Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesadna ingerencja Kościoła w nasze życie
Autor WiadomoϾ
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2010-10-20, 19:35   

Kya napisa³/a:
Mietek nie konformistycznie. Nie wiem czy wiesz co to znaczy zwykła przysługa, ale ja to traktuje po prostu tak. Powiedziałam: posiedzę z Tobą jak nie chcesz być sama, ale katoliczki udawać nie będę. I nie udawałam.


Jeżeli tak to traktujesz, to ok. Nie będę Cię w końcu pouczać i faktycznie masz rację, że ksiądz przegiął.

Kya napisa³/a:

Ja jestem w 100% za adopcją Mietku, ale wiesz to jest trochę niekonsekwentne ze strony kościoła moim zdaniem myślenie. Bo jeśli mogę mieć dziecko, a zamiast tego decyduję się na adopcję to będzie grzech, bo bóg się kazał mnożyć. Ale jeśli chcę mieć swoje dziecko, a nie mogę to grzechem będzie uciekać się do ostateczności? Idiotyczne.


Po prostu Kościół zbyt nieżyciowo podchodzi do niektórych spraw i sobie niektóre rzeczy nadinterpretuje, jak np. osoba bezpłodna nie może zawrzeć małżeństwa.
A uciekanie siÄ™ do in vitro to przesada, stworzona tylko dla wygodnictwa ludzi.
W końcu jeżeli adoptujesz dziecko, to w pewnym sensie się mnożysz, bo dziecko żyjące w sierocińcu całe dzieciństwo jest w zasadzie na straconej pozycji, taka niestety smutna prawda.
Czy lepiej jest "naprodukować" setki dzieci, które i tak będą miały zniszczone życie, czy lepiej ilość zmniejszyć ale zwiększyć "jakość"? Dlatego imho zamiast na siłę i za wszelką cenę próbować urodzić nowe (tym właśnie dla mnie jest in vitro), lepiej pomóc temu, które już jest. Takie moje zdanie ;)
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 35
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2010-10-20, 19:49   

Mietku ja się z Tobą zgodzę w 100% co do adopcji, bo sama uważam dokładnie tak samo. Ale dla niektórych adoptowane dziecko to nie jest to samo, ciężko powiedzieć kiedy się rodzi instynkt rodzicielski, ale u niektórych dopiero np po trudach porodu. Taki ktoś chce mieć dziecko, ale boi się, że "cudzego" nie pokocha w pełni. Ewentualnie że nie podoła trudom wychowania adoptowanego dziecka, bo to jednak jest dość trudne zdecydować czy, kiedy i jak mu o tym powiedzieć.

Putcat z tym stwierdzeniem spotkałam się chociażby przy wyżej wymienionej wizycie, chociaż nie tylko.
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2010-10-20, 19:55   

Kya napisa³/a:
Ale dla niektórych adoptowane dziecko to nie jest to samo, ciężko powiedzieć kiedy się rodzi instynkt rodzicielski, ale u niektórych dopiero np po trudach porodu. Taki ktoś chce mieć dziecko, ale boi się, że "cudzego" nie pokocha w pełni. Ewentualnie że nie podoła trudom wychowania adoptowanego dziecka, bo to jednak jest dość trudne zdecydować czy, kiedy i jak mu o tym powiedzieć.



I właśnie dlatego Ci niektórzy w takim wypadku w ogóle nie powinni mieć dzieci.
Wniosek jest prosty - wygodnictwo.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
Prince 


Wiek: 40
Do³¹czy³: 30 Gru 2009
Posty: 63
Sk¹d: PoznaÅ„
Wys³any: 2011-01-29, 22:08   

Kolejny przykład przesadnej ingerencji Kościoła w życie intymne:

http://bezsloganu.blog.on...0316,index.html


Powaliło mnie to na maksa.
Ostatnio zmieniony przez Prince 2011-01-29, 22:09, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imiê: NaTaNaEl
Wiek: 45
Do³¹czy³: 28 PaŸ 2010
Posty: 223
Sk¹d: PL północna
Wys³any: 2011-02-06, 06:50   

najgorsze jest to że Kościół więcej zajmuje się ciałem (śluby, chrzty, pogrzeby, etc) niż duchem.. kompletny nonsens :( ludzie są uzależniani fizycznie
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Do³¹czy³a: 10 Maj 2009
Posty: 443
Sk¹d: Ciemny Dół
Wys³any: 2011-04-02, 12:34   

Dla mnie jest to śmieszne. Każdy ma własną głowę i jeśli się postara, jest w stanie uwolnić się od wpływu czyjegokolwiek, a poza tym pojąć tak prostą kwestię, że to nie starożytny Egipt i nawet jeśli katolicy wierzą, że kapłan to pośrednik między nimi a Bogiem, bóstwo nie demonstruje się w osobie kapłana, a każdy ma własne sumienie. A opinia wyrażona przez proboszcza na ambonie,może być tyle warta, co uwaga pani Jadzi, co na kasie siedzi w Biedronce. Wszystko zależy od autorytetu.
Fakt, że w Polsce traktuje się KK jako święta krowę, a inne poglądy, oprócz kilku nadętych ateistów, są dyskryminowane. Sami pozwalamy im wchodzić z butami w nasze życie, choćby kultywując tradycję. Chociażby chodzenie ''po kolędzie'', gdzie ksiądz zawsze wyjmował zeszycik, w którym miał zapisane, ile u państwo Bziabziukiewiczów jest chrzczonych dzieci i które z nich już na studiach, a które zeszycik od religii mają pokazać.
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
Fantasmagori


Do³¹czy³: 30 Maj 2016
Posty: 5
Wys³any: 2021-10-05, 23:25   

Kościół sobie może myśleć, że ingeruje, a tak naprawdę kobiety, które chcą lub muszą dokonać aborcji lub sterylizacji po prostu mogą jechać do Czech. Kliniki mają naprawdę bezpieczne, legalne oferty - https://ginekologicznie.pl
 
 
 
malwumajka 


Imiê: Maja
Do³¹czy³a: 08 PaŸ 2021
Posty: 3
Sk¹d: Åšwiecie
Wys³any: 2021-10-08, 15:22   

Są kraje, w których kościól nie ingeruje i kobiety mogą legalnie decydować o sobie np. Czechy. http://www.czechyaborcja.cz/ - na szczęście Polki również mogą udać się do tego kraju na zabiegi.
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group