Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Taniec
Autor Wiadomość
Al 



Imię: Ala
Dołączyła: 24 Maj 2007
Posty: 71
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2007-06-10, 20:17   

Ja? Tańcząca?
Kabaret, po prostu kabaret.



Chciałabym się nauczyć, bo jak widzę te moje koleżanki, które się tak wspaniale ruszają...ah!
_________________
Pinky:Hej Móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
Mózg:To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat !

'..śnią od lat, jak zdobyć, jak zdobyć cały świat, świat, świat, świat świat..'
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Dołączyła: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysłany: 2007-06-10, 20:21   

Ja to jedynie się zawsze wytańczę na weselach, ale niestety mało ich... :P
Tak to na dyskotekach tańczę, ale to taki taniec nie taniec, ruszać się w miejscu... Jeszcze jak idę z chłopakiem to można powiedzieć, że tańczę :mg: Ale jak chodzę z kolezankami, to tak w miejscu się ruszam... takie to byle co :P

Ja też się interesowałam tańcem od małej, ale jakoś nigdy nie chodziłam na żadne kursy... może i szkoda, ale mój chłopak i tak nie jest wielbicielem tańca, więc i tak bym nie miała z kim dobrze zatańczyć... A tak żeby iśc na wesele czy na jakąs inną impreze, to tak jak umiem wystarczy, więc nie narzekam :wink:
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
^^poziomka^^ 



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-06-13, 20:52   

Ja zbytnio nie umiem tańczyć (coś nie coś umiem), a chciałabym się nauczyć ale wiecznie nie mam czasu ;) .
 
 
 
celcia 15 



Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 65
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-06-18, 17:36   

hehe ja tanczy...tak rekreacyjnie dla sportu w w lubelskim mlodziezowym domu kultury :D nie wyobrazam sobie zycia bez tanca.... :lol:
_________________
"niech mocz będzie z wami" :D
 
 
 
radi 



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-01-21, 02:19   

Dla mnie taniec to całe moje życie. Tańczę już od 8 lat Breakdance i nie zamierzam przestać mimo tego, że mam już 24 lata!

Pozdrawiam wszystkich tancerzy, ktĂłrzy kochajÄ… taniec tak jak ja! :spoko:
_________________
Strona i forum o "You Can Dance"
http://www.Po-prostu-tancz.pl

Szkoły tańca z całej Polski
http://www.Szkolytanca.pl

Taniec Breakdance, Hip-hop i Electric Boogie
http://www.Break.pl
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-01-21, 21:20   

radi napisał/a:
Tańczę już od 8 lat Breakdance i nie zamierzam przestać mimo tego, że mam już 24 lata!
No 24 lata to wcale nie aż tak dużo... Tańcz^^
a w "Po prostu tańcz" będziesz brał udział?

Ja nie umiem tańczyć ale robię to (na złość oglądającym... nie należy to do przyjemnych widoków ROTFL ) bo daje mi satysfakcję i zastrzyk pozytywnej energii :D Jak po takim treningu wychodzę na zewnątrz to mam wrażenie jakbym była lżejsza, szczęśliwsza i takie tam ^_^
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
kiciaczeek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-08, 21:38   

chcialabym sie dowiedziec czym rozni sie taniec hip-hop od street danse?
thx za odp :P :D
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-07-10, 18:30   

kręci mnie taniec więc i coś na ten temat wiem.
Hip hop to pojęcie zdecydowanie mniej "pojemne". Jest to styl tańca który ma określone reguły (ruchy biodrami, falująca linia kolan, luźne stopy, synchorniczność jak się tańczy w parze) bardzo często powiązane w układy choreograficzne o jakimś określonym metrum.

Street dance to nie jest styl tańca. Jedyną zasadą jest w niej: brak zasad :D Brakuje w nim układów postawą tańczenia jest improwizacja. Tancerz musi sobie wyrobić swój własny indywidualny styl który powinien zachwycać tych co to oglądają i najlepiej jeszcze być oryginalny. Na STRITA składają się takie style jak: hip-hop, house, (b-boying) czyli break dance, elementy akrobatyczne.

Zeby jeszcze lepiej wczuć się w to porówanie to jako HH możemy uznać układy hiphopowe np: z YouCanDance a Street to będzie np: jak na filmach amerykańskich grupka ludzi staje w kółeczku jeden wskakuje do środka popisuje się swoimi umiejetnościami i "wyzywa" kogoś innego do "walki na taniec"
O. Mam nadziejÄ™, ze jest jasno.

[ Dodano: 2008-07-10, 18:30 ]
:sweet: mĂłj trzechsetny post
:lol:
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imię: Maciek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-07-10, 20:39   

chyba trzytysięczny pani matematyk :P

ja lubię tańczyć, ale tylko samemu niestety w towarzyskim jestem cienki.
_________________
"Wszystko mogÄ™ w tym, ktĂłry mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-07-10, 21:30   

Oo fakt. Zmęczonam ja po pracy... I na całe szczęście pani matematyk nie jestem. Matma to wg mnie język dla przygłupów. A myslenie w kategoriach matematycznych jest strasznie ograniczającym umysł ;p

A co do tańca to zdarzyło mi się tańczyć na koncertach i większych imprezach plenerowych 8) teraz też mogłabym ale chodzi akurat o gatunek muzyki z którym się nie utożsamiam więc chyba sobie odpuszcze;p
A tak to namiętnie praktykuje romans z rumbą :twisted:
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Fantasia 2008-07-10, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
coco 
zapracowana tanecznie.



Imię: Nat
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 21
Wysłany: 2008-07-11, 11:15   

10 lat uczyłam sie w szkole baletowej lecz od jakiegos czasu zrezygnowałam z nauki baletu ponieważ przestało mnie to tak bardzo kręcić jak kiedyś.Teraz tancze hip hop: new styl,new age,dancehall,oldschool mimo nauki tanca w 2 szkołach różnorodnych warsztatów jeszcze jest mi tego mało :-P byłam na wielu pokazach oraz konkursach tanca.atmosfera jaka tam panuje jest nie do opisania :D
 
 
 
Xeonique 
How long?



Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-07-19, 21:08   

10 lat tanczylam, 5 w Caro Dance. 5 prywatniej. za granicÄ…. GĹ‚ownie hip hop. Ale i Dancehall. Modern Jazz.
_________________
Żyj Szybko
Kochaj Mocno
Umieraj MĹ‚odo
 
 
 
coco 
zapracowana tanecznie.



Imię: Nat
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 21
Wysłany: 2008-07-19, 21:40   

modern kocham i underground <3
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imię: Maciek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-07-20, 12:27   

modern jazz? a cóż to takiego?
_________________
"Wszystko mogÄ™ w tym, ktĂłry mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
MySzkaGiN 
Orginał



Imię: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Lip 2008
Posty: 58
Skąd: BeĹ‚chatĂłw
Wysłany: 2008-07-20, 13:25   

ja uwielbiam tańczyć ale dobra w tym nie jestem ;P ale nie interesuje mnie to ważne jest to że dobrze sie wtedy czuje ;P kocham chodzić na dyskoteki bo wtedy można sie wytańczyć do woli;P
_________________
Piękna, niezwykła, idealna! Dla Ciebie chłopczyku nIeOsIąGaLnA ! !
Ostatnio zmieniony przez MySzkaGiN 2008-07-20, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group