Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Bimber, Samogonik
Autor Wiadomo
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-07-06, 23:01   Bimber, Samogonik

Aż się dziwię, że jeszcze takiego tematu nie ma.
Piliście kiedyś ten cudowny wytwór? Może sami kiedyś byliście przy produkcji, lub sami produkowaliście? A może macie aparaturkę - jeżeli tak pochwalcie się. Mile widziane własne odczucia co do bimbru, porady, wskazówki, nastawienie do niego itp.
Mówiąc krótko wszystko co związane z produkcją samogonu.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2009-07-07, 08:11   

Piłem nie raz i nie dwa. Czasem naprawdę dobry a czasem to się ledwo dało przełknąć...
Zdecydowanie najlepszy piłem w ukraińskich karpatach, po prostu niebo w gębie ;)
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-07-07, 20:06   

najlepszy bimber to robi wujo mojego kochania :aaa: normalnie wchodzi lepiej niż żołądkowa gorzka ;) miodzio...robi mocny ale co najważniejsze taki by smakował producentowi ;) a producent ma talent :) szczerze mówiąc nigdy nie piłam bimbru zrobionego na "odwal się" by się narąbać :| zawsze to były lata praktyki i degustacji owocujące cudownym bimberkiem :D
_________________

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-07-08, 09:36   

Ja piłam raz bimber i chyba mi smakował, chociaż nie pamiętam za wiele z tamtej imprezy. Bimber był robiony przez mojej koleżanki tate. Od tamtej pory nigdy więcej nie zasmakowałam bimbru.
Myślę, że ludzie powinni móc pędzić sobie bimber bo jest to ich sprawa.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Straho 



Imi: Jacław
Wiek: 35
Doczy: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wysany: 2009-07-08, 10:08   

Miodówkę samogonkę często piję, jest bardzo dobra, ale drapie po gardle :D

Kiedyś co rok robiłem wino, a teraz jakoś wole kupić se w sklepie :P
 
 
 
Yenna 



Imi: Asia
Wiek: 32
Doczya: 06 Lip 2009
Posty: 159
Wysany: 2009-07-08, 13:57   

Ja piłam i to i to. Jednak muszę przyznać, że lepszy był bimber. Miał taką dobrą konsystencję i oczywiście smak. Niestety łatwo się upić...

[ Dodano: 2009-07-08, 14:57 ]
Straho napisa/a:
Miodówkę samogonkę często piję, jest bardzo dobra, ale drapie po gardle :D

Kiedyś co rok robiłem wino, a teraz jakoś wole kupić se w sklepie :P


Ja nigdy nie robiłam sama, ale podobno robione jest lepsze.
_________________
ŻYĆ TO PRZEKSZTAŁCAĆ SIEBIE W DZIEŁO SZTUKI
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Doczya: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skd: to masz?
Wysany: 2009-07-08, 14:25   

Wino własnej roboty jest bardzo dobre, ale trzeba mieć dobry przepis i broń Cię ręka Sratana żeby dodawać tam spirytu bo "wyjdzie za słabe"! Ja zrobiłam wino dwa lata temu i teraz nie tyle ma dobry smak co dosyć kopie, a jest całkowicie naturalne, bez żadnych zbędnych dodatków.

Ja piłam raz bimber i muszę powiedzieć że nie za bardzo mi podszedł w smaku, ale jak głosi wszystkim znana prawda "każdy ma swój gust" ^^ Ja osobiście staczam się w stronę taniego wina (Wino, Lipa z Miodem, Cytryna itp.), ew. piwa. ;)
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2009-07-08, 15:04   

Yenna napisa/a:
Ja piłam i to i to. Jednak muszę przyznać, że lepszy był bimber.
a czy przypadkiem bimber i samogon to nie jest to samo? :P sorki za ot.
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-07-08, 18:41   

Shezz napisa/a:
Wino własnej roboty jest bardzo dobre, ale trzeba mieć dobry przepis i broń Cię ręka Sratana żeby dodawać tam spirytu bo "wyjdzie za słabe"!
wino robione przez dziadka mojego kochania jest tak słodkie, że bez dodania mocy wogóle jest nie do wypicia :P
_________________

 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Doczya: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skd: to masz?
Wysany: 2009-07-08, 19:39   

Wiesz.. Może za dużo cukru? xD My robiliśmy wino pierwszy i póki co ostatni raz z wiśni na przepisie, który krąży po mojej rodzinie od lat ;O Teraz winko ma dwa lata i jest wesołe jak ja to zwykłam mówić :D
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-07-09, 01:18   

jaco napisa/a:
Yenna napisa/a:
Ja piłam i to i to. Jednak muszę przyznać, że lepszy był bimber.
a czy przypadkiem bimber i samogon to nie jest to samo? :P sorki za ot.


Tak, to jest to samo, aczkolwiek w sumie dobrze, że temat nawiązuje także do winiaczy własnej produkcji ;)
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-07-09, 08:35   

Wino kiedyś tam zrobił mój dziadek i było ohydne. Innym razem wuj zrobił przepyszne. Nie mniej jednak uwielbiam cytrynówkę, miętówkę i miodówkę ^^ale to raczej legalne.. ;p

Wina swojskiej roboty zawsze są jakieś takie słodkawe.. i jakieś nie wiem jakby czegoś im brakowało.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-07-09, 09:54   

Mazin napisa/a:
ale to raczej legalne.. ;p
bimber te jest legalny ale tylko do celów konsumpcyjnych ;) nie ilości przemysłowe :) a ja jadę we wrześniu na weselicho i będzie mój ulubiony producent bimberku i na pewno coś na drogę weźmie :lol:
_________________

 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-07-09, 21:39   

Taka jedna napisa/a:
Mazin napisa/a:
ale to raczej legalne.. ;p
bimber te jest legalny ale tylko do celów konsumpcyjnych ;) nie ilości przemysłowe :) a ja jadę we wrześniu na weselicho i będzie mój ulubiony producent bimberku i na pewno coś na drogę weźmie :lol:


Pędzenie bimbra nie jest legalne. Z tego co mi wiadomo to można posiadać max 2L alkoholu bez akcyzy.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2009-07-10, 09:19   

Hm, piałam kiedyś, mam niejasne wrażenie, że mi smakował, ale szczerze było to już późno w nocy na Ukrainie, więc jedyne co pamiętam to fakt, że ten bimber był. I że jeszcze go spróbowałam.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group