Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Białe małżeństwa

Czy zawarł(a)byś białe małżeństwo?
Tak
25%
 25%  [ 4 ]
Nie
75%
 75%  [ 12 ]
G³osowañ: 16
Wszystkich G³osów: 16

Autor WiadomoϾ
Troy
[Usuniêty]

Wys³any: 2011-05-13, 14:42   

Myślę, że osoby trwające w białych małżeństwach mają problemy w sferze seksualnej bądź inne problemy emocjonalne, które się na nią przekładają.
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2011-05-19, 08:40   

lapicaroda napisa³/a:
Z zachowania ''czystości'' przed ślubem bierze się większość łóżkowych problemów w małżeństwach. Dla mnie absurdem jest to, że najpierw wymaga się czystości przed ślubem, co nie daje okazji na dotarcie się, a później nagle wymaga się ''spełnienia małżeńskiego obowiązku'', czyli zazwyczaj =żona zagryzająca zęby i wbijająca twarz w poduszkę. Cieszę się, że obecnie odchodzi się od takiej ciemnoty.
Tyle o punkcie widzenia ze strony religii.
W temacie seksu jestem poza tym hedonistką i nie rozumiem pozbawiania się przyjemności z własnej woli. :D


Ja słyszałem inną opinię, a mianowicie z powodu właśnie tego, że przed ślubem nie zachowują czystości powoduje to, że później dochodzi do zdrady jednego z małżonków. "Czystość" przedmałżeńska ma na celu przede wszystkim pokazanie sobie samemu i drugiej osobie na ile jesteśmy w stanie się ze sobą dogadać, bo w końcu może przyjść taki czas, że nie będzie się chciało jednej ze stron czy obu, a wtedy już nic nie pozostanie poza właśnie dogadaniem się.

Osobiście mam mieszane uczucia. Może i faktycznie tak jest ale z drugiej strony trzeba też poznać człowieka pod względem "preferencji seksualnych", bo wyjdzie na to, że mój partner to powiedzmy totalny perwers co lubi pejcze i inne takie co nawet boję się o tym pomyśleć.
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2011-05-19, 15:45   

Ja znam jedno małżeństwo, które przed ślubem nie współżyło i oboje byli czyści. Są głęboko wierzący, kochają się i są szczęśliwi.
Ale to nie dla mnie, bo nie jestem osobą głęboko wierzącą, a nie mam dobrego powodu by nie uprawiać seksu. Seks nie jest najważniejszy bo libido z wiekiem spada, a chciałoby się z ukochaną osobą aż po grób...a tu co? jak nie ma seksu to nie ma związku?! No nie. Związek może istnieć bez seksu i kto wiem, może wspólny cel, to poczucie, że się poświęcają i oboje szanują partnera również za to, że nie ulega pokusie...kto wie może na tym da się zbudować związek, którego nic nie ruszy :)
Tylko trochę widzę, że zlazło z tematu. Od białych małżeństw do czystości przed ślubem. Dlatego wracając- ja mam tylko jedną wątpliwość: Jak małżeństwo chrześcijańskie może rezygnować z funkcji prokreacyjnej rodziny?
_________________

 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group