Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Internet po osiemnastce?
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-08-26, 15:46   Internet po osiemnastce?

Czy internet powinien być przeznaczony tylko dla osób po ukończeniu 18 roku życia?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Straho 



Imi: Jacław
Wiek: 35
Doczy: 04 Kwi 2009
Posty: 406
Wysany: 2009-08-26, 15:49   

Mazin napisa/a:
Czy internet powinien być przeznaczony tylko dla osób po ukończeniu 18 roku życia?

A skąd w ogóle takie założenie, wszyscy powinni mieć dostęp.
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2009-08-26, 16:02   

Myśle, że nie dało by się tego ograniczyć w ten sposób.
Na pewno wszystkim wyszlo by to na dobre, aczkolwiek nie jest to mozliwe do opanowania ;)
No bo jak ograniczyć dzieciakom dostępu do netu?
W sumie teraz świat cały czas idzie naprzód i np zapisy do szkół są poprzez internet. Wiec sam w sobie taki zakaz byłby dość kłopotliwy.
Ostatnio zmieniony przez eee 2009-08-26, 16:09, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-08-26, 16:40   

To byłaby utopia. Byłoby ciężko w ogóle zorganizować jakiekolwiek środki pozwalające 'odsiewać' nieletnich. Jeszcze ciężej byłoby przeforsować takie zapisy, ktoś wywlókłby łamanie praw człowieka, dyskryminację itp.
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2009-08-26, 17:43   

Mazin napisa/a:
Czy internet powinien być przeznaczony tylko dla osób po ukończeniu 18 roku życia?
Nie, nie i jeszcze raz nie! Filtry, uświadamianie nieletnich, blokada niektórych stron, przez uświadomionych i umiejących korzystać z komputera dorosłych.

Takie jest moje zdanie, wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umieć z tego korzystać.
 
 
kojot1906 
FeRu



Imi: Piotrek
Wiek: 34
Doczy: 17 Wrz 2007
Posty: 129
Skd: Kalników/Przemyśl
Wysany: 2009-08-26, 22:56   

Tak naprawdę to jestem jak najbardziej za....coraz więcej widzę głupkowatej młodzieży rozwijającej się dzięki portalom spolecznościowym. Człowiek aż nieraz łapie się za głowę, widząc żenujący poziom durnoty pokazywanej przez młodzież w internecie. To wszystko przez bezstresowe wychowanie i rozpieszczanie siuśmajtów. Na komunie zamiast dostawać rowery to gówniarzeria dostaje komputery i internet, co skutkuje takimi a nie innymi zachowaniami.Dla mnie poziom kultury młodzieży z rocznika 92+ jest żenująco słaby.Szczerze to ja bym takie bękarty wziął w obroty, bo obecnie rośnie nam coraz więcej pedofili, morderców i złodziei.
_________________
Everybody Lies

"Kiedy widzę, jak ludzie marnują papier mówię:"ratujcie drzewa". Kiedy słyszę techno...ku*wa nie wiem z czego robią płyty CD ale ratujcie to!!!

Moje beaty:
http://streemo.pl/Portal/...eRu_Muzyka.html
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-08-27, 06:58   

Nie. Już wcześniej zakazałbym osobom po 18 korzystać z internetu...
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2009-08-27, 16:43   

Patryk nazywasz to utopią a sam nie mógłbyś wtedy korzystać z tego forum.. ;) Uważasz, że to źle, że tu siedzisz?
Ja mam internet od 11 roku życia i nigdy żadnych głupot w zw z tym nie narobiłam, bo trzeba mieć zdrowe podejście. głównie jest to uwarunkowane wychowaniem, ale też i zdrowym rozsądkiem.
Poza tym na siłę nic się nie zrobi, alkohol i papierosy też są od 18 a każdy kto tylko chciał przed tym wiekiem spróbował..
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-08-27, 18:15   

Kya napisa/a:
Patryk nazywasz to utopią a sam nie mógłbyś wtedy korzystać z tego forum.. ;) Uważasz, że to źle, że tu siedzisz?


Chyba jednak źle użyłem te słowo. Zresztą nie tylko ja bym tu nie był, Achti itp. xD

Tak w ogóle to jestem ciekaw skąd u Maziny wziął się pomysł na ten temat.
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2009-08-27, 18:17   

kojot1906 napisa/a:
Tak naprawdę to jestem jak najbardziej za....coraz więcej widzę głupkowatej młodzieży rozwijającej się dzięki portalom spolecznościowym. Człowiek aż nieraz łapie się za głowę, widząc żenujący poziom durnoty pokazywanej przez młodzież w internecie. To wszystko przez bezstresowe wychowanie i rozpieszczanie siuśmajtów. Na komunie zamiast dostawać rowery to gówniarzeria dostaje komputery i internet, co skutkuje takimi a nie innymi zachowaniami.Dla mnie poziom kultury młodzieży z rocznika 92+ jest żenująco słaby.Szczerze to ja bym takie bękarty wziął w obroty, bo obecnie rośnie nam coraz więcej pedofili, morderców i złodziei.
Popieram całkowicie. TV zostało nazwane złodziejem czasu...Ale moim zdaniem, to Internet jest największym złodziejem czasu. Ja bywam tylko tyle, ile potrzebuję na rozmowę, forum i reszta, to tylko dodatki, ewentualnie sprawdzenie informacji itp. Głupio mi czasem, że gdy siedzimy u Neny i nie wychodzimy gdzieś-z kimś-byleby na zewnątrz, siedzimy non-stop z nosem w ekranie, przeglądając godzinami jakieś zdjęcia znajomych na nk... :wstyd: To wciąga tak, że człowiek zapomina o upływie czasu. Tzn.- sądzę, że my korzystamy z sieci rozsądnie, mimo wszystko, ale...jak widzę 15-16 latki, tkwiące z nosem w Tibiach i Counter Strike'ach całymi dniami, nierzadko nocami...rzygać mi się chce. Mało im świata, muszą jeszcze się bawić w wirtualny? ;/
Z drugiej strony, takie ograniczenia to nierealna utopia- zwyczajnie nie da się- z drugiej strony, nauczyciele w szkołach już przyzwyczaili się ( i niestety, również uczniów)do zdobywania informacji dodatkowych głównie za pomocą Internetu. Gdyby teraz tych wszystkich matołków zagnać do bibliotek, połowa nie wiedziałaby, gdzie szukać hasła ''Einstein''-a może w słowniku wyrazów obcych?
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
Czarny Smok 



Wiek: 34
Doczy: 02 Kwi 2009
Posty: 91
Wysany: 2009-08-28, 15:57   

Myślę, że gdyby rodzice byli odpowiedzialni, nie byłoby problemu.
Nie są.
Obecnie to jeden z największych problemów.
_________________
Zło i Fobia.
 
 
 
Niszaja 



Wiek: 54
Doczya: 08 Sie 2009
Posty: 60
Wysany: 2009-08-28, 19:32   

i mamy potwierdzić twoją hipotezę?
internet, owszem nie rozwija młodzieży, a wręcz przeciwnie- niszczy wyobrażnie, niszczy umięjętność poszukiwania informacji, pisania np CV, wypracowań. Po prostu podaje wszystko na tacy.
Alee to nie tyczy się tylko osób, które nie przekroczyły osiemnastego roku życia, dotyczy nas wszystkich.
Ale znam jeszcze osoby, które nie korzystają z jego usług, wyłącznie z względów, które podałam wyżej :) .

wyobrażacie sobie pisanie listów na maszynie do pisania i wysyłanie ich za pośrednictwem poczty polskiej?
nawet doszło do tego że życzenia urodzinowe składamy na n-k, a nie osobiście

płacimy za rozwój cywilizacyjny, ale przecież sami to chcemy;)
Ostatnio zmieniony przez Niszaja 2009-08-28, 19:34, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-08-28, 22:06   

może nie 18 ale na pewno nie 7-latek w necie :| sama mam w planie używać TV tylko jako odbiornik DVD, a dzieciaka do komputera (gier)dopuścić ok 13/14 roku życia i do neta po 16/17 :| będę straszną matką, będzie miał przesrane ale wyobraźni sobie pokaleczyć nie zdąży ;] a po 16/17 już mu nic nie zaszkodzi bo w formie zastygnie mniej więcej. Ale blokady nie wyjdą, nie ma sensu robić przepisów, każdy rodzić musi rozpatrzyć to we własnym sumieniu i zdecydować na ile może zaufać dziecku :) Jeśli mój pasożyt będzie garnął się do książek, dobrze się uczył to nie jestem pewna czy bym nie złagodziła restrykcji ;) ...jeśli urodzę różową debilkę co będzie pytała się koleżanek czy jak usiadła na krześle na którym tydzień wcześniej ktoś walił konia, to czy zajdzie w ciąże...to jeśli się nie powieszę to pewno będzie w kompie dostęp tylko do Worda aż do wyjścia z domu :)
_________________

 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2009-09-07, 19:18   

N I E
Na obecną chwilę internet jest ogromną bazą danych. Można z niego wyciągnąć info na każdy temat, czasami to dobrze, a czasami nie. Jeśli chcemy mieć inteligentną młodzież to sami musimy dawać im odpowiedni przykład i uczyć kultury.
np.
Jeśli zjadę jakiegoś "noobka" bo coś mi nie będzie pasować to on będzie robić to samo. Zamiast karać, tłumaczmy.

P.S. osobiście zamknąłbym na obecną chwile portale takie jak: NK, Fotka. <--Wylęgarnie idiotów -_-
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2009-09-08, 12:25   

eee napisa/a:
Na pewno wszystkim wyszlo by to na dobre, aczkolwiek nie jest to mozliwe do opanowania ;)

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Internet to mimo wszystko skarbnica wiedzy i wielu młodych ludzi z niej korzysta. Wielu kształci swoje umysły, charaktery... za pośrednictwem przeróżnych portali. Fakt, większość mimo wszystko traci po kolie szare komórki, ale... jak ograniczyć dzieciakom dostępu do netu? Przecież istnieje wiele programów blokujących odpowiednie adresy, które spaczają i wyżerają umysł potencjalnego osobnika. Problem, jak napisał Czarny Smok, tkwi w odpowiedzialności rodziców. Nie potrafią przypilnować swoich pociech. Ale nie wszyscy. I nie wszystkie dzieci poddają swoje słabe umysł mocy sieciowych idiotyzmów - i chociażby ze względu na tych młodych ludzi, którym internet daje wiele korzyści, i którzy korzystają z niego należycie, nie miałbym osobiście serca zabierać możliwości dostępu do sieci wszystkim. Jak w Biblii - Bóg nie skazałby całego miasta na potępienie, tylko i wyłącznie ze względu na dziesięciu sprawiedliwych w nim żyjących.

kojot1906 napisa/a:
Tak naprawdę to jestem jak najbardziej za....coraz więcej widzę głupkowatej młodzieży rozwijającej się dzięki portalom spolecznościowym.

A niektórzy rozwijają się pozytywnie :) Powiedziałbym nawet, że jeśli stronnictwo głupoli ma liczebną przewagę, to wcale nie tak dużą. Dajmy młodym ludziom szansę na poprawę ich ogólnego wizerunku :) Nie skazujmy ich od razu na potępienie ;)

kojot1906 napisa/a:
Człowiek aż nieraz łapie się za głowę, widząc żenujący poziom durnoty pokazywanej przez młodzież w internecie.

Cóż... pomijając poziom ludzi dorosłych...
Mamy taki regionalny portal, esanok.pl. W życiu każdego człowieka nadchodzi moment, w którym poczuwa się do dojrzałości i zaczyna tam zaglądać. Czyta newsy, artykuły... i, pod każdym z nich, istnieje szatańska opcja dodania własnego komentarza. To chyba przez nią ja jeszcze nie dorosłem do tego portalu. Jakie ludzie walą tam komenty, to się w pale nie mieści... zero sensu, stylu, interpunkcji, merytorycznego wkładu... no po prostu masakra.
Ot taki przykład. A w wielu jeszcze miejscach w internecie spotykam się z przejawami okazywania głupoty przez osoby grubo po osiemnastce. NK to nie tylko hodowla nastoletnich plastików, cieciów, chojraków, pustaków i innego szajsu. Ludzie po 30stce, 40stce, 50tce... też mają tam swoich guru. Tibia i Counter-Strike to nie tylko siedlisko 10cio letnich neowców. Sam grałem przed laty w te gry i wiem, jak wielu dorosłych w nie pyka. Wiem również to, że życiowością i rozsądkiem nie przebijają przeciętnego gracza.

Amen. Internet dla wszystkich, albo dla nikogo :)
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group