Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zwierzęta w Twojej okolicy
Autor Wiadomo
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2009-05-12, 20:15   Zwierzęta w Twojej okolicy

Jakie dzikie zwierzęta występują występują w okolicy w której mieszkasz, blisko Twojego domu? Jakie udało się Wam zaobserwować? Jakie ptaki, dzikie ssaki czy inne gady i płazy? A może są to jakieś rzadkie gatunki?
 
 
mjuzik 
master



Imi: brat Jaca
Wiek: 27
Doczy: 21 Lip 2006
Posty: 583
Skd: czarna dupa
Wysany: 2009-05-12, 20:33   

Hmm... Jak to na wsi... Nie widziałem nigdy dzika, rysia, żbika, niedźwiedzia, łosia, gniewosza, eskulapa, a chciałbym.
A tu w Krakowie tylko kaczki i mewy nad rzeką latają.
_________________
Kot musi być albo żywy, albo martwy. Nie ma innej możliwości, nie można go zaobserwować jednocześnie trochę żywego i trochę martwego. Dlaczego? Rzetelna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie wiadomo.
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2009-05-12, 20:53   

Eee...lis, sarna, jeże, mewy, kaczki, dziecioł (! xD ) o i kuna (martwa też sie liczy? ) i bażanty.

A tak serio, to w sumie mało tu jakiś dzikich zwierząt, pomijając dzikie psy.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Achti 



Imi: Marcin
Wiek: 30
Doczy: 10 Sty 2007
Posty: 358
Skd: Wrocław
Wysany: 2009-05-12, 21:33   

Na żywo widziałem żurawie, jeże, lisy, wiewiórki, padalca albo żmiję (nie wiem, co to było ^^') setki saren w stadach różnej wielkości (w ostatnich latach jest ich naprawdę dużo), kiedyś jeszcze zająca (tych też podobno jest coraz więcej, liczę na to, że latem zobaczę kilka ^^) no i tyle byłoby "na żywo". Wiem też, że w okolicy są dziki, a na ptakach się nie znam, więc nie wymieniam ich, chociaż trochę się ich też widziało, jak to na wsi ;) Bo że wróble, kaczki, sikorki i łabędzie są, to chyba nie jest coś, czym można się pochwalić :P

Jeża to nawet kiedyś miałem w domu przez noc, napił się mleka i poszedł dalej.

W ogóle, bieżące obserwacje wskazują, że w najbliższych latach zwiększy się populacja lisa :D
 
 
 
Mała_Adu 



Imi: Adrianna
Wiek: 33
Doczya: 27 Lut 2009
Posty: 119
Skd: Częstochowa
Wysany: 2009-05-12, 22:20   

Żabka napisa/a:
Eee...lis, sarna, jeże, mewy, kaczki, dziecioł (! xD ) o i kuna (martwa też sie liczy? ) i bażanty.




Tyś widziała! Gdzie dziołcha w naszej okolicy są lisy?sarny?mewy?! Bażanty i kuny to i owszem :p i koniki polne tez są.. i motyle.. i pająki :D
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2009-05-12, 22:32   

U mnie spokojnie można spotkać sarny, króliki, całą masę różnorakiego ptactwa poczynając od wróbli, sikorek przez wrony, kawki, kaczki, a skończywszy na bażantach, łabędziach i bocianach. Jak wystarczająco wcześnie siewstanie to nawet bobra na tamie się spotka ;)
A po Krakowie biegają dziki xD
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-05-13, 06:47   

Obok domu Tuxedo ciągle pełno dzików biega XD

Ja jadąc do pracy często widzę stada sarenek ^^, w nocy raz ulice przebiegł mi lis. Poza tym raz wybrałam się do takiego lasu przez który prowadzą tory i szłam sobie po tych torach i zobaczyłam coś na styl węża ale nie wiem co to było ;p

Poza tym wiele razy u kuzyna na wsi widziałam jaszczurki.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-05-13, 09:17   

Lisy, dziki, jeże + masa ptactwa.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-05-13, 09:30   

u mnie w okolicy: jeże, wiewiórki, dzięcioły, sroki, wróble, gołębie, sikorki, synogarlice, krety, kawki, wrony, drozdy, motylki etc. :) za to koło mojego kochania mieszkają tylko mięsożerne gołębie i rosnące na drzewach koty ;] za to koło działki ma sarny bażanty, żabki i multum wszelakiego innego zwierza :aaa:
_________________

 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2009-05-13, 11:41   

Jak to na wsi: ptaszki ćwierkają, zwierzęta hodowlana rżą, chrumkają, parskają, gdaczą, piszczą itd :D Mamy las i trochę dzikich terenów ogólnie, tak więc są i lisy, sarny, jelenie, jakieś tam szopy, węże... nawet parę dzików się jeszcze uchowało^^
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2009-05-13, 14:21   

Jeśli bym się uparł i ślęczał z atlasem ptaków to bym rozpoznał większość z wymienionych na tej stronie. A tak to rozpoznałem tylko dudka, bociana białego i któregoś z dzięciołów, a z gatunków powszechnie występujących na terenie naszego kraju, to jaskółki, wrony, kruki, szpaki i sójki.
Jeśli zaś chodzi o ssaki, to lisy, dużo zajęcy, saren, wiewiórek. Z tych co wiem, że są ale których nie udało mi się zaobserwować to kuny, wydry i bobry (tylko ślady ich działalności, żaden w dzień się nie chce pokazać, a czatować na nich nie mam zamiaru!).
Z płazów i gadów to żaby, ropuchy, jaszczurki i zaskrońce.
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imi: Kaś.
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 537
Skd: Zielona łąka.
Wysany: 2009-05-13, 15:09   

A koło mojego domu zamieszkał bocian.
Był już w tamtym roku i wrócił znowu. (;

Mam nadzieję, że to niczego nie wróży. ;p
_________________
'Trzeba żyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybę i stokrotek – Broń Boże! – nie zrywać!'
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2009-05-13, 21:44   

Natala, gdzie mieszkasz :) ? U mnie są tylko jeże. Żada dziczyzna mi pod blokiem niestety nie lata.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-05-14, 13:43   

Eos, mam pięć minut do parku Mickiewicza :D czasem zabłądzą do nas :D a synogarlice teraz są absolutnie wszędzie w Łodzi :) zaczynają wypierać rodowite gołębie :P
_________________

 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-05-14, 19:38   

Sarny (jedna nawet przychodziła pod mój dom :D ), lisy, jaszczurki, jeże, wiewiórki, bociany, kuropatwy, gołębie, sowy - i inne ptactwo.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group