Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Korea Płn. wystrzeliła kolejną, czwartą rakietę
Autor WiadomoϾ
Anoniman 


Do³¹czy³: 10 PaŸ 2008
Posty: 1257
Wys³any: 2009-07-04, 21:48   

Eos napisa³/a:
No, mniejsza. Ameryka załatwi Koreę, Korea cały świat, będzie supcio.


A Lublin i tak zostanie. xD

Co do Wietnamu, to poszukaj Straho informacji o inwazji radzieckiej na Afganistan. Nawet takim bezwzględnym żołnierzom nie udało się podbić tego kraju. Tak samo nikt by nie podołał Koreańczykom z północy.
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2009-07-05, 15:09   

I tak w 2012 r wszyscy umrzemy to nie ma co się przejmować :D
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
Czarny Smok 



Wiek: 34
Do³¹czy³: 02 Kwi 2009
Posty: 91
Wys³any: 2009-07-05, 15:44   

Anoniman napisa³/a:
Co do Wietnamu, to poszukaj Straho informacji o inwazji radzieckiej na Afganistan. Nawet takim bezwzględnym żołnierzom nie udało się podbić tego kraju. Tak samo nikt by nie podołał Koreańczykom z północy.


Mówisz? Wiesz, jakie siły ZSRR angażował w Afganistan? Zaręczam Ci, że marginalne :)
Dwa, Afganistan jest wielki, rozległy i górzysty, i sam bezpośrednio nie atakował - nie opłacało się zwyczajnie z nim męczyć.
Korea to co innego. Mała powierzchnia, mało ludzi, uzbrojenie konwencjonalne na poziomie lat 60-tych. Jeśli Ameryka, Rosja czy Chiny zechciałyby, zmietliby ich w jakimś śmiesznym czasie.

Uprzedzając uwagi o ICBM z ładunkiem jądrowym - jak myślisz, ile takich rakiet mają na stanie? Trzy, cztery, dwadzieścia? To nic, z czym obecne systemy antyrakietowe by sobie nie poradziły.
Tarcza antyrakietowa w przypadku Rosji czy USA byłaby skuteczna tuż pod ich granicą, ze względu na głowice rozszczepialne. Rozumiesz, łatwiej zestrzelić jedną rakietę tuż po starcie niż dziesięć rakiet tuż przed uderzeniem w cel. Nie sądzę, by Korea wiele tego miała :)

Dalej, biorąc na logikę, skierowane do kilku wcześniejszych wypowiedzi - myślicie, że bawiono by się z cywilami państwa, które wystrzeliwuje głowice nuklearne? Mając do wyboru "dwudziestu cywili albo pięciu moich żołnierzy" każdy dowódca zesłałby nalot zamiast szturmować.

I wreszcie - wojna obecnie jest tak precyzyjna, że cywile niewiele mają do narzekania. Głosy sprzeciwu odsyłam do przestudiowania rozwoju technologii militarnej i nie przedstawiania mi kontrargumentów opartych na wielkich medialnych tragediach typu w bombardowaniu zginęło dwadzieścia osób, straszna ta wojna. Kiedyś ginęły każdorazowo tysiące.

Co do okupacji takiego kraju - nie wiemy, co tam się dzieje, na ile ideologia zakorzeniła się w umysłach, więc nie mogę mieć o tym zdania.
_________________
ZÅ‚o i Fobia.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group