Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zawodowa armia
Autor Wiadomo
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2009-08-10, 13:06   Zawodowa armia

Ostatnie wcielenie poborowych do odbycia zasadniczej służby wojskowej miało miejsce 4 grudnia 2008 roku. Pobór do wojska został zawieszony bezterminowo. Wojsko Polskie ma stać się armią zawodową. Czy zniesienie poboru jest dobrym pomysłem? A może uważacie, że każdy młody mężczyzna powinien odsłużyć "swoje" w wojsku?



źródło: blog.pl
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
Ostatnio zmieniony przez Anoniman 2009-08-10, 14:38, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-08-10, 13:49   

To jest doskonały pomysł. Dzięki temu właśnie nie musiałem iść do wojska. Szkoda byłoby mi tych 9 miesięcy. Obowiązkowy pobór to zawsze była dla mnie porażka, od zawsze powinno być tak, że ten kto chce to idzie. Ewentualnie do zaakceptowania byłoby jakieś kilkakrotne (np. kilka razy po 2 tygodnie) szkolenie rezerwistów w najbliższej okolicy. Coby byli mniej więcej obeznani w podstawach wojskowości na wypadek (odpukać w niemalowane) agresji na nasz kraj.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-08-10, 14:31   

Ktoś mądry mówił, że z niewolnika nie ma robotnika. Jeśli ktoś nie chciał iść do wojska, a musiał, to armia nie miała z niego wielkiego pożytku. Mnie to cieszy, a i ci, którzy wiążą przyszłość z mundurem będą zadowoleni.
 
 
 
Bastet 



Wiek: 31
Doczya: 13 Cze 2009
Posty: 252
Wysany: 2009-08-10, 14:36   

A moim zdaniem powinno być obowiązkowe. Bo dajmy na to, za kilkadziesiąt lat będzie jakaś wojna i kto będzie wtedy bronił kraju? Chłopaki, którzy nie będą potrafili utrzymać karabinu? Wszyscy ci, którzy teraz są na rezerwie, w końcu umrą i nie będzie następnych. A z samo wojsko zawodowe kraju nie obroni.
_________________
Nie pozwól aby ktoś cię zranił,.
Nie rób sobie sztucznych granic.
Nie żyj tylko nadziejami.
Krytykę miej głęboko gdzieś,
Bo twoja duma ważna jest...
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2009-08-10, 14:38   

Dobrze, bardzo dobrze, dzięki temu uniknę komisji wojskowej i całej reszty tej wątpliwej przyjemności. Kto chce niech idzie do armii, a kto nie to niech nie idzie, ew. tak jak wspomniał Mietek, szkolenia wojskowe dla np. studentów, by na wszelki wypadek umieli się posługiwać bronią.
Pobór był dobry w czasie gdy trwał on 2 lata, można było wtedy wyszkolić rekruta i nie żałować straconych pieniędzy, a ostatnio pobór był kpiną, więc bardzo dobrze, że Wojski Polskie, będzie zawodowe.
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-08-10, 14:40   

Bastet napisa/a:
dajmy na to, za kilkadziesiąt lat będzie jakaś wojna i kto będzie wtedy bronił kraju? Chłopaki, którzy nie będą potrafili utrzymać karabinu?


Pobór można w każdej chwili odwiesić. Nie jest zawieszony raz na zawsze.
Poza tym sądzę, że myślałabyś inaczej gdybyś była chłopakiem lub pobór dotyczył również kobiet.
 
 
 
Bastet 



Wiek: 31
Doczya: 13 Cze 2009
Posty: 252
Wysany: 2009-08-10, 14:41   

Ja mówię jak jest z mojego punktu widzenia, jeśli dotyczyłby kobiet? Nie miałabym nic przeciwko.
_________________
Nie pozwól aby ktoś cię zranił,.
Nie rób sobie sztucznych granic.
Nie żyj tylko nadziejami.
Krytykę miej głęboko gdzieś,
Bo twoja duma ważna jest...
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-08-10, 15:07   

Bastet napisa/a:
A moim zdaniem powinno być obowiązkowe. Bo dajmy na to, za kilkadziesiąt lat będzie jakaś wojna i kto będzie wtedy bronił kraju? Chłopaki, którzy nie będą potrafili utrzymać karabinu? Wszyscy ci, którzy teraz są na rezerwie, w końcu umrą i nie będzie następnych. A z samo wojsko zawodowe kraju nie obroni.



Tak gwoli wyjaśnienia rezerwista to aktualnie jest tak samo jak człowiek w ogóle bez przydziału w wojsku. Na dzień dzisiejszy ćwiczeń rezerwistów też już raczej nie będzie, więc oni mają takie same pojęcia o wojsku, jak zwykły kowalski. Jedyna różnica w tym, że gdyby odblokowali pobór, rezerwista ma zapewnione, że go już nie wezmą, w przeciwieństwie do gościa, który nie ma rezerwy.

Poza tym wybacz, ale w takim wojsku "obowiązkowym" gówno uczą. Pobiegasz 9 miesięcy, posiedzisz na kuchni i po roku o wszystkim zapomnisz. W wojsku i tak nie nauczą Cię realiów wojny. A nauczyć się obsługi karabinu, strzelać do wroga i chować się przed ostrzałem to każdy instynktownie potrafi, zwłaszcza, że obsługi broni palnej można nauczyć się w 10 min (ustawić tryb ognia, wymienić magazynek, wycelować, odblokować, nacisnąć na spust). Nie mówię tutaj o czołgach i innej specjalistycznej broni, ale od tego będą właśnie zawodowi, bo na poborze też się tego nie uczyło. Zresztą jak wybuchnie wojna to myślisz, że każdemu będą dawać broń, który był kiedykolwiek w wojsku? Bo ja myślę, że nie starczy i wtedy ludzie będą zbierać broń po kimś, a załóżmy wróg będzie miał inne karabiny i taki poborowy nie będzie też wiedział jak akurat taką broń obsługiwać.
Człowiek szybko dostosowuje się do nowych realiów i nawet osoba, która nigdy z militarią nie miała nic wspólnego może zostać bohaterem wojennym.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2009-08-10, 16:18   

Bastet napisa/a:
Bo dajmy na to, za kilkadziesiąt lat będzie jakaś wojna i kto będzie wtedy bronił kraju?

Dobrze wyszkoleni zawodowi żołnierze, których wtedy będzie zdecydowanie więcej niż podczas poboru obowiązkowego.
Ludzie którzy byli w wojsku, bo musieli, niczego się tam nie nauczyli. W przypadku wojny byliby po prostu mięsem armatnim. Wojska z prawdziwego zdarzenia byłoby tyle co nic i zupełnie nie byłoby szans na jakikolwiek opór.
Tylko żołnierze zawodowi stanowią jakąś szansę na dobrą armię. Chętnych nie brakuje, tym bardziej że zarobki są niemałe, a systematyczne szkolenia sprawią że Ci ludzie będą fachowcami w tym co robią.
Zawodowa armia to najlepsze możliwe wyjście i szkoda że została wprowadzona tak późno.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-08-20, 13:06   

Zniesienie poboru jest bardzo dobrym pomysłem. Już od dawna wojsko powinno być dla osób, które tego chcą. Chętnych do służby woskowej nie brakuje, a jeśli ktoś trafia tam z przymusu to armia i tak nie będzie miała z niego dobrego pożytku. Poza tym niektórzy mężczyźni nie chcą trafić do wojska, kombinowali jak tylko się da, aby tego obowiązku unikać. A teraz nie będą musieli się tak trudzić :-P .
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2009-08-20, 17:55   

Pacyfistka wam powie tak- armia demoralizuje ludzi, to nie wynika z moich uprzedzeń, ale z tego, że miałam ostatnio dużo do czynienia z pewnym zawodowym żołnierzem. Trzeba mieć stępioną totalnie wrażliwość, żeby z radością iść w kamasze. Po co więc psuć przypadkowych facetów? Wprowadzenie zawodowej armii jest jednym z niewielu mądrych posunięć naszego rządu w ostatnim czasie.
Ogólnie mój pogląd jest taki- jeśli trzeba walczyć o ojczyznę, chronić swoich bliskich- w kamasze pójdzie każdy facet, który ma jaja. Walczenie w cudzych interesach, tak jak polskich żołnierzy w Iraku, to zwykłe sprzedanie się. Jak powiedział Stephen King- wojna o pokój, jest jak pieprzenie się dla cnoty.
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
kojot1906 
FeRu



Imi: Piotrek
Wiek: 35
Doczy: 17 Wrz 2007
Posty: 129
Skd: Kalników/Przemyśl
Wysany: 2009-08-23, 19:17   

Dla mnie ten pomysł był jak najbardziej trafiony...wiele krajów ma armie zawodowe i jakoś nikt nie narzeka. Po za tym jak stwierdziliście zawodowy żołnierz to nie mięso armatnie...ja na tą decyzję czekałem z wielką niecierpliwością :D ... nie chciałem isć do tej pseudo armii, gdzie vódka leje się litrami, koks sypie się workami...taka jest niestety rzeczywistość, w sumie w akademikach nie jest lepiej xD. A jeśli chodzi o mój stosunek do patriotyzmu...to powiem szczerze,że za ten kraj, a dokładnie za to co się tu dzieje nie oddałbym nawet kropli krwi. Szanuje oczywiście poświęcenie przodków,że toczyli tak heroiczne boje z wrogami,ale to była inna mentalność. Teraz ludzie są inni. Większość się deklaruje, że są patriotami, że to że siamto, ale jakby przyszło co do czego to nikt nie wyjdzie poza szereg,każdy dba o własne d.u.p.y. Podsumowując...za ten kraj, za tą władzę, za tą całą niesprawiedliwość jaka się tu dzieje,za to że szarzy ludzie robią na tych skur***** z wyższych sfer, za to że mafiozi, pedofile,mordercy chodzą po ulicach...za to wszystko nie oddam nawet pukla swoich włosów

PS. wiem że zaraz zostane zjechany jak bura s.u.k.a :D
_________________
Everybody Lies

"Kiedy widzę, jak ludzie marnują papier mówię:"ratujcie drzewa". Kiedy słyszę techno...ku*wa nie wiem z czego robią płyty CD ale ratujcie to!!!

Moje beaty:
http://streemo.pl/Portal/...eRu_Muzyka.html
Ostatnio zmieniony przez Kya 2009-09-16, 20:38, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2009-08-24, 20:09   

kojot1906 napisa/a:
Podsumowując...za ten kraj, za tą władzę, za tą całą niesprawiedliwość jaka się tu dzieje,za to że szarzy ludzie robią na tych skur***** z wyższych sfer, za to że mafiozi, pedofile,mordercy chodzą po ulicach...za to wszystko nie oddam nawet pukla swoich włosów

PS. wiem że zaraz zostane zjechany jak bura s.u.k.a :D
Nie zostaniesz. Miałam na myśli obronę przez wzgląd na bliskie osoby, na miasto, w którym ktoś się wychował, a nie pozwoliłby zrównać go z ziemią...takie idealistyczne brednie, eh...chociaż, faktycznie, jak to w przypadku konfliktów zbrojnych bywa, te sukinkoty z wyższych sfer, zdążą w porę wyjechać z kraju, a naród- szary naród, znowu oberwie po tyłku.
Nie, naprawdę jednak, niech do wojska idą wyłączni ci, którzy chcą. Po co nam w czasach pokoju jeszcze jedna, zbędna i absurdalna instytucja? Po co szkolić z musu żołnierzy, skoro jak na razie, rola Polski ogranicza się do tego, że walczymy w interesach Amerykanów, a większość tych facetów pojechała tam wyłącznie dla zarobku?
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
Ostatnio zmieniony przez lapicaroda 2009-08-24, 20:10, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Straho 



Imi: Jacław
Wiek: 35
Doczy: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wysany: 2009-08-24, 20:14   

Ja rok temu we wrześniu startowałem na zawodowca chciałem iść do szkoły podoficerskiej ojciec rzecz jasna mnie zrypał bo stwierdził, że po co mi studia że kogoś zabijać ja położyłem lache na jego biadolenie poszedłem na komisję i tu zonk, za dużo wódki trawy i wszystkiego jestem trochę wybuchowy przyznam popstykałem się z psychologiem, popstykałem to jednak za mało powiedziane zwyzywałem babkę od pań lekkich obyczajów przez co na opinii pisze nie zdolny do służby tam bla bla jakieś paragrafy "rozchwianie emocjonalne stanowiące realne zagrożenie" no to kij im w oko przyjęli mnie do szkoły filia UJ i będę politologie studiował :D
Ostatnio zmieniony przez Kya 2009-09-16, 20:39, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imi: Maciej
Wiek: 33
Doczy: 21 Gru 2007
Posty: 367
Skd: Dębica
Wysany: 2009-10-11, 12:54   

Jako UPR'owiec ciesze się z "podniesienia standardów" bo powszechny pobór to czysty socjalizm. Co innego przeszkolenie w wymiarze jakimś poza pracą, albo płatny urlop w czasie którego mężczyzna przechodziłby najmniejsze szkolenie.
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
Ostatnio zmieniony przez Kya 2009-10-13, 20:19, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group