Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Warto zazdrościć ?
Autor Wiadomo
Werciaa55 



Doczya: 13 Cze 2010
Posty: 15
Wysany: 2010-07-10, 09:32   Warto zazdrościć ?

Co to według was jest zazdrość? Czy prowadzi ona do czegoś złego? Czy w związku musi pełnić rolę czy też nie?

Moim zdaniem zazdrość w związku nie jest niczym dobrym i w zasadzie też niczym złym. Zazdrość drugiej osoby może prowadzić do tego, że druga połowa nie wierzy swojemu partnerowi i prowadzić może również do dobrego. Gdyż druga połowa wie, że partner się martwi i że mu zależy.

Jak wy to interpretujecie ? :)
_________________
; - ((
 
 
 
putcat 
pora spojrzeć sobie w oczy.



Imi: Michał
Wiek: 34
Doczy: 02 Pa 2007
Posty: 456
Skd: Sam nie wiem.
Wysany: 2010-07-13, 12:45   

Jeśli zazdrość pojmiemy w kontekście przedmiotu, czyli pożądamy jakiegoś obiektu nie należącego do nas, to póki chcemy go zdobyć uczciwą drogą, nie ma w tym nic złego. Jednak takie podejście często budzi desperację, nakłania ludzi do oszustw i kradzieży.
Jest też zazdrość o stan, zazdrościmy komuś że mu się powodzi, że ma powodzenie, urodę, czyli coś, czego my nie mamy, a chcielibyśmy mieć. Taka zazdrość jest często chorobliwa.
Zazdrość o osobę często przypomina zazdrość od stan, wyzwala negatywne uczucia, gdy coś nie idzie po naszej myśli, osoba woli spotykać się z kimś innym, czyli nie potrafimy wpływać na nią tak, żeby chciała z nami spędzać czas. Trudno. Zdarza się.
Gorzej, jeżeli zazdrość o osobę przypomina zazdrość o przedmiot. No posiadanie kogoś to już samo w sobie jest chore. To nie jest epoka niewolnictwa.
_________________
Jeśli ktoś na prawde nie ma co robić z czasem :D
 
 
 
mal90 


Imi: Ewelina
Wiek: 34
Doczya: 05 Lip 2010
Posty: 25
Wysany: 2010-07-13, 13:47   

Zazdrość o partnera/ partnerkę często jest wynikiem kompleksów, jakie ma dana osoba.. Jeśli facet jest pewny siebie i uczuć swojej partnerki, to zazdrość jest mniejsza.

Jeśli facet jest o mnie zazdrosny, to nawet fajne uczucie, ale do momentu, kiedy ta zazdrość nie staje się "niezdrowa". Było tylko: nie idziesz sama na imprezę, nie pisz z kimś tam.. bez sensu siebie ograniczać, bo on ma kompleksy i boi się, że coś odwale..;/
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-07-13, 14:20   

ciężka sprawa. Zazdrość moim zdaniem jest w pewien sposób niezbędna by ludzie w związku czuli się dobrze. Jej okazywanie jest najprostszym dowodem, że komuś zależy i że liczy się z tym, że istnieją "lepsi" a ukochana/ukochany mogłaby mieć każdego ;) szczypta zazdrości łechta ego każdego niezależnie od płci i jest to miłe :twisted:
ale do czasu rzecz jasna. Trzeba być świadomym autonomii drugiej osoby. To, że jesteśmy razem nie znaczy, że mam odcinać się od reszty społeczeństwa ;) Ja jestem zazdrosna o każdą dziewczynę, która jest ładniejsza ode mnie dopóki nic o niej nie wiem :) potem z reguły się uspokajam bo wiem, że po prostu nie pasują charakterologicznie, albo się z nimi zakumpluje na tyle by obojgu zaufać ;)
Zazdrość rani tylko mnie, M. się tylko szczerzy z tego powodu bo dla niego to komplement ;) Trzeba wyważyć wszystko w związku w zdrowych proporcjach. Nie może być ani za dużo pieprzu, ani cukru, ani soli ;) wszystko musi być harmonijne. Zazdrość jest taka przyprawą, która dodaje smaku, ale która może wszystko spierd* :)
_________________

 
 
 
Werciaa55 



Doczya: 13 Cze 2010
Posty: 15
Wysany: 2010-07-13, 20:17   

Taka jedna napisa/a:
Nie może być ani za dużo pieprzu, ani cukru, ani soli ;) wszystko musi być harmonijne. Zazdrość jest taka przyprawą, która dodaje smaku, ale która może wszystko spierd* :)


I tu się z tobą najbardziej zgadzam. To wszystko zależy od charakteru. Ale według mnie para powinna ze sobą o tym rozmawiać i poznać poglądy każdej ze stron . :)
_________________
; - ((
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2010-09-18, 09:11   

Ja zawsze byłam chorobliwie zazdrosna, teraz z tego wyrosłam, a przynajmniej tak mi się wydaję. Okazuję zazdrość, ale z reguły przy małych błahostkach, i nie dlatego, że jestem zazdrosna, a dlatego aby się powygłupiać. Swoją drogą zazdrość bywa czasem urocza. Gorzej jak przeradza się w chorobliwą zazdrość wtedy jest nieciekawie...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
Wysany: 2010-10-31, 08:21   

Zazdrość jest prymitywnym uczuciem negatywnym. Tolerowanie odrobiny to przyzwolenie na więcej.

Zazdrość o drugą osobę, jest również wywołana tym że niektórym trudno zrozumieć prostą zasadę miłości: Czy myślisz że, druga osoba gdyby mogłaby być z kimś innym, byłaby wciąż z Tobą? Jest z Tobą, bo jesteście dla siebie najlepsi! Inaczej to już patologia... Dlatego prawdziwa miłość eliminuje zazdrość, ponieważ ma o wiele więcej "narzędzi" pozwalajacych okazać uczucie i (sic!) zaufanie ;)
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-10-31, 10:38   

Cytat:
azdrość o drugą osobę, jest również wywołana tym że niektórym trudno zrozumieć prostą zasadę miłości: Czy myślisz że, druga osoba gdyby mogłaby być z kimś innym, byłaby wciąż z Tobą? Jest z Tobą, bo jesteście dla siebie najlepsi! Inaczej to już patologia... Dlatego prawdziwa miłość eliminuje zazdrość, ponieważ ma o wiele więcej "narzędzi" pozwalajacych okazać uczucie i (sic!) zaufanie ;)
to nie jest takie proste ;] osoba kochająca widząc, że partner nie ma nic przeciw licznym spotkaniom (bez niego) z innym mężczyzną, zaczyna mieć wątpliwości co do jego uczuć. Właśnie dlatego, że ważne są gesty, a nie słowa ;) okazywana zazdrość jest pokazywaniem, że mi zależ :) Nie mówię o chorobliwej zazdrości. Mój luby uwielbia gdy jestem zazdrosna ;)
nie śledzę go, nie robię wywiadu środowiskowego. Wszystko co wiem wiem od niego i mam zaufanie, że nie ma tego wiele więcej ;) co nie zmienia faktu, że nie ufam innym kobietom i dlatego bywam zazdrosna :)
_________________

 
 
 
Elorcia



Doczy: 05 Lis 2010
Posty: 9
Wysany: 2011-03-28, 14:16   

Dla mnie szczypta zazdrości dodana do związku da odrobinę pikanterii i kurażu ale jak się uleje to może być nie ciekawie. Wszystko jest dobre ale w granicach dobrego smaku :]
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2011-04-02, 13:01   

Szczerze? Nawet mimowolnie się wściekam, jak opowiada, że jakaś koleżanka w pracy coś tam...Albo że jakaś dawna znajoma coś tam-coś tam.A temat byłej, to już..ooo nieee.No wiem, no głupie. Moi koledzy w pracy też zawsze coś tam mówią i robią. Też miałam jakiś tam znajomych.Byłych też miałam.Ale wspomnienie o jakichkolwiek koleżankach od razu powoduje jakieś takie niefajne uczucie... :?
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2011-04-02, 21:48   

Więc trzeba w takich sytuacjach przestać kierować się niefajnymi uczuciami, a zacząć rozumem. U mnie też zawsze pojawiały się takie wątpliwości, ale starałem się na to nie zwracać uwagi.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2011-04-03, 13:19   

Ale jest taki problem właśnie, że nad emocjami za trudno czasem panować. Myślę coś innego, a czuję to co czuję. No dobra, staram się myśleć, że czuję coś innego. I tak bez sensu i tak nie wychodzi. :)
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-04-03, 13:32   

Moje zdanie na temat zazdrości jest takie, że nie mogłabym być z osobą, która cały czas o wszystko jest zazdrosna, bo poczułabym się, że druga osoba mi nie ufa. W związku zawsze starałam się zapewnić mojego partnera, że nie ma o co być zazdrosny, bo mam jego i nikt inny mi po głowie nie chodzi, nie potrzebuję nikogo innego. Co prawda odrobina zazdrości też może się przydać, bo widzisz jak uroczo komuś na Tobie zależy :)

Ja jednak jestem dziwną istotą, nigdy nie okazuję zazdrości. Zawsze mówię, że nie bywam zazdrosna, chociaż jestem cholernie o wszystko.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2011-04-03, 14:26   

Mam podobne zdanie jak Mószka, nie potrafiłabym być z osoba zazdrosną o wszystko. Newet jeśli kochałaby bardzo jakiegoś faceta, a on byłby bardzo zazdrosny, to nie wiem czy bym wytrzymała w takim związku. Raz to brak zaufania, dwa chęć kontroli każdego aspektu mojego życia, które pomimo, że z kimś bym dzieliła, to jednak jest moje.
Sama dość rzadko czuję zazdrość, ale jeśli juz się zdarzy, to tak całą parą.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2011-04-23, 00:24   

Jeżeli chodzi o mnie to potrafię być strasznie zazdrosna o swojego partnera. Często jest to zazdrość bezpodstawna o zwykłe koleżanki, znajome. Natomiast nienawidzę, gdy druga strona jest o mnie zazdrosna. Czuję się wtedy tak jakby mi partner nie ufał i po prostu źle z tym. Ale mimo wszystko uważam, że odrobina zazdrości jest w związku potrzebna.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group