Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
GOTHIK
Autor Wiadomość
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2006-09-14, 17:28   

JakoĹ› nie przepadam za gothikiem...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
buziaczek 
:*:*:*:*



Imię: Madzia;)
Wiek: 34
Dołączyła: 01 Cze 2006
Posty: 545
Skąd: Kolorowe Sny
Wysłany: 2006-09-14, 18:04   

Ja za gothikem teĹĽ nie przepadam bo nie podoba mi sie i nie jest w moim stylu 8)
_________________
Prawdziwa miłość wychodzi z serca
Ale znaleźć ją możemy tylko wtedy
Gdy poszukujemy jÄ… sercem:*:*:*

 
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2006-09-14, 18:47   

Styl jak styl..mi siÄ™ styl gotycki bardzo podoba.SzczegĂłlnie zwiewne czarne bluzki, dlugie czarne spodnice do ziemi.. :roll:
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imię: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skąd: wziąć na wino?
Wysłany: 2006-12-31, 20:13   

Strasznie podoba mi się stereotypowy wygląd gothki: blada cera, ciemne włosy, czarna suknia, mocny makijaż... :roll:
Niestety, coraz częściej gotyk mylony jest z mhrrrocznymi dzieffczynkami w wieku najczęściej gimnazjalnym, które piszą mhrrrrroczne wiersze o tym, jaki świat jest zuuuuy.
_________________
"Nie bojÄ™ siÄ™ obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiÄ…tce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-01-01, 19:21   

Emmari napisał/a:
Niestety, coraz częściej gotyk mylony jest z mhrrrocznymi dzieffczynkami w wieku najczęściej gimnazjalnym, które piszą mhrrrrroczne wiersze o tym, jaki świat jest zuuuuy.
KtĂłre piszÄ… blogi jak to jest im Ĺşle bo wszyscy ich krzywdzÄ… ;/
A co do samego stylu to podobajÄ… mi siÄ™ chyba tylko te delikatne bluzki, ktĂłre sama mam w szafie. Tylko, ĹĽe Ĺ‚Ä…czÄ™ je z czymĹ› totalnie nie pasujÄ…cym, tak prowokujÄ…co nieco.
Styl te świetnie reprezentuje wokalistka z Evanesece i pasuję jej to jak ulał :twisted:
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Luiza 
Turpistka.



Wiek: 34
Dołączyła: 26 Gru 2006
Posty: 305
Skąd: SkÄ…dinÄ…d.
Wysłany: 2007-01-01, 20:26   

Kiedyś byłam przedstawicielką. Teraz już nie. Ale sam styl nie przeszkadza mi specjalnie, nawet mi się podoba :D . Byle z umiarem, bo jak widzę przesadyzm to odechciewa się patrzyć.

Emmari napisał/a:
Strasznie podoba mi się stereotypowy wygląd gothki: blada cera, ciemne włosy, czarna suknia, mocny makijaż...


Da. Mi też się to strasznie podoba. Szczególnie jeśli czarne włosy są bardzo długie i zadbane. A o bladą cerę walczę z mizernym skutkiem (typ południowy ze mnie, ech...)
_________________
Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturÄ™,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę!


J. Tuwim.
Ostatnio zmieniony przez Luiza 2007-01-01, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skąd: GdaĹ„sk
Wysłany: 2007-01-02, 09:50   

Fantasia napisał/a:
Styl te świetnie reprezentuje wokalistka z Evanesece i pasuję jej to jak ulał

Wbrew pozorom Evanesece to wcale nie taki "komercyjny śmieć". Nie są ekipą z castingu, zanim stali się sławni mieli kilka płyt zrobionych w tym stylu.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... WyjdÄ™ na powierzchniÄ™"
"ZapomnÄ™ o Tobie" "PrzejdÄ™ sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie juĹĽ nie wstaje"
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imię: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skąd: wziąć na wino?
Wysłany: 2007-01-02, 12:54   

Ha!
Ja natomiast, Luizo, jestem blada jak ściana. Tylko, że niestety ruda :(
Ratuję się brązową farbą, ale to nie to samo co naturalne ciemnobrązowe albo czarne włosy :roll:
_________________
"Nie bojÄ™ siÄ™ obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiÄ…tce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
Winograd 
bestiar



Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 43
Skąd: daleka kraina...
Wysłany: 2007-01-07, 03:10   

Uwielbiam te subkulturę, chyba nawet bardziej niż metalową, a w końcu bliżej mi do bycia metalem niż gothem. Obecnie większość osób uważających się za gothów to dzieciarnia i smarkateria zafascynowana jej mrokiem i stereotyowym wyglądem (bladziutkie i szczupłe panie w ciemnych sukniach), ale nie mająca zielonego pojęcia o niej i - o zgrozo - wciskająca na siłe gothów w ramy. To dlatego tak wielu metali uważa gothów za pozerów.
_________________
Nikt nie umrze za mnie, więc niech nikt nie mówi mi jak mam żyć...

Noc - czarny kryształ
Ostatnio zmieniony przez Winograd 2007-01-07, 11:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2007-02-24, 10:21   

ja tam też uwielbiam ten styl nawet znam jedną gothke która mimo, że jest blondynką bije stylem wszystkie wokalistki tego stylu :wink: ...ale to straszne, że zarówno metal jak i gothyk stały się domeną trzynastolatek :? nie mam nic teoretycznie do nich...ale gotyk to nie evanesence! tak samo jak najlepszy metal to muzyka z niemiec, albo ze skandynawii :) to musi być ta moc, mrok to nie wzystko to musi byc baśń..a nie pierdy z U.S.A ;/ komercha za którą latają dzieci które nic z gotyku nie łapią tylko to że jest teraz modne :? ...normalnie smutno :cry:
Ostatnio zmieniony przez Taka jedna 2007-02-24, 10:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skąd: wziąć na piwo?
Wysłany: 2007-02-24, 17:33   

Taka jedna napisał/a:
a nie pierdy z U.S.A ;/ komercha za ktĂłrÄ… latajÄ… dzieci ktĂłre nic z gotyku nie Ĺ‚apiÄ…

Może nie o gotyku, ale sama nawiązałaś do metalu.
Zespół: KoЯn bez wÄ…tpienia zalicza siÄ™ do komercyjnych zespoĹ‚Ăłw, niemajÄ…cych wiele wspĂłlnego ze szczerÄ… muzÄ…, ale prawda jest taka, ĹĽe oni sÄ… lepsi niĹĽ niemieckie, czy skandynawskie NSBM. Dlaczego? Ano dlatego, ĹĽe muzycy KoЯn'a w przeciwieĹ„stwie do muzykĂłw podobnych do Dimmu Borgir potrafiÄ… grać.

Tak się składa, że Evanescence nie są kapelą komercyjną. Od Dimmu Borgir różnią się tylko tym, że:
1. Osiągnęli sławę
2. Umieją grać
3. GrajÄ… lĹĽej

Jeżeli "komercyjne pierdoły" to wg Ciebie muzycy, którzy osiągnęli sławę to wielu wybitnych twórców powinnaś wrzucić do tego worka. Choćby Nirvanę, Cream, Led Zeppelin.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Ĺšwiat siÄ™ nam przyglÄ…da i nie ĹĽyczy Ĺşle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2007-02-25, 16:51   

Evenesence grać? może. ale ta laska jęczy a nie śpiewa.
a pozatym mowa o gotyku a nie metalu :| i przyznam, ze mnie coĹ› trzesie jak ktoĹ› KoЯn wyciÄ…ga przeciw mnie...cholera nie mam wszystkich pĹ‚yt tylko dlatego, ĹĽe na półce Ĺ‚adnie wyglÄ…daja! :| a pozatym nie zaprzeczysz, ĹĽe to jest New metal (z polskich przedstawicieli tylko przychodzi mi do gĹ‚owy sweet noise) moĹĽe i metal siÄ™ rozdrobniĹ‚, ale jezeli ktĂłryĹ› nurt najbardziej odszedĹ‚ od ĹşrĂłdĹ‚a to wĹ‚aĹ›nie new metal...a wracajÄ…c do Evanesence powiem raz jeszcze:to nie jest gotyk! :wink: to, ĹĽe ma czarne, wĹ‚osy i Ĺ›piewa w gotyckich ciuchach gotki z niej nie czyni. Within temptation, Nightwish to jest gotyk :D bÄ™dÄ™ bronić swego zebami i pazurami sĹ‚wianskiej lisicy :zorro:

[ Dodano: 2007-02-25, 16:58 ]
a poza tym "komerchÄ…" jest wszystko, mi bardziej chodziĹ‚o oto, ĹĽe to jest muzyka robiona dla tych pseudo gotĂłw.jeĹĽeli rozdrabniać metal to rozdrobnijmy gotyk...Evanesens np. moĹĽe być pseudo-gotykiem :wink: ewentualnie pop-gotykiem :| na wiÄ™ksze ustÄ™psta nie pujdÄ™ :D ale poko, kaĹĽdy ma prawo do swego zdania :spoko: ...ale w gruncie, rzeczy Nirwana niezdÄ…ĹĽyĹ‚a dobrze siÄ™ sprostytuować, bo wokaliĹ›cie siÄ™ zeszĹ‚o. a ostatnia pĹ‚yta KoЯn to taka rzadziocha, ĹĽe aĹĽ smutno :cry: zaczynam siÄ™ modlić o ich rozpad :cry: :cry: :cry:
_________________

 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skąd: wziąć na piwo?
Wysłany: 2007-02-25, 20:29   

Co do Nirvany to chyba słyszałaś tylko Nevermind. In Utero jest już trudniejszy w odbiorze a Incesticide nigdy nie spotkał się ze zrozumieniem. czyli płyty robiły się coraz trudniejsze.

New metal a NU Metal to trochę co innego. New metal to nowy metal (cokolwiek) a Nu metal to new Urban Metal, choć słyszałem też wersję New Underground...

Sweet Noise to raczej Hard Rock lub Hardcore z elementami Crossover. raz w życiu słyszałem polski Nu Metal ale nazwa miała jakąś dziwną pisownie.

Evanescence to pewnie nie gotyk (gotyk to podobno kolejny post-punkowy ruch) ale nie jest też byle jaką kapelą. Robią kawałek dobrej muzy i robią go sami, nie sprzedają się.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Ĺšwiat siÄ™ nam przyglÄ…da i nie ĹĽyczy Ĺşle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2007-02-25, 20:46   

o Nirvanie bym nie pisała gdybym znała jeden Album ;/
Klang napisał/a:
Robią kawałek dobrej muzy i robią go sami, nie sprzedają się.

...jestes idealistÄ… :P
Klang napisał/a:
gotyk to podobno kolejny post-punkowy ruch

...post punkowy ?? :dobani: ... a myślałam, że na ten temat już słyszałam wszystko :? trafiłeś jak łysy grzywką o kant kuli :wink:
jeśli chodzi o sweet noise to raczej nu metal (swoją drogą dzięki za wyjasnienie różnicy :wink: człowiek uczy się całe życie i umiera debilem :) ) o zakwalifikowaniu do HardCore czy Hard Rocka...ne zdecydowanie ne :| ale jezeli chodzi o metal to trudno w tej sprawie dojść do ładu ;/ strasznie paskudztwo się rozdrobniło ;/ ...najbardziej lubię "Disco Metal" :P przedstawiciele?..Rammstein :lol:
_________________

 
 
 
invenia 


Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-02-25, 22:19   

Temat o gotyku a nikt w nim nie wspomniał w nim o żadnym gotyckim zespole. Zacznijmy od tego, że poprawna pisownia (jak ktoś wspomniał) to GOTYK , GOTHIC, GOTIK. Jeśli chodzi o muzykę, jej korzenie sięgają post punku. Stąd wyeowulował rock gotycki, charakteryzujący się smętnym, melancholijnym brzmieniem. Potem zaczęło to ewoulować. Dziś pojęcie gotyku jest bardzo obszernym tematem. Muzyka wrzucana do tego worka waha się od klasycznego rocka gotyckiego, przez neofolk, po przyprawione elektroniką darkwave do industrialu oraz ebm-u zbliżonego do techno. Ale na pewno można stwierdzić, że Evanescence, Nightwish i inne tego typu "gwiazdeczki" nie są zaliczane do gotyku. Najpopularniejsze zespoły sceny gotyckiej to: Joy Division, Bauhaus, Fields of Nephilim, Christian Death, Siouxsie and the Banshees, Diary of Dreams, Deine Lakaien, Clan of Xymox, Skinny Puppy, Dead Can Dance, Mortiis i wiele wiele innych.
Jeśli kogoś by to interesowało:
www.castleparty.com - strona festiwalu gotyckiego. Można tam również znaleźć sporo zdjęć.
To taka bardzo ogólna charakterystyka by naświetlić lekko tą subkulturę. Muzyka ta jest mało popularna, a szkoda. Dla ciekawskich polecam audycję "Trzecia Strona Księżyca" w Trójce 4 marca od północy do 4 godz. Poza tym Last.fm również się sprawdza w muzycznych eksploracjach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group