Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Rowery
Autor WiadomoϾ
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2009-11-22, 17:47   Rowery

Aż się zdziwiłem, że nie ma takowego tematu w tym dziale.
A mianowicie jeździcie na rowerze? Czy uprawiacie jakieś dyscypliny związane z tym wehikułem (kolarstwo, downhill, freeride itp, itd). Czy może tylko rower traktujecie jako zwykły środek transportu, albo sposób na spalenie zbędnych kalorii?
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2009-11-22, 18:05   

Baaardzo rzadko jeżdżę na rowerze, ale uwielbiam to. Nie jeżdżę ze względu na lenistwo. Spalać kalorii nie muszę, ale lubię się czasem trochę pomęczyć i na przykład w wakacje jeździć za miasto na działkę rowerem. Czyli traktuję to trochę jako transport, ale chodzi przede wszystkim o zwykłą radochę z jeżdżenia.
Kiedyś bardziej interesowałam się rowerami i też motałam się w towarzystwie zafascynowanym rowerami. Patrzałam jak uczą się skakać i robić tricki (głównie na rowerach trialowych i na bmx-ach). Ciekawa sprawa, zawsze chciałam też się tego nauczyć, ale nigdy nie miałam odpowiedniego sprzętu, więc pozostawało mi tylko podziwianie innych ;D
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2009-11-22, 18:53   

Mószka napisa³/a:

Kiedyś bardziej interesowałam się rowerami i też motałam się w towarzystwie zafascynowanym rowerami. Patrzałam jak uczą się skakać i robić tricki (głównie na rowerach trialowych i na bmx-ach). Ciekawa sprawa, zawsze chciałam też się tego nauczyć, ale nigdy nie miałam odpowiedniego sprzętu, więc pozostawało mi tylko podziwianie innych ;D


Mnie ostatnimi czasy strasznie zafascynował downhill, niestety mimo tego, że mam doskonałe warunki terenowe w okolicy do uprawiania tego sportu, to niestety ze sprzętem ciężko. Sam rower to wydatek kilka tysięcy, nie mówiąc już o "zbroi" ochraniaczach i kasku. Czasem z kolegami chodzimy sobie tak pozjeżdżać na małą skalę, na zwykłych rowerach, ale bez amortyzatorów, na zwykłym góralu to na dłuższą metę się nie da - po zjeździe odpadł mi błotnik i spadł łańcuch, a wjechać takim rowerem na korzeń przy większej prędkości to salto gwarantowane. Ale kto wie może kiedyś się dorobię, w końcu nigdy za późno na "zabawę" ;)

A co do tematu to w wakacje czasem jeździmy ze znajomymi i to tak głównie, żeby po prostu sobie pojeździć. Poza tym rower większość czasu stoi w piwnicy.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
Bastet 



Wiek: 31
Do³¹czy³a: 13 Cze 2009
Posty: 252
Wys³any: 2009-11-23, 15:30   

ja kocham mój rower, ale mam wymienione koło i powietrze ucieka z niego jak ze starego balona, a pompować na stacji muszę, także na razie sobie odpuściłam, ale ogólnie bardzo lubię jeździć, szczególnie po lasach :) i zjeżdżać z górek takich większych. To raczej środek transportu mimo wszystko, ale jako sport w sumie też.
_________________
Nie pozwól aby ktoś cię zranił,.
Nie rób sobie sztucznych granic.
Nie żyj tylko nadziejami.
Krytykę miej głęboko gdzieś,
Bo twoja duma ważna jest...
 
 
 
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2009-11-23, 21:26   

Wybiję się. Nienawidzę rowerów, a rowerzyści zazwyczaj drażnią mnie swoją głupotą.
Bo naprawdę nie powinni oni jeździć po chodnikach, zwłaszcza wąskich, gdzie nie ma jak się odsunąć (najbardziej drażniące jest jak samochody zajmują pół chodnika a z naprzeciwka jedzie rower, to gdzie ja przepraszam mam się usunąć? Poza tym drażnią mnie tacy, którzy na zapchanym przejściu dla pieszych nie zsiądą tylko muszą jechać. Już pominę, że wg przepisów powinni zsiadać zawsze, ale naprawdę jak jest taki tłok z dwóch stron, że ludzie ledwo się mijają to powinni trochę pomyśleć. Dzisiaj nawet wkurzałam się, bo na przejściu dla pieszych gdzie zaraz obok jest przejazd dla rowerzystów dwóch "mądrych" jechało po przejściu.

A na rower nie wsiadam od 12 lat odkąd miałam wypadek i mam uraz. Teraz nawet nie umiem jeździć i nie czuje takiej potrzeby.
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2009-11-23, 21:39   

Lubię, w lecie jeżdżę. Do sklepu, ale i do lasu. W sensie mamy w gminie scieżkę rowerową i drogę przez las, więc sobie jeżdżę tam i z powrotem. Poza tym objeżdżam gminę dookoła. Mam z tego i radochę i takie... hm, pozytywne zmęczenie. Nogi bolą a ja się uśmiecham jak głupi do sera :P Najlepiej, jak w połowie przejażdżki (do domu daleeeeko) zacznie kropić deszcz. Wtedy mi jest już wszystko jedno czy będę przemoczona czy nie i sobie spokojnie w deszczu jadę, a obok mnie ludzie wariują i gnają ile sił w nogach do domu. Śmieszny widok, zapewne dla obu stron - mojej, ze względu na spieszących się ludzi, i ich, ze względu na dziewuchę co zamiast wiać do domu żeby się nie przeziębić, w najlepsze sobie pedałuje :P
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Nena 



Do³¹czy³a: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wys³any: 2009-11-24, 22:27   

Ostatni raz na rowerze jeździłam przedwczoraj, w sumie sytuacja mnie zmusiła bo zepsuł mi się mój mechaniczny jednoślad.
Kiedyś to nawet bardzo często jeździłam na rowerze, teraz wolę właśnie mój jednoślad mechaniczny. Nawet w te wakacje, pytałam kumpla czy chce się przejechać rowerem, a on mi na to, że nie chce mu się nim jeździć, od kiedy kupiłam sobie mój sprzęt. I tak całe wakacje zamiast rowerem, jeździliśmy nim.
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imiê: AÅ›ka
Do³¹czy³a: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Sk¹d: dzisiaj tu jutro tam
Wys³any: 2009-11-27, 23:28   

Owszem zdarza mi się jeździć na rowerze :) . Głównie służy mi do przyjemnego spędzania czasu, szczególnie w ciepłe dni, ale niekiedy także jako środek transportu.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
illusion 



Do³¹czy³a: 26 Cze 2011
Posty: 29
Wys³any: 2011-06-29, 19:31   

jeżdżę bardzo często, lubię długie wyprawy ze znajomymi.
 
 
 
Å»abka 
I'm schisopremic



Imiê: Monika
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2011-06-29, 19:42   

Nienawidzę rowerów, jazdy na rowerze, rowerzyści działają mi na nerwy. Jeździć umiem, jako dziecko trochę jeździłam a to sama czy z rodzicami/rodzicem, ale obecnie na rower bym nie wsiadła. Ale nie mam żadnego urazu, bo nie miałam nigdy żadnego powazniejszego wypadku, po prostu nie i już.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
Ostatnio zmieniony przez Å»abka 2011-06-29, 19:43, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2011-06-29, 21:49   

Ja ogólnie to zawsze byłam rowerowym maniakiem. Na rowerku zaczęłam jeździć jak miałam niespełna 3 latka(dwa kółka). Od tamtej pory systematycznie miałam spotkania z asfaltem pierwszego stopnia. Raz do tego stopnia, że wylądowałam w szpitalu. Nie zniechęciło mnie to! Moje podróże rowerowe stawały się dłuższe, i jeszcze bardziej niebezpieczne. No i w okolicach 17 lat rower poszedł do garażu i tam już został. Obecnie jedyny rower na którym jeżdżę to treningowy.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Troy
[Usuniêty]

Wys³any: 2011-07-05, 19:32   

Ojej. Już nie pamiętam, kiedy ostatni raz jeździłam. Marzy mi się jakaś dłuższa wyprawa, tylko czasu wolnego mało.
 
 
Hexi 
Hello : )


Imiê: Ada
Do³¹czy³a: 20 Lip 2011
Posty: 7
Wys³any: 2011-07-20, 11:44   

Ja jeżdżę co 2 dni :) Ale głownie po lasach , rzadziej po lasach :D Nie patrze czy pada czy nie błoto ponoć dobrze robi na skórę :D
_________________
g) zabronione jest wstawianie jakichkolwiek linków w postach, lub w podpisie dla użytkowników ze stażem krótszym niż tydzień i ilością postów mniejszą niż 50, za wyjątkiem linków bezpośrednich do jakiś zdjęć, lub serwisów typu youtube
 
 
 
grandiose 
zagubiona



Imiê: Magdalena
Wiek: 27
Do³¹czy³a: 10 Lip 2011
Posty: 66
Sk¹d: z zaÅ›wiatów
Wys³any: 2011-07-21, 20:44   

Mietek napisa³/a:
A mianowicie jeździcie na rowerze?


Biorąc pod uwagę stan mojego roweru służącego mi od ponad 5 lat, uwzględniając fakt że ciągle jakaś jego część niefortunnie odpada, albo psuje się to i tak robię z niego pożytek bardzo często. Najczęściej wycieczki z przyjaciółmi - ''objazdówki okolicy''.

Mietek napisa³/a:
Czy może tylko rower traktujecie jako zwykły środek transportu, albo sposób na spalenie zbędnych kalorii?


I to i to. Dla mnie rower jest lepszy niż pływanie, czy bieganie.
 
 
 
Linka 



Wiek: 37
Do³¹czy³a: 30 PaŸ 2010
Posty: 113
Wys³any: 2011-08-12, 12:22   

Rower - środek transportu, fajny sposób na zwiedzanie nowych miejsc, ale też sposób na spalenie zbędnych kalorii. Jeżdżę aktywnie, lubię turystykę rowerową.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group