo racji... Z tego dwóch ostatnich, to wybitni specjaliści w poradnictwie rodzinnym i zęby na tej tematyce zjedli :p ...ja mogę dodać tylko troszkę z doświadczenia ;)
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-10-31, 14:23   

gandi napisa/a:
. Z tego dwóch ostatnich, to wybitni specjaliści w poradnictwie rodzinnym i zęby na tej tematyce zjedli :p ...ja mogę dodać tylko troszkę z doświadczenia ;)
ja się tylko zastanawiam, czy teoretyzowanie w tej tematyce, ma większy sens. Czy gdy przeczytamy ileś tam tomiszczy na temat związku, nie stracimy tego co w związku najpiękniejsze. Z własnego doświadczenia wiem, że jak wylicza się wady i zalety to nigdy nie wychodzi wynik jaki dokonujemy sercem ;) Zwłaszcza, że priorytety sie zmieniają. I 'ideał mężczyzny' dla każdej kobiety jest nieco inny i zmienny w zależności od sytuacji. Mój obecny ideał niema nic wspólnego z tym, który miałam 6 lat temu :) ba! patrząc na te wyliczanki to oboje (ja i mój zwierzak) powinniśmy od siebie uciekać gdzie pieprz rośnie! a z doświadczenia wiem, że tworzymy szczęśliwy i udany związek od dobrych 5 lat :)
Wypowiedzi Zbigniewa Lwa - Starowicza są dla mnie mniej kontrowersyjne. Nawet powiem, że się z nim w pełni zgadzam :)
_________________

 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2010-10-31, 20:20   

annoth napisa/a:
Człowiek palący papierosy nałogowo może być dobrym partnerem życiowym.


Możliwe, ale nie dla mnie :P Widzę za dużo minusów palenia (albo za bardzo je wyolbrzymiam), żeby zaakceptować u mojego hipotetycznego prywatnego supermana przywiązanie do papierosów. Od której strony by nie patrzeć - to jeden z "warunków" które facet musi spełnić, żeby wogóle mi się na dłuższą metę podobać.

Generalnie nie mogę się nie zgodzić z tym, że musi być między dwojgiem ludzi "chemia" itd. Ale po tym, jak raz się na tej chemii konkretnie przejechałam, obiecałam sobie po tysiąckroć najpierw porządnie poznać charakter faceta i jego relacje z innymi ludźmi, zanim sama cokolwiek zacznę do niego tentegować. Podkreślam słowo "porządnie". Nie lubię się popełniać w kółko tych samych błędów, więc choć zdaję sobie sprawę ile mogę stracić (patrząc na ilość par, które parami się stały mimo początkowej niewielkiej wiedzy o swoich charakterach), najpierw patrzę, co za charakter ma dany gościu. I nie chodzi o to, żebyśmy charaktery mieli podobne (wręcz przeciwnie!), ani żeby on był idealny (btw, ideałów nie ma i nie będzie). Chodzi o to, żeby mi "podpasował". I tak przy okazji akceptował to, w co wierzę.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
  Wysany: 2010-10-31, 21:01   

ankaanka napisa/a:
...żebyśmy charaktery mieli podobne (wręcz przeciwnie!), ani żeby on był idealny (btw, ideałów nie ma i nie będzie). Chodzi o to, żeby mi "podpasował". I tak przy okazji akceptował to, w co wierzę.


Powiniennem podziękować i dziękuję, ponieważ samemu nie zdołałem tak pieknie to wyartykułować. Zgadzam się i pod tym podpisuję, w ramach poparcia. Kiedyś myślałem, wychodząc z założenia że człowiek dopiero w emocjach jest sobą, że zakocham się tylko w tej z którą na pierwszym spotkaniu pokłócę się najbardziej na świecie. Życie to trochę zweryfikowało, jednak coś w tym było...może wy, to zdołacie rozgryść. ;) btw. a co do ideałów, pewnie macie rację że nie ma i nie będzie, jednak samo doskonalenie też ma b.duzy sens :p
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
  Wysany: 2010-10-31, 22:54   

Cytat:
Test LoveTypes,
prof. Alexandra Avilla (amerykański psycholog i autor książki „LoveTypes”)
Odkryj siebie

Test pozwoli określić indywidualny LoveType. Odpowiedz na pytania. Jeśli obie podane odpowiedzi wydają się prawdziwe, wybierz tę, z którą bardziej się indentyfikujesz.


1. Zwykle więcej czuję energii, gdy
E) jestem w towarzystwie innych osób
I) jestem sam na sam z moimi myślami

2. Kiedy uczestniczę w spotkaniu towarzyskim, zwykle mam więcej energii
E) pod koniec wieczoru, a jak się rozkręcę, wychodzę na samym końcu
I) raczej na początku wieczoru, potem dopada mnie zmęczenie i chcę wracać do domu

3. Bardziej podoba mi sie pomysł
E) randki w miejscu, gdzie jest dużo osób i sporo się dzieje, na przykład w nocnym klubie lub na przyjęciu
I) spotkania w domu i uatrakcyjnienia wieczoru czymś wyjątkowym – na przykład obejrzeniem dobrego filmu lub zamówienia ulubionego przeze mnie jedzenia

4. Podczas randki zwykle
E) sporo mówię
I) przeważnie milczę i zachowuję rezerwę, dopóki nie poczuję się swobodniej

5. Dokąd większość osób, z którymi się umawiałem/umawiałam na randki poznawałem/poznawałam
E) podczas wyjść: na przyjęciach, w klubach nocnych, w pracy, w wyniku przypadkowych spotkań lub gdy przyjaciele przedstawili mnie swoim znajomym
I) dzieki ogłoszeniom, wideorandkom, lub gdy bezpośrednio przedstawili mnie tej osobie bliscy przyjaciele i rodzina

6. Mam
E) wielu znajomych i sporo (co najmniej kilkoro) bliskich przyjaciół
I) kilkoro bliskich przyjaciółi/lub kilkoro znajomych

7. W przeszłości osoby bliskie mojemu sercu oraz partnerzy mówili mi:
E) „Czy chociaż przez chwilę nie możesz posiedzieć cicho i spokojnie?”
I) „Może wyjdziesz wreszcie z tej twojej skorupy”

8. Zwykle gromadząc wiedzę o świecie, opieram się na
N) własnych wyobrażeniach i oczekiwaniach
S) realistycznej ocenie tego, co jest tu i teraz

9. Zwykle ufam
N) intuicji
S) bezpośredniej obserwacji oraz doświadczeniom

10. Kiedy jestem w związku, zwykle uważam, że
N) zawsze może być lepiej
S) jeśli coś jest w porządku, lepiej nie próbować tego zmieniać

11. Kiedy czuję się swobodnie w obecności osoby, z którą jestem na randce, chętnie rozmawiam o
N) przyszłości, usprawnianiu lub tworzeniu przedmiotów, możliwościach, jakie niesie życie; na przykład o nowym odkryciu naukowym albo o lepszym sposobach wyrażania tego ,co czuje
S) sprawach praktycznych, konkretnych, o tym, co jest tu i teraz; na przykład o doskonałym bukiecie wina lub o ekscytującej wycieczce, którą planuję

12. Należe do osób, które
N) lubią najpierw przyjrzeć się sytuacji z perspektywy
S) wolą najpierw poznać szczegóły

13. Jestem osoba, która
N) woli żyć w świecie wyobraźni niż w realich
S) woli opierać się na rzeczywistosci, a nie na wyobrażeniach

14. Zwykle
N) dużo fantazjuję na temat randki, która mnie czeka
S) niewiele fantazjuję i poprostu pozwalam, aby randka potoczyła się własnym biegiem

15. Przeważnie podejmuję decyzje
F) przede wszystkim kieruje się sercem, a dopiero potem (ale niekoniecznie) logiką
T) przede wszystkim kierując się logiką, a dopiero potem (ale niekoniecznie) sercem

16. Łatwiej zauważam
F) kiedy ludzie potrzebują emocjonalnego wsparcia
T) kiedy ludzie postępują nielogicznie

17. Kiedy kończę związek
F) czesto utrudniają mi to uczucia i jest mi bardzo trudno się rozstać
T) chociaż jest to dla mnie bolesne, kiedy juz podejmę decyzję, zwykle dążę do wyrzucenia byłego partnera/partnerki z myśli

18. Kiedy się z kimś spotykam, zwykle cenię
F) zgodność emocjonalną: wyrażanie uczuć i wzajemną wrażliwość na potrzeby drugiej strony
T) zgodność intelektualną: umiejętność komunikowaia ważnych idei; dyskusje i obiektywne debaty na różne tematy

19. Kiedy nie zgadzam się z partnerem/partnerką,
F) robię wszystko, aby nie zranić jego/jej uczuć i mogę w ogóle nic nie powiedzieć, jeśli uznam, że będzie zbyt bolesne
T) zwykle wyjaśniam wszystko wprost, bo najważniejsza jest prawda

20. Ludzie, którzy mnie znają, zwykle określają mnie jako osobę
F) serdeczną i wrażliwą
T) logiczną i bezpośrednią

21. Większość moich kontaktów z ludźmi postrzegam jako
F) przyjazne i ważne same w sobie
T) służące konkretnym celom

22. Gdybym miał/miała czas i pieniądze, a przyjaciel zaprosiłby mnie do jakiegoś egzotycznego miejsca, ale tylko jeden dzień przed wyjazdem,
J) najpierw musiałbym/musiałabym sprawdzić w kalendarzu
P) bez sekundy namysłu spakowałbym/spakowałabym walizki

23. Na pierwszej randce
J) denerwuję się, kiedy druga osoba się spóźnia
P) nie przejmuję się tym, bo sam/sama też zwykle się spóźniam

24. Wolę
J) wiedzieć z wyprzedzeniem, co będziemy robić na randce: dokąd pójdziemy, kto jeszcze tam będzie, jak długo zostaniemy, jak mam się ubrac
P) pozwolic, aby randka przebiegła spontanicznie i raczej niewiele albo nic nie planować z wyprzedzeniem

25. Odpowiada mi życie
J) zorganizowane i zaplanowane
P) spontaniczne i zmienne

26. Co zdarza się częściej:
J) ja jestem na czas, a inni się spóźniają
P) wszyscy są na czas, a ja sie spóźniam

27. Należę do osób, które lubią
J) podejmowac decyzje i formułowac jednoznaczne wnioski
P) pozostawic sobie możliwość wyboru i przez cały czas zbierac informacje

28. Jestem osobą, która
J) lubi pracowac nad jedną rzeczą, dopóki jej nie skończy, a dopiero potem brać się za następną
P) lubi pracować nad wieloma rzeczami jednocześnie


Wyniki testu LoveTypes

Powyższe pytania układają się w cztery zestawy, w których odpowiedzi oznaczone są tymi samymi literami. Przy każdej literze nalezy wpisać liczbę oznaczonych nią odpowiedzi, które wybraliśmy. Nastepnie w każdej z czterech par zakreslamy większą liczbę i wybieramy towarzyszącą jej literę, np. E lub I, N lub S itd.

E _ I _ / N _ S _ /F _ T _ / J _ P _


Teraz sprawdź jakim jesteś typem:

1. INFP – idealista filozof: INTROWERTYCZNY – INTUICYJNY – UCZUCIOWY – OBSERWATOR: „Miłość jest idealnym miejscem: spokojna, cicha i łagodna”. Lubi sztukę, filozofię i psychologię. Musi zawsze prowadzić jakąś krucjatę (lub mieć misję) w życiu. Jest wrażliwy. Idealista. Zwykle jest wyrozumiały, chyba że pogwałcone zostają jego wartości. Ma wysokie oczekiwania w stosunku do osób, które kocha.

2. INFJ – tajemniczy pisarz: INTROWERTYCZNY – INTUICYJNY – UCZUCIOWY SĘDZIA: „Miłość jest stanem umysłu, serca i duszy”. Intryguje go psychologia, filozofia, mistycyzm i spirytualizm. Jest znakomitym słuchaczem, osobą głęboko czującą. Zwykle jest spokojny. Ma okresy, gdy jest niezwykle upary. Uwielbia czytac i pisać.

3. ENFP – filozof społeczny: EKSTRAWERTYCZNY – INTUICYJNY – UCZUCIOWY – OBSERWATOR: „Miłość to tajemnica, inspiracja i zabawa”. Bardzo interesuje się relacjami między ludzmi, ideami i odkrywaniem sensu życia. Kocha ludzi. Jest otwarty i charyzmatyczny. Zwykle zaczyna wiele rzeczy (także związki), ale niekoniecznie doprowadza je do końca.

4. ENFJ – nauczyciel: EKSTRAWERTYCZNY – INTUICYJNY – UCZUCIOWY – SĘDZIA: „Miłość oznacza oddanie się ukochanej osobie”. Jest mistrzem komunikacji i perswazji. Potrafi być skutecznym liderem i umie pobudzić do działania. Bywa zazdrosny i zaborczy, jeśli czuje, że jego partnerzy przestają go doceniać. Uwielbia udzieleć przyjaciołom rad we wszystkim. Umie zapewnić wsparcie emocjonalne.

5. INTP – naukowiec: INTROWERTYCZNY – INTUICYJNY – MYŚLĄCY – OBSERWATOR: „Miłość to tylko jeszcze jedna idea”. Fascynują go teorie. Potrafi zachowywać się tak, jak nieobecny duchem profesor – zapomina i gubi rzeczy, ale wpada na doskonałe pomysły i jest wnikliwym obserwatorem. Zwykle jest wyrozumiałym i spontanicznym partnerem. Bywa nieświadomy emocjonalnych potrzeb wynikających ze związków. Może być na przemian to spokojny, to kłótliwy.

6. INTJ ekspert: INTROWERTYCZNY – INTUICYJNY – MYŚLĄCY – SĘDZIA: „Miłość można analizować i doskonalić”. Tworzy sobie szczegółowe, teoretyczne pojęcie miłości. Ceni u partnerów kompetencje. Należy do najlepiej wykształconych z wszystkich LoveType’ów. Świetnie się czuje w świecie naukii/lub idei. Stale dąży do samodoskonalenia i poprawienia swoich kompetencji.

7. ENTP – innowator: EKSTRAWERTYCZNY – INTUICYJNY – MYŚLĄCY – OBSERWATOR: „Najpierw tworzę idee miłości w moim umyśle”. Potrafi terkotać jak nakręcony niemal na każdy temat. Jest geniuszem w wymyślaniu nowych rozwiązań, planów lub projektów. Ma złożoną osobowość, żyłkę hazardzisty o odznacza się skłonnością do ryzyka. Lubi robić kilka rzeczy naraz (i jest w stanie wszystkie zrobić dobrze).

8. ENTJ – generał: EKSTRAWERTYCZNY – INTUICYJNY – MYŚLĄCY – SĘDZIA: „Miłość potęgują władza, wpływy i osiągnięcia” Ma niezwykle silną osobowość. Zwykle jest znakomity w wybranych przez siebie dziedzinach. Jest mistrzem komunikatywności. Ambitny. Wiele wymaga od siebie oraz od partnerów. Ma osobowość adwokacką: lubi gorące debaty i potrafi z równym skutkiem znajdowac argumenty obu stron.

9. ISFJ – opiekun: INTROWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – UCZUCIOWY – SĘDZIA: „Miłość jest celem wartym poświęcenia”. Ma silne poczucie obowiązku. Zwykle martwi się o słabszych, dzieci, zwierzęta, chorych i starszych ludzi. Wierzy w porządek: „Wszystko ma swoje miejsce”. Znajduje szczęście, zaspokajające praktyczne potrzeby i troszcząc się o rodzinę (jest wspaniałym pielęgniarzem/pielęgniarką, nauczycielem/nauczycielką oraz ojcem/matką).

10. ISTJ – administrator: INTROWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – MYŚLĄCY – SĘDZIA: „Miłość opiera się na poczuciu obowiązku i na wzajemnych zobowiązaniach”. Jest odpowiedzialny, lojalny, spokojny. Nie lubi ekstrawaganckich romantycznych gestów czy zbyt czułego okazywania miłości przez partnerów. Można na nim polegać w stu procentach.

11. ESFJ – uczynny gospodarz: EKSTRAWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – UCZUCIOWY – SĘDZIA: „Miłość polega na usługiwaniu innym”. Ceni w związkach harmonię. Okazuje innym dobrą wolę. Jest świetnym organizatorem przyjęć, doskonałym gospodarzem. Dba o rodzinę.

12. ESTJ – tradycjonalista: EKSTRAWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – MYŚLĄCY – SĘDZIA: „Miłość opiera się na twardych jak skała wartościach rodzinnych, tradycji i lojalności”. Lubi brać sprawy w swoje ręce. Ceni autorytety i hierarchię. Ma rubaszne poczucie humoru. Jest doskonałym obrońcą i żywicielem rodziny. W małżeństwie i życu rodzinnym szuka stabilizacji i porządku.

13. ISFP – wrażliwy artysta: INTROWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – UCZUCIOWY – OBSERWATOR: „Miłość to łagodność, naturalnośc i oddanie”. Ma silne ciągoty artystyczne. Kocha zwierzęta i naturę. Jest delikatnym i troskliwym kochankiem. Spokojny i spontaniczny.

14. ISTP – praktyk: INTROWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – MYŚLĄCY – OBSERWATOR: „Miłośc to działanie”. Lubi prace manualne. Jest osobą, której życie i związki kręcą się wokół jego hobby. Bardzo sobie ceni przestrzeń osobista. Wyznaje filozofię: żyj i pozwól żyć. Bywa nieprzewidywalny i oscyluje między dzikim entuzjazmem a rezerwą.

15. ESFP – aktor: EKSTRAWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – UCZUCIOWY – OBSERWATOR: „Miłość jest smakowaniem i upajaniem się namiętnościami chwili”. Jest artystą z natury. Często daje się poznać jako osoba, która potrafi czarować i uwodzić innych. Jest bywalcem nocnych klubów i doskonałym towarzyszem zabaw. Przejawia wieczny optymizm. Nienawidzi konfliktów w związkach; potrafi szybko się ulotnić, jeśli na wczesnym etapie pojawi się jakiś dystans.

16. ESTP – kombinator: EKSTRAWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – MYŚLĄCY – OBSERWATOR: „Miłość zawsze powinna być ekscytująca i stymulująca”. Pragnie wrażeń i różnorodności we wszystkim, także w związkach. Bywa mistrzem w uwodzeniu. Wierzy w działanie, a nie w teorie. Potrafi być manipulatorem.

Teraz poproś partnera, by wykonał test. Z badań wynika, że sznsę stworzenia dobrego związku rosną, gdy umawiamy się z kimś, kto zalicza się do tej samej grupy temperamentów.


HARMONIA OSOBOWOŚCI – SPOSÓB NA UDANY ZWIĄZEK
Sprawdź, jakie typy osobowości najbardziej harmonizują z twoją (pogrubione). Jeżeli jesteś mężczyzną, pasujące do ciebie partnerki oznaczone są symbolem (M), a jeśli jesteś kobieta, idealnym dla ciebie typ męski widnieje pod znaczkiem (K).

INFP (M): INFP, INFJ / (K): INFP, ENFP, ENFJ, INFJ
INFJ (M): INFP, INFJ / (K): INFJ, INFP, INTP, ESTP
ENFP (M): ENFP, INFP / (K):ENFP, ENFJ – o ile nie ma zbyt silnej tendencji do oceniania tj. wysoka wartość J.
ENFJ (M): ENFP, ENFJ, INFP, ISTP / (K): ENFJ, ISTP
INTP (M): INFJ / (K): INTJ, ENTJ, ENTP
INTJ (M): INTP, INTJ / (K): INTJ, ESTJ – o ile nie ma zbyt silnej tendencji do percepcji tj. wysoka wartość S
ENTP (M): INTP, ESTP / (K): ENTJ
ENTJ (M): INTP, ENTP, ENTJ, ESTJ / (K): ENTJ, ESTJ
ISFJ (M): ISFJ, ISTJ / (K): ISFJ, ESFJ, ISTJ
ISTJ (M): ISTJ, ISFJ / (K): ISTJ, ISFJ, ESTJ
ESFJ (M): ISFJ, ESFJ / (K): ESFJ, ESTJ
ESTJ (M): ESTJ, ESFJ, ISTJ, ENTJ, INTJ / (K): ESTJ, ENTJ
ISFP (M): ISFP / (K): ISFP, ESFP, ESTP, ISTP
ISTP (M): ISTP, ISFP, ENFJ / (M): ISTP, ESTP, ENFJ
ESFP (M): ISFP, ESFP / (K): ESFP, ESTP
ESTP (M): ESTP, ISFP, ISTP, ESFP, INFJ / (K): ESTP, ENTP

(Źródło: Newsweek, 12.08.2007, s.59-62)

Mój wynik: generał ;D
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
Ostatnio zmieniony przez gandi 2010-10-31, 23:02, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-10-31, 23:28   

Cytat:
ENFP – filozof społeczny: EKSTRAWERTYCZNY – INTUICYJNY – UCZUCIOWY – OBSERWATOR: „Miłość to tajemnica, inspiracja i zabawa”. Bardzo interesuje się relacjami między ludzmi, ideami i odkrywaniem sensu życia. Kocha ludzi. Jest otwarty i charyzmatyczny. Zwykle zaczyna wiele rzeczy (także związki), ale niekoniecznie doprowadza je do końca.
no co do mnie to się zgadza. Co do partnerów:
gandi napisa/a:
4. ENFJ – nauczyciel: EKSTRAWERTYCZNY – INTUICYJNY – UCZUCIOWY – SĘDZIA: „Miłość oznacza oddanie się ukochanej osobie”. Jest mistrzem komunikacji i perswazji. Potrafi być skutecznym liderem i umie pobudzić do działania. Bywa zazdrosny i zaborczy, jeśli czuje, że jego partnerzy przestają go doceniać. Uwielbia udzieleć przyjaciołom rad we wszystkim. Umie zapewnić wsparcie emocjonalne.
no niby się zgadza :) ale
gandi napisa/a:
ENFP – filozof społeczny: EKSTRAWERTYCZNY – INTUICYJNY – UCZUCIOWY – OBSERWATOR: „Miłość to tajemnica, inspiracja i zabawa”. Bardzo interesuje się relacjami między ludzmi, ideami i odkrywaniem sensu życia. Kocha ludzi. Jest otwarty i charyzmatyczny. Zwykle zaczyna wiele rzeczy (także związki), ale niekoniecznie doprowadza je do końca.
to mi się nie podoba :( w ogóle nie pociągają mnie faceci, zbyt do mnie podobni. Nadają się na kumpli, nigdy nic więcej.
Najchętniej to bym skrzyżowała Tradycjonalistę z nauczycielem :P
gandi napisa/a:
12. ESTJ – tradycjonalista: EKSTRAWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – MYŚLĄCY – SĘDZIA: „Miłość opiera się na twardych jak skała wartościach rodzinnych, tradycji i lojalności”. Lubi brać sprawy w swoje ręce. Ceni autorytety i hierarchię. Ma rubaszne poczucie humoru. Jest doskonałym obrońcą i żywicielem rodziny. W małżeństwie i życu rodzinnym szuka stabilizacji i porządku.
_________________

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2010-11-01, 01:36   

Dziwny test :)
wyszło mi 13. ISFP – wrażliwy artysta: INTROWERTYCZNY – PERCEPCYJNY – UCZUCIOWY – OBSERWATOR: „Miłość to łagodność, naturalnośc i oddanie”. Ma silne ciągoty artystyczne. Kocha zwierzęta i naturę. Jest delikatnym i troskliwym kochankiem. Spokojny i spontaniczny.
Po części jest to prawda... raczej nie mam ciągot artystycznych ;)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2010-11-01, 18:21   

Test opublikowany w Newsweeku ma być wyznacznikiem jakimś czy co? xD Nie brzmi to zbyt dobrze. :D
Generalnie, gandi, Twój pierwszy post w tym temacie jest dla mnie zabawny. Po prostu wyobraziłam sobie, jak testuję potencjalnego partnera testem na osobowość, temperament, inteligencję (szeroko rozumianą), twórczość, zapotrzebowanie na aprobatę, postawy wobec siego i tamtego... Blee...
Wypowiedź Zbigniewa Lwa-Starowicza jest ciekawa, podobała mi się. (;
Dla mnie każdy związek, każda relacja jest inna. Każda para potrzebuje innego tempa rozwoju, inaczej partnerzy zwiększają zaufanie względem drugiej osoby, inaczej się docierają etc. Tutaj potrzebny jest czas, zrozumienie i spędzanie ze sobą czasu; uczucie i trochę rozsądku. :)
Zrozumienie i akceptacja potrzeb na wielu poziomach tej drugiej osoby jest jedną z podstaw związku - a tego nie nauczymy się czytając książki, artykuły, tworząc listę cech "idealnego" partnera czy próbując dopasować się za pomocą testu :P
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
Wysany: 2010-11-02, 09:49   

Jedno drugiemu nie przeszkadza, tylko uzupełnia - teoria i praktyka - nie żyjemy wiecznie, MUSIMY korzystać i uczyć się z doświadczeń innych, inaczej nauka miłości będzie trwać dłużej niż życie. :p poza tym angażowanie się, nie mając nawet podstaw teorii to okazywanie braku szacunku dla drugiej osoby, traktując ją jako "obiekt eksperymentalny", do czego przecież doprowadzić nie chcemy, prawda? ;)

Chyba że ktoś chce być stałym klientem poradni rodzinnych...
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-11-02, 09:51   

gandi napisa/a:
poza tym angażowanie się, nie mając nawet podstaw teorii to okazywanie braku szacunku dla drugiej osoby, traktując ją jako "obiekt eksperymentalny", do czego przecież doprowadzić nie chcemy, prawda? ;)
yyy...to nie jest umowa o pracę, ale emocjonalna relacja :? Najpiękniejsze w miłości jest uczenie się siebie i samej miłości. Po co to sobie odbierać?
swoją drogą mam wrażenie, że jestem ignorowana z powodu swojego młodego wieku ;(
:twisted:
_________________

 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
  Wysany: 2010-11-02, 10:06   

Taka jedna napisa/a:
Najpiękniejsze w miłości jest uczenie się siebie i samej miłości. Po co to sobie odbierać?

Źle podchodzisz (podchodzicie) do sprawy - nikt niczego nie chce odbierać! Wręcz przeciwnie, bo po co przeżywać 50% miłości, kiedy można 200% i więcej? (sorry, za to numerologiczne porównanie).

Po co popełniać błędy, popełnione już przez innych? (Nie wyeliminujemy ich, ale można je maksymalnie zminimalizować.) Trzeba uczyć się na błędach, ale nie tylko na swoich...bo nie stać nas (ludzi) na to, życie jest zbyt krótkie żeby na to sobie pozwalać. (uwierz, coś wiem o tym)
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2010-11-02, 10:51   

gandi napisa/a:
Test LoveTypes,
prof. Alexandra Avilla (amerykański psycholog i autor książki „LoveTypes”)
Odkryj siebie
Test pozwoli określić indywidualny LoveType. Odpowiedz na pytania. Jeśli obie podane odpowiedzi wydają się prawdziwe, wybierz tę, z którą bardziej się indentyfikujesz.

Oł yeah. Zróbmy jeszcze test na facebooku, przeczytajmy dopasowanie horoskopów i zadzwońmy do jasnowidza. -.-'

Idąc tokiem myślenia Gandiego, do każdego partnera podchodziłabym z listą i odznaczała cechy które powinien mieć wg.Lewa-Starowicza. I pewnie z nikim bym nie była, bo nie da się uniknąć jakiś kłopotów. Ja uważam, że nie jakiś idiotyczny test, tylko serducho podpowie nam jaki partner jest odpowiedni i tyle.
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
Wysany: 2010-11-02, 11:31   

Nena, nikt nie mówi że serducho ma nie podpowiadać, ma! Ale jest aż nadto przykładów z niebieskiej linni, ze jeśli nie wplecie się "o-d-r-o-b-i-n-y" logiki (podstawy), to takie związki przetrwają jakiś czas... :| miłość jest ślepa, dlatego tyle osób wpakowało się nieraz w złą kabałę :( ufać sercu, to znaczy zostać ślepcem.

To szanując innych, również szanujemy siebie - nikt nie chciałby być tylko zabawką w tzw nauce w miłości, wyrzuconą gdy się już ktoś znudzi.. Bo miłości nie można się nauczyć, ona trwa (powinna) przez całe życie, żeby jednak trwała musi mieć jakieś silniejsze podstawy niż nasze wątpliwe poznanie.. Naprawdę, nie jesteśmy najmądrzejsi, warto czasem posłuchać ludzi którzy się tym zajmują (Zbigniew Lew-Starowicz, Alexandra Avilla i wiele innych specjalistów), wtedy możliwe jest zbudowanie trwałego związku i szczęśliwego życia, co wcale przecież takie łatwe nie jest. dajmy sobie pomóc zanim jeszcze nie żałujemy.... a jeśli nie, niedepracjujmy(?) innych pkt widzenia, który być może jest lepszy dla innych...
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2010-11-02, 12:46   

Ja tam specjalistów słuchać nie mam większej ochoty. Co nie zmienia faktu, że przestałam być megaromantyczką i używam w tej całej miłości również mózgu.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-11-02, 14:15   

gandi napisa/a:
Trzeba uczyć się na błędach, ale nie tylko na swoich...bo nie stać nas (ludzi) na to, życie jest zbyt krótkie żeby na to sobie pozwalać. (uwierz, coś wiem o tym)


Serio tak bardzo ufasz książkom? Myślisz że na czyichś błędach jesteś w stanie się uczyć tak dobrze jak na swoich? Niestety nie ma tak łatwo. Każdy człowiek jest inny i z wielu właściwości swojej psychiki, które mają spore znaczenie w jego związkach, nie zdaje sobie sprawy dopóki w taki nie wejdzie. Wtedy nagle zauważa że może np jest trochę zbyt zazdrosny, czy zbyt beztroski. Niektórych związków nie da się już wtedy naprawić. Dążę do tego że choćbyś przeczytał dziesięć książek o związkach, to najprawdopodobniej i tak będziesz miał zonka. Ale pewnie o tym wiesz. I w sumie zgadzam się że warto czerpać z doświadczeń innych, ale kurcze - bez przesady. Przesadą jest na pewno to:
gandi napisa/a:
angażowanie się, nie mając nawet podstaw teorii to okazywanie braku szacunku dla drugiej osoby

no bez jaj. Jestem sobie w liceum, niczego nie planuję, mam dobrą przyjaciółkę z którą spędzam coraz więcej czasu. Zaczyna nam na sobie coraz bardziej zależeć. Nagle pojawia się moment że przeradza się to w coś więcej, a wtedy ja mówię "sorry, na razie nic z tego bo nie znam literatury"?

Nie zgadzam się. Nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę wieść idealnego, poprowadzonego przez książki, bezpiecznego pod każdym względem życia. Chcę łamać ręce na huśtawkach, chodzić z wydepilowaną jedną nogą przez parę miesięcy, rozbijać łuk brwiowy na klatce schodowej (chyba na klatce, właściwie to nie pamiętam gdzie dokładnie), zakochiwać się bez pamięci jak świr, a później cierpieć z tego powodu przez dwa lata.
Nie mówię że tak jest lepiej. To kwestia indywidualna. Dlatego nie ma jednej prawdziwej drogi. Jeśli wolisz nie popełniać błędów to ok, ale myślę że dla wielu ludzi te błędy to smak młodości.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group