Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Doping w sporcie
Autor Wiadomo
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2010-03-28, 16:56   Doping w sporcie

Ostatnio zrobiło się głośno o Korneli Marek, która została przyłapana na stosowaniu niedozwolonych środków farmakologicznych.
Co zrobić, aby zawodnicy, lekarze, itd. nie posuwali się do takich kroków? Czy kiedyś sport będzie 'czysty'? I co z karami - wykluczyć takiego zawodnika dożywotnio, czy dać mu ponownie szansę?
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2010-04-19, 20:34   

myślę, że nie będzie tak, że będzie czysto tak do końca w sporcie.. Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie używał substancji niedozwolonych.. Może zatem zamiast karać, to pozwolić na ich używanie ? tak chybaby było najwłaściwiej
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2010-04-19, 21:16   

cichy napisa/a:
Może zatem zamiast karać, to pozwolić na ich używanie ? tak chybaby było najwłaściwiej

Nie. To mijałoby się z celem. Sport to rywalizacja, to lata morderczych treningów. A nie jakieś substancje wspomagające.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2010-04-19, 23:15   

Mószka napisa/a:
Nie. To mijałoby się z celem. Sport to rywalizacja, to lata morderczych treningów. A nie jakieś substancje wspomagające.


to co zrobić z takimi co biorą, bo nie ma bata , żeby każdego znaleźć, złapać..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Galna 
Sex to religia.


Imi: Galna
Doczya: 23 Kwi 2010
Posty: 68
Wysany: 2010-04-27, 20:24   

Marzenia marzeniami, ale jaką satysfakcję daje zwycięstwo, jeśli zawodnik wie, że bez oszustwa nie byłby w stanie takiego wyniku osiągnąć? Jak dla mnie nie ma w ogóle satysfakcji.
_________________
Za Twoje ciało dam się sponiewierać !
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2010-04-28, 08:49   

To prawda, sport nigdy nie będzie czysty.
cichy napisa/a:
to co zrobić z takimi co biorą, bo nie ma bata , żeby każdego znaleźć, złapać..

Cóż... jak pisałem wczoraj w sb, w życiu wypada okazywać nieco chamstwa, bo inaczej niewiele się osiągnie. Pamiętajmy, że zażywanie środków dopingujących to duże ryzyko. Jeśli dla sportowca liczą się tylko wynik, chwała i sława, nieważne jaką metodą osiągnięte, to nie przeszkadza mu coś takiego, jak budzące się w głowie wyrzuty sumienia. Pamiętajmy, że zawodnicy przyłapani na dopalaczach srodze tego żałują. Ale ci, którzy prześlizgnęli się przez badania i pozostali czyści... cóż, mają po prostu szczęście. Kto nie ryzykuje, ten nie ma. Kto nie gra, ten nie wygrywa.
Co zrobić, aby zawodnicy, lekarze, itd. nie posuwali się do takich kroków? Nic. Bo żaden pomysł, żadna metoda nie będzie skuteczna. Jeśli chodzi o kary i sankcje, to uważam że zawodnik przyłapany po raz pierwszy powinien zostać wykluczony, lecz z szansą powrotu do sportu i zrehabilitowania się. Lecz ta sama osoba po raz drugi... baju baju do dubaju ;) Jak w związku: jeśli partner/ka zdradzi po raz pierwszy, ale okaże skruchę i udowodni że nadal kocha, to należy się jej druga szansa. Natomiast druga podobna sytuacja... sorry bejbe, ale to koniec Twojej przygody ze mną.
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
Ostatnio zmieniony przez doopek 2010-04-28, 08:51, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
ranek


Doczy: 10 Cze 2010
Posty: 1
Wysany: 2010-06-10, 18:59   

Problem też jest w samych substancjach... . Powstaje tyle dopingów, że czasami mieszczą się one w granicach środków dozwolonych i to też jest problem;/
A co ze sportowcami, którzy się "dopinguja"? Zakaz prowadzenia dalszej kariery;]
 
 
 
jordan


Doczy: 14 Cze 2010
Posty: 181
Wysany: 2010-06-14, 09:54   

Sport nigdy nie będzie czysty. Sportowcy nie zażywają tych substacji sami z siebie, lecz dzięki swoim doradcom, którym to tak naprawdę "wisi", bo i tak nikt im niczego nie udowodni.
 
 
 
T85@ 
azbestowy piroman



Imi: Tomasz
Wiek: 39
Doczy: 14 Sie 2010
Posty: 49
Skd: z piekła rodem
Wysany: 2010-08-16, 18:16   

Według mnie branie dopingu jest jakimś głupstwem dla sportowców. Bo czy nie lepiej jest bez niego wygrać i pokazać że można i bez niego wygrywać :D
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-08-16, 19:33   

Myślę że jeśli patrzymy na to na co patrzą sportowcy, ich trenerzy, menadżerowie... to nie. Lepiej korzystać z dopingu i mieć większe prawdopodobieństwo na zwycięstwo i większą kasę.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
jordan


Doczy: 14 Cze 2010
Posty: 181
Wysany: 2010-11-05, 16:02   

T85@ napisa/a:
Według mnie branie dopingu jest jakimś głupstwem dla sportowców. Bo czy nie lepiej jest bez niego wygrać i pokazać że można i bez niego wygrywać :D


biorą bo ktoś im mówi jacy będą wielcy i że nikt tego nie wykryje...
taka prawda...
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
Wysany: 2010-11-28, 16:08   

Mószka napisa/a:
To mijałoby się z celem. Sport to rywalizacja, to lata morderczych treningów. A nie jakieś substancje wspomagające.
Sport to BIZNES! Zawsze tak było, jest i będzie...czy się podoba komuś czy nie. Bo jaki by się zdecydował(a) na taki wysiłek jak w najwyższym sporcie, jeśli nie dla pieniędzy?? "Pieniądze, korzeń wszelkiego złego..."

Doopek napisa/a:
w życiu wypada okazywać nieco chamstwa, bo inaczej niewiele się osiągnie. (...) cóż, mają po prostu szczęście.
Na b.krótką metę może....
W Życiu wypada być przyzwoitym!, a osiągnie się b.dużo dzięki swojej uczciwej pracy

Doopek napisa/a:
Jeśli chodzi o kary i sankcje, to uważam że zawodnik przyłapany po raz pierwszy powinien zostać wykluczony, lecz z szansą powrotu do sportu i zrehabilitowania się. Lecz ta sama osoba po raz drugi... baju baju do dubaju.

tu się zgodzę..
Doopek napisa/a:
Jak w związku: jeśli partner/ka zdradzi po raz pierwszy, ale okaże skruchę i udowodni że nadal kocha, to należy się jej druga szansa. Natomiast druga podobna sytuacja... sorry bejbe, ale to koniec Twojej przygody ze mną.
tu nie do końca, bo jeśli ktoś wspólne życie traktuje z EGOistycznego pkt tylko jako "przygodę z nim", nie powinien narzekać że jest zdradzany...
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Bogor 
Mój nastrój to chillout



Imi: Mateusz
Wiek: 34
Doczy: 18 Lut 2011
Posty: 17
Wysany: 2011-02-18, 16:57   

Pozwolę sobie wrzucić moje 3 grosze do dyskusji. Uważam, że w sporcie doping niestety był, jest i będzie niezależnie od tego czy komuś się to podoba czy nie. Niedługo się okaże, że ktoś znalazł jakiś nowy preparat na który dotychczas nie robiono badań i nim się szprycował. Wtedy go zdyskwalifikują, ale znajdzie się kolejny, który będize brał kolejne świństwo. Tak czy naczej wraz z rozwojem nauki doping będzie coraz to powszechniejszy, tylko na razie niewykrywalny...
_________________
Mój nastrój to chillout
 
 
 
CzarnaInez 



Doczya: 22 Sty 2011
Posty: 31
Wysany: 2011-03-02, 22:05   

Teraz przy okazji MŚ w Norwegii powraca kwestia stosowania leków przez Marit Bjoergen. Oczywiście leki to nie to samo, co doping ale w tym przypadku zwiększają wydolność oddechową i dają Bjoergen przewagę nad innymi zawodniczkami, czy aby na pewno jest to etyczne?
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2011-03-02, 22:10   

To właściwie jest doping, tylko, że legalny.
I nie, nie jest to uczciwe, powinna albo startować na takiej samej zasadzie jak reszta zawodniczek, albo nie startować. Jakie szanse ma ktoś, kto ledwo ledwo łapie się do limitu osób zdrowych?
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group