Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Nudzenie się ludźmi
Autor WiadomoϾ
Effie 



Do³¹czy³a: 18 Sty 2012
Posty: 254
Wys³any: 2012-09-07, 12:02   

czy ja wiem?... jak czuję, ze z kimś już nie mam o czym gadać, bo tak czesto się widzimy to biore na wstrzymanie na jakiks czas i już -luz :)
_________________
Życie to walka
 
 
 
elfik 


Do³¹czy³a: 17 PaŸ 2012
Posty: 43
Wys³any: 2012-11-28, 11:09   

Możliwe, że tak robimy nawet nie wiedząc o tym. Ja przeważnie nie lubię spotykać się z kimś przy kim nie czuje się normalnie, czyli akceptowana w 100% taka jaka jestem i nie lubię kiedy jest niby ok ale czuje się coś innego. Dlatego czasem nie mam ochoty umawiać się nawet na luźne pogaduchy z takimi znajomymi. Jest jedna osoba którą poznałam w swoim życiu na , która wiem, ze mogę liczyć. Nie mówię o rodzinie czy partnerze ale o obcej osobie z, którą bardzo się zżyłam i znamy się kupę lat i nie kłóciłyśmy się ani razu.
 
 
 
Sarah 



Imiê: Sarah
Do³¹czy³a: 13 Gru 2012
Posty: 3
Wys³any: 2012-12-13, 13:59   

Ja tam mam grono przyjaciół, z którymi trzymam się blisko i tak naprawdę nowe kontakty nawiązuję niezbyt chętnie. Zdaję sobie sprawę, że pewnie dużo na tym tracę, ale cóż zrobić - charakteru się nie wybiera ;)
_________________
"Radość nie ma argumentów, smutek ma ich mnóstwo. Skutkiem tego właśnie jest tak okropny i tak trudno nam się z niego wyleczyć".
pozycjonowanie warszawa
Pozdrawiam, Sara
 
 
 
bajadera 


Imiê: bajadera
Do³¹czy³a: 20 Sty 2014
Posty: 2
Wys³any: 2014-01-20, 02:38   

Osoba, która często doświadcza takich stanów może być introwertykiem lub narcyzem. Nie jest to to samo. Introwertyk dobrze czuje się w swoim towarzystwie i mając do wyboru ulubione zajęcie w samotności a przebywanie z ludźmi, wybierze to pierwsze. Jest jednak zdolny do miłości i przyjaźni i zazwyczaj posiada niewielki krąg osób, które są dla niego ważne i wśród których dobrze się czuje. Narcyz natomiast skupiony jest wyłącznie na sobie i często otacza się ludźmi, ale tylko po to by czerpać przyjemność z tego, że zaspokajają jego potrzeby, które są dla niego ważne. Słowem inni ludzie liczą się dla narcyza tak długo, jak długo dostarczają mu przyjemności - potem się nimi nudzi lub agresją próbuje zmusić do zaspokajania własnych kaprysów. Ja jestem klasyczną introwertyczką - nie przepadam za ludźmi, ale nie traktuję ich przedmiotowo. Mimo to, żeby normalnie i bezkolizyjnie funkcjonować w społeczeństwie musiałam przejść terapię w Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej. Moim problemem nie było szybkie nudzenie się ludźmi, ale musiałam zrozumieć, że ludzie wokół mnie mają potrzeby, które dla mnie są kompletnie dziwne np. rozmawianie o niczym z nieznajomymi, wspólne zabawy na imprezach i koncertach (dla mnie każda z tych czynności była raczej przykrym obowiązkiem dyktowanym dobrym wychowaniem a nie przyjemnością). Dzięki terapii introwertyk przestaje myśleć sam o sobie jak o mruku, ale uczy się nakreślać nieprzekraczalne granice swojej samotności i przestrzeni tylko dla siebie jednocześnie akceptują potrzeby innych ludzi, których nie podziela. Jeśli się nudzisz, zastanów się, czego tak naprawdę szukasz w ludziach - czy są oni dla Ciebie wartością jako osoby czujące czy też mają "służyć" Twojej rozrywce, przyklaskiwaniu Ci itd. Jeśli tak jest - problemem może być narcyzm. Nad osobowością narcystyczną jak nad introwertyzmem można pracować.
 
 
 
dambo 


Imiê: Leokadia
Wiek: 35
Do³¹czy³a: 30 Maj 2014
Posty: 3
Wys³any: 2014-05-30, 12:02   

ja lubię poznawać ludzi, ich zachowania, przemyślenia. lubię ludzi. może wynika to z mojej natury, że jestem towarzyska i interesują mnie ludzkie, emocje, opinie. moi starzy znajomi nie nudzą mnie, ponieważ z biegiem lat każdy się zmienia. są osoby z którymi wytrzymam krótko, bo mają absorbującą naturę, ale za jakiś czas znowu muszę je zobaczyć. jak każdy potrzebuję czasem samotności, prywatności, ale nie może to trfać długo, bo jak wspominałam - lubię ludzi :)
 
 
 
ada24 


Imiê: Ada
Wiek: 43
Do³¹czy³a: 07 PaŸ 2014
Posty: 5
Sk¹d: Polska
Wys³any: 2014-10-07, 07:45   

hm ja tak nie mam. mam grono bardzo bliskich przyjaciol i jeszcze zadnym sie nie znudzilam.
_________________
Hej!
 
 
 
pawlowicz 


Wiek: 43
Do³¹czy³a: 27 Gru 2014
Posty: 24
Wys³any: 2014-12-27, 14:35   

Problem polega na tym, że większość ludzi tak naprawdę nie interesuje się innymi tylko sobą.
 
 
 
marcelnik


Do³¹czy³: 09 Sty 2015
Posty: 8
Wys³any: 2015-01-09, 08:30   

To jest chyba naturalna reakcja na potrzebę samorozwoju. Jeśli uważamy, że ktoś już niczym nas nie zaskoczy to znaczy, że jest nudny i szukamy kogoś innego. Nie wnikam w kwestie moralne oczywiście.
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Do³¹czy³: 22 Lis 2008
Posty: 772
Sk¹d: ZabÅ‚ocie
Wys³any: 2015-01-14, 13:58   

marcelnik napisa³/a:
To jest chyba naturalna reakcja na potrzebÄ™ samorozwoju.

Nie sądzę, żeby to była potrzeba samorozwoju.
Jeżeli poznajesz człowieka i zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jesteś w stanie obdarzyć go takim uczuciem na jakie zasługuje to po prostu dajesz mu wolną rękę by poszedł swoją drogą i realizował sam siebie i swoje pragnienia.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group