Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Stosunek do osób niepełnosprawnych
Autor Wiadomo
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2010-04-26, 19:02   

a te kwestie w których stwierdza, że niepełnosprawne osoby powinno się odizolować od reszty świata ? co Ty na to ?

[ Dodano: 2010-04-26, 20:03 ]
faktem jest, że jego niektóre pomysły są naprawde dobre ale jest kilka kwestii właśnie których nie da się ominąć lub "przełknąć"
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-04-29, 15:07   

cichy napisa/a:
a te kwestie w których stwierdza, że niepełnosprawne osoby powinno się odizolować od reszty świata ? co Ty na to ?

Cóż... to jest konkretny sposób rozwiązania problemu z którego istnienia też zdaję sobie sprawę. Nie wiem czy dobry sposób, nikt tego jeszcze nie próbował.

[ Dodano: 2010-04-29, 16:31 ]
Wyobraź sobie taką sytuację:

Hodujesz myszki w klatce. A myszki, jak to myszki lubią się rozmnażać. Problem w tym, że nie możesz ich przenieść do innej klatki, ani danej już klatki rozbudować. I po pewnym czasie, w klatce dla dwóch myszek, masz ich dziesięć. Co robisz?
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-04-29, 16:49   

Ale zagłada taka sama.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2010-04-29, 16:58   

Annoth czy Ty porównujesz upośledzonych ludzi do rozmnażających się myszek? Obrzydzenie mnie wzięło jak pomyślałam, że byłbyś do takiego zdolny więc lepiej mi wytłumacz o co chodziło...
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-04-29, 18:10   

Porównuję wszystkich ludzi do myszek.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2010-04-29, 18:14   

annoth napisa/a:
Hodujesz myszki w klatce. A myszki, jak to myszki lubią się rozmnażać. Problem w tym, że nie możesz ich przenieść do innej klatki, ani danej już klatki rozbudować. I po pewnym czasie, w klatce dla dwóch myszek, masz ich dziesięć. Co robisz?


mi nie chodziło o kwestię, że niepełnosprawni nie mają praw do rozmnażania się czy coś w tym stylu tylko o to że ludzie niepełnosprawni mają być odizolowani od reszty zdrowego świata by nie "zarażać " innych swoją , że tak to ujmę, ułomnością.. to co Ty wskazujesz to całkiem inna para kaloszy, która już wcześniej była tutaj omawiana (w sensie na forum)
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2010-04-29, 18:28   

cichy napisa/a:


mi nie chodziło o kwestię, że niepełnosprawni nie mają praw do rozmnażania się czy coś w tym stylu tylko o to że ludzie niepełnosprawni mają być odizolowani od reszty zdrowego świata by nie "zarażać " innych swoją , że tak to ujmę, ułomnością.. to co Ty wskazujesz to całkiem inna para kaloszy, która już wcześniej była tutaj omawiana (w sensie na forum)


W zasadzie tylko idiota mógłby mieć takie poglądy. Ja sam jestem normalnym człowiekiem (tak mie się wydaje przynajmniej) i jak tak patrzę, to ja wcześniej takich ludzi mógłbym zarazić swoją normalnością (w negatywnym znaczeniu tego słowa) niż oni mie.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-04-29, 19:45   

cichy napisa/a:
ludzie niepełnosprawni mają być odizolowani od reszty zdrowego świata by nie "zarażać " innych swoją , że tak to ujmę, ułomnością

Gdzie tak powiedział Korwin - Mikke? Nie słyszałem żeby miał kogoś odizolowywać. Powiedział tylko że nie posłałby swojego dziecka do klasy z dzieckiem niepełnosprawnym.

Wiesz? Ja chyba też nie.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2010-04-29, 20:14   

annoth napisa/a:
Powiedział tylko że nie posłałby swojego dziecka do klasy z dzieckiem niepełnosprawnym.

Wiesz? Ja chyba też nie.

A ja owszem, bo mam nadzieję, że wychowam swoje dziecko tak, aby nie śmiało się z niego tylko mu pomagało i uczyło się dzięki temu odpowiedzialności, przy okazji dając psychiczne, mimowolne może nawet wsparcie niepełnosprawnemu dziecku a kto wie, czy też nie jego rodzinie.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2010-04-29, 20:36   

annoth, gdybyś w przyszlości miał dziecko niepełnosprawne i byłyby takie właśnie reguły, czy też zarządzenia, chciałbyś, by dziecko było inaczej traktowane, wydzielane od całego społeczeństwa? nie sądze...
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-04-29, 21:20   

ankaanka napisa/a:
A ja owszem, bo mam nadzieję, że wychowam swoje dziecko tak, aby nie śmiało się z niego tylko mu pomagało i uczyło się dzięki temu odpowiedzialności, przy okazji dając psychiczne, mimowolne może nawet wsparcie niepełnosprawnemu dziecku a kto wie, czy też nie jego rodzinie.

No. To jest po prostu socjalistyczne podejście. Masz do niego pełne prawo. Nie oznacza to jednak że jest lepsze od mojego :)

cichy napisa/a:
annoth, gdybyś w przyszlości miał dziecko niepełnosprawne i byłyby takie właśnie reguły, czy też zarządzenia, chciałbyś, by dziecko było inaczej traktowane, wydzielane od całego społeczeństwa? nie sądze...

Chwila. Przecież mówię że Korwin - Mikke nie ma zamiaru odizolowywać niepełnosprawnych. Niepełnosprawni są odizolowywani tak czy siak. Problem w tym, że nawołuje się do tego by to zmieniać, natomiast Korwin - Mikke mówi że jest to naturalne i ja się z nim zgadzam.

Odpowiem teraz na Twoje pytanie: nie wiem. Teraz myślę, że musiałbym się z tym pogodzić, natomiast jakby to wyszło w praktyce? Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć.
Z resztą to mało ważne. Niestety takie rzeczy się zdarzają. Jesteśmy na Ziemi, a nie w Raju... Jeśli zdarzyło Ci się nieszczęście, to będziesz je mieć. Próby sztucznego załagodzenia bólu powodują patologie.

Jeszcze tak dodam na marginesie. Ogólnie rzecz ujmując - jestem za naturalną selekcją (zbyt dużo ludzi żyje na Ziemii - wszystko przez zbyt mocno rozwiniętą medycynę. Utrzymujemy przy życiu chorych ludzi, Ci ludzie mają chore dzieci, które łączą się z innymi chorymi ludźmi... ludzkość nam karłowacieje) - jednak wiem że ta idea nie ma już żadnych szans na wprowadzenie w życie. Jednak gdyby obowiązywała przez cały czas... to mnie by nie było. Nie byłoby również ok 2/3 ludzi z mojego najbliższego otoczenia. Nie zmienia to faktu, że wg mnie to byłoby lepsze dla ludzkości.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2010-04-29, 21:37   

annoth napisa/a:
Nie oznacza to jednak że jest lepsze od mojego :)

Ależ ja nie twierdzę, że jest lepsze. Ja po prostu patrzę na to, co się dzieje teraz w szkołach (ok, przyznaję, mam tu na myśli głównie swoją podstawówkę) i wiem, że jest wiele korzyści z posyłania dzieci do klasy gdzie są również dzieci niepełnosprawne.

annoth napisa/a:
Próby sztucznego załagodzenia bólu powodują patologie.

Chyba, że okażą się mniej sztuczne niż się z pozoru wydaje. Wtedy patologii nie ma.

annoth napisa/a:
Ogólnie rzecz ujmując - jestem za naturalną selekcją

A ja myślałam, że to ja jestem biologiem z zamiłowania :P (to luźne skojarzenie, nie czepiam się tu Ciebie ;) )
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2010-04-29, 21:49   

ankaanka napisa/a:
jest wiele korzyści z posyłania dzieci do klasy gdzie są również dzieci niepełnosprawne.

Jakie?
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2010-04-29, 22:01   

A ja się wepcham do tego offtopu i powiem tak. Z teoretycznego punktu widzenia do jednak Anka ma rację, a z praktycznego Annoth.
Nie da się ukryć, że takie korelacje mogły by dużo korzyści przynieść obu stronom, niestety przy obecnej mentalności społeczeństwa jest to krótko mówiąc niewykonalne i posyłanie dzieci niepełnosprawnych umysłowo do klas z dziećmi normalnymi to dla nich wyrok, zwłaszcza w ZOO zwanym potocznie gimnazjum.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2010-05-01, 15:29   

annoth napisa/a:
Jakie?


Od razu odwołując się do Mietka - mam na myśli podstawówki, nie gimnazja, bo tam fakt, dzieją się rzeczy z których dumna młodzież być nie może.

@ annoth - Już o tych korzyściach pisałam, jeśli chodzi o zdrowe dzieci - uczą się odpowiedzialności itp. A w przypadku chorych - nie czują się odizolowani; jesli chodzi np. o dzieci z zespołem Downa to zostało potwierdzone, że początkowo nie zdają sobie one sprawy, że są "inne" i chcą naturalnie podgonić swój poziom wiedzy do poziomu rówieśników, co w specjalnych szkołach nie ma miejsca, bo tam poziom jest "wyrównywany" do niby-poziomu tych dzieci. Oczywiście tu wracam do odniesienia do Mietka - proces ten zatrzymuje się właśnie w wieku kilkunastu lat i wtedy wręcz wskazane jest, by niepełnosprawnych wysyłać do szkół specjalnych, jednak nie izolować ich nawet wtedy od społeczeństwa. Szok związany z wahaniami między szkołą specjalną a otoczeniem może być niebezpieczny dla ich psychiki, a co często za tym idzie - dla ich zdrowia.

I tak, mam tu na myśli głównie dzieci z zespołem Downa i dziecięcym porażeniem mózgowym, bo tylko z takimi przypadkami się spotkałam.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group