Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Czy wierzysz w Żywego Jezusa Chrystusa?
Autor WiadomoϾ
Anoniman 


Do³¹czy³: 10 PaŸ 2008
Posty: 1257
Wys³any: 2010-01-25, 22:44   

Saw napisa³/a:
Po to jest dekalog, żeby człowiek był szczęśliwy!


Większość punktów dekalogu jest przestrzegane również przez niewierzących, ba! Nawet przedchrystusowi poganie uważali zabijanie i kradzieże za zło.

Saw napisa³/a:
Ciekawe dlaczego jest tyle zła na świecie? Może przez egoizm i brak miłości do drugiego człowieka. Bóg nas uzdrawia.


To skąd wzięły się pogromy Żydów podczas epidemii dżumy, wojny religijne (w których chodziło o pieniądze i władzę ale w tym temacie nie ma to znaczenia) i nawracanie mieczem? Chyba w wierze nie o to chodzi, aby wycierać sobie nią zakrwawioną gębę i ręce.

Saw napisa³/a:
żal mi ludzi, którzy marnują co niedziele 1 godzinę na pójście do kościoła, aby sąsiedzi krzywo nie patrzyli oraz tych, którzy nie poznali tego prawdziwego Boga.


Nie mogłeś tego napisać parę postów wyżej, gdy pisałeś o żalu wcześniej?
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2010-01-27, 18:47   

Anoniman napisa³/a:
To skąd wzięły się pogromy Żydów podczas epidemii dżumy, wojny religijne (w których chodziło o pieniądze i władzę ale w tym temacie nie ma to znaczenia) i nawracanie mieczem? Chyba w wierze nie o to chodzi, aby wycierać sobie nią zakrwawioną gębę i ręce.


Polecam "Monopol na zbawienie" Hołowni - głównie rozdział o inkwizycji (gdzieś na początku książki) - można go przeczytać w 10 minut siedząc na krzesełku w Empiku. W skrócie - katolicy sę przyznają do swoich błędów, pomimo, że czasem są one wyolbrzymiane.

Saw napisa³/a:
Chodziło mi raczej o danie świadectwa tego, że istnieje inny Bóg, kochający ludzi tak bardzo, że oddał życie swojego syna-Jezusa na śmierć. Nie wiem czy jak ktoś Go poprosi o zmianę swojego życia, wyrwanie z niewoli grzechów to nas wysłucha. Mnie wysłuchał i to chciałem Wam przekazać. Jednak to nie było tak, że sobie powiedziałem formułkę: "Panie zmień moje serce itp" W szczerych łzach prosiłem Go o to. Wysłuchał mnie. Ja nie miałem ŻADNEJ silnej woli, aby cokolwiek zmienić w sobie!


O! I to jest świadectwo :)

Saw napisa³/a:
Przepraszam Aniu, ale myślę, że człowiek z natury jest wredną istotą, która dba tylko o to aby przyjemnie się żyło. Szuka drogi na skróty.

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić, jednak sama kiedyś byłam w kropce, gdy kumpel mi na gg napisał, że ma problem z wiarą. Facet, który wiecznie imprezował (i imprezuje), olewał szkołę i chodzenie do kościoła, facet o którym w życiu byś nie powiedział, że obchodzą go sprawy religii (w sumie teologiem to on faktycznie raczej nigdy nie zamierza być :P ), mówi mi, że ma problem z uwierzeniem w Boga, szuka pomocy, pomimo, że życie układa sobie inaczej. Jest słaby pod tym względem, idzie na skróty, ale ma czas się zatrzymać, przyznać, że coś jest nie tak, ale nie daje rady. Zapytałam się księdza jak mogę mu pomóc. Odpowiedział, że mogę mu tylko pokazać, jak ja żyję, dać świadectwo, ale nawet mu nie pisać ani nie tłumaczyć nic o moim życiu duchowym w powiązaniu z życiem na codzień, bo i tak nie zrozumie. I tego (choć nie do końca) się trzymam.

Saw napisa³/a:
co to za życie jeśli ciągle boimy się na samą myśl, ze możemy umrzeć. Ja osobiście boję się samej śmierci, ale już nie o to, że nic nie zastanę po "drugiej" stronie.
Ale ludzie, którzy nie wierzą w Boga, mogę wierzyć w jakieś idealne życie po śmierci, według sprawiedliwości, w którą wierzyli tu na ziemi, według własnego sumienia. Dlanich to odpowiednik naszego raju z Bogiem, tyle, że bez Boga ;)

Anoniman napisa³/a:
Saw napisał/a:
Po to jest dekalog, żeby człowiek był szczęśliwy!


Większość punktów dekalogu jest przestrzegane również przez niewierzących, ba! Nawet przedchrystusowi poganie uważali zabijanie i kradzieże za zło.


Podpisuję się ręcami i nogami i nawet włosami, chociaż są spięte aktualnie w kucyk ;)

Saw napisa³/a:
Gdybym był na forum Izraelskim i taki temat bym założył to zostałbym spalony na stosie :lol: Jednak to forum jest polskie. 89% polaków należy do kościoła rzymskokatolickiego, więc raczej nikt się nie oburzy, że piszę o Bogu.

Nikt się nie oburza że piszesz o Bogu, zwłaszcza, że jest to dział poświęcony właśnie religii i wierze w ogóle ;) Z tego też powodu nikt cię na stosie nie będzie palił (teoretycznie nawet jeśli trafiłby się na mportaliku muzułmanin, stosu by nie było) :P . Jak już wcześniej pisałam, nie chodziło mi o to, co chcesz przekazać, tylko o to, w jaki sposób, i w tym kontekście pisałam o tym hipotetycznym innowiercy ;)


Też się rozpisałam, pozdrawiam :P
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Saw 



Do³¹czy³: 15 Gru 2009
Posty: 84
Wys³any: 2010-01-27, 21:20   

ankaanka napisa³/a:
Saw napisał/a:
co to za życie jeśli ciągle boimy się na samą myśl, ze możemy umrzeć. Ja osobiście boję się samej śmierci, ale już nie o to, że nic nie zastanę po "drugiej" stronie.
Ale ludzie, którzy nie wierzą w Boga, mogę wierzyć w jakieś idealne życie po śmierci, według sprawiedliwości, w którą wierzyli tu na ziemi, według własnego sumienia. Dlanich to odpowiednik naszego raju z Bogiem, tyle, że bez Boga ;)


tak tak lecz jedynie wtedy kiedy ani razu nie zgrzeszyli :) więc jak zgrzeszyli to co ? nie trafią do swojego raju? Jezus dał nam odpuszczenie grzechów jedynie wtedy kiedy tego chcemy.
_________________
Wszystko co nas spotyka, nie jest przypadkowe.
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2010-01-27, 23:56   

czytanie ze zrozumieniem ;)
napisałam:
Saw napisa³/a:
według własnego sumienia

a skoro nasze sumienie dość często robi bilans "zysków i strat", w kontekście wiecznego życia zapewne zawsze nasz rozumek znajdzie więcej zysków, a więc człowiek wierzący w taki raj zawsze ma szanse go osiągnąć :P
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imiê: Maciek
Wiek: 34
Do³¹czy³: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Sk¹d: Gdynia
Wys³any: 2011-08-29, 19:52   

Wierzę w żywego Jezusa Chrystusa, mojego Pana i zbawiciela, zamieszkałego w moim sercu przez swego Ducha Świętego :jupi: w którym otrzymałem nowe życie i to wieczne
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group